Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petronelie
12. únor 2009

Ahoj Luci 🙂 No my ne přímo v Jese, ale hned za ní. Ale v Jese máme ještě trvalé bydliště 😀 A kde tam bydlíte? Jsem zvědavá jak opice,že?

Držím palce při snažení, proč se manžovi Nera nezdají? že je to daleko? My tam byli za 40 minut, pohoda jazz. A když nestihnete, vždy tě někde vzít musí 😀

petronelie
12. únor 2009

Ivuš, já doufám,že lépe bude už zítra nebo v sobotu proboha 😖

ivana24
12. únor 2009

Pet: počítej se mnou, v uterý rodily, den porodu se nepočítá a třetí den domů, takže vydrž do pátku a pohoda, ne? V tom případě se tam potkáme a dáme u automatu čokošku, jo a nadstandart je jen sen 😒 , ale hlavně aby byla vůbec nějaká postel, co? 😝
Lucie: Tak to mi ti pak dáme reference, já už tam budu rodit podruhé, ale sekcí 😒 , no ale stejně to člověk trochu očíhne, že???? 😀

luciehynkova
12. únor 2009

Petronelie: bydlime na Mladikove.Manzel se boji, ze by to musel odrodit v aute 🙂 mysli si, ze to jde coby dup, kez kdyby 🙂
Ivana: jo, uz se tesim na reference. i kdyz vsude je asi neco. ja hledam spise mensi porodnici, ne takove ty tovarny na deti. jeste bych uvazovala o Benesove, to spis z nostagie, narodila jsem se tam i ja

petronelie
12. únor 2009

Ivuš: Já do Nerátek volala. Tyjo, holky byly táááák milé. Říkaly, ať zkusím vydržet. Pátek je zítra? Že by? V kolik je pustí? Dopoledne? Tak pak to rozjedu 😀

Luciehynkova: V těch nových...jak je Říčanská? My bydleli, jak je ta odbočka, jak se tam teď staví.

ivana24
13. únor 2009

Pet: Pouští po dětské vizitě, což je okolo 10hod, i kdyby to bylo ráno, vezmou tě, tak rychlý to mít nebudeš. Uvidíš, vše dobře dopadne, no už je jasně, že se tam uvidíme, teda já měla noc, že jsme málem jeli 😝 , no ale snažila jsem se zachovat chladnou hlavu 😉

luciehynkova
13. únor 2009

Petronelie: jojo, ne ted v tech nejnovejsich, ale v tech vedle, jsou tam 4 bytove domy a nejake viladomy. ulice Cedrova. a kde bydlis ted?

ivana24
13. únor 2009

Luciehynkova: Lucko, tak ty už takhle sleduješ porodky? No Nerátky jsou dobrý, já už tam pojedu podruhý, poprvé jsme si přivezli Filípka a teď si pojedeme pro Báru. Pet ještě neozvala, tak třeba užžžžžžžž 😀

luciehynkova
13. únor 2009

ivca: no, jo. ja jsem puvodne zdravotni sestra, takze jsem v par prazskych porodnicich byla na praxi a nejak se mi tam nechce. premyslim o tom, a asi se mi nejvice libi prave Benesov nebo Neratovice. Takze jsi tam byla spokojena? ty uz to mas taky za chvilku 🙂 vypada to, ze Pet bud dlouho spi nebo uz ma zcela jine starosti 😉

ivana24
13. únor 2009

Lucko: já byla v Neratovicích dost spokojená, s Filípkem mi dělali akutní císařský řez, protože byl KP a zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Volala jsem předem, když jsme přijeli (malý chěl na svět o tři týdny dříve), tak vše bylo připravené, čekal anesteziolog a dva operující lékaři. Sestry si dělaly s manžela jen a jen legraci, protožeon byl totálně vytrslej a nervozní. Je fakt, že je to malá porodnice, sestry po dvou dnech znáš 😉 . Já byla spokojená a to jsem ležela na 4lůžkovém pokoji, který je tam největší a je proti porodnímu sálu. No všechny čtyři maminy jsme spaly celou noc a nabíraly síly 😉 Jsem zvědavá co Pet...už by si zasloužila porodit 😝

petronelie
13. únor 2009

Ahoj holky,

Ivčo...já čekám na tebe, jen tak tě nezklamu 😀
Takže stále 2v1.

Lucko, teď bydlíme v Jirčanech, hned za Jesenicí.

luciehynkova
13. únor 2009

ahoj Pet,

Jircany znam, to je od nas kousek 🙂 nasi bydli v Kostelci u Krizku, takze tama projizdime. a co ze jsi si vybrala Neratovice?

ivana24
13. únor 2009

Pet: Ty jsi solidární 😉 Zase aspoň bude v Nera volno, teda snad 😝

luciehynkova
13. únor 2009

Ivca: to zni dobre, tam matku jeste asi berou jako citlivou lidskou bytost a ne jako dalsi carku do databaze. me v ČR hrozne vadi ten globalni pristup k porodum. zila jsem nekolik let v Berline a pak i v Anglii a tam je to uplne o necem jinem. teda taky ne vsude, ale ve vestsine pripadu ano.

petronelie
13. únor 2009

Lucko, já si vybrala Neratovice právě proto, že je to menší porodnice, každou rodičku tam berou individuálně, já nechci do velké porodnice. Ale kdybych musela, nic naplat. Navíc chodím k mudrovi, který v Nera pracuje externě...

MIMOCHODEM IVČO, ptal se mě na Tvé příjmení, neb bude v pondělí u Tvé sekce asistovat primáři 🙂

Nooo, jinak Benešov taky dobrý...ale já se nestihla registrovat, měla jsem trošku jiné starosti, stěhovali jsme se do baráčku, když jsem byla v 8. měsíci, tak jsem fakt na porodnici nemyslela. Stejně jsou registrace nesmysl, naštěstí je ministerstvo zdravotnictvi zruší.

Holky, já už bych rodila až bych brečela, no...co se dá dělat. Vždyt přenáším teprv 4 dny...tak uvidíme. Koník mi totiž píše termín 8., ale já ho mám 10. Ale stejně.....zítra je Valentýn, máme s manžou výročí zasnoubení, tak SNAD 😀

luciehynkova
13. únor 2009

pet: no prave. treba krc ma uz tedna netu napsany stop stav na registrace snad az do leta. to je des. moje sestrenice rodila minuly rok, byla zrovna v Kostelci, kdyz to na ni prislo. byla registrovana do Podoli, tak jeli tam. meli bohuzel plno a tak ji poslali az do Brandysa nad Labem, to je proste sila. dojela tam a sla rovnou na sal.
budu ti drzet palecky, at uz se mimco rozhoupe co nejdriv... a happy anniversary

petronelie
13. únor 2009

lucko: nojo, já mám ale krč nejblíž...a ona ta nejbližší nemocnice je povinna ti najít porodnici. Jinak ale já si neumím představit jet třeba do Hořovic, tam je krásná porodka....ale plánovač trasy mi ukazuje 1hodinu17 minut, to už je maso.

Registrace jsou akorát byrokratický výmysl úředníků placených z našich daní. Ale dál to asi nemá cenu komentovat,že....

Děkuji za přání 🙂

luciehynkova
13. únor 2009

no to mas pravdu...tady je te byrokracie az az. me prijde, ze si v tom ČR primo libuje 🙄

petronelie
13. únor 2009

lucko: No taky že jo 😀

ivana24
13. únor 2009

Pet: tak to abych do pondělí vydržela co 😉 Já už se na malou taky těším. No já si myslím, že to zítra přijde a budeš před voj, já si tam jdu lehnout v neděli, tak se přijdu podívat na Dádu. Krásně jsem to naplánovala, viď? 😎 Jo a jen škoda, že při tý sekci nemůžou rovnou odřezat i ty tuky navíc, to by mi bodlo 😀 On mě asi v neděli humor přejde, ale zatím .....
Lucko: Já chodím do Nerátek dlouho. Jak se ale říká, na blbce můžeš narazit všude, já teda musím říct, že s Fildou to bylo super, ale je fakt , že jsme měli kojení bez problémů, on je totiž žravý po mamince 🙂 Myslím, že primář je dobrý a jaký je šéf, takový je pak celý tým, takže u mě no problem. Největší průser je s obsazeností, mají často plno. I když ze začátku února to šlo a teď najednou totálně našviháno 😖
Holky, to vám bylo žůžo vidět ty miminečka a vědět, že já v pondělí taky, normálně se to ve mě zlomilo...

lucie.krajcarova
13. únor 2009

Pet, to je sranda, taky se budem stěhovat, až budu v 8. měsíci, a konečně budem Nerátkám blíž 😀.

Ivanko, to se nedivím, že se to v tobě zlomilo, musíš se už hrozně těšit 😉

petronelie
13. únor 2009

Ivuš: Ahoooj, tak jsem teď absolvovala procházku a nic. A to jsem šla do kopce a ještě tlačila sousedky kočár. A nic. Ani ťuk. Jdu si dát maliník a sušenku na nervy 😀 Jééé, tuky navíc bych taky potřebovala odříznout. Snad zhubnu při tom tlačení aspoň 😀 No holky, jste hodný, že mi prorokujete 14.2., snad to vyjde. Doufááááááám. A taky doufám,že se už Nera uvolnily 😀 Neumím si představit, že pojedu někam do velkovýrobny :-O

Lucko: No pro mě to byl celkem očistec, byla jsem strašně unavená....my jsme totiž celý rok stavěli baráček a pak jsme se stěhovali do ještě nehotového, takže to bylo fakt náročný. Ale teď už je hotovo a super 🙂
Akorát jsem se Neratovicím vzdálila, ale já jsem zvyklá jezdit dálky 🙂

Tak pa kočky, hezký víkend a kdyby něco, dám hned vědět Ivuš.

lucie.krajcarova
14. únor 2009

Petroneilie, tak ať to vyjde dnes, je hezký den i datum 😉

petronelie
14. únor 2009

Kdepááák, stále tu straším a to mám za sebou: Skákání na míči, dva maliníky, maraton po shopping centru, procházku z kopce do kopce se psema, žehlení, úklid...už fakt nevím 😀 Ještě říkal manža,že nějaký známý vzal manželku do Škody 120 a přejížděl s ní vlakové koleje...a to pomohlo. Ale..nemáme ani 120 ani koleje 😀

ivana24
14. únor 2009

Pet: Já při Fildovi umyla okna 🙂 Pořád čekám na sms, já ti tam snad ještě budu držet místo ne? 😉 Třeba máš opravdu špatně spočítaný termín, ale už to musí být náročné, co? Manžel dnes odvezl Filipa k babička a od té doby řvu a řvu a řvu, fakt histerka 😝 Chtěla jsem ještě zítra jet na propustku domů, ale asi tam zůstanu, neboť vidím i na Jirkovi, že mě má plný zuby 😀 😀 😀 Uvidíme. Určo dám vědět!

lucie.krajcarova
14. únor 2009

Petro, a co takhle vytírat podlahu? to zkoušela moje mamka, i když ani to tedy tenkrát nepomohlo..

ivana24
14. únor 2009

Lucko: Petra čeká na mě. Takže v pondělí mě budou řezat na jednom sále a na druhým bude Pet rodit, víš? 😀
To byl vtip, ale už je jasný, že se tam setkáme 😉 Však mi ti potom poreferujeme, jaký to bylo a co bylo a co nebylo dobrý.... 😎 No tak koukám, že tobě se to také už krásně krátí 😉

petronelie
14. únor 2009

Ivanko, tak mi dej prosím vědět, jak to tam vypadá s místem 🙂 Jsem z toho nervozní,že bych rodila jinde ☹
Teď jsme ještě byli na jednom nákupu a jdeme papat a koukat na dývko a trošku mě pobolívá břicho jak při zácpě, ale nevěřím už ničemu 😀

Lucko: Schody jsem už vytírala....a NIC 😀

ivana24
14. únor 2009

Pet: Třeba vyrazíte už dnes 😉 Přála bych ti to. No my jedeme zítra na jistotu, takže určo dám vědět 😀 První noc mám na relax a pak už .............................. 😲

petronelie
14. únor 2009

Ivčo, v kolik máš nástup? Hned mi dej vědět, jak to tam vypadá. Jsem otravná, že?
Nesmutni po Filípkovi, pak si obou kulíšků užiješ ažaž 😀

Tak pááá holky, jdu relaxovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru