Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

uyvona
23. čer 2009

Ahojky, už jsem tu dlouho nebyla a vidím, že je tady přírůstek.
mar26 - doporučuji si vzít košile radši 3-4. Ono přeci je tam dost vedro a hormony dost bláznějí. My jsme se tam všechny totálně potily, takže jsem pak musela si nechat dovést další košile.Ty návaly horkosti v noci byly hrozné, musela jsem si dávat ručník na polštář. Ale to jsou jen ty hormony, ono to pak ustane po nějakým dnu.

A co Luci, jak se daří Martínkovi? Z mého Vládika se klube pěkný raubíř, asi to bude mít po mě, já prý byla také dost živel, takže mě čeká dost živé období, až začne chodit atd.


yvn

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Yvon, Martínek se má k světu, je to docela žívé dítě, občas mám problém ho přebalit 🙂 Konečně se začal usmívat a komunikovat, miluje, když si s nímvykládám a zpívám. A co už umí Vládík? Jinak máme asi průjem, nevím, co s tím? Plně kojím..

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Jinak Vládík je rozkošný, že ale vyrostl z toho buclíka, co mu byl týden 🙂 to si ani nebyl moc podobný 😅

mar26
23. čer 2009

Holky děkuji moc, košile mám sbalené 3, když tak zaúkoluju manžu 🙂

ivano fakt jsem ráda, že jste tam všechny byly skoro se vším spokojené...co slyším na pražsko porodnice,tak se to moc nedá srovnávat 🙂
měla jsem z císaře trošku obavy,ale když vidím, jak jste to všechny zmákly 🙂 a máte mooooc krásné dětičky 😵

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Mar, v každém případě i u akutního císaře dávají spinál, což je lepší pro tebe i pro dítě, tak to mi přijde jako skvělé, když porod nepostupuje. Jediné, co tam není nic moc, je jídlo, já měla dost chutě, fakt jsem se cítila dobře, a byla bych nejradši, kdyby mi něco nosili z domu 😀

mar26
23. čer 2009

luci koukám že s jídlem tak ani za ty skoro tři roky nic neudělali...švagrová si na něj taky stěžovala 😀 .
A určiě když budu mít hlad nebo chuť zaúkoluju manžu 😀 a on něco obstará.
to je super s tím spinálem,že to zvládnou i při akutním císaři, to skoro všude pak volí celkovou anestezii, kvůli rychlému nástupu. Zase další pozitivum 🙂

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Mar, uvidíš, za chvilku na tom budeš jako já, moc jsem se tam těšila 😉

sluninka
23. čer 2009

ahojte holky😉
teda nedávno jsem byla v Nerátkách,tak jsem se hned stavila u porodky jen tak se mrknout, jsem to normálně obulela, prostě jen samé krásné vzpomínky...těšim se na druhý mimí a až budu zase tam...vážně tam bylo krásně 😀

mar..moc držím palečky ať jsi taky spokojená, jestli můžu poradit, vezmi si tam sebou třeba džus (nějakej kterej nevadí kvůli kojení) je tam k pití voda a čaj, ale teda já třeba vodu nepiju 😅 a ten čaj mi lezl i ušima..tak jsem si mixovala džus s vodu a bylo to super...jo a sušenky, ty jsem si nechala dovézt od manži, dodávaly mi v noci energii 😀

HOLKY tak mě napadlo...co kdybysme se někdy sešly?? teď se narodí mimí od mar..tak třeba v srpnu,až budou moc pořádně ven...? mohly bysme pokecat a zavzpomínat na "dobré" časy 😉

lucie.krajcarova
23. čer 2009

Sluni, výborný nápad, určitě všechny bydlíme relativně blízko, už teď se těším!!!!! 😀

mar26
24. čer 2009

Ahoj holky,

sluni to je tak krásné číst, jak se vám tam všem líbilo a děkuji za tip s džusíkem..který nevadí u kojeni? 😀 ..ještě jsem nekojila 😀
sušenky nějaké s sebou mám,taky piškoty a když tak fakt manžel zařídí 🙂

a se srazíkem souhlasím, jste tááák hodné,že jste mě vzali do party 🙂 ...já budu určitě v srpnu už mobilní,tak že pro mě nebude problém kamkoliv dojet....autí mám svoje, manža taky svoje,tak že pohoda. Těším se a doufám,že taky budu jen s krásnýma vzpomínkama na Nerátky 🙂

lucie.krajcarova
24. čer 2009

mar, taky jsem měla u sesbe džus - jablečný a ředila jsem ho vodou. a na srazík se moc těším už teď 🙂 vidím, že je vás víc z Prahy,já teda ofiko taky,ale už bydlíme kousek od Mělníka, tak jsem zvědavá, kde se sejdeme.

sluninka
24. čer 2009

luci..můžem se sejít v těch Nerátkách, když tam všechny mohly dojet porodit nebo s kontrakcema 😕 tak na srazík to půjde určitě taky 😉

mar..já měla taky jablečnej, tchýně mi tam teda přivezla nějakej tropic nebo co, ale to jsem teda nedala, samej citrus, takže radši jablíčko a ředit😉
jo a bacha na hroznový víno, hrozně mimča nafukuje😉 jestli chceš, tak mám tady někde papír z porodnice co se může a nesmí když se kojí, Ti to můžu přepsat 😉

mar26
25. čer 2009

ahoj holky,

sluni to bys byla strašně hodná, tak jestli si najdeš chvilku a bude se ti chtít, napiš mi ten seznámek 😵
Vím že většinou cibule, čerstvý pečivo.....atd. Ale radši se mrknu na komplet seznam 😅

uyvona
25. čer 2009

Holky, já když kojila, jedla jsem všechno. Ono se pak postupem času zjistí, co mimískovi vadí nebo ne. Co jsem tak prokoukla internet, nesměla bych defakto nic 🙂 .
U mě třebas dělal problém brambory, ten škrob malého mírně betonoval, takže brambory jsem jen zřídka, jinak jsem všechno jedla i čerstvé pečivo, na prdíky malej zase tak netrpěl, a když tak je dobrá na uvolnění prdíku poloha na tygříka. 🙂 😉

sluninka
25. čer 2009

mar....tak jsem to přepsala celý z toho papíru...máš to v IP 😉

uyvon...já jsem teda právě nejedla skoro nic 😀 jsem se bála abych ji netrápila, takže jsem jedla hodně polívky, maso a jogurty

mar26
25. čer 2009

sluni děkuji mooooc!!!

Holky rodily jste některý s Dr. Ptáčkem? Asi jste to tu psaly,ale nějak nemám sílu hledat 😀

Dneska jsem byla na KO, děloha na monitoru klidná,tak že na porod to ještě nevypadá a to jsou tady pěkný bouřky 😀

sluninka
25. čer 2009

my rodily s Winterem a PA si vůbec nepamatuju jména, jsem se zapomněla zeptat,jen vim jak vypadaly 😀

mar...budem na vás myslet ať máš brzy mimčo u sebe..jaký vlastně máte vybraný jména?? 😵
my jedem na měsíc na dovču, ale určitě se sem přijdu kouknout jestli už je na světě😉

mar26
25. čer 2009

sluni máme vybrané Nátálka a pro kluka David...ale vzhledem k tomu,že na každém utz je to jasná holčička,tak s klukem moc nepočítáme..i dneska to byla jasná holka 🙂
Za měsíc už snad na světě bude 🙂 a vy si krásně užijte dovolenou 🙂

lucie.krajcarova
26. čer 2009

Nazdárek, kojící seznam dostaneš v porodce, já se tím ale moc neřídim... jím skoro vše, na co mám chuť, trochu méně čerstvého pečiva. Zkusila bych i kynuté buchty, kdyby se mi chtěly upéct 😀 Jsem pro sraz v Nerátkách, cestu tam známe všechny. akorát tam nic neznám, kde by se dalo srazit, jen park.
s Ptáčkem jsem rodila já a byla to sranda, teda císař. fakt jsem se smála ještě na por. sále, byl vtipnej 😀 Z PA znám osobně Jitku, je prostě úúúžžžžaaassssnnnná, a pak mi s kojením pomáhala Miládka, taky skvělá.
Mar, tak to je prima, že je monitor ok a že se malá ještě nechyystá na svět, to by vážně byla malá 😕 a ty se cítíš na sraz v srpnu, když ještě budeš v šestinedělí? Nebudeš to mít z Prahy zrovna kousek..

mar26
26. čer 2009

Luci,dle včerejšího utz má 3000g...tak si myslím,že už by tak moc malá nebyla 😅 ..i když je mi jasné,že se můžou s váhou seknout.
Já Dr. Ptáčka řeším proto,že můj Dr. tady přespříští týden nebude..vlastně ten týden před termínem...musí pracovně pryč ☹ a kdybych rodila v tom termínu,tak s Dr. Ptáčkem. Je prý takový silnější...plešatý a říkáš že je tedy fajn? Miládka nás provázela Neratovicemi a přišla mi taky moc milá. Mě vůbec tam přijdou vesměs všichni v pohodě 🙂
Kdyby ten srazík byl ve druhé půlce srpna nebo na konci,tak to bych mohla mít po šestinedělí a určitě by to šlo 🙂

Taky chci zkusit jíst skoro vše,ale je fajn vědět, kdyby byl bříškabol, z čeho asi tak může být 🙂

lucie.krajcarova
26. čer 2009

plešatých je tam víc, tenhle je poměrně mladý, max. 40 a silnější? ani bych neřekla. byla s ním fakt sranda, je opravdu vtipný 😀 jizvu mám krásnou, takže tohle taky umí skvěle. Máš pravdu, jsou tam moc milí lidé. Na dětském jsem měla favoritku sestřičku tvého jména, teda doufám, že se jmenuješ Markétka 🙂 a miminko ti roste krásně!!!!

mar26
26. čer 2009

luci takhle mi ho popisoval Chlebeček, tak nevím co je pro něj objemnější 😀 ..on to takhle neřekl,ale ukazoval na sobě....no a on je dost hubený 😀 ,o věku nemluvil a jsem ráda,že není nějak moc starý..já už si ho včera představovala ledajak 😀 .
Jsem Martina 😀 , tak že nic 😀 ....
Natálka roste až moc, řekla bych...ale ono se to tak říct nedá.

Jinak máš moc hezké fotky z těhotenství a Martínek je taky úžasný 🙂
Vy jste šli po císaři za 3 dny domů? To je super 🙂

lucie.krajcarova
26. čer 2009

Tak to jsem neodhadla, Martinko 😉 Ptáčka se fakt neboj, to bude v pohodě. Natálka pak bude mít zdravou váhu, uvidíš. Já se modlila, aby dítě mělo aspoň tři kila. narodil se o týden dřív a měl přesne 3060 g 😀 Jo šli jsme fakt brzo domů, poslední den jsem už byla sama na třílůžáku, tak jsem se nudila a koukala na bednu 😀

uyvona
30. čer 2009

Mar26, Miládku jsem měla u porodu. Je opravdu milá a má pevné nervy 🙂

lucie.krajcarova
3. črc 2009

Tak Martince už se to blíží, držím moc a moc palečky, ať je vše v pohodě. těším se, až si o tom povyprávíme na srazu. My dvě bude asi poslední maminky, co v Nerátkách rodily 😉

lucie.krajcarova
3. črc 2009

Jo ještě nedávno rodila Aluska druhé mimi, ale zatím se neozvala ☹

mar26
3. črc 2009

Luci děkuju moc 🙂 ,
včera na kontrole konstatování,že na porod to teda nevypadá, zavřená, CS2 a po včerejším odhadu váhy měla 2600g...minulý týden 3000g..tak že fakt záleží,jak jsou natočené a je to fakt jen odhad..každopádně prý prcek to nebude, určitě bude mít přes tři kila 🙂
Ale mě zítra odlétá doktor, tak teď budu Natálku přemlouvat,ať vydrží do 13.,abych mohla rodit s ním..i když tedy Dr. Ptáček podle vás taky není špatný 🙂 ...ale to je už na Natálce a ne na mě.

Na srazík se těším, snad budu mít stejně hezké vzpomínky jako vy všechny 😵

lucie.krajcarova
11. črc 2009

Tak jak je na tom Martinka, nevíte někdo? 20.7. jdu s malým na odběr krve do neratovic, tak bych se mohla stavit 🙂

mar26
11. črc 2009

Ahoj Luci, pořád tu straším 😀 😀
Minulý čtvrtek to na porod nevypadalo, na KO jdu v úterý,tak se uvidí 😀

lucie.krajcarova
11. črc 2009

Mar, tak zatím máš stále před termínem, to je dobré 🙂 náš má zítra malinké narozeniny - 3 měsíce. je neuvěřitelné, že porostl o 13 cm od narození 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru