Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petra.vavra
21. črc 2015

pavla je nejleps 🙂

markkketa
22. črc 2015

jen zpráva pro všechny, kteří uvažují o Neratovicích: rodila jsem v Neratovicích v květnu 2015 VBAC - vaginální porod po císaři. Vše super. Naprostá spokojenost.

pernicek1
22. črc 2015

@markkketa který PA? 🙂

markkketa
22. črc 2015

Jára Trhoňová- neměla jsem ji domluvenou dopředu, prostě měla směnu, měla jsem u sebe manžela i kamarádku- porodní asistentku- která ale v Neratovicích nepracuje, tak nemohla přímo "rodit"
Na porod jsem měla klid, nikdo mě neotravoval zbytečnými vyšetřeními během porodu, trpělivost, velká podpora, naprosté dodržení porodního plánu

80marge
12. srp 2015

Ahoj holky , v Neratovicích jsem rodila teď 28.7. S porodní asistentkou Pavlou Sedláčkovou. Krásnější , intimnejsi a přirozenější porod si ani nedokáží představit. Me tělo si samo vybralo polohu při porodu ,která byla akceptována ( v klece ) , akceptováno bylo taky me vegetarianstvi. Porod se pro mne nestal díky podmínkám ,které tam byly traumatizující ,ale stal se krásným a nezapomenutelným zážitkem. Jestli bůh dá a já budu moct přivést na svět ještě jedno mimi tak jediné porod v Neratovicích s Pavlou Sedláčkovou ,které jsem vzdala tisicere díky. Přeji mnoho štěstí !!!!

lola22
20. srp 2015

Ahoj, muzu se zeptat, jak funguje to domlouvani s konkretni PA?Kde se pred porodem setkavate?Jsem z Prahy,gynekolozku mam dobrou, tak se mi tam zas nechce jezdit na kontroly moc dopredu.Diky

kacorina
21. srp 2015

@lola22 ahoj...na strankach jejich jsou vyjmenovane por.asistentky.ktere doprovazeji.

80marge
21. srp 2015

@lola22 Ahoj , myslim ,že jsem byla na kontrole jen 3x a to jsem rodila ve 40 týdnů 😉 jinak kontakt na mou Pa ti mužů zaslat do zprávy. Stalo to za to. Bylo úžasné přijet a mít okamžitě zastání a péči . Jsem přesvědčena ,že díky té pohodě to proběhlo tak krásné hladce.

1nelinka
23. srp 2015

@80marge mohla bych se jen zeptat na kolik u nich vyjde kdyz si chces domluvit primo konkretni Pa? Moc dekuju

80marge
28. srp 2015

@1nelinka Ahoj 10.000,- ale opravdu to stojí za to. Pa té provází těhotenstvím a kdykoliv si nebudeš s něčím vědět řady pomůže ti.

k.savoy
4. zář 2015

Ahoj, přidávám svou zkušenost: Prvního syna jsem rodila v Mělníku, druhé miminko jsem se rozhodla na základě pozitivních recenzí rodit v Neratovicích. Vzhledem k tomu, že miminko se od 36.tt výrazně váhově neposouvalo, byla jsem chvíli před termínem pozvaná k vyvolání porodu. Měla jsem pochopitelně strach, trochu i lehkou nedůvěru. V daný den jsem nastoupila, dostala půl tabletky na vyvolání, ujala se mě skvělá PA Jarmila Trhoňová a šla se „ubytovat“. Během patnácti minut se dostavily první bolesti, což mě dost překvapilo. Za půl hodiny jsem šla na kontrolní monitor, bolesti byly silnější, ale tak trochu jiné než běžné kontrakce. PA mě připojila na monitor. V místnosti bylo docela dusno a bolesti byly opravdu nepříjemné, viděla jsem taky na přístroji, že srdeční ozvy miminka nejsou úplně ideální, takže jsem se modlila, aby někdo brzy přišel.
Naštěstí PA přišla zanedlouho, viděla, že je problém a během několika vteřin u mě najednou bylo asi 5 lidí – doktor, asistentky, a můj stav zhodnotili na akutní sekci, protože miminku opravdu nebylo v břiše dobře, ztrácelo kyslík. Byl to pro mě docela šok. Než jsem se z toho stačila vzpamatovat, už jsem ležela na sále a za chvilinku o sobě nevěděla. Když mě probírali, slyšela jsem jen z dálky: „Máte holčičku!“ a pak už jsem viděla svého muže a cítila bolest po zákroku. Malou jsem dostala několik hodin po porodu, musela ještě zůstat na dětském, aby stabilizovali její stav.
První noc jsem ležela na 4lůžkovém pokoji (byly jsme tam ale nejdříve 2 a pak 3), následující dny a noci už jsem byla na nadstandardu. Druhou noc si ještě malou vzali od půlnoci do pěti k sobě, abych si mohla odpočinout, poté už jsem ji měla u sebe pořád.
Nemůžu hodnotit z pohledu klasického porodu, ale co se mého zážitku a pobytu v nemocnici týče, jsem absolutně spokojená. Ne, že by byl můj sen císařský řez, to ani náhodou, ale vzhledem k situaci to bylo nevyhnutelné. Hodnotit tedy budu hlavně poporodní péči a ta byla naprosto skvělá. Všechny sestry na dětském byly hrozně hodné, milé a vždy s úsměvem. Laktační poradkyně Zdenka Hronová byla úžasná, PA Jára Trhoňová vždy všechno krásně vysvětlila, trpělivě se starala. Bohužel všechna jména si nepamatuji, klidně bych je tu vypsala všechny, všechny ty, kteří mi pobyt v nemocnici opravdu zpříjemnili.
V Mělníku možná mají moderněji vybavené pokoje (nadstandard tady a tam byl poměrně velký rozdíl), ale přístup personálu je nesrovnatelný. Hrozně se mi líbilo, jak se na dětském sestry chovaly k miminkům. I když je to pro ně rutina a starost o miminka mají na denním pořádku. Za mě mohu Neratovice rozhodně doporučit. Hodně záleží na lidech a jejich přístupu k vám, tady byl na jedničku! 🙂

gwendelina
4. zář 2015

Mohu se zeptat, jak to probíhá,když nemám domluvenou PA?

pekkaa
9. zář 2015

@gwendelina jak jsem tady cetla, tak proste dostanes tu, ktera ma zrovna sluzbu..

gwendelina
9. zář 2015

@pekkaa díky

marbusa
25. říj 2015

Ahoj, chci se jen zeptat, máte některá zkušenost, jestli se těch 10 000,- platí i jen za doprovod konkrétní PA při porodu (bez toho, aby provázela celým těhotenstvím) ? Konkrétně mi teď jde o Miladu Barešovou, která je na volné noze už teď, ale v Neratovicích má smlouvu a doprovází tam.....Máte někdo aktuální zkušenost s ní ? Díky

eorien
25. říj 2015

@marbusa Bohužel nemám zkušenost přímo s touhle PA. Já budu mít jinou a s tou se scházíme už v těhotenství. Kamarádka ale měla tu samou jako já, rodila dřív, nestihla se s ní potkat a také platila tuhle cenu. Takže si myslím, že je to hlavně za přítomnost a vedení porodu, což je na tom určitě to nejdůležitější...ale ta naše je v Neratovicích zaměstnaná, takže fakt jen odhaduji a přidávám, co vím..

marbusa
29. říj 2015

Tak už jsem s ní měla schůzku a i u ní je to těch 10 000,- + 1500,- se platí nemocnici pokud si člověk vybere konkrétní PA. Zdá se to tam být ale opravdu moc fajn, takže pokud se nám podaří přesunout, tak já nebudu váhat....

irenka
29. říj 2015

Ahojky holky, prosím je nutná registrace do porodnice Neratovice?
moc děkuji za odpovědi.

pekkaa
30. říj 2015

@irenka tady: https://www.modrykonik.cz/porodnice-neratovice/ je napsane, ze staci ji navstevovat od 36.tydne a tim se i zaregistrujes

supermarket1976
13. lis 2015

@irenka Byla jsem tam teď na prohlídce a říkali, že je dobré tam ve 32. týdnu zavolat, nahlásit základní údaje a tím proběhne registrace + si Tě rovnou pozvou na první prohlídku ve 36. týdnu.

hest
17. lis 2015

Já mohu stále doporučit, sama jsem tam dvě děti odrodila a i jsem tam v létě jako dula byla doprovázet, a jsem moc ráda, že to tam je stále prima. Registruje se tam až ke konci těhu.

saphire
17. lis 2015

@hest ahoj, prosím tě, někdo mi říkal že v Neratovicích se hodně věcí musí platit, ale ne přesně co, v ceníku jsem nic co by se jinde nepřiplácelo nenašla, ale pořád mi to vrtá hlavou, můžu se tě zeptat jaká je skutečnost, jestli je to tam opravdu tak drahé nebo to byla jen nějaká fáma. Nemám v plánu si platit konkrétní PA ani nadstandard, zajímalo by se platí kromě toho. Předem moc díky.

saphire
17. lis 2015

@saphire omlouvám se za chyby, mělo tam být : zajímalo by mě co se platí kromě toho...

hest
17. lis 2015

@saphire Co si pamatuju, tak víceméně to ubytování a otec u porodu, ale jinak jsem nic jiného neplatila nikdy.

markkketa
17. lis 2015

600,- za otce u porodu (VZP proplácí 500,-zpátky) 150,- za využití vany a něco málo za pokoj, platí se myslím za každý pokoj, je to odstupňované podle toho, kolik vás na pokoji je. Já když rodila, nebyl volný žádný nadstandard, byla jsem na 3lůžkovém a i tam se něco málo za noc platilo- ale popravdě tento třílůžák byl pro mě stejně pohodlný jako v Apolináři nadstandardní pokoj, ve kterém jsme tehdy byly 2

k.savoy
17. lis 2015

@saphire Jen ubytování (platí se každý pokoj, nejlevnější je 4lůžko za 100,-/noc) a doprovod u porodu.

saphire
17. lis 2015

@hest @markkketa @k.savoy Moc děkuju za info, uklidnily jste mě...

smilenn
7. pro 2015

@markkketa Ahoj, četla jsem, žes rodila v Neratovicích po císaři přirozeně? Jsem také po císaři a chtěla bych rodit přirozeně, tak se chci zeptat, jak k tomu přistupovali v téhle porodnici, jestli s tím neměli problém.. Nebo pokud máte někdo další tuhle zkušenost?

markkketa
9. pro 2015

@smilenn Ano, po císaři přirozeně a ještě k tomu 3 dny po vypočítaném termínu, s čímž by jinde měli taky problém. Asi vždy záleží, na koho tam narazíš. Chodila jsem do poradny ve čtvrtek, to tam byl celkem fajn doktor, bývalý primář, měřil mi 2x jizvu, řekl, že za něj je ok počkat až 8 dní po termínu, dál že si to na triko nevezme a že by už doporučil dalšího císaře.
Rodila jsem asi 6 dní, poprvé mě vrátili domů s tím, že to jsou poslíčky, jenže ti neustali a stahy- který jsem musela prodýchávat pokračovali nepravidelně další dny, až to manžel nevydržel a řekl, že jedeme znovu 🙂 a to už jsem byla otevřená na 2cm, měla jsem s sebou tedy kamarádku- dulu, vystudovanou porodní asistentku, po přijetí se mě primář zeptal, jestli to chci nějak urychlit, píchnout vodu nebo tak, odmítla jsem s tím, že by po císaři přece neměli... no, každopádně natočili monitor a nechali mě být... do porodu zbývalo od přijetí cca 8-9hodin, byla jsem celou dobu v takové "koupelně" kde mají za poplatek vanu a byla jsem tam zavřená s manželem a kamarádkou, jen občas přišla PA s takovou sondičkou poslechnout ozvi a asi jednou mi ještě natočili monitor a když jsem byla skoro na 10cm, šla jsem na sál, kde jsem měla absolutní volnost, chtěla jsem rodit v kleče, ale po těch dnech bolestí jsem se neudržela a nakonec si vybrala rodit na boku. Vlastně si toho moc nepamatuju 🙂 PA mě nechala v klidu, nikdo mi neříkal, jak tlačit, kdy tlačit atd. Nic jsem nevnímala, takže vše vím až z vyprávění.
Doktorka přišla prý až na úplný závěr a stejně byla jen mezi dveřmi, protože jí PA řekla,že to jde hezky. Takže jsem doktorku viděla až u šití. Žádný nástřih, ale syn trochu přikrčil ručičku a potrhal mě.
Absolutně dodrželi porodní plán co se týká porodu samotnýho i po něm- dotepání pupečníku, miminko neustále u sebe, až po šití a 2 hodinách strávených na sále jsem šla do sprchy a svolila jsem syna zvážit, měřit jsem ho nechtěla ani umývat. Dokonce by mi dali i placentu, kdybych chtěla 🙂
a domů jsem šla za 2,5 dne
je mi jasný, že jsem měla štěstí na lidi, někdo to může jinak, ale za mě v Neratovicích úžasný intimní zážitek bez spousty personálu kolem mě.
držím palce

smilenn
9. pro 2015

@markkketa Moc děkuju za odpověď a detajlní popis, jak to tam probíhá. Ještě otázka, myslíš, že se vyplatilo, mít vlastní dulu a proto to všechno nechali tak nějak přirozeně běžet?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru