Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

mar26
11. črc 2009

Luci tak vše nej ke krásným 3.měsícům 🙂 ,asi to pěkně uteklo, viď a roste teda jak z vody...kdopak ho tak poctivě zapíjel? 🙂

lucie.krajcarova
11. črc 2009

Martí, to víš, že zapíjel tatínek i prarodiče, to byly proudy, jenom ne vody 😀

lucie.krajcarova
13. črc 2009

Marti, napíšeš mi na sebe mobil? třeba do IP.

mar26
13. črc 2009

Luci IP 😉

lucie.krajcarova
19. črc 2009

tak Marti, zatím nic?

mar26
22. črc 2009

Ahoj holky, tak 18.7. v 13:50 a nám narodila Natálka, 3300g a 50cm a s Dr. Ptáčkem 🙂 . Hodím vám sem pak popis porodu , v albu s pokojíčkem jsou fotečky

lucie.krajcarova
22. črc 2009

Mar, velikánská gratulace vám oběma!!!! a těším se na popis, a doufám, žes to měla podobné jako já 😀 Podobně bezrpoblémové. Už jste doma?

sluninka
22. črc 2009

Marti moc moc moc gratulujeme 😵 Natálka je takoej koblížek maličkej 😵 tak ať vám dělá jen samou radost 🙂 🙂 🙂

mar26
25. črc 2009

Ahoj holky, děkuji moc 😵

Pustili nás v úterý, vlastně 3 den, malá krásně saje a začala přibírat...v pondělí měla 3009g a v úterý 3150g a vůbec žádné problémy,tak jsme mohli jít 🙂
Včera na kontrole u doktorky už měla 3280,tak je to fakt jedlík! Jsme moc ráda..jen je trošku přes den uplakanější,někdy i v noci,ale dneska se jen 2x vzbudila na kojení a jinak krásně spinkala.

a tady je průběh porodu

v pátek 17.7. ještě asi ve 23h nám odjížděla návštěva a říkala jsem jim,že porodím tak za týden. Šli jsme spát a ještě s manžou dělali plány na víkend,co budeme dělat a že tuhle noc se ještě uričitě vyspíme.
V 1:34...ještě si to pamatuju přesně jsem šla na záchod a divně mě bolelo břicho..ale říkala jsem si,že je to jako předtím, posíčci. Chtěla jsem to zaspat,ale přišel další a další a zaspat to nešlo,tak jsem si to psala, po jaké době to je. No a pak už jsem byla naštvaná,že se nevyspím a šla jsem do vany...manžu jsem vzbudila,aby se nevyděsil,že se jdu tak pozdě koupat,že to asi nic nebude,odcházela ze mě zátka,ale to jsem si říkala,že to může. Nejdřív se zdálo,že to ve vaně přešlo,ale nepřešlo. Kontrakce byly nepravidelný po 6-12 minutách. Manžu jsem nechala ležet,ale když viděl,že to nepomohlo,tak se nastartoval a šel si dát taky sprchu na probuzení. Já zatím seděla v obýváku a zapisovala kontrakce. Pak jsem vstala a najednou jako bych se počůrala ,tak jsem se lekla,jestli třeba nekrvácím, koukla a vychrstla na zem voda s krví....tak mi bylo jasný, že určitě pojedeme.
V klidu jsem se oblékla,dobalila vše potřebné a asi po 4 jsme vyjeli směr porodnice. Kontrakce byly pořád zvládnutelný lehoučkým prodýcháním a mezi nima mě humor neopouštěl. Do Neratovic jsme dorazili asi v 4:45 a při příjezdu mi začaly kontrakce do kříže..zatím to ale šlo. Nejdřív jsem šla na monitor...kde činnost dělohy i při kontrakci byla teba 0,tak jsem si říkala, hm tak to vypadám jak blb-nejvíc jsem měla snad 10.
Měla jsem ale vložku,tak na ní PA nalila nějaký rostok a zabarvilo se to do modra,tak věděla,že fakt mi odtéká plodovka a zavolala Dr.,aby mě přišel vyšetřit. Byla jsem oteřená na prst.
Dali mě na pokoj-nadstandart nebyl volný,ale dali mě na 4lůžák,kde nikdo nebyl,tak že dobrý...manža byl pořád se mnou-od příjezdu. Tak jsem si tam skákala na míči a tak a čekala, dostala jsem ATB kvůli streptokokovi do kapačky. Kontrakce pořád docela v pohodě, že Dr. když mě chodil kontrolovat,tak říkal,že jak se ještě usmívám,tak je to dobrý. Volala jsem svého Dr.,tak nevěděl,jestli to stihne,ale přijel ten jeho kolega...fakt super doktor!! Jak mi to šlo do kříže,tak jsem z toho šla 2x na záchod,pak si sice dala yal,ale to už bylo skoro i zbytečný. PA říkala,že kdo trpí na zácpu,je fakt lepší klystýr,ale když jsem jí řekla,že jsem byla 2X,tak byla naprosto v klidu a ať si dám yal. ATB mi pak dali znova za 4 hodiny,ale už jehlou do kanyly.
To bylo půl 1 a byla jsem otevřená na 3-4cm. Kontrakce se ale docela zhoršily-Dr. konstatoval, že s těmi křížovými bolestmi,mě může jen litovat. Manžel poctivě každou kontrakci masíroval a docela to pomáhalo. Šla jsem do vany, kde jsem byla asi 45minut, kontrakce už byli asi po 3 minutách a docela hnusný. Pak když už jsem to nemohla vydržet,tak jsem šla za Dr. a zjistil,že už jsem na 9cm...tak že vana to úžasně urychlila a šlo se už na sál.
Dr. udělal utz,řekl,že je malá v ideální poloze,ale museli jsme čekat ještě na dorotování hlavičky. Kontrakce byly fakt už docela k nevydržení a to nutkání na tlačení hooodně velký,ale člověk by tím mohl miminku ublížit a zkomplikovat si to,tak fakt zatne zuby a dýchá jak magor . No už jsem pak upřímně prosila i o epi...ale po té vaně už stejně bylo pozdě a spíš to byl jen pokus o útěk ..protože jsem zkoušela i císaře ...ale nic mi z toho neprošlo....on Dr. byl vtipálek,tak jsem se snažila taky.
Dostala jsem jen slabou směs čehosi-dolsin a nevím,ale na bolest to nezabralo, spíš v té krátké době mezi kontrakcema jsem si víc asi odpočinula.
No a pak jsem už fakt nemohla a řekla,že fakt už musím tlačit...no poslední přípravy a konečně mi to odmávnuli.
Tak jsem do toho šla z posledních sil...asi po 3 kontrakci už Dr. řekl,že vidí hlavičku..píchli mi oxytocin a na další kontrakci byla hlavička venku..před tím mi teda trošku nastříhl hráz,ale vůbec to nebolelo..jen jsem viděla ty nůžky. A PA říkala, už je venku hlavička, teď ramínko, druhé...už vidím ručičku...no hodně to pomáhá.
No a když byla už malá venku,tak hrozná úleva...hned jsem jí dostala na břicho..a já byla fakt šťastná. Hned se nerozplakala,tak to vypadalo,že jí budou muset odsát vodu...ale nakonec jo. Po dotepání pupečníku ho Dr. přestříhnul...manžel nechtěl...trošku se bál,ale jinak mi tam moc pomáhal, mluvill na mě, držel za ruku..hrozně podporoval a chválil.
Pak s malou odešel, na mytí, vážení atd.
Dr. mě opíchl mezokainem a zašil..asi 3 stehy,jen venku,tak to bylo rychlý. Pak se čekalo na placentu,tak jsem malinko zatlačila a byla venku..celá a já už to měla vše za sebou!
Odvezli mě na pokoj, malou přinesli na přisátí,pak si jí na dvě hodiny odvezli a já po těch dvou hodinách šla do sprchy a tak a pak už mi jí přivezli na pořád k sobě. Manžel mohl na pokoji být pořád s námi a slíbili,že nám tam nikoho nedají,tak že tam i spal a druhý den už jsme šli na nadstandart,tak super!
Tak to je asi v kostce vše....holky, bolí to,ale každý to může mít jinak a rozhodně to stojí za to!!! A porod od první kontrakce za 12,5 hodiny na prvorodičku prý normální,ale ten čas utekl rychle...fakt!
A můj monitor byl i při těch nejhorších kontrakcích na sále max. 40 a to jen výjimečně a to proto,že to šlo do kříže a ne do dělohy...tak že nějakých 80-100 jak se říká,že je před porodem,to bych se nedočkala.

sluninka
27. črc 2009

Marti...téééda, krásně popsaný až mám husí kůži 🙂
jsem si vzpomněla na svůj porod jako by to bylo včera....

lucie.krajcarova
29. črc 2009

jééé, to je tak krásnééééééé 😅

mar26
29. črc 2009

holky jak jste bojovaly s únavou? Šlo to vždycky nějak zvládnout? A kdy se vám zajel nějaký režim?
Naty spí většinou tak od půl 10 večer,pak tak za 4 hodinky se vzbudí , usne po hodince, vzbudí se po 3 hodinách a pak tak v 8 ...pak usne ve dvě odpoledne a spí do 4-5-ti. V noci někdy myslím, že usnu dřív jak ona 😅 .
A jak usínala? Sama nebo jste jí do postýlky dávaly už spací?

lucie.krajcarova
29. črc 2009

Mar,my ještě žádný režim nemáme, kromě večerního koupání kolem 19.. malý se krmí, kdy chce a vstává taky úplně stejně.. Marťa doteďka neusíná v postýlce, usíná v obýváku v lehátku.. přenášíme do postýlky spícího 😀

sluninka
29. črc 2009

Marti...do toho režimu se dostanete,neboj😉 únava je mocnější,zkus spát pokaždý když Ti spí i Naty, tak jsem to dělala i já,jinak to nejde..a nebo ať si ji vezme manžel na chvilku ven a Ty se prospi, peč na úklid, na vaření, ale odpočívej..ono se to časem samo srovná,teda spíš tělo si bude muset zvyknout...
my od malička dáváme malou spát do postýlky když je vzhůru, do teď pořád usíná sama, z toho mám velkou radost, žádný uspávání...
my od příchodu z porodky začali rituál večer vykoupat a spinkat..jídlo jsem dávala podle toho jak chtěla, někdy před koupáním, někdy po koupání...když jsem ji dala do vaničky hladovou,tak jsme z koupání neměly nic,páč to celý probulela...
s tou únavou je to na pytel, já když jsem ještě kojila, tak jsem nedělala nic jinýho než že Naty byla pořád u prsu...děs 😀

lucie.krajcarova
29. črc 2009

slunni, to se máte s tím usínáním v postýlce. to mi zní jak rajská hudba. ale náš Marťa není po koupání vůbec unaveny, takže v postýlce křičí. asi je to sova a potřebuje ponocovat.. usíná mi až kolem deváté, nevím co s tím. no a kojíme asi 10x denně, přes den co 2 hodiny.
Market, jak vám jde kojení? používáš kloboučky?

sluninka
29. črc 2009

luci...já jsem taky kojila snad 10x denně,měla jsem málo mlíka,takže jsem malou kojila pořád,protože byla hladová...taky jsem se toho nabrečela, protože se pak nechtěla přisávat a já nevěděla proč, pak jsem koupila odsávačku a zjistila,že mám prdlajs mlíko,tak jsem zase bulela a bulela..no teď už jsem v poho, ale přála jsem ti tááák moc kojit,ale bohužel to nešlo..tak jsme na UM a Naty je cvalík i bez kojení 😀

lucie.krajcarova
30. črc 2009

sluni, kojit 10x denně je pro mě teď standard, v létě je žízeň 🙂 Ale hlavní je, že je Natálka zdravá a spokojená. moje ségra bude mít mimi v říjnu, tak doufám, že jí s kojením budu moct pomoct, kdyby měla problémy, je to takové pohodlné na cestování 😀

sluninka
30. črc 2009

luci...to máš pravdu, vytáhneš prso a je klid 😀 já už jsem si zvykla tahat všude termosku a příkrm, takže taky se to dá😉

lucie.krajcarova
3. srp 2009

Martí, co u vás nového?
JInak jsem zvědavá, kdo sem přibude jako maminka, co se jí narodí mimi v Nerátkách 🙂

sluninka
3. srp 2009

Luci..to jo, nějak se nám to zastavilo, abysme to pak nebyly až my kdo bude další rodit tam 😀 😉

lucie.krajcarova
3. srp 2009

Sluni, taky se chystáte brzy na druhé? 🙂

sluninka
3. srp 2009

Luci..no chtěli bysme to zvládnout během MD (mám 3letou) no ale představa porodu 😀 se picnu 😅

mar26
4. srp 2009

Ahoj Luci, u nás nového ani nic...pořád se sžíváme,ale je to lepší a lepší.
Měla jsem problém s tím, že mi za tři dny přibrala jen 10g..tak že vlastně nic a zjistila jsem,že jsem chvíli kojila s kloboučkama,pak bez nich a ono jí to bez nich nešlo a nic si nevytáhla,tak chudák 2x plakala hlady a já byla zoufalá,tak jsme radši jela na převážení k dr. a zjistila proč pláče. No a teď jsme z části na příkrmu...1-2x denně 30ml nutrilonu...prostě nemám tolik mlíčka ☹ a taky bych tak ráda plně kojila. Ale manžel mi říká,ať si to tím nekazím a jsem ráda,že je zdravá. Pořád doufám,že se to třeba ještě upraví.
Taky jsem zvědavá,kdy si sem najde cestu další co bude rodit nebo rodila v Neratovicích, já bych určitě neměnila!!

sluni taky mám MD na 3 roky..respektive budu mít a taky bych chtěla stihnout druhé,ale mě víc než porod děsí ty začátky...mít druhého raubíře doma a takovou malou závislačku jako je Natálka,kdy skoro nestíhám uvařit 😀 ...tak že uvidíme 🙂

lucie.krajcarova
4. srp 2009

ahoj Mar, no být tebou, tak přikrmín jen jednou a zas zkouším kojjit. já jsem po porodu kojila i 14x denně, aby se to rozjelo. mar, neboj, to se všechno upraví. vem si, že já zase v šestinedělí málo odpočívala, když malý usnul, tak jsem šla uklízet, proostě mě nebavilo žít v bordelu 😀 ale s tím kojením si fakt dej bacha s těmi příkrmy. jedna holka od nás taky začala pravidelně přikrmovat rychle po porodu, a v měsíci už vůbec nekojila, nedělalo se jí mlíko. ono je to vážně bezva kojit, pozorovat to malé přisáté u prsu, později si u toho i tak trochu povídá, jako by říkal, mámo, to je dobré mlíčko!
Holky, my chcem druhé stihnout do dvou let, na rodičovskou jdu na dva, tak jsem na to zvědavá 😝

mar26
4. srp 2009

luci jenže malá pak začne u prsu plakat,když nic neteče a hlady už jí hystericky řvát nenechá...vím,že je to blbý,ale prostě ty dva dny byl očistec...hlavně asi pro Naty.
Taky jí přikládám často...uvidíme,snad se to opravdu upraví.

lucie.krajcarova
4. srp 2009

Mar, nevzdávej se, ono se to první měsíc stále vytváří, pak to bude lepší! Když si nebudeš připouštět, že máš málo mlíka, tak to půjde líp, uvidíš. Můj manža chtěl včera dokrmovat nutrilonem,protože jsem nebyla doma, a malý to nechtěl. nechce ani dudlíka. protože má mě 😀

mar26
4. srp 2009

Luci děkuju 😵
Taky jsem takový dudlík 😀 ,ale v kočárku si ho vezme 😅

sluninka
4. srp 2009

teda holky, četla jsem zpětně celou diskuzi, tééda to je sranda 😀 trpělivě jsme očekávaly příchody prcků mezi nás 😀
škoda,že ta diskuze nejede víc, že sem nechodí ty holčiny co sem psaly 😒

lenka1302
5. srp 2009

Tak jsem zase po dlouhé době nakoukla do této diskuze a koukám,co se tu narodilo dětiček 🙂

petra.vavra
5. srp 2009

Holky, já vás všechny z povzdálí sleduju...už několikrát jsem sem psala, že Nerátky jsou super a stále si za tím stojím. My se začali snažit o druhé, tak jsem zvědavá, kdy to vyjde 🙂. A rodit? Jedině zase v Nerátkách.
mar26- vydrž, dej jí klidně co hodinu a s Nutrilonem bych počkala. Holčina co mě rodila je i laktační poradkyně a mě moc s tím samým problémem pomohla. Hodně pij, třeba i 4 liry denně (ne bubliny) a jez polévky apod. Jestli ti nevadí bílé kafe, určitě ho připoj k tomu všemu. Držím palečky 🙂, Natálka je krásná. My chceme pokud to bude holčička taky Natálku a kluk už nám zbyl od minule 🙂....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru