Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
24. kvě 2010

Jj, užívám..... Je to pěkný hnus... Já mám takový divný poslíčky. Je to trvalá bolest třeba 2 hodiny v kuse - nemůžu vůbec chodit a chce se mi brečet bolestí.... No prý se tělo připravuje...... Takže už se těším až to přestane, tohle je fakt hnus...... Ve středu musím dr. Dvořákové říct, jestli se s tím něco nedá dělat, tohle je fakt k nevydržení... Nasadila mi sice magnézko, ale to vůbec nepomáhá, takže ho neberu......

petka80
24. kvě 2010

@antynka1 Ahoooj! Poslíčci jsou hnus, s Áňou jsem je neměla vůbec, za to teď s Eli jsem si je taky užila 😝 A tak snad pak budeš mít rychlej porod, všechno bude krásně připravený 🙂

lendam
24. kvě 2010

Anty, nestraš mě s poslíčky, já jsem primipara vetus (stará prvorodička, ale latinsky to zní líp 🙂), takže brečet bolestí budu určitě taky. Zatím se jen v noci budím kvůli křečím a bolesti v kříži. Dneska jsem vyprala, co se dalo, zítra to vyžehlím. Jo a musím si připravit tu tašku, jak jste mi doporučovaly. Pěkný večer, Lenka

antynka1
24. kvě 2010

@lendam třeba tě to mine 🙂

antynka1
26. kvě 2010

Ahojky,
tak jsem byla dneska zase v poradně a na monitorech - dneska novinka, řekli mi ať se na příště objednám - objednaly mě na úterý i na monitor i do poradny...
No jinak dneska mě zase přeměřovali - dr. Dvořáková si na konzultaci pozvala i dr. Budku a dr. Mušku - mimčo má 3 kg - takže řešily co se mnou - kvůli mé výšce - zvažovali vyvolání nebo rovnou císaře... Nakonec se shodly na tom, že počkají do 8.6. a pokud do té doby neporodím tak zváží, co dál. A pokud začnu sama rodit, tak se mám hlásit o přeměření. A příště jdu do poradny k dr. Muškovi - jsem na něj zvědavá......
Jinak nic nového, snad jen to, že jsem otevřená na špičku prstu. Na monitorech dneska zase prázdno, ale na ambulanci narváno. A asi v porodce klídek, protože na monitorech byl i druhý monitor 🙂

antynka1
26. kvě 2010

No jinak holky zase zmatek nad zmatek - objednala jsem se na 9 hodin na monitory a na 11:20 do poradny - volala jsem na recepci - ta paní mluvila o 31.5. o úterý - teď jsem jukla do kalendáře a ono je to pondělí - tak tam volám znovu a oni mi říkaji - ale vy tu objednaná nejste! Takže nechápu... Nakonec mě tedy objednaly na úterý na 11 poradnu a na monitory se neobjednává... No takže nechápu s kým jsem předtím mluvila.... Chaos, co?

lendam
26. kvě 2010

@antynka1: no to je teda chaos..já jdu na svůj první monitor v pátek k dr. Chlebečkovi. Pak mi odjíždí na 14 dní na nějaký kongres do USA, tak doufám, že se mi do 14/6 stihne vrátit. Jestli teda sopka dovolí 🙂

lucie.krajcarova
26. kvě 2010

anty, tak to se teda načekáš!!!! držím palečky ať to přijde samo dřív!!!!!! s tím objednáním je to divné 😠

antynka1
27. kvě 2010

@lucie.krajcarova to jo, ale pořád lepší než toho 14.6. jak mě měnily ten termín 🙂

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

to máš, pravdu 🙂

antynka1
27. kvě 2010

@lucie.krajcarova ještě se tě chci zeptat, protože možná taky skončím u císaře - ty jsi měla spinál viď? Za jak dlouho jsi byla schopná se o malýho postarat a chodit? V bondingu tě zastoupil tatínek - to je super, že mu to umožnili. A měla jsi malýho pak hned u sebe? A co kojení, pomáhaly ti nějak aby se to dobře rozjelo? Znovu jsem četla ten tvůj popis v Betynce, ale to víš, zajímají mě podrobnosti 🙂

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

anty, jj spinál, píchli mi to asi ve 20,15 večer, odeznělo to tak kolem půlnoci - mohla jsem konečně hýbat nohama. malého mi na noc odvezli. v šest ráno sprcha a pak m mi už malého přivezli. ptali se, jestli ho chci na noc odvézt, tak jsem zase souhlasila, pak ale ty další dvě noci jsem ho už měla u sebe, takže jsme už byli pořád spolu. Hned druhý den přišly laktační sestry, přinesly mi kojící polštář a kloboučky, to mi moc pomohlo protože se malý nechtěl moc přisát. koukly na mě, jak nám to jde a pak přišly ještě jednou. rozjelo se nám to parádně 🙂 fakt se starali všichni úžasně 🙂 a líbilo se mi že přišly samy od sebe. nevím, jestli četly můj porodní plán, že malého nechci vůbec dokrmovat, jen kojit, v každém případě povedlo se to skvěle.

antynka1
27. kvě 2010

@lucie.krajcarova tak super. A přitom spinálu jsi něco cítila? A jak dlouho to trvalo i se zašitím?

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

necítila jsem vůbec nic. on se mě ten lékař zeptal asi za 10 minut, jestli něco cítím já říkám že ne, a on že to je dobře, že už jsou vevnitř 😀 musím říct, že tam s nima byla fakt sranda 😀 ani jsem se nemohla pořádně smát. Dr Ptáček je prostě jednička 🙂

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

no v osm jsem šla na sál, asi o pů devátté se narodil malý a hodinu mě šili.. fakt dlouho...

rintintyna
27. kvě 2010

ahoj všem, Luci už to tady možná zaznělo, ale chtěli by jste teď raději holčičku do páru, nebo kluka, aby si s Martínkem vyhráli?

antynka1
27. kvě 2010

Luci, díky. Jsme zvědavá, jak nakonec dopadnu.... Chci být připravena na obě varianty. Trochu jsem koukala, když se mě dr. Budka ptal jak chci rodit - nikdy by mě nenpadlo si říct o císaře - vůbec jsme o tom nepřemýšlela - ale teď když se věcí mají tak jak se mají, tak to musím promyslet...... Oni asi když je tam nějaká indikace, tak se s tebou domluví, jestli nechceš rovnou na císaře.

antynka1
27. kvě 2010

Jo ale musím je pochválit, že se snaží mě nešmiknout hned a pokud to bude možné, tak mě nechají rodit normálně - to jsem ráda.

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

Rinty, na to mám jedinou odpověď. holčičku 😀 po ničem jiném netoužím. a manžel taky, takže se ani nepárá s vymýšlením jména 😀 jako nebrala bych ho vážně, ale už třikrát měl v takovém "gynekologickém předpovídání" pravdu, tak na něj dám 🙂

anty, to je super, doufám, že to vyjde, přece jen je to přirozené!!!! a bez viditelné jizvy 🙂

keminek
27. kvě 2010

luci a ostatní, kdo měli císaře při vědomí.. v neratkách je to tak, že miminko dají i tak hned potom, co si o něj řeknu? Takže klidně jak píše lucka druhý den ráno? NIc se nezměnilo, je tam tahle praxe pořád? A to že se může starat mezitím tatínek je taky pravda? Nechají ho u miminka třeba sedět na židli, můžem se na něj kdykoliv podívat?
Tím myslím ten vámi zmíněný bonding, který zajistí tatínek.. Jo? A jak tedy? Moc děkuju 🙂

a zde cituji ze stránek aperia info Neratovic.. je to vše pravda, stále to platí?
Císařské řezy jsou prováděny přednostně v lokální anestezii ( SAB-varianta epidurálu). U porodu sekcí může být přítomen doprovod rodičky . V případě císařského řezu nejsou maminky překládány na JIP,ale zůstávají na oddělení. Je tak možný ,co nejuzší kontakt matky s novorozeným dítětem . Žena je personálem podporována v kontaktu s miminkem a postupné péči o něj . Za pomoci rodiny a dětských sester může maminka novorozence přiložit k prsu bezprostředně po příchodu z operačního sálu.
Po porodu je dítě od matky odděleno na dobu nezbytně nutnou , z důvodů poporodních vyšetření. U nich může být přítomen i ženin doprovod .
Pokud matka oddělení dítěte odmítá je to respektováno ,snaží se personál vysvětlit postup a najít pro obě strany přijatelné řešení . Je vhodné aby ženy ,kterým běžný postup při poporodním ošetření miminka nevyhovuje , svá přání s personálem porodnice konzultovaly předem ,aby bylo možné najít jiné vhodné řešení .

keminek
27. kvě 2010
petka80
27. kvě 2010

Keminku - diky 🙂
A co ty - uz jsi byla na te prohlidce v Nera? A uz jsi rozhodnuta pro nejakou porodnici?

keminek
27. kvě 2010

byla a udělali na mě hodně dobrý dojem. Perfektní přístup, přesně takový, jaký si představuju. Jediná nevýhoda jsou ty prostory (všechno malé, improvizované řešení 1. doby, maličké pokoje), ale což, to není tak podstatné. Cítím se tam jako v přátelském prostředí a personál vnímám tak, že mi není protivníkem, se kterým se musím hádat. Tedy samozřejmě jen podle slov paní, co nás provázela. Osobní zkušenost nemám.
Pokud budu rodit CŘ (zatím jsme KP - doufám, že se to změní!), tak myslím, že mám jasno. Ještě by mě teda zajímal ten bonding s tatínkem, když po epi se musí ležet, aby pak nebolela hlava.
Přirozený porod je jiný, my to máme přes celou Prahu, z Čerňáku bych neměla co řešit. A já musím zajistit i hlídání a přivážení malého ke mně a jaksi mám rodiče daleko, takže to by bylo takové hektičtější. Ráda bych nadstandard, to je jasný.

lucie.krajcarova
27. kvě 2010

Keminek, jestli můžu mluvit za sebe, vše jsem měla v porodním planu a vše mi splnili. bylo to tak, že jak malého vytáhli, sundali mi kanylu, já si ho ošahala, pak hho utřeli. teď jsem se ptala manži jak to bylo dál, už jsem to neviděla. tak pak ho asi lehce zkontrolovali a pak ho dostal, byli spolu na sesterně na gauči (je moc pěkný 🙂 a vyfotili se a byli tam asi 20 minut! pak asi všechna další vyšetření. on už si to moc nepamatuje 😒

Keminek, protivníci tam fakt nejsou 😀

rintintyna
27. kvě 2010

ahoj, my tedy měli porod přirozený, ale pak jsem musela pod narkozu kvůli té přirostlé placentě, takže podobné jako Lucka, nejdříve první mazlení a kontakt, pak Klárku odnesli ale celou dobu byl s ní manžel. My třeba měli pro někoho možná zvláštní přání, aby Klárku nekoupali, ale vetřeli mázek (prý je to dobré pro kůži miminka) a to splnili. Jakmile jsem se probrala, tak mi pomohla Věrka s prvním přiložením. Vzhledem k tomu, že jsem měla první noc ponechanou cévku, tak se musel postarat manžel. Dělal vše co bylo potřeba a ráno, když přišla dětská sestřička, že si Klárku půjčí na vizitu, tak šel automaticky s nimi. Jinak když musela být Klárka tu jednu noc po modrým světlem, tak jsme tam za ní kdykoli mohli přijít. Asi by ani nikomu nevadilo, kdyby jsme tam chtěli třeba celou noc sedět, ale pro rozkojení je určitě důležitý i spánek, takže jsme tam zašli kolem desáté přesvědčili se, že je v pohodě a šli jsme spát.

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

Rinty, taky moc hezké! taky jsem měla cévku, sundali mi ji až ráno. už jsem 13tt, to není možné 😀

keminek
28. kvě 2010

holky díky.
luci, letí to rychle 😀
luci a kdy jsi poprvé miminko přiložila - za jak dlouho po operaci?

antynka1
28. kvě 2010

To že nejsou protivníkem, to potvrzuji - jak už jsem psala, byla jsem v šoku, když se mě ptaly jakou mám představu o porodu a jak bych to chtěla a co mám v porodním plánu. Snaží se, aby to bylo co nejpřiroznější a na druhou stranu mi vysvětlili, že se to u mě může zkomplikovat, ale že to určitě zvládnem 😉 Rozhodně to tedy není o tom, že oni jako lékaři jsou vševědoucí a neberou ohled na tvůj názor.

@lucie.krajcarova no to teda letí, kdy jdeš na ten UTZ?

@rintintyna to snad není možný, že jsou Klárce už tři měsíce, mě to přijde jako chvilka, co jsi rodila.....

keminek
28. kvě 2010

a ještě otázka, vy jste měly nadstandard? ptám se proto, zda to, co popisujete, probíhá i v případě, že ležím na společném pokoji? Já minule měla nadstandard, ale ne hned. Kdybych ho měla hned, tak bychom byli okamžitě všichni spolu. Na šestinedělí ale manžel být nesměl, musel domů a mně miminko dali až druhý den (po přirozeném porodu).

lucie.krajcarova
28. kvě 2010

🙂 Kemínek, za hodinu, co mě zašili a přivezli na pokoj 🙂 dřív to ani fyzicky nešlo, takže jsem byla spokojená.
nadstandard jsem neměla. normální třílůžák a byly jsme tam dvě rodičky. ani teď ho nebudu chtít, porotože manžel tam se mnou nebude - buď bude hlídat malého nebo bude v práci. mně bude stačit, že s námi bude po návratu z porodnice. a být celý den sama na pokoji, to není nic pro mě. potřebuji trochu zábavy a pokecu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru