Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

keminek
27. črc 2010

holky díky moc 🙂
@petka80 manžel chytal 🙂 🙂 🙂 nějakou praxi má, byl 2x u porodu naší kočky, akorát tam nemusel chytat, jen občas přisunul kotě nebo odstranil obaly.. 😉 😀
@antynka1 no víš.. ona by byla odvaha vlézt do auta.. to bych porodila v noci v autě někde v půli cesty a dost nepohodlně.. 😅 a porod byl v pohodě.
všichni nás obdivují a já všem říkám, že mají obdivovat mě a malého, že jsme minule vydrželi v podolí.. porod, pobyt i následky. Po této zkušenosti jsem si už úplně jistá, že nám zprasili zcela ideální porod.. odborníci a jejich vymoženosti a zásahy.. navíc je to tam fabrika na děti, ač mramorová hala s rybama každého uchlácholí 😝

antynka1
27. črc 2010

@keminek no jo, ono když to bylo takhle rychlé, tak co ti zbývalo, že? 😉

keminek
27. črc 2010

@petka80 do porodnice jsem jela, ale ne do neratek. vezla nás rychlá, takže 1. hodina po porodu byla dost hektická, takhle jsem si to nepředstavovala, ale miminko jsme z ruky nedali.. krom základního vyšetření. a prochladla mi kvůli tomu, tak v porodce pak šla do inkubátoru, ale nechtěla jsem jim jí dát, tak se nakonec uvolili a inkubátor mi přivezli na sál a dali ho přímo vedle mě, vedle kozy, na kterou mě dali kvůli kontrole. malá naštěstí celou dobu spala, takže mi nevadilo, že tam leží. Nenechala jsem si jí vzít.

keminek
27. črc 2010

@antynka1 no právě 😀 jako mě nejdřív nedocházelo že rodím, pak že rodím tak rychle, pak že to nestihnu do porodky.. 😅

antynka1
27. črc 2010

@keminek 😀

petka80
27. črc 2010

@keminek No tak to je fakt něco 😀 A pak jste šli hned domů?

keminek
27. črc 2010

dneska už chápu, že ženský mohly po porodu dál pracovat. jako klid to chce, to jo, ale dá se rodit i tak, aby žena byla v pohodě a ne v prde.. jak já minule 😉

keminek
27. črc 2010

@petka80 ne z porodky nás pusitli po 60 hod. Ale bacha.. sami od sebe s tím přišli, že jsme evidentně v pohodě a nemám tam co dělat 😅 takže ani ne 72 hod. dle metodického doporučení mz čr 😝 😉

keminek
27. črc 2010

a po porodu nekřičela, jen mručela 🙂 řvala chuděrka u odběru z patičky, ten bolel moc ☹

misullka20
27. črc 2010

do Motola právě... švagrová si nakonec vybrala Roudnici nad Labem... byla se ptát právě i v neratovicích...

petka80
27. črc 2010

@keminek Tak to je bezva 🙂
Hele, ale neblázni a trochu se šetři, přeci jen porod je porod, teď jsi ještě v hormonálním rauši 😀 ale až to přejde, tak abys nebyla vyčerpaná 😉 Dvě děti jsou zápřah 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

teda Keminek, to se ti povedlo! Ještě jsem nepostřehla, do které porodnice vás vezli? jsi šikulka 🙂 já bych na to neměla odvahu.

lendam
28. črc 2010

@keminek Moc gratuluju!!

misha_hl
28. črc 2010

Ahojky holky...

@keminek No ty bláho.... Já se tu tak šetřím abych to nevyflustla dřív a bez manžela a ono to jde i takhle rychle... Gratuluji.

Jsem trochu aktivnější až teď po té kontrole, páč to drží furt stejně... Tak jsem zvědavá 😀 Ale já to mám tak 5 minut autem 😝 Takže to bysme asi stihli i kdyby to byla rychlovka...

rintintyna
2. srp 2010

jééé ahoj, velká gratulace keminkovi k Janičce, do života jen to nej ať se daří, pěkně papká a dělá jen samou radost. Co na to babička?, že jste nakonec rodili u ní? 😕

antynka1
2. srp 2010

@misha_hl je zase pondělí, tak jsi asi po kontrole, tak co novýho ?

lucie.krajcarova
2. srp 2010

ahojky, s Míšou jsem kecala na fb, ale asi nic moc novýho 🙂
já jsem taky po KO, jsem v pořádku, tak teď jen tři měsíce čekat.. ale našla jsem si zábavu, budem hrát tenis, chodit na zumbu, bruslit.. vše, co bych s břichem nemohla.

antynka1
2. srp 2010

@lucie.krajcarova děláš dobře, hlavně myslet pozitivně 🙂 a 3 měsíce utečou jak voda 😉

rintintyna
2. srp 2010

hele tu zumbu si ženský děsně chválí 😉

lucie.krajcarova
2. srp 2010

rinti, jj chtěla jsem začít už dřív, ale nějak to nevyšlo. tak doufám, že mě to chytne.

misha_hl
3. srp 2010

Ahojky všem...

@antynka1 : Tak dle dr, je vody dost. monitor ok, nález stejný takže příští týden. Akorát jsem zase kilo zhodila 😒 a přitom mi přijde, že vyloženě žeru 😀

@lucie.krajcarova: Luci mě ten Facebook nějak blbne, furt ten chat tam vypadává. Ale mám i skype a icq. Jo a na zumbu bych taky klidně chodila... Musíme to nějak zkloubit s manželem 😝

antynka1
4. srp 2010

@misha_hl hlavně že je vše OK, teď už to může přijít každým dnem 🙂

lucie_benes
4. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem se taky konečně odhodlala zaregistrovat a napsat, protože řešíte téma, které mě momentálně dost zajímá 🙂 - chci v Nera rodit v září, už podruhé, takže čerpám aktuální info.
POprvé jsem byla až na drobnosti spokojená (2008), ale vím, že se změnilo vedení, odešli dr. (např. Bilina, který mi dělal neplánovaný SC), ale doufám, že na celkovém přístupu to nejde poznat.
Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás, které v poslední době rodily, byla taky reg někde v Pze (jsem na Bulovce) a pak chodila do poradny a rodila v Nera a jestli to nebyl problém. A taky, co se týče poraden - je lepší rovnou ráno nebo až třeba kol 10? Chtěla bych chodit asi ve čt k Bilinovi...
diky moc

antynka1
5. srp 2010

@lucie_benes Do poradny raději později, tak cca 11 hod. I když já tam ve čtvrtek nikdy nebyla. Mám ozkoušené všechny ostatní dny 😀

petra.vavra
5. srp 2010

@lucie_benes já k Bilinovi chodím a myslím, že je jedno v kolik ve čtvrtek přijdeš, je tam natřískáno celou dobu.....proč asi 😀
jinak já se moc těším na nové příspěvky z porodnice. Na začátku těhu jsem ani neuvažovala nad jinou porodnicí a po několika posledních návštěvách jsem téměř rozhodnutá, že v Nera rodit nebudu. Ještě čekám na jednu konzultaci a pokud se na ní nedomluvím na určitých věcech, tak do Nera už ne. Po posledním zážitku, který rozdejchávám ještě dnes, mě Nera dost odradily. ☹

lucie_benes
5. srp 2010

@petra.vavra
No ja si to myslela, ze tam asi bude plno cely den 🙂 A muzu se zeptat, co te od Nera odradilo? Ja uz moc casu na rozmysleni nemam a na Bulovku se mi moc nechce, poprve jsem byla v Nera vcelku spokojena.

A jeste dotazek - kdyz tam pujdu do poradny v tom cca 36. tydnu poprve - jdu rovnou i do fronty na monitory nebo to jeste ne?

diky

petra.vavra
5. srp 2010

@lucie_benes jj moc casu nemas 😀
u Biliny je pořád plno 😀 , počítej s tím, že tam nějaký čas strávíš, takže raději nic neplánovat...
Já jsem také poprvé rodila v Nera a ještě před těhu jsem neuvažovala jinak. Bohužel za poslední se v Nera dost změnilo, hlavně vedení nemocnice, které si nechalo odejít spousty dobrých a zajetých doktorů a nabralo doktory nové, buď ty, které nemají nijak veselé reference nebo mladé lékaře, kteří potřebují praxi. Dále je zde velké zastoupení lékařů ze Slovenska (nic proti Slovákům, ale nějak mi to k porodu přijde dost divné, když rodím v Čechách). Po poslední kontrole, na kterou jsem šla s naprostým klidem, protože jsem věděla, že je miminko v naprostém pořádku ze zaplaceného UTZ, který jsem si zařídila u známého lékaře, tak doktorka v Nera, který patrně UTZ viděla poprvé z vlaku a pak v Nera konstatovala, že mimi neroste hlavička a že to je špatné. Žádné překontrolování či přeměření znovu, mluvila se mnou s prominutím, jak s debilem, navíc to byl UTZ na tripply. To co to udělalo s mojí psychikou se nedá popsat, kdo nezažil, navíc jsem po nedávném potratu. Takže pokud se nedomluvím na individuálu, půjdu rodit do Jablonce, mají podobný přístup jako v Nera. Navíc jako jedna z mála porodnic dovolují k porodu více než 1 osobu. Je mi jasné, že mohlo jít jen o shodu náhod a zrovna jsem měla smůlu, ale pokud se doktor splete na UTZ o 4 týdny u zdravého miminka konstatuje, že je to špatné, jak asi může vypadat takový porod....
Doufám, že jsem tě moc neodradila a že tvé zážitky budou úplně jiné a vše dopadne na 1. Držím palce. 😉

petra.vavra
5. srp 2010

@lucie_benes ještě k tomu monitoru...když jdeš do Nera poprvé, nejdřív na monitor, 1patro, na chodbě vpravo a na konci chodby vlevo. Tam určitě bude někdo sedět 😉 . Bez monitoru k doktorovi nemá cenu chodit, protože to musí podepsat, takže pokud to uděláš naopak, sestra tě stejně nevezme 😉

lucie_benes
5. srp 2010

@petra.vavra
Hmhm, no to chapu, jak ti z toho asi bylo....tohle by se stavat nemelo, ale myslim, ze se to obcas asi stane vsude...
O te zmene vedeni vim, odesel Bilina, ktery me nakonec delal sekci a i kdyz jsem ho videla jen chvili mezi kontrakcemi, nez me uspali, pripadal mi strasne sympatickej, vzezrenim i humorem, co jsem byůla schopna pri kontrakcich posoudit 😀 , neni tam ani takova mlada dr. Rathouska, ktera me rodila (ale co vim, mam mimco), odesel Ptacek. Ale co se tyka PA ,ty myslim zustaly a prijde mi, ze pokud neni komplikace, je ten porod spise na nich. Prave tech zmen se taky bojim, protoi koukam sem na diskuzi, jestli se to porjevilo nejak na peci apod, ale z toho, co jsem precetla, mi zatim prijde, ze ne...No pocity mam spisene, ale asi to risknu, pokud nebude stop stav, preci jen do velke porodky se mi nechce. POkud bych nahodou zase rodila SC, vyhovuje mi i to, ze nebudu na JIP a muzu mit maleho brzy u sebe.

petra.vavra
5. srp 2010

@lucie_benes já jsem v Nera zůstala jen kvůli Bilinovi, jinak celý personál je out. Co se znám z lidma z Nera nemocnice, tak tam není spokojený téměř nikdo...sama doufám, že se to neodrazí na péči, ale kvalita se dle mého soudu už zhoršila, ale tot jen můj osobní názor.
Přeju hodně štěstí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru