Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

maximka33
4. bře 2013

@lenka.landova Ještě se zeptám, rodila jsi spontánně, potkala jsi tam nějaké doktory? a jak daleko jsi to měla z Prahy? a prosím, v kterém týdnu jsi rodila? díky.

lenka.landova
5. bře 2013

@maximka33 Rodila jsem spontánně, ale o něco dřív - ve 37.týdnu - ani jsem tam nestihla první poradnu 🙂 Autem jsme tam byli během 20 min - bydlíme na severním okraji Prahy, taky proto jsem chtěla rodit tam (i přesto, že Bulovka je podstatně blíž). A u porodu se doktor spíš jen tak mihnul (měla jsem to bez komplikací) - sloužil zrovna MUDr. Vanko, myslím, že to je bývalý primář porodnice ve Vrchlabí. Ale jak jsem psala, veškerou práci odvedly PA a ty byly prostě skvělé - moc příjemné, dokonce i vtipkovaly, takže u porodu byla uvolněná atmosféra 🙂

maximka33
5. bře 2013

@lenka.landova Tak to ti to super dopadlo. My bydleli v Čakovicích, naštěstí dva dny před porodem jsme se stihli přestěhovat do domečku blíž Neratovicím.

antynka1
7. bře 2013

Ahoj,
tak se hlásím s čerstvými zkušenostmi z Neratovic a stejně jako minule vše na jedničku. Mám pocit, že kdyby mohli, tak mi snesou modré z nebe. Měla jsem nějaké komplikace, tak malý musel na svět dříve. Za mě tedy velká jednička s hvězdičkou a jsem ráda, že jsem si vybrala opět Neratovice. Je tam pár nových tváří, hlavně mezi lékaři - např. zástupce primářky Mudr. Chocholatý - doufám, že jsem mu nespletla jméno - ten byl úžasný, stejné jako paní primářka, dr. Jarošová i všichi další (i dr. Muška 🙂). A sestřičky a porodní asistentky - paráda. V Neratovicích jsou prostě všichni milí včetně uklízeček a sanitářek 🙂 A ještě mě překvapila ta sestřička na monitorech - pamatuji si jí jako docela nepříjemnou - no a tentorkát byla jak vyměněná, milá a příjemná a vše pečlivě vysvětlovala. Akorát tam tedy přibylo hodně papírování, měla jsem pocit, že pořád jenom něco podepisuju. A ještě mě mile překvapilo - jak se bere miminkům krev z patičky na ty různé screeningy - tak v Neratovicích je pilotní projekt, že ze stejné krve vyšetří dalších 20 nemoc, což mi přijde super. A také tam nově nabízejí focení miminek do Mělnického deníku 🙂

maximka33
7. bře 2013

@antynka1 Gratuluji k Tobiáškovi!! chtěla jsem se zeptat, jestli jsi kristýnku rodila normálně nebo císařem?

antynka1
8. bře 2013

@maximka33 císařem a právě proto i druhý císař a malý musel na svět dříve kvůli problémům s jizvou....

petaloudi
9. bře 2013

Ahoj holky, chápu to dobře tak, že v Neratovicích nejsou žádné registrace a jen před 36 tt zavolám a objednám se do poradny? A myslíte, že by mě vzali i kdybych byla zároveň registrovaná v Podolí od toho 14. týdne (kde bych to pak samozřejmě zrušila)? Přemýšlím nechat si zadní vrátka pro případ předčasného porodu a pokud bychom to doklepali do toho 36 tt, jít do Neratovic. První dceru jsem rodila v zavřeném Brandýse a byla tam moc spokojená, tak bych zase ráda menší nemocnici mimo Prahu.

@adelkav á, koukám, že přemýšlíme podobně. Můžu se zeptat, jak jsi se rozhodla. Budeš se registrovat na Bulovce a pak to změníš na Neratovice? Já to tak asi zkusím udělat (akorát teda s Podolím místo Bulovky).

eupha
9. bře 2013

Ahoj holky, já rodina v Neratovicích v listopadu 2012 a musím na ně pět jen chválu. Nesetkala jsem se tam s nikým nepříjemným, porodní asistentka Milada byla úžasná, hrozně empatická a při porodu moc pomohla. Dětské doktorky, ke kterým se chodilo každé ráno na vážení byly úžasné. Když jsem měla nějaký problém nebála jsem se za nimi zajít a zeptat se. Měly jsme s malou problémy s přisáváním, tak si mě vzaly k sobě do ordinace a učily mne jak ji polohovat atd., takže za mě Neratovice určitě. Jediná nevýhoda v té době byla, že vzhledem k tomu, že Bulovka byla zavřená, tam byl opravdu nával, takže nadstandardní pokoj nebyla šance dostat a klasické pokoje praskaly ve švech.
@petaloudi já byla registrovaná na Bulovce a když jsem tam začala chodit na monitory tak jsem zjistila, že v termín mého porodu mají naplánované čištění porodních sálů a bude zavřená, začala jsem tedy plašit a nakonec objevila Neratovice. Zavolala jsem tam až v 38. týdnu, i když mají na netu napsáno, že je registrace nejpozději v 36. týdnu a vzali mě. Chodila jsem pak na monitory tam. Každopádně až začneš rodit, musíš si tam zavolat, abys zjistila obsazenost a je možné, že bude plno a odmítnou tě. Já když jsem např. rodila, tak říkal doktor por. asistentce, že musí další rodičky odmítat, protože mají plno. Ale mám ten pocit, že obdobně to funguje v každé porodnici

adelkav
9. bře 2013

@petaloudi přesně tak,registrují se na bulovce a jestli to doklepu do 35.tt tak neratovice. Poradil mi to dr, který dělá v neratovicích,

maximka33
9. bře 2013

@petaloudi jo klidně to tak udělej. já zvažuju Neratovice a Mělník, a prý do Mělníka se taky musím (někdy) registrovat, protože pod něj nespadáme, tak si to musím ještě zjistit.
@eupha Tak to je bezva zkušenost, Miladu jsem měla psanou jako i laktační poradkyni, je to možné? je fajn, že aspoň PA tam zůstaly stejné. a co strava, dalo se to? za mě to byla dost hrůza..

antynka1
9. bře 2013

Já byla registrovaná u Apolináře - jen pro případ komplikací, a na razítko v průkazce neříkali vůbec nic. Takže se klidně registruj, kde chceš a pak můžeš v tom 36. tt zajít do Neratovic na monitory a poradnu.

eupha
9. bře 2013

@maximka33 strava stejná jako v každé jiné nemocnici, mám ten pocit, že mají všechny stejného dodavatele 🙂 každopádně čočka pro ženský po porodu a kojící není úplně ta ideální varianta 😀 Jinak s tou lakt.poradkyní to určitě možné je, říkala mi tam jedna holčina, co byla se mnou na pokoji, že ona funguje i jako dula.

mercedesse
9. bře 2013

Tak y uvažuju o tom, že půjdu do Neratovic. První porod jsem měla na Mělníku, ale po momentální zkušenosti mojí kamarádky opravdu uvažuju o změně, děsně se na Mělníku zkazili. Chování příšerný, skoro ji kluka zabili, když si jako nevšimli, i když tam byla měsíc hospitalizovaná, že od 31tt do 36tt miminko neprospívalo. Naštěstí je kamarádka upozornila sama, že hodnoty přes bříško jsou pořád stejný, tak se s tím začali zabývat a nakonec šel císařem ven a bylo ji řečeno, že by byl za týden mrtvej. To mě fakt dostalo. A pak arogance sester i primářky a lékařů po porodu. To se tady nedá všechno ani napsat. Takže se mi tam znova nechce. Asi se objednám na prohlídku Neratovic a uvidím.
@maximka33 Jen jsem ti chtěla pogratulovat k těhulení, občas vás čtu na diskuzi Potrat.... Taky jsem tam spadala. Jsem ráda, že je tam teď tolik maminek a těhulek, ale vždycky mě zamrzí, že přibývá tolik dalších holek se špatnou zkušeností.

maximka33
9. bře 2013

@mercedesse jéé děkuji moc! chtělo by to další vlnu //, v tomto roce je nějak mrtvo. tak Mělník se zkazil, to je škoda, taky jsem o něm uvažovala..

mercedesse
9. bře 2013

@maximka33 třeba má někdo jinou zkušenost. Tohle je tento tyden čerstvé
U nás byla na diskuzi před dvěma lety vlna právě v březnu. Otehotnelo nás najednou 7 z asi 12ti. U všech to dobře dopadlo. Teď už jedeme druhý kolo.

ljonas
24. bře 2013

ahojky, využili jste někdo předporodních kurzů v neratovicích, nebo okolí? můžete doporučit nějaké www stránky, děkuji

zutinka
25. bře 2013

já jsem 2krát rodila v Neratovicích a nemůžu si stěžovat Ale co člověk to jiný názor

maximka33
25. bře 2013

holky, je tu někdo, kdo měl první dítě císařem a druhé v Neratovicích přirozeně?

antynka1
26. bře 2013

@ljonas já sice zkušenost nemám, ale kurzy v Neratovicích pořádá RC Myšák,www.rcmysak.cz v sekci těhulky.

rintintyna
28. bře 2013

@antynka1 moc gratuluji k dalšímu miminku 😀 nevím, zda si na mě vzpomeneš, setkali jsme se na diskuzi před třema lety. U nás, jestli vše dobře dopadne, tak přibude sourozenec v listopadu 😵 ale už jsme zpět v Brně, tak nevím, jak to zde spácháme s porodem. Zlaté Neratovice 😵 Ale Věrka Nováková už tehdy slibovala, že mi dá nějaké tipy, na koho se zde obrátit, tak zatím času dost. Ale závidím Vám to holky 😉 samosebou v dobrém

antynka1
29. bře 2013

@rintintyna to víš, že si tě pamatuji 🙂 krásné zpravičky, tak držím pěsti ať je vše v pořádku a těším se v listopadu na zprávy o miminku 😉

maximka33
29. bře 2013

ahoj holky, nevíte, jestli je v Neratovicích možné nechat dotepat pupečník? slyšela jsem, že děťátko tak dostává hodně živin a daleko míň pak později ubývá na váze, díky.

rintintyna
29. bře 2013

@antynka1 no a jak teď v Neratovicích. Miladka jak čtu, tak tam stále působí 😵 a Věrka doufám také? Jinak příjemnýho Mušku si nějak nedovedu představit 😀 ale jsem asi moc zapšklá. Jinak z těch nových jmen už nikoho neznám. No hlavně že už tam neprimářuje Číča 😀 😀 😀

maximka33
31. bře 2013

@rintintyna a ona už není primářka? na stránkách je pořád uvedena.

rintintyna
1. dub 2013

@maximka33 tak já to asi popletla, četla jsem příspěvek od Antynky jedním dechem a pochopila jsem, že přimářka je dr. Jarošová 😀 hmmm, tak je tam pořád Číča? 😕 😒 no ale tak jo no, já asi proti některým lidem jsem zbytečně zatvrzelá. Nad maličkosti se má člověk povznést, hlavně, když jsou vykoupeny tolika pozitivy, které nám Nera přinesly 😵 😵 😵

antynka1
2. dub 2013

Primářka pořád je a ja si na ni nemůžu stěžovat, naopak jsem z ni byla nadšena 🙂 ono je to fakt o povahách a komu kdo sedne, ja mám třeba zase problém se všemi opevovanou Verkou.......

rintintyna
2. dub 2013

@antynka1 jooo tak to máme akorát prohozený 😀 , ale myslím si, že hlavní je výsledná spokojenost 😉

katuska_01
2. dub 2013

holky je potřeba v Neratovicích registrace? pokud jsem to dobře pochopila z jejich stránek, tak se musím nejprve zaregistrovat v jejich nemocnici,abych ji mohla navštěvovat a pak teprve udělat další registraci a to registraci k porodu? Pochopila jsem to správně?

alushka
2. dub 2013

@katuska_01 nene, registrovat se k porodu nemusíš (nebo aspoň ne klasicky jako v pražských porodnicích, jen se musíš zaregisrovat svoje údaje do nemocničního systému, abys už tam měla jméno, bydliště, pojišťovnu atd (a to můžeš kdykoliv, klidně den před první poradnou).

a potom před porodem, tak jen zavolat a objednat se na první poradnu a tam při prvním monitoru si sestra zapíše tvoji těhotenskou anamnézu a údaje z těhu průkazky
Pokud se rozhodnete pro porod v naší nemocnici, je třeba začít od 36. týdne navštěvovat těhotenskou poradnu v naší gynekologické ambulanci nebo ji alespoň jedenkrát – právě ve 36. týdnu těhotenství, ale nejpozději ve 37. týdnu těhotenství – navštívit a tím zaregistrovat Vaše osobní data a těhotenskou anamnézu do centrální databáze. K této návštěvě je třeba se telefonicky objednat alespoň 3 týdny předem na tel. čísle: 315 637 111.

já mám termín porodu dle PM 12.10 a dle uzt 5.10., tak se tam třeba při porodu potkáme🙂)

maximka33
2. dub 2013

@rintintyna Máš s primářkou nějakou špatnou zkušenost?
@katuska_01 registrace jako taková ne, jen měsíc před porodem se tam přihlásíš a chodíš tam na monitory.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru