Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

marketkaa
9. led 2014

@martule81 jojo jdu 🙂 do Neratovic na porod a pak na péči o novorozence v dubnu 🙂 a ty?

martule81
9. led 2014

@marketkaa já jsem objednaná na 4.2. na Těhotenství, na další ještě nemám termín. Uvažuješ o domluvení porodní asistentky?

ljonas
9. led 2014

@martule81 ahoj také budu 4.2. na těhotenství 🙂

martule81
9. led 2014

@ljonas Tak to se určitě uvidíme 🙂 Bereš sebou partnera?

ljonas
9. led 2014

@martule81 Ahoj jeste nevím ale spíše neberu. Pa mi říkala že by se tam nudil ze je pro ne určen spíše ten kurz 2. Porod. Na těhotenství se probírá spíše výživa pece o sebe atd.vy jdete oba ?

ljonas
9. led 2014

@martule81 Ahoj jeste nevím ale spíše neberu. Pa mi říkala že by se tam nudil ze je pro ne určen spíše ten kurz 2. Porod. Na těhotenství se probírá spíše výživa pece o sebe atd.vy jdete oba ?

martule81
10. led 2014

@ljonas Já ho beru sebou, povezeme mě tam, takže by musel stejně na mě čekat, tak řikal, že na to klidně půjde. Uvažuješ o domluvení PA?

ljonas
10. led 2014

@martule81 tak to já toho mého asi také vezmu 🙂 jsme přímo z nera tak je to v pohodě a třeba se tam dozví jak má o mne pečovat 🙂

lucinacka
10. led 2014

@martule81 Ahoj, ja bych taky chtěla rodit v Neratovicích a dost uvažuju na domluvení PA. Nevíš, jak to probíhá a kolik se za to paltí?

martule81
10. led 2014

@ljonas Vezmi, ať to slyšej a dvě hoďky to vydržej 🙂

martule81
10. led 2014

@lucinacka Na prohlídce porodnice nám říkali 6-8 tisíc. Taky by mě zajímalo o kolik je větší rozdíl si ji domluvit před než vyfasovat tu, co má službu.

lucinacka
10. led 2014

@martule81 Já právě přemýšlím, že si rovnou domluvím konkrétní PA, ať to mám bez stresu.. A chtěla bych si při porodu vybrat sama polohu (jestli na porodní stoličce nebo v kleče nebo na normálnim porodnim křesle). Myslíš, že je to v Neratovicích běžně možné nebo se musím domluvit s konkrétním doktorem, jestli to umožňuje?

ljonas
10. led 2014

ahoj holky, četli jste tuhle recenzi? fakt dobrá...
http://www.aperio.cz/comments?cnid=137#8501

lucinacka
10. led 2014

@ljonas to zní super🙂

ljonas
10. led 2014

@lucinacka to si myslím...když jsem googlovala bulovku tak to tak happy nevypadalo 🙂
kdy máš termín?

ljonas
10. led 2014

http://www.emimino.cz/porodnice/neratovice/
tady je i jmenný seznam doporučení PA
Porodní asistentky: Všechny do jedné velmi milé a ochotné
Květoslava Nováková – rodila mě, naprosto úžasná paní, asi ta nejlepší, na kterou jsem mohla narazit. Má věci pod kontrolou, umí povzbudit, proaktivně se nabízí s pomocí, člověk k ní má plnou důvěru.
Pavlína Prusenovská – mladá PA, ale hrozně moc sympatická, má přesně takový ten přístup, jaký si myslím, že má PA mít – práce jí zjevně baví, k maminkám má pozitivní přístup, dává rady, podporuje.
Lucie Pařízková – opět velmi milá a ochotná PA, které snad nikdy nechybí úsměv na tváři
Jména ostatních PA jsem si bohužel nezapamatovala, ale fajn jsou opravdu všechny.

lucinacka
10. led 2014

@ljonas 3. srpna a ty? Jsem z Prahy a do konce měsíce bych se měla zaregistrovat, pokud chci rodit v Praze (což asi stejně nechci). Zatím jsem podle recenzí rozhodnutá pro Neratovice, navíc tam rodí i můj gynekolog, takže bych mohla mít i jeho u porodu...

ljonas
10. led 2014

@lucinacka 24.6. v praze se určitě zaregistruj, v neratovicích se rodí od 36 týdne. a můžeš tam rodit i když máš razítko z jiné porodnice, ale pro jistotu si dej i prazskou, kdyby si nedej bohu potřebovala neonatologii. 🙂

lucinacka
10. led 2014

@ljonas Asi to tak udělám... Zatím z pražských vyhrává Podolí, ale šla bych tam asi fakt jen v případě, pokud by se něco zvrtlo a potřebovala bych tu neonatologii. Ty jsi taky registrovaná i v Praze?

ljonas
10. led 2014

@lucinacka jojo mám bulovku, budu klidnější, aspon vím že mne nenechají porodit před bránou 🙂 je to nejbližší porodnice a také kolem mého termínu byli uzávěrky porodních sálů a JIP ve 2 porodnicích myslím že podolí a motol - dívala ses jestli nemají zavřeno v červenci/ srpnu?

martule81
10. led 2014

@lucinacka Můžeš rodit v jaký chceš pozici. Jdi na prohlídku, tak to vysvětlujou i ukazujou 🙂

martule81
10. led 2014

@ljonas Lucie Pařížková prý odchází

lucinacka
10. led 2014

@martule81 Tak to je tedy super zpráva, díky🙂 Na prohlídku se chystáme🙂

lucie_1986
14. led 2014

Holky, slyšela jsem teď hroznou zprávu... Jako budoucí rodička jsem byla na 95% přesvědčená, že Neratovice budou tou nej volbou. Nicméně nyní se ke mě dostala zpráva, že za poslední dva roky zemřely v porodnici v Neratovicíh 4 miminka! Nevím co je na tom pravdy, ale otřáslo to se mnou! Nevíte některá, co je na tom pravdy?

ljonas
15. led 2014

@lucie_1986 ahoj myslím že statistiky porodních sálů jsou dostupné tak stačí zavolat a řeknou ti to. odkud se to k tobě dostalo? jedna paní povídala?

lucie_1986
15. led 2014

@ljonas povídala paní, která tam právě rodila a tohle se stalo ve stejnou dobu, kdy ona tam pobývala... k dalším číslům nevím jak se dostala... Pokusím se zjistit víc, i když myslím, že mě to odradilo :/

petra.vavra
18. led 2014

no tak to se zitra osobne zeptam mam sraz s clovekem, ktery to velmi duverne zna.... bohuzel na druhou stranu takove veci stanou vsude, je to smutne ale je to tak ☹

ljonas
27. led 2014

dnes jdu na prohlídku porodky, 🙂 tak se těšíme....

enah
29. led 2014

@lucinacka ahoj su Tvoje otazky este aktualne? Ak nao napisem viac do spravy ak nie tak strucne pre ine.
S dr. som dohodnuta nebola. Ziaden mi pri osobnom stretnuti neprisiel sympaticky.) Porodny plan som mala pripraveny, ale prisla som s rozbehnutym porodom so sukromnou porodnou asistentkou / povodne tam pracovala a zaucala sucasnu PA/ a vdaka nej a vdaka sluziacemu dr. Vankovy, bolo dodrzane vsetko v porodnom plane - za neruseny, prirodzeny, intimny, porod. 2 hod po porode /bondingu/ prisla pediatricka a na vsetko sa spytala - ci suhlasime s kvapkami, kupanim a pod. Co sme odmietli prijali bez slova. Pobyt na 4 luzku /jedine volne miesto/ bol rovnako nikym neruseny zazitok, dietatko v postely, laskave sestricky.
Jedine ze jej razna sestra na 2 den umyla mazok medzi nozickami / medzi rucickami sa jej nepodarilo / a rozbehli sa jej tam kvasinky... Takze po tej skusenosti by som s kupanim pockala par dni. Tiez ju natrela olejickom a cela scervenala... mala citlivu pokozku, az som sa rozhodla ju kupat len 1 za tyzden /zadocek castejsie/ nicim ju nenatieram a pkozka sa jej krasne zjemnila a vyzera zdravo.

enah
29. led 2014

Mimochodom PA Vladka NIederhofnerova bola uzasna. Aj ked sme sa poznali len par dni, zavolala osm ju k porodu a dobre som urobila. Rychlost s akou sa zosilovali kontrakcie ma prekvapila, uz po 2 hodinach nepravidelnych prisla zimnicova triaska, a po 4 hodinach boli kontrakcie ako prevalujuce sa vlny, bez jej pritomnosti , masaze zad, by som histericila /mala som odporucanie na cisara od ortopeda/. Vdaka jej nenapadnemu monitorovaniu dopplerom som vedela ze je mala v poriadku, od zaciatku proodu ma kontrovolova 2 x a to uz som bola na 7 palcov tak sme "utekali " do porodnice.) Aj ked zo mna v tej chvili ze 7 palcov! vyslo, ze nikam nejdem, ze rodim doma (ani ma to pred porodom nenapadlo) cetsa kontrakcie spomalila - co mi prislo ulavne a prijemne. Mladucka neratovicka PA Lucka Kochankova, bola velmi nezna a povzbudzujuca (retrospektivne ma trosku mrzi, ze ma od prichodu podporovali v tlaceni zo vsetkych sil - ziskala som preto dojem, ze sa dcerka narodi za par zatlaceni - nebolo tomu tak, a preto sa mi v hlave premietal zly scenar. ze ten porod nedopadne dobre) ale po pol hodine tlacenia o zivot mi praskla voda, Lucka priniesla teple obklady, masirovala hraz a na 2 zatlacenia bola dcerka vonku. Som velmi rada, ze napriek tomu, ze ozvy neboli idealne - mala mala pupocnu snuru okoll hlavy - navrhli mi inu polohu ale nenutili, a ja som zostala na kolenach tak ako mi vyhovovalo a tak ako som citila, ez sa mala posuva sama. Porod placenty tiez prebehol az na moje zatlacenie, bez injekcie ci sileneho vytahovania. Skoda len toho zazivania 3 stehov bez umrtvenia, to trosku narusilo krasu bondingu. Podpisovanie vsetkych papierov prebiehalo po porode.))) Kazdopadne Neratoviciam som vdacna za krasny neruseny priebeh porodu, bondingu a nerusenemu kontaktu dcerky so mnou. Pediater Peter Kosik odpovedal na vsetky otazky velmi citlivo a podrobne, a dokonale manipuloval s dcerkou. Je tam jedna razna sestra - ta s malou manipulovala tzv. proficky - a vzdy sa rozplakala ofc. Ta razna sestra ma "nutila" vazit malu pred a po krmeni, tak som jej na druhy den urobila radost, a kedze mala zazrakom priberala a ja som mala vela mleziva, pogratulovala mi a uz ma nechala napokoji. Ale Kosik a ine sestricky boli dokonale.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru