Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

d.burockova
26. srp 2007

Ahoj!
Jsem z Neratovic a v roce 2005 jsem v Nera rodila. Porodnice je opravdu Almeda a můžu říct, že tam jsou suprové sestry a skvělé porodní asistentky. Je pravda, že od té doby se tam někteří lidé vymněnili, ale mám tam i své kontakty a vím, že jsou všichni hodně ochotní. Doktoři jsou také super. Při porodu jsem měla doktora Sadílka, sice je to takový neusmívající se muž, ale nemůžu říct proti němu jediné slovo. No a protože mé tělo si se mnou docela zahrávalo a má holčička byla hodně omotaná pupeční šňůrou, musela jsem jít nakonec na císaře. Rodil mne tedy ještě pan doktor Fischer. Z mých zkušeností, je to taková vrba. Rozepisovat to ale nebudu, protože by to bylo na dlouho. No a nakonec znám ještě dokroku Šmídovou. Teď se z nás staly občasné kamarádky a opět si nemůžu stěžovat. Pokud se ale rozmýšlíte, určitě si sem zajeďte a ono vám rádi vše ukáží a řeknou. S pozdravem Daniela

dagmik
autor
27. srp 2007

Ahoj Danielo, moc děkuji za příznivé reference, samozřejmě podívat se tam určitě zajedeme, tedy rozhodně jsem to měla i v plánu. Mám i kamarádku, která tam také rodila, ale je to již delší čas, tak jsem chtěla slyšet i další a čerstvější názory. Díky.

dagmik
autor
4. říj 2007

Oživuji tuto diskusi, chci rodit v této porodnici, již za týden 😀 😀 😀 a protože tam je v poslední době narváno (jako teda asi všude), tak není možné, že by tu nebyl někdo s čerstvými zkušenostmi. Já tam byla na prohlídce porodnice a moc se mi tam líbilo - všechno, včetně přistupu k rodičkám a miminkům.

Ale tak dejte do placu ještě něco z Neratovic!

janyjany
4. říj 2007

Ahoj,
dneska jsme se tam byli podívat, ale sestra nám jenom mezi dveřma řekla, že mají stopstav(prý malují nebo předělávájí nějaké sociálky na několika - možná dvou - pokojích??? 😨 ) do soboty, takže to je asi aktuální stav 😝

dagmik
autor
4. říj 2007

janyjany, hmmmmmmmm, díky taky pozitní informace ☹ ☹

janyjany
4. říj 2007

dagmi, do soboty to vydržíš 😀 a pro tebe by třeba místo měli - my tam byli poprvý a ještě přenáším a navíc mám základnu na Bulovce, takže se sestra s náma vůbec nebavila 😔

dagmik
autor
4. říj 2007

jany, ale i tak je to hustý, ale to je všude, já mám Bulovku jako druhou variantu....do soboty to vypadá, že vydržím, ale se bojím co bude příští sobotu a tak, to je pořád něco...navíc stop stav už tam byl i někdy minulý týden..sice asi jen pár dní...takže oni vás teda ani neprovedli??

janyjany
4. říj 2007

ne, pro nás bylo primární, že mají stopstav, takže jsme řekli: děkujeme a sbohem 😢 a ani jsme o prohlídku potom už nestáli. Já jsem dneska měla nastoupit na vyvolání na Bulovku, ale páč mají plno, tak mě ještě po kontrole pustili domu, ale zítra dopoledne se tomu už nevyhnu 😠 , tak že pro to...
A do Nera jsem jela spíš, protože se mi vůbec nelíbí přeplněná Bulovka, kdy tak setry na sebe hulákají na chodbě, že nás nemají kam dát a že si to můžou jít hodit a pak taky věta: "tak jí hned prdnem zátěžák a nebudeme čekat ani deset minut..." ve mě důvěru nebudila... vždyt jsi tam dnes byla, jak píšeš, tak přesně víš o čem je ta nervozita... oni mě stejně někam udají - ale kam a za jakou cenu??? 😝 😲 😖

dagmik
autor
4. říj 2007

jany, no právě, že jsem dneska taky na Bulovce byla...bylo to fakt strašný a to co píšeš, je taky strašný....jenže dneska je fakt přeplněno všude...jsem z toho vyřízená...člověk ani nemůže porodit v klidu....no je mi tě taky líto...nic nejde v klidu, natož aby si člověk vybral porodnici, kde by mu to vyhovovalo

janyjany
4. říj 2007

je to deš běs, ale zatím se nenervuj... nestojí to za to 😒 , ale na druhou stranu ti řeknu, když mi dneska řekli, že můžu jít ještě domu, normálně jsem si snad poskočila radostí a to mi do skoku moc není( 20kg na hoře, takže 80kg 😀 ), jak se mi ulevilo, že v tom prostředí ještě bejt nechci...

jenom jsem zapomněla napsat k tý větě, že jsme si původně myslela, že je na mě a ta dotyčná větu dokončila:... at to odsejpá...!
no fakt jsem jim v tu chvíli chtěla utýct 😅

dagmik
autor
4. říj 2007

jany, nedivím se ti, naprosto tě chápu, taky by se mi asi ulevilo...no co jsem tam dnes viděla...hlavně ta jedna taková starší sestra, ta byla teda...pořád zdůrazňovala, že jsou tam jen dvě a že ona má mít už pauzu.....ti to teda vůbec nezávidím, ale třeba bude zítra lepší směna a lepší sestry a budeš mít štěstí, hlavně aby to v klidu a hladce proběhlo

nadik
20. lis 2007

Ahoj holky taky se připojuju, je potřeba registrace i do Neratovic... , měla jsem dnes super rozhovor s paní co to má na strost a moc mile semnou mluvili, takže souhlasím stím domáckým přístupem.

dagmik
autor
20. lis 2007

nadik, tak registrace tam přímo potřeba není, ale chtějí, abys tam zašla po 36. týdnu na jednu poradnu a jeden monitor.... a oni si tě tam zaznamenají do počítače....ale není o klasická registrace....stejně ti doporučí, než bys tam jela si předem zavolat, ale to dnes skoro všude...

...jinak neměla jsem ještě moc čas, abych to někam napsala, ale před měsícem jsem tam rodila a nemůžu si to vynachválit, fakt už bych jinam nechtěla, je to tam super a samí příjemní lidé, opravdu je to tam takové menší a domácké prostředí. Já měla ještě štěstí, že byl volný jednolůžák a tak tam se mnou mohl být celou domu manžel....to jsem si nepředstavovala ani v nejlepších snech...a fakt paráda....byla to pro mě parádní psychická podpora...i fyzická, páč jsem nakonec měla císaře...

nadik
21. lis 2007

Dagmik: tak díky za tvou zkušenost, oni čekají na jaře nápor, takže jsem tam už v registraci, hlavně, abych neměla předčasnej, to by musela být Bulovka... a toho císaře, čelají dole pod kalhotkama? Není to jizva přes břicho??? Ptám se ptoto,že prý v Brandýse, to takhle po staru snad ještě dělají.... Jinak ty pokoje se v Nerato platí, koukala jsem,že to zrovna není nejlevnější...a co dětská žloutenka to je takové dost časté, umí si tam stím poradit a i s jinejma věcma??? Díky moc předem za odp.

dagmik
autor
21. lis 2007

nadik, odpověď máš v IP

pepibubu
6. bře 2008

ahojky holky, oživuju tohle vlákno. Právě jsem se registrovala do Neratovic. Předcházelo tomu docela anabáze, kdy jsem volala k Apolináři, kde jsem měla pocit že sestru obtěžuju, celkem striktně mi řekla že jako už maj obsazeno a nazdar, chvíli jsem s ní licitovala, protože jsem nevěděla jestli se bere jako směrodatnější termín dle ms nebo dle utz.... no odpovídala tak jako neochotně. Tak mě to namíchlo, a zkusila jsem cinknout do Neratovic. Vzala to moc sympatická sestřička, registrovala mě bez problémů, všechno mi řekla, zjistila si nacionále, přidělila mi čísílko... Táta s náma může být pořád, no problem... a když říkám pořád, tak myslím pořád - i při pobytu, ano, platí se to, ale i kdyby na to měla rupnout velká část porodnýho, tak mi to za to stojí, abych neměla pocit že je obtěžuju... 😀

Holky ale stejně je to hukot, že v 15tt už registrace k porodu... 😕

petra.vavra
11. bře 2008

ahoj, já v Nera rodila před pěti měsíci a super...jestli si chceš přečíst, jak probíhal náš porod, najeď si na www.aperio.cz, je to průvodce porodnicemi, najdi Nératovice a pod Petra V. je můj příspěvek. Každopádně úžasná porodnice. Kdybys chtěla nějaké info napiš mi do IP.

sroubecek
27. bře 2008

Ahoj, uvažuji také o Neratovicích, ale jsem z Prahy 4, což znamená, že když jsme tam jeli, trvala cesta asi hodinku, když je zasekaná Praha.....Myslíte si, že to při porodu zvládnu? Vím, že první porod trvá dýl a ta hodina by zase nemusela být tolik, ale stejně mi to přijde daleko....Navíc bych třeba chtěla chodit na předporodní kurzy atd., což znamená asi tam jezdit častěji, že? Pokud by manžel nemohl, byl by to docela problém, jsem odkázaná na naše auto. Navíc být každou chvíli z práce pryč taky není nejlepší....Poraďte prosím 🙂

janah.
27. bře 2008

Jo, tak to babo raď. Určitě tam jede městská, ale to Tě docela obdivuju... Zkoušela jsi tam vůbec volat, jestli nepotřebuješ tu registraci?? Já teda chodím k Apolináři, ale pokaždý, když čekám u sestřiček tam někdo volá a oni odmítaj a odmítaj a odmítaj.... Doporučujou Krč, Bulovku, Vinohrady....
Ale na Bulovku jsem slyšela docela dobrý recence, a dostaneš se tam městskou celkem v poho... 😉

petule.h
27. bře 2008

milé dámy jsem ve 22tt a do krče mě už nevzali od května - srpna mají plno pak se dní maluje a pak se to zase plní, mějte se

sroubecek
28. bře 2008

No já tam právě mám registraci, ona tam dělá kamarádka a rodila bych tam v podstatě jen kvůli ní....Budu ji mít na telefonu, takže snad by v pohodě dorazila i k porodu....Tu registraci mi udělala jen pro jistotu, dá se to zrušit. Blízko to mám na Krč, a tam berou od 12 do 14 tt ☹, to mám jen tak tak no. O dalších nemocnicích nemám žádné reference.

sarap
8. dub 2008

sroubecek - rodila jsem v neratovicích před 2 měsíci. Registrovaná jsem byla v Podolí, ale když jsme tam dorazili, měli plno a místo nebylo v žádný pražský porodnici. Z toho Podolí jsme v Neratovicích byli autem cca za 1,5h (v noci). Několikrát jsme stavěli a manžel musel jet pomalu, protože každý hrbol na silnici byl problém, ale zvládli jsme to v pohodě.

Jinak se vším jsem byla naprosto spokojená, personál úžasnej. Je dobrý si vše prozkoumat na http://www.almeda.cz/ , aby vás nic nezaskočilo (ceník atd.).

Po příjmu jsem byla několik hodin ve vaně a potom rovnou na porodním sále (celou dobu byl manžel se mnou), takže osobní zkušenost nemám, ale přišlo mi divný, že nemají žádný předporodní pokoj (hekárnu). Teoreticky pak první dobu porodní trávíš na pokoji. Raději se na to zeptej, protože si nedovadu představit, že bych měla prodýchávat kontrakce za přítomnosti návštev ostatních maminek, který se mnou sdílejí pokoj 😀

nadik
11. dub 2008

ahoj holky to je fakt, v Nerato jsme taky byla na prohlídce a hekárnu tam fakt asi nemají, a přitom jen jeden porodní sál a druhý maličkatý..... jedu tam příští týden, tak se nato zeptám..... 😉

kacabak
12. dub 2008

ahoj já jsem tam rodila sice před 3 lety a hekárna tam opravdu nebyla,maminky si to rozdýchávaly na chodbě nebo na pokojích,to musim říct,že mi tam trochu vadilo,ale možná už tam něco zařídili.

mravenec
17. dub 2008

Ahoj, dovolím si napsat svůj přspěvěk. Chtěla jsem rodit v Neratovicích, měla jsem velmi dobré reference, v pohodě jsem se zaregistrovala telefonicky, sepsala jsem v Neratovicích porodopis a vše se zdálo ideální🙂, protože mám ráda vše jisté a bez stresu (i když porod sám o sobě byl pro mě jako prvorodičku trochu stres🙂, tak jsem se 2x ujištovala, jestli mě vezmou, protože jsem slyšela, že dost často mívají stop stavy.Byla jsem 2xujištěna, že registrované pacientky vezmou. Nastal můj den D, přišly kontrakce, pomalu mi začala odtékat plod. voda. Bohužel nebyla čirá, jak má být. Protože jsme z Prahy, volal manžel do Neratovic, kde nás překvapili s tím, že ať dnes nejezdíme, že mají plno, že by mě neměli kam dát...:( Chápu, že počet porodů nemohou ovlivnit, ale myslím si, že počet registrací a případně informovanost prvorodičkám ano. Možná to byla má hloupost, že jsem si včas nezajistila alternativní porodnici, ale věřila jsem dvojitému ujištění. Tudíž jsme obvolávali porodnice a nakonec se naše maličká narodila ve Vinohradské porodnici, nicméně už na tom nebyla dobře, měla jsem zkaženou plod. vodu a ještě další komplikace. Toto není nic proti Neratovické porodnici, nicméně radím nastávajícím maminkám, aby si vzhledem k mé zkušenosti zajistili včas alternativní porodnici a nebyly pak ve stresu, jako já.Hodně štěstí a zdravá miminka.

sarap
20. dub 2008

mravenec - to je mi líto, ale věř, že nejsi jediná. Já byla registrovaná v Podolí a nakonec jsem zkončila v Neratovicích. Bohužel tohle se bude asi stávat častěji a asi v každý porodnici, kde jsou nutné registrace (takže skoro všude). To že mají zrovna plno neovlivní. Mohou mít zaregistrovaných třeba 30 rodiček na měsíc a neznamená to, že by vzali každý den jednu. Může to přijít na všechny ve stejný den......jenom si tak říkám, že když jsou nutný registrace skoro v každý pražský porodnici, tak ty registrace ztrácejí smysl. Stejně člověk musí v daný okamžik obvolat všechny a jet tam, kde mají volno. 😒

janah.
21. dub 2008

Ahojky,
tak já teda nevím, ale byla jsem 3x u Apolináře a nikdy se mi nestalo, že by mne nevzali... Napodruhé probíhala rekonstrukce a běžel jen 1 sál. napotřetí zase nebylo místo na šestinedělí, ale i tak mne přijmuli a uložili na gyndu na jednu noc.... Tak nevím, ale nepřijde mi to takovej děs 😀 😀 Držím pěstičky (ale o tom Podolí jsem to už taky slyšela)

nadik
23. dub 2008

Ahojky holky tak v Nerato zrušili registrace, takže ta moje od listopadu je mi pard.... ☹ důvod byl ten, že i registrované museli odmítat a to jim působilo nepřijemnosti.... tak jsem tedy zvědavá kam půjdu, kdyby nebylo místo, přitom moc bych sem chtěla, je to tu moc hezké.....

petka80
23. dub 2008

Ahoj holky, já jsem rodila v Neratovicích v lednu a byla jsem moc spokojená. Je teda fakt, že "hekárnu" tam opravdu nemají, takže první dobu porodní tráví maminky na pokoji, na chodbě, v koupelně ve vaně nebo na sále, pokud je tam volno. Já měla jednolůžkový pokoj, takže to bylo v pohodě a manža mohl být celou dobu se mnou.
Ale přístup personálu - to byla pohádka, moc ráda na to vzpomínám. Prostě je to malá nemocnice a ne továrna na děti jako ty pražské porodnice...........
My jsme z Prahy 10, takže jsme to měli ještě relativně blízko, ale byla jsem domluvená se svým gynekologem a chodila až do konce těhu na kontroly a na monitor k němu, do Neratovic jsem pak jela opravdu jen na ten porod. Jezdit tam v devátým měsíci na kontroly, to si teda neumím představit.
Taky souhlas se sarap, ty registrace mi fakt příjdou úplně na nic, pak to stejně závisí na tom, kolik kde bude zrovna maminek rodit, akorát se tím všichni stresují...... 😠

nadik
23. dub 2008

petka80 - jo je to přesně tak, já nato fakt spoléhám, proto jsem ani nechodila na předporodní kurzy, protože mi bylo řečeno, že tady budu mít svou asistentu a ta mi vše ukáže a naučí 😒 . V lednu jsme si to tam byli s manželem celé prohlédnou a porodnice byla poloprázdná, to mě fakt nenapadlo,že jaro bude takový porodní bůůůůům. Tak mi držte palce ať se trefím a mají volno... Jinak souhlasím stebou, je to složité já jsem z Phy 9 máme to 17km, ale busem se tam dostat je pro mě nereálné, takže jsem závislá na odvozu někoho z rodiny...., to mě právě děsí,že by to mohlo být vše zbytečné.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru