Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

misha_hl
17. únor 2010

Konso jestli zvládneš ještě spát tak spi, budeš potřebovat energii, jestli se ti nechce, tak sihoď klidně ještě teplou vanu. Jestli to jsouopravdu kontrakce tak ta je podpoří... No a když jsem ležela v porodce, tak spolubydllící nechtěla na vyvolání tak jí sestřička radila ať dělá dřepy

rintintyna
17. únor 2010

ahoj konsi v tomto jako prvorodička moc neporadím, každopádně asi jak radí misha, po probdělé noci bych zkusila trochu dáchnout, jestli to jde. Jinak procházka nějaká ráznější nebo chůze do schodů + stále ladit psychiku, aby se spouštěl přirozeně oxytocin. Také jsem četla, že na kontrakce pomáhá masáž a dráždění bradavek. Jinak si myslím, že něco silnějšího lze očekávat opět v noci, bo se i říká, že se rodí spíš v noci. A když si vzpomenu na sebe, když mi doktor při MA píchl cosi na samovyčištění, tak přes den se nedělo lautr nic a pak vždy mezi 3 a 4 hodinou ranní to nějak začalo pracovat. Tah hlavu vzhůru, já věřím, že už to máš fakt za pár 😉 😲

sluninka
17. únor 2010

konsa...takhle přesně jsem to měla já...s tim, že jsem jela ve 4h v noci cvičně do porodnice,ale poslali nás domů 🙂
nakonec jsem tam jela dopoledne a malá ve 21h vykoukla...držím pelčky, ať už Tvoje beruška dneska taky vyleze 😵

bublina2007
17. únor 2010

Konsa: kdy se chodí na příjem k vyvolávání? Kamarádce nic neřekli a neví, kdy má přijít jestli ráno nebo po obědě. díky a drž se. B

ekeral
17. únor 2010

Teda konsi, ta vaše holka tě teda pěkně trápí 😒 Pokud máš občasné kontrakce, zkus je podpořit klystýrem. Nic to není, jestli nemáš tu soupravu na klystýr, dá se koupit v lékárně a udělej si ho sama a taky už budeš připravená. Činnost střev rozpohybuje dělohu a mohlo by se to rozjet. Taky bych zkusila ještě gyndr, ať udělá toho hamiltona. Kdyby protrhla vak blan, buď připravená a jeď rovnou do porodnice. Docela nechápu, proč se už tak s tebu nedomluvila 😨

petka80
17. únor 2010

konsa - teda, držím palce 🙂
Já myslím, že už je to ale na dobrý cestě a malá bude brzo na světě. Mně teda klystýr taky moc pomohl k rozběhnutí porodu, ale nevím, jestli bych se do toho pouštěla doma.
Jestli máš tu svou dr. někde blízko, tak bych za ní zajela, ať na tebe mrkne, třeba už se otvíráš, kdo ví.

misha_hl
17. únor 2010

Holky tak mě napadá já jsem po císaři. Nechají mě po CS rodit normálně nebo to ženou zase na CS tady v Nerátkách??? Přenášet asi nenechají co???

ivana24
17. únor 2010

ahoj všem 😉
misha....já jsem byla po císaři a chtěla rodit normálně druhé mimi, nechali to zcela na mě....no jelikož i Bára byla KP, tak je také CS.....ale jinak v tom neviděli probém 😉 záleží asi taky ke omu chodíš 😉

rintintyna
17. únor 2010

hmmm, tak jsem zpátky z kontroly a poprvé za celý těhu jsem z toho pěkně přepadlá asi, že do teďka běželo vše jak po drátkách, tak mě to zarazilo. Dělala UTZ a hlavička je fakt už zavrtaná hoooodně dole, takže se nedala nic moc změřit, ale podle toho co se jí podařilo, a podle dalších parametrů (stehení kost, bříško) jsme se pěkně zastavili v růstu. Jsme prý 2-3 týdny nazpět, což mi přijde hrozně moc a mohlo by to znamenat, že už placenta neslouží tak jak má. Průtoky jsou ale naprosto v poho, akorát se mi zdálo, že máme šňůru kolem krku, ale bála jsem se na to zeptat. Taky plodovky prý není nic moc. Jako ohrožení života to není, ale je prý fajn, že už zítra jdeme do porodky na monitor, že se to bude muset víc hlídat, a kdyby cokoli, tak prčík hned ven

misha_hl
17. únor 2010

Ivo tady nechodím k nikomu. Já mám ještě času do velkých prázdnin. Řeším to teď kvůli těm pitomým registracím v Praze...

ivana24
17. únor 2010

Misha...aha, já chodím normálně celou dobu do Neratovic...ale opravdu, celou dobu jsme se dohadovali o normálním porodu 😉
rintintyna...neboj...hlavně zachovej klidnou hlavu a mysl...kdyby to bylo něco vážného, určo by to hned řešili...A Filípka mám narozeného v 37tt v Nera a v pohodě 😉

misha_hl
17. únor 2010

rintintyno kdyby to bylo nějak moc špatné tak tě do nemocnice pošle hned.. Uvidíš, že to bude ok.

konsa
17. únor 2010

Holky, díky moc za rady a podporu. Nakonec jsem dnes spíš odpočívala a žádný fígle už nezkoušela....Za chvíli odjíždíme na nástup na vyvolání. Uvidím, na čem se s nimi dohodnu, ale ráda bych ještě počkala, jestli se to nerozjede přirozeně (i když už padám vyčerpáním na hubu ☹ ). Kontra během dne ustaly - vrací se už jen občas a jsou slabé, ale věřím, že se to zas rozjede. Díky za podporu. 🙂 Držte palce

misha_hl
17. únor 2010

Konso je dobře že jsi odpočívala. Potřebuješ aspo trochu energie. Vem si sebou něco sladkého, jestli můžeš. Drž se.

lucie.krajcarova
17. únor 2010

Konsa, tak se těším, až už budete dvě!!! 🙂
Rinti, nebuď smutná, mysli na svoje miminko. Náš prcek byl taky pořád menší.. hlavně že už jsi dobrý týden, to už může být normální porod, žádné předčasné narozené miminko, to je fajn.

antynka1
18. únor 2010

Konsa - tak držím palečky.
Rinti - holky mají pravdu, kdyby to bylo vážné, tak tě rovnou žene do porodky.

rintintyna
18. únor 2010

ahoj všem a ještě jednou díky moc za včerejší podporu, omlouvám se, že se ozývám až teď, ale byly jsme celý den v pejru, takže písnu to hlavní. Půl dne jsme strávili v porodnici v Neratkách, ale určitě se to vyplatilo, bo zprávy přináším dobré 😵 Podle toho, jak to změřil pan doktor, tak zaostáváme něco málo přes týden, tedy jsme v normě a průtoky nám zkoumal všechny možné a všechny jsou v pořádku, takže z jeho pohledu se daří miminku dobře a není ani potřeba ho nějak speciálně sledovat, stačí, když příjdeme za 14 dní a koukne na to pro jistotu ještě jednou. Jinak monitor taky v poho, i se mimčo pěkně hýbalo, takže to měli i s reakcema 😀 dobrou noc všem 😲 Jo a dnešní odhad váhy 2480g a pak si vyberte 😀

antynka1
19. únor 2010

Rinti - tak to jsou super zprávičky. Nevíte co Konša? Určitě už je prcek na světě 🙂
A to jsi tak dlouho čekala až přijdeš na řadu? Je tam lepší být hend ráno nebo jít raději později? A od kdy do kdy dělají monitory? Od kolika od rána?

rintintyna
20. únor 2010

antynka díky moc 😵 monitory prý dělají od osmi a je to přesně jak píšeš, buď přijet ještě před a posychrovat si první pozici, nebo pak už nemá cenu se tam hnát a klidně až kolem té 12hod, bo mi přijde, že všichni sází na ten ranní dojezd, čímž se vytvoří velká skupina a ta pak pomalu přichází na řadu až do té 12. No jo, my ještě ráno čučeli na hokej 😅 takže jsme přijeli něco po deváté trochu a na řadu na monitor jsem přišla kolem 11, pak půlhodina čekačka v ambulanci, tam to šlo fakt rychle a pak přes hodinku na UTZ, takže jsme odjížděli kolem 13 hod a manžel samo hartusil, bo když jsem ho upozorňovala, že to bude na půl dne a že si má vzít čtivo nebo něco, tak myslel, že dramatizuju 😅
Já myslím, že Konsa už to má snad za sebou a brzy se tu ukáže, ale to jen odhaduju, necháme se překvapit, nic jiného ani nezbývá 😉

antynka1
20. únor 2010

Rinti - tak super, já si ráda pospím, takže mi nebude dělat problém dojet tam až na jedenáctou 🙂 A ty monitory se dělají v tom druhém patře (mylsím, že tam je gynda) nebo přímo v porodnice - tj. myslím 4. nebo 3. patro. - nějak jsem to zazdila - sice mám ještě chvíli čas, ale už se mi to také krátí 🙂

rintintyna
20. únor 2010

jj monitory jsou v druhém patře, pozor na recepci Ti možná řeknou 1. patro, bo oni maj vlastně 1. už v přízemí, takže trochu zmatek, taky nikde nenajdeš ani jednu cedulku nebo ukazatel, takže je to trochu hledej šmudlo hledej, bo tam prý nedávno malovali, tak to posundávali. Takže se stalo, že tam s námi seděla přes hodinku kočka na monitorech a když přišla po mě jako poslední na řadu, tak jednak dostala hned na uvítanou sprda, proč nemá moč a pak teprve se vysvětlilo, že jde na UTZ ve 30tt akorát si hold spletla čekárnu. To opravdu nebylo co závidět v tu chvilku, bo si mohla jít sednou na další hodinku na UTZ. Ale tak třeba, než to bude pro Tebe aktuální, tak to tam zase dají do rychtiku 😉

antynka1
21. únor 2010

NO vidíš, že mám mít sebou na monitor moč, tak to vůbec nevím 🙂 To je dobré vědět 🙂
A ještě dotázek - když chci k porodu manžela, vyžadují, aby měl předtím nějaký kurz? Některé porodky to chtějí.....

antynka1
21. únor 2010

To jsem našla v albu únorovek 🙂

Terezka, narozena 20.2.2010 v 15:58, 2950g a 51cm, maminka: konsa

lucie.krajcarova
21. únor 2010

Konsa, veliká gratulace!!!!!!! přeju moc a moc zdravíčka tobě i Terezce!!

rintintyna
21. únor 2010

jééé tak to je krása, také od nás velká gratulace 😵 to datum je taky krásný. Tak snad se s námi Konsa brzy podělí o zážitky a ukáže nějakou fotečku Terezky. Antynko, já myslím, že manžel kurz mít nemusí, nebo aspoň jsem to na jejich stránkách nikde nenašla. Ale jestli můžu se podělit o vlastní zkušenost, tak manžel se mnou chodil na předporodní kurzy Ivany Konigsmarkové a nemohl si je vynachválit (stejně jako já) na závěr to zhodnotil, že pro něj byly určitě velkým přínosem a informace, že tam byly k nezaplacení. Ale je jasné, že toto může každý vnímat jinak a také každý tatínek se jinak k tomu staví a je to tak v pořádku, bo každý jsme jiný...

rintintyna
23. únor 2010

halooo, kde je kdooo 😕

antynka1
23. únor 2010

Rinti - já si také myslím, že manža žádný kurz mít nemusí - jenom jsem si nebyla jistá.
Jsem zvědavá na Konsu až se podělí se zažitky 🙂
A ten kurz té Konigsmarkové je kde? Já ještě pořád přemýšlím o tom kurzu v Nerátkách - ale pořád nevím jestli bych to stíhala - to pondělí dopoledne je fakt blbý - teď si ještě budu před MD čerpat dovču - tak to třeba ještě zvládnu 🙂

misha_hl
23. únor 2010

Ahojky...

Konso gratuluji. To tě teda nechali potrápit...

Rintintyno já u dvojčat ani na žádném kurzu nebyla... :( Musela jsem celou dobu ležet, manžel byl u porodu se mnou to bylo na Bulovce. No a teď to vypadá dost podobně, protože mi nemá kdo hlídat 😖

petka80
24. únor 2010

Ahoj kočky, právě jsem zjistila, že mají v N. nové webovky, koukaly jste? Mají tam aktualizovaný info o personálu a taky víc dalších detailů. Mají tam taky že na tu 1. návštěvu v 36 tt se má předem objednávat, tak jsem tam hned volala, ale je to nějaký informační šum, je to jako dřív, objednat není pořeba.
Já jsem dneska 34+3, takže tam jdu za dva týdny. Nejlepší je prý středa, to je nejvolněji, nejhorší je prý čtvrtek a pátek.
Sakriš, už se mi to nějak blíží 😅

misha_hl
24. únor 2010

Petko na almeda.cz ? Já tam furt vidím jedno a to samé :( 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru