Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie_benes
5. srp 2010

@petra.vavra
Jo a pochopila jsem, ze ty mas Bilinu jako sveho gyn - nezapredla jsi s nim nahodou nekdy po te, co se v Nera zmenilo vedeni, hovor, co on na to, jestli by tam rodil apod? 🙂

Mne by asi jinak zustala ta Bulovka, kde mam registraci, pripadne Melnik nebo Slany nebo Kladno, to mam vsechno v dosahu.
Jo a pripadny porodni plan neses uz do poradny nebo az k porodu?

Ja totiz u predchoziho tehu byla v Nera pouze jednou sepsat porodopis a pak az na porod, jinak jsem chodila ke svemu Dr., mel monitor (Dr. Chlebecek)

petra.vavra
5. srp 2010

@lucie_benes jj, mluvila jsem s ním i na toto téma. máme spolu dosti dobrý vztah co se týká poměru- pacient-lékař-ale jeho názor beru jako soukromý. Myslím, že nebude problém, pokud se ho sama zeptáš, odpoví ti vždycky a nad otázkou se dle mého soudu nepozastaví. Já se ho ptám celých 8 let na vše a nikdy jsem se nesetkala byť jen s tím, že by povytáhl obočí.
Slyšela jsem teď hodně pozitivnách zpráv na Slaný a teď i Mělník. Na Mělník se chci určitě podívat.
K porodopisu moc nevím neb jsem ho neměla. Mám vlastní PA, která se mnou půjde i nyní, takže jsem ho v podstatě nepotřebovala a Nera nemělo s tímto problém.
Kde jsou časy Chlebečka, Ptáčka a spol.... ☹

petka80
5. srp 2010

@petra.vavra peti, tak to je teda hrůza ☹ A to ti řekla Dvořáková nebo kdo? Protože tomu se mi skoro nechce věřit, že by se tak sekla 😕
Ale jinak já už to tady psala, rodila jsem tam v dubnu a přišlo mi to naprosto v pohodě, je teda fakt, že mě odrodila PA samotná, ty tam jsou dobrý snad všechny, a dr. přišel na poslední dvě minuty, jen tak pro forma......
Ale JBC je prý super, hodně mých známých tam rodilo. Akorát třeba to, co zmiňuje Lucie, že i po císaři máš mimi hned, podle mě snad nikde jinde než v N. není 😅

petka80
5. srp 2010

@petra.vavra a taky pozor, abys tam stihla dojet, druhý porod je rychlovka 😉 😀

petra.vavra
5. srp 2010

@petka80 jj, Dvořáková....musím říct, že potkat jí ještě to odpoledne, tak jsem jí snad oči vyškrábala..když člověk domyslí ty důsledky, chce se mi brečet i teď.
Já bych podruhé také ráda rodila jen s PA, uvidím na čem se domluvíme příští týden. To se to rozsekne.
Doufám, že mě císař mine, pokud bude vše v pořádku a mimi bude správně otočené, budu dělat vše pro to, abych porodila přirozeně. Zatím jsem "naprogramována" na to, že to bude vše v pořádku. Jinak druhý porod je sice rychlejší, ale pokud budu jako moje máma, tak ta co další porod, to delší, takže se asi báít menusím. I když bych rychlovku brala, těch minulých XX hodin mě moc neba 😀 😀

petka80
5. srp 2010

@petra.vavra jasný 😀 Já myslím, že pokud člověk rodí v Nera a má zaplacenou PA, tak se fakt má jak v bavlnce 😵 Já to teda nezažila, ono i jejich "klasický" nezaplacený přístup je supr, spíš se třeba může stát, že toho mají hodně a pak PA lítá jako hadr na holi. Takhle má čas jen na tebe a ten doktor tam vážně není potřeba.
A pak po porodu už jako druhorodička víš co a jak a v Nera je dobrý, že dětská dr. a setřičky nemají tendenci ti do toho kafrat, když je vše v pořádku 🙂
A strašně to letí, už jsi v půlce 😵

petra.vavra
5. srp 2010

@petka80 Peti, já neměla zaplacenou PA z Nera, mám spolužačku z gymplu, se kterou jsem shodou okolností seděla v jedné lavici, tak se mnou byla a bylo to super. Protože je adekvátní PA, v NEra se jen domluvily co a jak a víc neřešily. Doktor přišel v podstatě na poslední dvě kontrakce a i tam byly obě PA i erudovaná Nera a moje a obě mu do toho kecaly, bylo to super. Jediné co bych tentokrát chtěla zkusit je koupání v kyblíku a na to bych rozhodně pomoc potřebovala 😀
no a ještě půlku před sebou 😀 😀

petka80
5. srp 2010

@petra.vavra aha, tak to je vůbec bezva kombinace 😵

petra.vavra
5. srp 2010

@petka80 jj, když to půjde, tak se chci teď domluvit s Věrkou nebo Miládkou.... 😉

lucie_benes
5. srp 2010

@petra.vavra

No tak uvidim, jak to na me zapusobi za tech 14 dni, az pujdu na prvni poradnu, zkusim se Biliny pripadne zeptat, predpokladam, ze mi i rekne, jestli to vypada na SC nebo prirozeny porod, v coz doufam (mimi je dobre otocene a vahovy odhad nijak strasne nevypada, jizva je ok).
Co se tyce Melnika, rodila tam pred mesicem znama (druhorodicka, 1. na Bulovbce), a byla spokojena, daleko vice nez na Bulovce. Je to tam prej i zrekonstruovane, vypada to, ze chteji jit podobnou cestou jako Nera, apson to tak na me pusobilo z profilu na webu. Ale i jsem slysela, ze se treba moc nevenuji kojeni apod, coz trebas u druhorodicky tolik neva...Ono taky zalezi, co kdo od porodu a porodky ocekava.

lendam
7. srp 2010

@lucie_benes Já taky chodila a chodím k Chleb. Byla jsem u něj na kontrole ve čtvrtek, ten je tak v pohodě, pacientek dost, všechny platí roční poplatek 🙂, golf o víkendech .-)

lucie_benes
7. srp 2010

@lendam
No já k němu po prvním těhu chodit přestala, jednak teď bydlím na Pze-západ, zadruhé si nedovedu představit, že bych čekala s jedním dítětem na poradnu i přes hodinu, což ještě v Šustově bylo (možná je to v Gymunu lepší), teď čekám při objednání max 5 minut, což je fakt paráda.
A navíc jsem si už při 2. těhu moc nechtěla platit nadstandard, taky se mi u Jiříka sekl s váhovým odhadem o 1 kg, takže jsem ho poměrně s lehkým srdcem změnila při přestěhování. Ale nechci tvrdit, že by byl špatný, to určitě ne 🙂

lendam
7. srp 2010

@lucie_benes Já jednou ztropila v Šustově skandál, když mě tam nechal přes hodinu čekat, tak od té doby si dával bacha na to, aby mě bral včas...a nyní mám dobré vztahy se sestřičkou, která je úžasná, tak moc dlouho nečekám. A když tam přijdu s prckem, tak jdu hned 🙂 Jak se bude chlapeček jmenovat?

lucie_benes
8. srp 2010

@lendam
JJ, máš pravdu, sestřička byla skvělá, chodila jsem k ní i na těhu cvičení.
No jméno ještě úplně nevíme, momentálně váháme mezi Víťou a Mikulášem, ale kdo ví, jak to dopadne, na Jiříka jsem minule kývla až cestou do Nera 🙂

lucie_benes
12. srp 2010

Tak jsem dnes byla naposledy u sveho gyn., priste uz do Nera - i kdyz minule rikal, ze mimco vypada velikostne v poho, i jizva apod ok a nevidi, proc nerodit normalne, dnes uz tak optimisticky nebyl, mimco ma prej uz 2,9 kg a vypada vetsi, takze si mysli, ze to bude zase sekce. Tak moc radost nemam, ale samo si necham doporucit, co bude pro mimo i me lepsi.
Pristi ct jsem si naplanovala privni tehu poradnu v Nera, tak se domluvim s Bilinou, co si o tom mysli.

@petra.vavra Nemas nahodou od Dr. Biliny nejake info, jestli nema pristi tyden dovcu a normalne ambuluje? Kdyz tak do Nera zavolam.

petra.vavra
12. srp 2010

@lucie_benes Luci bohužel nevím, ale neděs mě, já tam příští týden jedu na poradnu, tak doufám, že ne...kdybys volala, dej sem pls vědět 😉

misha_hl
13. srp 2010

Ahojky všem... Tak poslušně hlásím, že Daniel vykoukl na svět 10.8. v 9:05. 3240g a 49cm

lucie.krajcarova
13. srp 2010

Míšo, gratulace, tak to bylo nějaké rychlejší 🙂)))) tak ať je zdravý a hodný. a budem se těšit na popis porodu.

misha_hl
13. srp 2010

@lucie.krajcarova Lucko díky. No v pondělí jsem byla v poradně. Řekl, že příští týden se ještě uivdíme... Viděl mě ráno druhý den ráno... Musím to nějak sepsat a dám vám to sem. Ale byla to docela rychlost. Po 6sté ráno jsme se tam vypravili, po 7 jsem měla po monitoru a šla se ubytovat a za dvě hoďky byl venku 😀

lucie.krajcarova
13. srp 2010

teda, tak to byla bleskovka!!!! a věděli jste předem že to bude kluk? jsi ještě v porodnici?

misha_hl
13. srp 2010

@lucie.krajcarova dneska nás pustili domů. My to, že je to kluk věděli od 13.tt stjně jako u kluků 😀

Jinak tady je popis aspoň trochu...

No od půlnoci do 5ráno mě pobolívalo břicho. Ale nebylo to nijak pravidelné, tak jsem to jen prodýchávala...Potom už mi dělalo problém jít tak jsem vzbudila manžela aby vyplnil papír do porodnice a že pojedem. Kluci vstali a po 6. ráno jsme tam vyrazili. PO 7 ráno mi dotočili monitor a ubytovali mě na pokoji, to jsem byla otevřená na 6cm a v 9:05 byl venku. Ještě že jsem ještě nečekala... Rodila jsem normálně. Shodou okolností mě rodila kamarádka asistentka Petra, co se o mě starala na Bulovce jako žákyňka, když jsem tam byla na udržování. No a s ní skvělá mladá doktorka Dořáková. Krásně se smála a já měla chuť jí ten úsměv občas rozčísnout nohou Ale byla strašně hodná, vlastně všichni tam byli děsně hodní. Respektovali všechno co jsem chtěla nechtěla i chtěla. Já asi 20 minut před koncem chtěla i císaře, že na to kašlu 😀 a ona se šla fakt zeptat Hi. To jsem byla na 8cm, daly mi kapačku na zavodnění a něco na uvolnění spodku a praskly vodu. Ta byla úplně zelenohnědá, tak mi daly monitor a ten jsem měla do konce. Během asi deseti minut jsem byla otevřená na 10 a šlo se na to... V podstatě 4 velké kontakce a 10 zatlačení a byl venku. Jen mě začal trhat i přesto, že mi masírovaly a roztahovaly hráz, tak to v tom místě střihla a pak to šlo rychle. Jen vím, že mi mezi 3 a 4 kontrakcí dávaly kyslík protože jsem jakoby usínala a píchly mi oxytocin, jen pár ml., protože jsem kontrakce měla, ale necítila... Dr. mi furt říkala jak jsem statečná, že můžu machrovat, že jsem po císaři rodila normálně a v téhle rychlosti. No fakt byly zlaté. Všechno mi vysvětlovala a ptala se. Pak jsme spolu prohlížely placentu 😀 a diskutovaly o ní 😀 Z dětského naprosto skvělá dr. i sestřičky. To se s porodem a celkově s personálem a chováním na Bulovce nedá srovnat. Díky nim to bylo takové jaké jsem si představovala. Připadala jsem si jako člověk a ne jen číslo pojišťovny...

petka80
13. srp 2010

@misha_hl velikánská gratulace k Danielovi 😵 😵 😵 A super porod 🙂 Jsem moc ráda, že tě Neratovice nezklamaly 🙂

antynka1
13. srp 2010

@misha_hl Moc a moc gratuluji! A jsme ráda, že se ti tam líbilo 🙂 A Daneček má míry skoro jako naše Kristýnka 🙂 K dr. Dvořákové jsem chodila do poradny a je fajn a milá.

antynka1
13. srp 2010

@misha_hl a ty jsi měla předtím císaře? Tak to je suepr, že jsi to zvldála normálně 🙂 Jsi šikulka. mě podruhé normálěn asi nehrozí, já ho měla asi kvůli mé výšce.
A jinak nevíte některá jak se jmenuje setřička z dětského - má krátké tmavé vlasy. Ta mi přišla z těch dětských sestřiček nejlepší, ale vůbec nevím, jak se jmenuje.....

lucie.krajcarova
13. srp 2010

Míšo, tak to je super krásný popis!!!! Proč jsi byla poprvé na bulovce, kvůli tomu, že byly dvojčata?

misha_hl
13. srp 2010

@lucie.krajcarova Lucko kvůli tomu že tu memají dětskou JIP a kdyby náhodou tak to bylo lepší...

lucie_benes
13. srp 2010

@misha_hl Ahoj, taky gratuluju k dalsimu chlapovi v domacnosti 🙂 a taky k tomu, jak jsi to zvladla po cisari normalne. Protoze me to za chvili taky ceka (1. cisar) - resili s tebou nejak v poradne, jestli normalne nebo cisar, nejak te prohlizeli apod?

@antynka1 Tvemu popisu sestricek by dle meho odpovidala Marketa Hronkova - tmave vlasy hodne nakratko, malinko silnejsi. Ja ji poprve taky zazila a byla fajn, radila s kojenim apod a mela jsem ji hned po sekci na osetreni u maleho.

lucie.krajcarova
13. srp 2010

Anty, na tuhle sestřičku si taky pamatuju, byla výborná 🙂

misha_hl
15. srp 2010

Jooo a tady je nějaká fotečka...

Jinak já si jména těch sestřiček napamatuju, ale jsou tam 3. dvě starší jedna blond druhá černovlasá a pak ta mladá.

lucie.krajcarova
15. srp 2010

teda, to je chlapák, krásný klu!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru