Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
24. čer 2010

Když tak koukám na Lukáška, tak mám pocit, že jsme ho viděla na novorozeneckým - určitě v pondělí, kdy jsi porodila a by tam ještě v úterý ráno? Já mylsím, že to byl on 🙂 Vím, že tam bylo miminko, které se jmenovalo Lukášek 🙂

lendam
24. čer 2010

anty, to byl on. S tim kojenim u me nic moc, mam rozkousane leve i pres kloboucek, a mleko jak kdy. Ted v 6h jen 10ml z obou, jdu varit nutrilon ☹

keminek
24. čer 2010

@lendam uvař. To NEVADÍ. Takhle tě kouše jo.. to jsem naštěstí nikdy nezažila a zažít nechci..

lendam
25. čer 2010

Pije 6x denne-nakojim, dokrmim nutrilonem a pak odstrikam. Operace na vice nez hodku. Ale narostl o 2,5cm a pribral 80g..dr nas opet objednala na stredu. Jizvu nemam cas mazat ale sadlo uz mam.

antynka1
25. čer 2010

@lendam já také dokrmuji Nutrilonem, odstříkám něco mezi 20-40 ml... takže také blbý.... Takže taky odstříkávám, a dokrmuji Nutrilonem a mezi tím ještě přikládám.

lucie.krajcarova
25. čer 2010

holky a to se musí odstříkávat? já vím, že mě to nešlo, ale malý si vysál, kolik potřeboval... s odsávačkou jsem nikdy nebyla přítel.

petka80
25. čer 2010

Holky, to vás lituju s tím kojením, já to měla s A. taky pekelný 😝
Ale fakt je to normální, že hodně ženskejch takhle bojuje na začátku, a i když vám to teď možná přijde nemožný, tak je to jenom období, který rychle přejde a to kojení se spraví a pak už to bude pohoda.
Jinak moje známá laktační poradkyně říká, že šestinedělí je o kojení, jakási doba hájení pro mámu i dítě, které by měly mít pro sebe, a věnovat se jenom tomu. Takže je prostě normální, že kojení zabere třeba hodinu (to znám moc dobře), pak je hodina klid a pak zas nanovo. Takže kojte, odstříkávejte, pokud je to potřeba, pak spěte aspoň trochu a hlavně kašlete na všechno ostatní..... a ono se to poddá.

lendam
25. čer 2010

No, davam Lukaskovi jeste 10 dnu a kdyz to bude porad stejne, prevedu ho komplet na nutrilon. Je to fakt pakarna. Jeste ze v noci spi! L

lendam
25. čer 2010

@lucie.krajcarova Tak mi to doporučila lakt poradkyně, odstříkat po kojení, půjčila mi medela mini elektroc za 250 kč/týden, ocenuji hlavně na té bolavé bradavce možnost regulace intenzity.

lucie.krajcarova
25. čer 2010

Leni, tak to se vzdáváš rychle... mně malý papkal dobře, ale stále interval 2-3 hodiny, takže v noci jsem se dlouho vůbec nevyspala 🙂 ale co bych pro něj neudělala, napapal se a dál spinkal....
to je fajn, že se dá půjčit odsávačka, vyzkoušíš si ji a případně koupíš stejnou domů.

antynka1
26. čer 2010

Pár fotek Kristýnky:

petra.vavra
26. čer 2010

@antynka1 ta je krásná 🙂

keminek
26. čer 2010

@antynka1 opravdu moc krásná.. 🙂
@lendam jasně, stanov si dobu, po jakou to budeš zkoušet. Nakoj, odsaj, dokrm MM/UM. Každé prso tak 10 min. a často, pak prodlužuj, uvidíš, zda se to po prodloužení intervalů nebo postupném vynechávání odsávačky (ob kojení atd., vždycky aby to bylo rozložené do toho dne.. např. 4x/24 hod., pak už jen 3x/24 hod.). Já bych akorát tohle zkoušela po dobu prvního dne (příp. 2 dní) tak 10x/24, pak 8x. Aby to zabralo tak 3-4 dny, to intenzivní (vím, že je to zátěž jako prase) a pak bych vynechávala postupně odsávačku a poté bych prodlužovala intervaly. Akorátní interval pro kojení je v tomto věku je 8x/24 hod., když vše běží jak má. Takhle často se kojí, mně se budil první měsíce po 2-3 hod. na jídlo.. většinou po 3 (24/3=8). Minimálně 6x denně, ale tam už by to bylo na dokrm asi.. nevím, to záleží, kolik by mimčo vypilo. Hlavně se nenervovat, když se odsaje 5 ml z obou, to byla u mě naprosto normálka. Jakmile se začne vynechávat odsávačka a prodlouží se intervaly z hodiny a půl až dvou na 3 hodiny, tak by to mělo být vidět. Pokud ne, tak bych přešla na UM po překročení mnou stanovené hranice (např. 14 dní).

keminek
26. čer 2010

a dokrmovala jsem pomalu stříkačkou 20 ml zakoupenou v lékárně za pár drobných, ale vyrábí se i 50 ml 😉

lendam
26. čer 2010

@keminek Díky za podporu .-)) Ten můj koblížek se na jídlo moc nebudí a v noci se nedá vzbudit vůbec, takže naposled ho krmím v půlnoci a on pak do 6 h spí. Vychází mi, že ho krmím 6x denně. Takže mezitím odsávám, abych podpořila tvorbu mléka, ten Mini electric je dobrý. Dokrmují stříkačkou 20 ml, dali mi v porodnici 2 ks s sebou.
@antynka1 - tvůj mimísek je nádherný, krásně kouká!

keminek
26. čer 2010

@lendam jseš fakt dobrá, že to takhe zvládáš. Narozdíl ode mě to řešíš už od porodu, tzn. že to je větší nápor než ve 3 m. a navíc jsi mluvila o těch kloboučcích, které já jsem naštěstí nepotřebovala, protože malý sál dobře a nekousal. Vydrž! A pak uvidíš.. nejdůležitější je, abyste byli oba spokojení a šťastní 🙂 Skvělá máma jseš bez ohledu na to, jaké dáváš jídlo. Když bude MM, je to fajn, když bude UM, je to taky fajn.

lendam
27. čer 2010

Tak nevím, zda se to kojení rozjede, prcek dnes po každém řval jak tur, teď večer jsem mu dala už 30 ml UM, aby neplakal. Co Anty, jak to jde tobě? držím ti palce, já pomalu házím flintu do žita ☹

keminek
28. čer 2010

@lendam no to je sluníčko 🙂 🙂 🙂 A s tím papáním to není lehký, ale to nevadí, všechno bude fajn 🙂
mrkni sem http://www.kojeni.net/databaze.php
a ještě sem na odpověď č. 14
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=90

lendam
28. čer 2010

@keminek Díky moc za podporu! Zajímavé čtení!

petka80
29. čer 2010

@keminek a jak to vlastně vypadá u tebe? Pořád KP nebo už se malá umoudřila?

@lendam leni, tak co, jak válčíš? A co je vlastně ten hlavní problém? Myslíš, že mu to od tebe nestačí, jo? Ono taky ty kloboučky dělají svoje, je to pro ty prcky těžší si to mlíčko vytáhnout? A bradavky už lepší?

lendam
29. čer 2010

@petka80 Ahoj, válčím mám dojem stále stejně, kojím a dokrmuji, už neodstríkávám, i bez toho je to pakárna, zítra jdu tu odstříkávačku vrátit a pak k pediatrovi na vážení a měření. Anty má asi také napilno, už dlouho nic nenapsala.

rintintyna
30. čer 2010

Ahojek, už jsem tu nebyla celý věky. Tak taky přispěju něco o kojení. Klárka bohužl minulý týden už dokonce klesla na váze, takže taky přikrmujeme UM. Nechci to zakřiknout, ale od té chvíle, respektive, když jsem zjistila, že UM bez problémů přijímá a i když krmíme z lahvičky není problém dál kojit, jsem se hodně zklidnila a mlíčka se tvoří trochu více, takže asi 4 den dokrmování mi po kojení už UM odmítala a za celý den měla asi jen 30 jednotek 😵 Snad to tak vydrží co nejdýl. Některé kamarádky mi psaly, že také musely z různých důvodů nějakou dobu nabízet UM a pak třeba ještě přešly na plné kojení. No uvidíme. Každopádně jsme se snažily vydržet co nejdýl a Klárce moc díky za to, že se mnou měla boží trpělivost 😵

lucie.krajcarova
30. čer 2010

holky,držím vám palce na kojení hlavně na léto. náš upír mě chtěl sát co hodinu, a ani čajem jsem ho neošidila. ale zase jsme to přežili a bylo dobře. vyšlo nám to okolo 3. měsíce ,takže to bylo spojené i se spurtem. tak kojení zdar!

antynka1
30. čer 2010

@lendam U mě pořád stejný, odstříknu tak 40 ml.... Takže pořád dokrmuji.....

lendam
30. čer 2010

@antynka1 Já to mám podobné, mám mlíka něco mezi 40-60ml....a malý by měl pít tak 80, takže také dokrmuji...navíc prdíky, no žůžo.....

antynka1
30. čer 2010

@lendam to jsi na tom pořád lépe jak já, já mám maximálně 40 ml....... Takže to nevzdávej!!!!

keminek
30. čer 2010

@petka80 díky, už PPHL 🙂
@rintintyna 4 měsíce je krásný! A navíc už ti ani UM kolikrát nechce 🙂 S tou psychikou to znám. Dokonce byl rozdíl, když jsem si vsugerovala, že mi to je jedno, ale nebylo a tím, když mi to skutečně začalo být jedno (přechod na pevnou stravu). Jednou jsem se vynervila tak (na začátku), že mi to mlíko neteklo vůbec, ani kapka. Ani ze zdravého prsa. To druhé po retenci bylo úplně prázdné.. No děs.
Já bych to odsávání/odstříkávání zkoušela nějakou dobu, a pak bych se podle výsledku zařídila. Kdyby bylo MM furt míň, tak bych to nakonec - postupně - zredukovala třeba na 2x denně (jen příklad, je to dost individi) a zkusila bych to udržet na stejném množství, aby mimčo dostalo i MM a kdyby to nešlo, tak bych přešla komplet na UM. Ale držím vám palce, jste dobrý!! 🙂 😉 Ono s tím bojovat takhle hned od porodky je dost stresující...

lendam
30. čer 2010

Teď jsem se vrátila od pediatra: malý má 53 cm a 3,66 kg, prý to stačí. Mám klidně dokrmovat, aby dostal 90 ml mlíka/kojení (tak jsem to udělala a půlku mi toho vyblinkal 🙂) a na stříkačku se mám vyprdnout a klidně použít lahvičku se savičkou. Je prý hypertonický, takže 15/7 mě nejspíše odešlou na neurologii. L.

petra.vavra
30. čer 2010

@lendam nemyslela jsi spíše hypotonický?? jestli ano, tak velice opatrně s výběrem neurologa. Mám roční léčení s Terkou za sebou, takže vím proč to píšu. Raději 100x přinutit kohokoliv k nějaké akci, když se ti něco nezdá a pořád se ptát a mluvit. Držím palce, ať jste v pořádku.

andrejkakhorova
30. čer 2010

Ahojky,zitra bych mela rodit v Neratovicich a chtela bych se zeptat jestli si platim epidural?jsem u vzp

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru