Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

ivana24
5. únor 2010

ahoj všem 😉

já jsem se taky nesetkala s něčím nepříjemným, co se týká ošetření Filípka nebo Barunky 😅
Fakt tam jsou v pohodě....nevím,jak to s první dobou porodní, ale co jsem viděla, tak tam budoucí maminky chodily a dokonce jsem jim dodávala odvahy, že jako za chvíli budou mít také takového drobka jako mám já v pojízdné postýlce 😵 ....nějaký čas trávíš ve té krásné koupelce a tak.....

Jinak nikdy mi ani jedno mimčo neodnesli,pokud jsem nechtěla, byli fakt fajn...dokonce při druhém nám Barču dali hned, když tam byl i tatínek a užívali jsme si to 😵 😵 😵

Rintintyna....ono se to při prvním vše nese hůře i to šestinedělí, ale neboj,tam se ti všichni snaží pomoci a jsou moc milí 😉
Jo a při druhém jsme měla nadstandard..hlavně, aby s námi mohl být Filípek a nikoho nerušil, při prvním jsem byla na 4lůžáku a taky to bylo fajn...stejně máš myšlenky jen u miminka a ostatní je ti jedno 😀 😀
Dokonce první koupání Barunky mi sestřičky naplánovaly tak, aby mohl koupat i Filípek, lítaly tam kolem něj a byly z něj paf ..... fakt super...hned bych tam jela ještě pro jedno 😀

konsa
5. únor 2010

petra.vavra: díky 😉 snad se vám brzy zadaří další mimi

rintin: hormony dělaj hodně! ☹ uvidíš, že příští schůzka už bude určitě lepší. Je důležitý, abys měla k PA důvěru, jinak je to k ničemu....

já byla dnes na kontrole. Polsali mě nahoru, protože na ambulanci bylo narváno. A měla akorát sulžbu Věrka. Byla moc sympatická a všechno tam ochotně řešila. Měli tam akorát akutní příjem na císaře (dvojčátka cca ve 27tt) a tak jsem pozorovala ten šrumec - musím říct, že všichni ochotně lítali co mohli a snažili se pomoct. Fakt to bylo příjemný.....

rintintyna
5. únor 2010

ahoj konsa, no a jak to s Tebou vypadá? jak dopadla Tvoje kontrola? JJ Věrka je fakt fajn. Ty brďo dvojčátka ve 27tt 😕 to musel být fakt šrumec, jsem nevěděla, že tam berou i tyto případy, bo mi bylo řečeno, že dřív jak po ukončeném 36tt tam rodit nemůžu, že tam na to nejsou zařízený. Mám kámošku co rodila ve 28tt chlapečka a krásně vše dopadlo a vše dohnali, tak snad i tyto miminka to zvládnou 😵 jj ten okamžik zrození je fakt nádhera 😵 včera když jsme přijeli tak venku pokuřovala nervozní babička a když jsme pak byli na recepci, tak běžela kolem nahoru a radostně volala na recepční, že už. Recepční pak vysvětlovala Miladce, že čekají už spoustu hodin, to byl fakt nádherný okamžik 😵

konsa
5. únor 2010

rintin: dnešní kontrola byla šup-šup (hold měli jiný starosti). Byl tam Dr. Budka, neprohlíd mě ani vnitřně, ani mi neudělal UTZ, váhový odhad, nic, jen se zeptal jestli jsou nějaký problémy a jestli se chci na něco zeptat a zkouknul monitor. Takže nevím nic. ALe je to pochopitelný - měli fakt napilno. Další kontrola je už v úterý, takže uvidíme. Teda radši bych tam jela už rodit 😉
Jak jsem to pochopila, tak ty dvojčátka byli fakt akutní. Volali prý převoz (takže je stopro budo převážet a to hned po vyjmutí), jen asi museli akutně ven, což tam asi udělat můžou, když jde do tuhýho. Jinak tam před 36tt nerodí, to máš pravdu.

rintintyna
5. únor 2010

hmm, hmmm aha, taky mě napadlo, že je asi potom převezou, tak snad i s maminkou 😕 jejda, tak ještě že další kontrola v úterý, já tedy budu určitě nervozní k závěru, vlastně to už jsem několik měsíců 😀 7. je krásný číslo, navíc je to neděle a říká se, že nedělňátka jsou šťastné děti, tak třeba to klapne 😉 jinak my jdeme do Neratek zase příští čtvrtek, mám Ti tam kdyžtak dát rezervaci někam? 😅

petra.vavra
5. únor 2010

rin....nejsi zvědavá, mám zatím jen tušení a jen doufám, že se potvrdí a miminko čekáme 😉 a miiochodem Terka je taky nedělňátko 🙂 .
Jinak v Nera určitě děti mladší 37tt neberou. nemají JIP pro novorozence, takže sem ani nejezdit, pokud by k něčemu podobnému nastalo. mě praskla voda 36+6 a modlila jsem se, aby si mě nechali. vzhledem k tomu, že jsme ještě den čekali, Terka se vlastně narodila 37+1.
konsa- jsem moc zvědavá, jak se ti v Nera bude líbit 😉

konsa
5. únor 2010

jojo, nebránila bych se kdyby to bylo fakt v neděli. aspon by byl na silnicích klid. Mám hrůzu z toho, že pojedem ve všední den ve špičce (máme to přes celou Prahu) ☹ I když já si tak trochu dělala naděje, že to bude dneska (mám totiž narozky, a ještě k tomu pěkně kulaté). No asi chce mít Terezka svůj den a ne to slavit s maminkou 😉

rintintyna
5. únor 2010

konsa jééé tak to je paráda, všechno nejlepší. No u nás v rodině je to trochu naopak. Mamka má narozky 9.3. a sestra si pospíšila a má 5.3. Já mám sice podle UTZ termín až 19.3. ale vůbec by mi nevadilo vyplnit mezeru mezi nimi a rodit 7.3. 😀 no a pak má manžel 29.3. také kulatiny 😵 Peti tak to držím palce. Jinak možná se něco trochu změnilo, bo když jsme si to včera s Věrkou ujasňovali, tak nám bylo řečeno, že můžeme přijet od 36+0 tedy, pokud mám termín 19.3. tak 20.2. už bych relativně mohla přijet. Tak jsem ráda, bo mám bubáka v hlavě, v Brně hned 2 kamarádky z diskuze porodily o měsíc dříve 😒 Jinak dnes jsme byli s manželem v divadle u Hasičů, na hře Caveman, kdo může a nechystá se rodit, tak vřele doporučuju, byla to momba legrace 😵

petka80
6. únor 2010

Jé - Peti, to jsem nevěděla, že jsi rodila takhle brzo. Tak hlavně že to dobře dopadlo a mohla jsi rodit v Nera. Teda, já se toho děsím, že třeba za měsíc už bych mohla rodit 😅

keminek
6. únor 2010

Díky za info. Aperio znám, dívám se tam. Ale na Almedu jsem koukla až teď, popis zní velmi dobře a v podstatě se to shoduje s vašimi osobními zkušenostmi.
Moc se mi líbí, že partner může být s miminkem, zatímco vy se starat nemůžete, můžete odpočívat atd.
Nevím, proč se někde tvrdí, že porod je fajn se dvěma určitými porodními asistentkami, ale že péče o novorozence je taková, že si trvají na svém a mimi seberou, dají do inkubátoru a tak.
Jsem ráda, že čtu pozitivní zprávy. To se mnohde nevidí.
Co mi vadí, je že první doba porodní se tráví všude možně. Evidentně mají víc rodiček, než kapacitně zvládnou, takže nabízejí různá improvizovaná řešení. Někomu to třeba nevadí, ale mně ano. Nevadí mi hromadné vizity před spolubydlícími atp., nejsem nějaká cíťa, ale porod je moje soukromá záležitost, chci se hýbat jak chci, hlasově se projevovat jak chci a nemusím u toho mít publikum 😉
Taky počítám, že v 1. době porodní na nějakém společném pokoji se mnou nebudou chtít nechat doprovod-manžela. Sami píšou, že doprovod smí až na sál.
Takže na jedné straně vidím velké + a na straně druhé takové nepříjemné - To rozseknu, až se s nimi domluvím osobně 😀 Samozřejmě bych také ráda nadstandard a to s partnerem, protože i po porodu mi jde o soukromí s rodinou. Na hromadném pokoji je moc velký šrumec. Ale počítám, že bude nával..jako všude.

keminek
6. únor 2010

Návštěvní hodiny také velké + 😎

lucie.krajcarova
6. únor 2010

Kemi, držím palce, aby se ti návštěva líbila. musím říct, že i když já byla na třílůžáku (dobrovolně), tak jsme tam byly max. 2 a vůbec se nerušily. zas tolik návštěv tam nebylo. náhodou bylo příjemné, když návštěvy okukovaly i moje mimi a naopak 🙂 Holky, já chci otěhotnět co nejdřív, abych to zas zažila a nejlépe s co nejvíce stejnými lidmi 😉

petra.vavra
6. únor 2010

ahoj, tak sen se dnes vypařil, tak budeme bojovat dál...

Peti- určitě se změnilo mnohé, je to v podstatě už dávno 🙂, myslím, že pokud nejsou komplikace, zvládnou vše i se svým vybavením. Spíš bych byla vyřízená z toho, že kdyby mimi museli převézt, nejela bych asi sním....jen má myšlenka. A buď v klidu, když nebudeš blbnout jako já, tak donošíš v pohodě zdravé mimi do 40tt 😉

keminek
6. únor 2010

lucko díky 🙂 No víš.. já jsem totiž zmlsaná ze samostatného porodního pokoje s wc a sprchou 😅 Soukromí skvělé, manžel u mě již od příjmu až do porodu. Přeci jen ta 1. doba trvá déle než ta 2.

keminek
6. únor 2010

jo tys teď myslela šestinedělí... já taky byla na vícelůžáku a všechny jsme byly hotový, že jsme sotva lezly. Takže tím pádem jsem to celé vnímala jinak a když jsem se pak dostala na nadstandard i s manželem, tak to tam bylo o 100% lepší z několika důvodů. Bylo tam celkově příjemnější prostředí, žádný šrumec a soukromí. Tak tím jsem taky zmlsaná 😀

petka80
6. únor 2010

Petra - to je mi líto 😒 Budu držet palce na další kola.
A co se stalo, že jsi rodila tak brzo? Mělo to nějaký důvod?

Keminku - a kde jsi rodila poprvé?
Víš co, já si říkám, že třeba druhý porod bude rychlejší než ten první, taky nebudu tak vyšilovat a zůstanu dýl doma atd. Takže potom určitě není problém strávit dobu hned od příjezdu do porodnice až do porodu samotnýho na tom porodním sále.
Při prvním porodu se malá narodila vlastně až 24 hodin po příjezdu do porodnice, takže je jasný, že tak dlouho bych jim ho blokovat nemohla, proto jsem byla ráda za ten nadstandard. V mezičase totiž porodily asi dvě paní, zatímco já furt nic, tenkrát mě to děsně štvalo 😀

petra.vavra
6. únor 2010

keminek- já měla štěstí, že zrovna se nikomu rodit nechtělo, jen já už musela 😀 , takže jsme strávili všichni 1. dobu na porodním sále, ve vaně apod. a pak jsem byla na nadstandartu...takže soukromí 100% a ta péče, tu bych si nechala líbit i déle 😎

peti- den předtím, než i praskal voda, jsem lítala po škole a vzhledem k tomu, že byl zrovna rozbitý výtah, jsem nachodila 100 jarních kilometrů po schodech. Na obědě jsem si dělala srandu, že z toho porodím a druhý den ráno ve 4,00 mi praskla voda..... takže jsem si to debíl v podstatě vyvolala a malá se narodila až za 48 hodin (měla jsem 2 hodiny do císaře), takže ještě že tak... 😉

petka80
7. únor 2010

Petra - aha, tak to jo, hlavně že ale všechno dobře dopadlo 🙂 Víš co, nemáš si stejně co vyčítat, někdo ve 40 tt vyleze na Sněžku a stejně nic. Blbý je, že člověk neví, kde přesně má tu svou hranici 😒

keminek
7. únor 2010

petruš, takhle jako jsi to měla ty, bych si to taky nechala líbit 😀 Chce to volný nadstandard a na to nemůžu sázet. Já přijela do porodnice záměrně, až když kontrakce bolely, trvaly 45 vteřin a byly po 3 minutách. Do příjezdu do porodnice jsem se otevřela napůl. Celkově jsem porodila za 6 hodin od začátku silných kontrakcí. Ty přišly náhle vlezení do teplé vody (doma). Nechtěla jsem zbytečné rutinní lékařské postupy a cizí neosobní prostředí příliš brzy. Při jízdě tam už jsem cítila velký tlak na spodek, ale evidentně furt bylo času dost 😉 Takže tentokrát bych přijela ještě později, ale radši bych se zdržovala někde v blízkosti porodnice 😀 Rodila jsem v Podolí, takže je jasné, že tam soukromí je, když mají několik fungl nových porodních pokojů. Já narazila na fabrikový přístup, takže teď hledám klidnější porodnici, která je víc osobní. Záleží také na tom nadstandardu, ono se jím všude myslí něco jiného.. Nevím, jak vypadají nadstandardy v Neratovicích a zda je na nich i jiný přístup personálu. Nicméně koukala jsem, že tam mají ceny i 1500,-, což je podobné jak v Podolí za ty lepší, takže bych čekala něco víc... 😅 A nejde mi o televizi.. 😉 Z nadstandardu v Podolí se mi taky nechtělo, naopak ze standardu bych nejradši vyloženě utekla (nikoliv proto že je omšelý a bez wc).

rintintyna
7. únor 2010

ahoj děvčata, kdepak je konsa? 😕 že by už rodila 😅 hmm, no uvidíme. Keminku v tomto Ti určitě udělá nejvíc jasno přímo návštěva Neratek. Jasně, že nadstandard je asi značka ideál, ale rezervovat se nedá asi v žádné z porodnic, aspoň co já vím, takže je to o troše štěstí vždycky. Taky bych ráda vydržela co nejdéle doma, jak jste to tady popsaly, ale jsem starý panikář, tak uvidíme, jak dlouho vydržím. Když rodila švica před 10 lety, tak když jí začaly nepravidelný kontrakce jedno odpoledne, tak jsme se tam sjeli celá rodina. Hráli jsme člobrdo a zapisovaly konktrakce 😅 Odjela pak večer do porodky a malej se narodil až druhý den po poledni. To byla ale situace, kdy kolem sebe měla celou rodinu a do porodnice max 15 min. Já tu mám akorát manžela, rodina a přátelé jsou v Brně a do porodnice, když je hladká cesta tak 30 min nejmíň (ale to také není taková hrůza). No uvidíme. Dnes je nádherně, co 😵
Peťa Vavra, to mě mrzí, mě můj gyndr vždycky říkal, že na otěhu jsou nejlepší jarní měsíce 😉 .....no jo ale alergolog byl zásadně proti 😀 nakonec máme dovolenkové dítě, jak už se to tak často stává 😉

keminek
7. únor 2010

rinti, kdybych měla porodnici 5 minut jízdy autem nebo kousek od baráku, tak do ní jedu fakt až před porodem 😀 V ostatních případech by záleželo, jak je daleko. Vždycky se můžu přemístit poblíž vchodu a vejít, až uznám 😀
Osobně si zajedu do několika porodnic, pak se uvidí 😉

rintintyna
7. únor 2010

keminek 😅 my zvažovali jako alternativu Mladou Boleslav, ale to jen kdyby byl v Neratkach stop stav. Do těch pražských mě nějak opravdu nic netáhne, ale to už su já. Dokud jsem neměla tucha, že skončíme v Praze, tak jsem taky zvažovala mimobrněnskou porodnici v Ivančicích, prostě se mi zdá, že ty malé jsou tak nějak vstřícnější všeobecně.

keminek
7. únor 2010

jo jo, dobře že ti to došlo hned při prvním těhotenství 🙂 😉 Já taky mám rodiče i přátele daleko. Navíc teď řeším i malého.

rintintyna
7. únor 2010

hmm já jsem na rodině a přátelích velká závislačka a kdyby mi někdo ještě před rokem řekl, půjdeš to Prahy, tak se mu zasměju, ale tak nějak se to skoulelo, že v práci už se pomalu měla stejně vracet kolegyně po mateřské a pro nás obě by tam práce nebyla, manžel dostal tu možnost to tu zkusit, navíc jsme se domluvili, že to je na dobu určitou. No a koho by napadlo, že hned na to otěhotním, když jsme dva roky čekali. Asi to souviselo jedno s druhým atd. Nakonec to do sebe všechno pěkně zapadlo jako puzzle, až člověk žasne, jak to má ten osud vymyšlené 😀
A copak malej Tomík, nějaký konkrétní trable s ním?

petra.vavra
7. únor 2010

rin- na jarní měsíce už nějak nevěřím, už by to byli druhé, tak doufám, že to zvládneme ještě v zimních 😉

jinak v Nera, mám takový pocit, že se dá nadstandart zamluvit, ale je to za těžké peníze....

já jsem byla tuším na 2, což je malý nadstandart, kde je velká polohovací postel (naprosto úžasná), rozkládací křeslo, kde může spát tatínek, lednička, coč je super na jogurty apod., televize (zapla jsem ji asi 2x, když byla malá na svícení proti žloutence) a stůl a vestavěná skřín (nemáš nikde nic roztahaného) a blbej výhled 😀 na parkoviště (zase jsme viděli všechny do přijel), já jsem byla první den příjmu na 4 lůžáku a tam bych být nechtěla
1. při příjmu tam byly dvě maminky, které pouštěli, takže v pohodě, ale pak mi tam dali paní, která přišla ležet na den a zase domů (tvrdlo jí břicho asi v 35tt) pani s rizikovym těhu a mladou rodičku, která byla vyjevenější víc než já a nebyla ani schopná se nacokoliv zeptat. pani co měla to roizikové těhu měla odpoledne na návštěvě manžela s děckem a musím říct, že asi by měl vědět, jestli to dítě v nemocnici bude zvládat nebo ne, její chlapeček tam neustále lítal a řval na celý pokoj až tam 2x šla sestra a rodiče prostě nic, bavili se nerušeně. v době kdy jsem za sebou měla 12 hodin po odtoku vody a nevěděla jsem co mě čeká, to nebylo příjemné.
2. po porodu jsem se tam ještě vyspala a manžel se ptal jestli někoho z nadst. nepouštějí domů a měli jsme štěstí, tak mě po obědě přestěhovali. ještě že tak, pani s rizikem mi hned po probuzení řekla, že poslouchat 3 hodiny v kuse, jak někdo hučí apod. bylo to nejhorší co slyšela (pokoj je přímo naproti porodnímu sálu) tak jsem jí odvětila, že jsem měla 6 hodin stahy po 2-3 minutách a většinou minutu dlouhé-oxytocin je super)a že jsem zvědavá na ní co nám předvede...super povzbuzení po 9-ti hodinovém porodu.
3. kočina co byla úplně vyřízená byla stále celá....a stále stejně vykulená
4. na nadst. jsem se skvěle vyspala

konsa
7. únor 2010

rintin: nene, ještě jsem tady. Jen jsme měli s manžou volný víkend, tak jsem se tu nezdržovala 😉
to s tím příjezdem doporodky to taky řeším - máme do Nera cca 40 min, pokud nejsou zácpy v Praze, takže bude fakt záležet, kdy pojedem. Docela dobrý je to jak píšete, že se pohybovat poblíž a prostě vstoupit až půjde do tuhýho. Ale co když to bude v noci - to nevim, co tak dělat v Neratkách o půlnoci 😕
A jaká je ta porodka v Boleslavi? nebo kterou byste doporučili v okolí v případě, že by v Nera bylo plno ☹

keminek
7. únor 2010

rinti, je miloučkej, i období vzdoru je v klidu, nějaké vzteky byly, i záchvaty zuřivosti, ale v mezích a ne často 😀 Taky už se s ním domluvím, je hodnej, nejradši bych ho měla u sebe co nejdřív po porodu, aby se brzy s miminkem seznámili 😅

petruš, no to je to, co mi právě vadí. Nezažila jsem to a ani právě nechci. Je to snad to největší mínus Neratovic. Jinak je tam fakt hodně pozitiv, vč. těch důležitých. Když nevyjde nadstandard pro první dobu, tak můžu skončit všude možně a to tam radši nebudu a budu stepovat před vchodem 😀 Hlavně aby nepršelo a nebyla zima 😕 😅 (známe to počasí 😉 ).

Já nechci nikoho rušit svými hlasovými projevy a zároveň nechci, aby někdo rušil mě svou přítomností a tím, že na něj musím brát ohledy. To by mi v první době porodní prostě vadilo. A po porodu zas nevím, kdo se mnou bude na pokoji, jestli si sednem, jaké bude mít mimčo, jestli tam bude jedno a víc miminek řvoucích, tak si tam fakt neodpočinu vůbec (doufám, že nebude řvát mně 😅 ) a navíc furt brát na někoho ohled, personál tam pak taky chodí častěji. Prostě je lepší být s rodinou na nadstandardu a mít klid a svobodu projevu! 😀 A když něco nebudu umět dokonale, tak to aspoň ostatní nebudou pozorovat a komentovat. 😝 Na zacházení s novorozencem je dobrá kniha Něžná náruč rodičů s přiloženým DVD a na kojení fotky na www.kojeni.net třeba.

Teď jsem koukala na Aperiu na Příbram a říkám si samý Ty jo, dobrý, tohle taky, tohle taky.. 😀 Než jsem si přečetla poslední lednovou zkušenost 😖

rintintyna
7. únor 2010

jéé konsi, tak ten dnešek nevyšel 😕 nooo ale určitě to bude už brzy 😉 jinak já v té Boleslavi nebyla, jen jsem četla diskuze a komentáře. Jako takhle, příjde mi, že co porodnice, tak to příběhy jak spokojené, tak nespokojené, podle toho asi těžko si vybrat. Do té Boleslavi, tak nějak spadám, kdybych prý musela z jakéhokoli důvodu na pohotovost, mi říkala moje gyndr a navíc tam máme rodinu (máminy sestřenice atd) jinak já ještě k doporučené četbě přidám Koncept kontinua 😉 Jinak s tím zamluvením nadstandardu fakt nevím, ptala jsem se, jestli to když plánujeme zaplatit 6000,- ta osobní PA nám garantuje aspoň to, že nás tam v den D vůbec vezmou, tak nejdřív se nám dostalo odpovědí, že to nám nezaručí nikde a potom z toho tak nějak vyplynulo, že snad i kdyby byl stopstav, tak by nás snad vzali o možnosti, že kdybychom připlatili, tak můžem rezervovat nadstandard nepadlo ani slovo, ale už to ani nějak vnitřně neřeším. Prostě si nepřipouštím, že by tam bylo plno 😅 a navíc ona i ta chodba je koneckonců příjemná a navíc, pokud budu schopná, tak bych chtěla hodně chodit (ha, ha) a k tomu je ta chodba jak dělaná, bo na tom malým sálku, bych mohla dělat maximálně krok sun krok a zase zpět 😀 Necháme to tedy koňovi a v den D tam prostě zavoláme, zjistíme aktuální situaci a podle toho se zařídíme, bo teď fakt stejně nic nevydumáme.Jinak Peti ty zkušenosti Ti fakt nezávidím, jsem doufala, že ženský v takových chvílích držej při sobě. Ono je to asi opravdu trochu nešťastné ubytovat gynekologické pacientky a rodičky dohromady, ale tak fajn, žes pak další den se mohla přestěhovat 😉

konsa
7. únor 2010

holky: s tím, kde trávit první dobu porodní to taky řeším, ale doufám, že to taková trága nebude. PA nám při prohlídce říkala, že se vás snaží dát někam, abyste měli soukromí. Když je volný nějaký pokoj, tak jdete tam a jste tam sami (a neplatíte ho) anebo jste rovnou na sále. Myslím,že stav, že je fakt narváno (všechny pokoje i sály i místnost s vanou) je fakt vyjímečný. Já tam zatím byla asi 4x (prohlídka, kontroly atd.) a pokaždé tam bylo volno, takže musíme doufat 😉

petra.vavra
7. únor 2010

holky, nechci vás nějak ovlivňovat, ale pokud si vybrat Boleslav, tak snad je lepší Kolín, Brandýs, Jablonec, JIčín.... ohledně Boleslavské nemocnice, není slyšet nic hezkého....švagrová tam rodila 2x. jako prvorodička to bylo něco nepopsatelného a protože máte termíny co nevidět, psát to ani nebudu. druhý porod si zaplatila nejlepšího porodníka v Boleslavi a bylo to dobrý. Nadstandart je stejný jako normální pokoj, akorát se za něj platí. Vím, že tam byla lednička a hodiny, které strašně nahlas tikaly, což se údajně nedalo vydržet, takže je druhý den sundala a dala do skříně. Jsou to 3 roky, tak nevím, určitě se to mění všude. Já jsem měla v záloze Brandýs, teď je tam i Ptáček ☹ , který je naprosto úžasný (původně z Nera).
S dojezdem bych si nedělala starosti...my to máme do Nera 40 minut klidnou jízdou, kterou jsme měli najetou snad 100x a to byste nevěřili co se dá udělat za přestupky ve 4 ráno, kdy zaplať pánbůh nikdo nejel, neb můj manžel by ten den snad naboural o traktor...pokud nejsou kontr hned po 5 minutách, myslím, že je času dost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru