Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

petra.vavra
9. pro 2008

Berunka- proč neustále zde řešíš Nera porodnici?? Rozhodla jsi se rodit jinde, tak to tedy všechny respektujeme. Vzhledem k tomu, že na Nera porodnici ohledně porodu nemůžeš napsat vlastní názor, nehaň tento ústav dalším. To, že ti leží kamarádka v nemocnici ještě neznamená, že máš nějakou velkou zkušenost. Já do Nera docházím 5 let na gynekologii, předtím jsem chodila k tomu samému lékaři do soukromé praxe, takže se známe přibližně 10 let. Loni jsem zde rodila a ikdyž jsem neměla nijak lehký porod, nemohu říct jediné špatné slovo. A za celých 5 let jsem se zde nesetkala s jediným člověkem, který by se na mě jen špatně podíval. Vřele chápu, že tvá reakce patrně bude opět negativní, tak jako všechny tvé příspěvky v této diskuzi, nicméně hrdě do toho.

Holky, mě osobně rodil MUDr Fišer a jen mu můžu stále děkovat, že se malá narodila zdravá a v pořádku. Je to ten lékař, kterému je dávána vina, ze ten případ, který prošel médii. Je to dost nafouknutá bublina a a co si budeme povídat na Nově, ne vždy řeknou celou pravdu a odvysílají vše, tak jak by měli. Měla jsem s nimi osobní zkušenost z práce, kde neustále stáli s kamerou a hledali dobrý spot do večerních novin a to co natočili a to co jsme viděli večer v televizi bylo nepopsatelné. Stříhají si co chtějí a jak chtějí, hlavně aby to co nejvíc vyhovovalo.

petua
9. pro 2008

Ahoj holky, já budu sice (snad!) rodit na Bulovce, ale jestli se můžu vyjádřit k tomu, co se tu řeší...
Berunko, fakt nemáš pravdu, jestli si myslíš, že o všech případech zanedbání péče atd. se ví, a že se to stalo jen v Neratovicích... 😅 Je to smutný, šílený, ale já sama byla něčeho takovýho svědkem (jinej obor, úplně jiná nemocnice) - a všechno jde "ututlat" ☹ . Zanedbání péče lékařů se objevuje dnes a denně a nevyhejbá se jedinej nemocnici, stává se to. A že vytáhla Nova zrovna tenhle případ? Měla jich určitě desítky na výběr ☹ . A funguje to i naopak - u nás třeba umřela pacientka, rodina se s tim odmítla smířit a podala žalobu - a tenkrát se toho přesně chytila TV Nova a můžu Tě ujistit, že takovej blábol, co odvysílali, za to bych zavřela celou televizi 😠 😠 . Nejenom že ten případ podali úplně jinak, jednostranně, ale navíc tam udali naprosto nesmyslný fakta, zapletli do toho a obvinili doktora (a uveřejnili dokonce celý jeho jméno) , kterej tu pacientku vůbec neléčil, kterej jenom přišel podepsat úmrtí... Takže tolik k informacím, který nám servírujou média, prostě všechno je třeba brát s rezervou..

Ale o Tvých osobních zkušenostech s Neratovickou nemocnicí tady určitě nikdo nepochybuje 😉 a jako každej máš právo zvolit si jiný zařízení 😝

petronelie
9. pro 2008

Řekla bych to takhle. Z dost důvěryhodných zdrojů vím, že umírají miminka všude.Prostě se to může stát. Že zrovna propláchli na Nově Neratovice, mě vůbec nepřekvapuje. Spoustě lidem leží v žaludku.
Almedu vlastní jeden známý, takže vím od něj, co lidská závist dokáže - je to typické pro náš národ.

berunko: bylas tam jako návštěva za kamarádkou, nemůžeš hodnotit.

Notabene, já v Neratovicích registrovaná JSEM, nevím jak si přišla na to, že tam rodí jen neregistrované. Byli ke mě vstřícní a příjemní. Můj lékař v Nera pracuje už několik let, taky ho občas někde proprali, holt jak říkám....českým zvykem je závidět úspěch.

U apolináře se o Tebe výborně postarají stejně jako v Neratovicích nebo kdekoliv jinde. Bohužel je to často o tom, na jaké lidi narazíš.

berunka
9. pro 2008

petronelie: ja jsem nerekla ze v Nera rodi jen neregistrovane.tady vidis ze nejen Nova prekrucuje.sice tam lezela "jen"ma kamaradka,ale s pristupem sestry jsem se setkala JA 😒 zazila jsem tam chovani i u jinych doktoru nejen na porodnim a to co si dovolili me fakt dost vytocilo.uz jen to ze s vami ctvrt hodiny smlouvaji jestli vubec poslou sanitku.kdyby tenkrat muj bracha mel opravdu zastavu tak uz neprezil 😠
mimochodem jsem tam musela vcera na odbery do laborky a zadna sestra nebrala ohled na to ze jsem tehotna...
sice rodim jinde,ale chci aby ty,ktere se jeste rozhoduji mely i tyhle info.ne jen od par z tech,ktere byly spokojene.to je snad normalni ne?

petronelie
9. pro 2008

Já tím chtěla říct,že když se neregistruješ, tak se nesmíš divit, že tě tam k porodu nevezmou, to je snad logické.

A neumím si představit,že se někdo nechá ovlivnit Tvým názorem...vždycky si udělají úsudek z příspěvků těch, které tam porodily své děťátko. Já mám kolem sebe hafo kamarádek....a neslyšela jsem, krom jídla - což je všude, jediné negativum.

Prostě ať jde každý tam, kde mu to vyhovuje 🙂 nebo kde si myslí, že mu to bude vyhovovat 😎

Já se setkala s blbým jednáním u Apolináře, podruhé se skvělým...a taky dle toho nehodnotím porodnici.

berunka
9. pro 2008

no mozna se budes divit ale jsou urcite i holciny,ktere zajimaji vsechny nazory.a chteji se vyvarovat moznym rizikum.staci se podivat tady o par stranek zpatky.protoze stejne jak je dulezite vedet kdo byl spokojeny je dobry vedet i na co si dat pozor.

petronelie
9. pro 2008

beru,no to nepopírám, ale nechápu, proč jsi tak negativní, když si tam potkala jednu nepříjemnou sestru a na Nově viděla jednu reportáž. Já pracuju pro jednu velkou českou firmu, tak vím moc dobře, co Nova dokáže vymyslet za blábol. Nepopírám,že holčička zemřela, to je hrozně moc smutné ☹ , ale stalo se to i ve Vinohradské, na Bulovce......Jen o tom nikdo nemluvil, protože z medicíny začíná být byznys, tak má někdo na Almedu pifku. To se stává 😀

Každopádně, z těch, co jsou rozhodnuté, tak myslím,že do Nera jdou všechny a já si počkám na jejich reference. Přeji Ti příjemný porod a krásnou zdravou holčičku.

berunka
9. pro 2008

petronelie: kdybys cetla vse co pisu dozvedela by ses,ze ma negativni reakcew neni jen kvuli jedne neprijemne sestre 😉 kdyz ti nemocnice odmitne poslat sanitku pro cloveka ktery ma priznaky infarktu a rekne ti at si ho do nemocnice dopravis sama tak co to je za pristup????

petronelie
9. pro 2008

beru: no oni Neratovice nejsou pohotovostní nemocnice. Mě se tohle stalo taky, sice ne v Nera, ale také v malé okresní nemocnici. To je smutné.

berunka
9. pro 2008

to sice neni,ale kosek vedle je pohotovost,ktera ma fungovat a spolupracovat s nemocnici 😒

uyvona
9. pro 2008

Nepříjemné sestry jsem tam opravdu nezažila.Asi to bude tím, že jsem se k nim chovala, jako k osobám, kterých si vážím a ne k nějakým služkám, které musí kolem mě tancovat, jak já písknu. Bohužel takto se občas chovají některé tamní rodičky, které si myslí, že když jsou na nadstantardu, že jim každý muset div né utírat zadek.

Za mnou přišla návštěva méně početná, tedy 2lidi a ochotně jim sestry řekly, kde ležím, kam mají jít, že si mohou půjčit miminko z novorozenecké ordinace, kde miminka občas také musí být (byla jsem po císaři a neměla jsem ho na pokoji první 2dny), řekly jim informace ohledně porodu (návštěva totiž z rodiny), mě a miminka. Takže i na mé návštěvy tamní personál zanechal výborný dojem 🙂

Jinak, co se týče Novy, fakt tuto TV nebrat vážně 😎 😎 . Kdo zná dobře poměry v nemocnici, tak musel pochopit, že Nova je opravdu mimo mísu, a že ledascos paní redaktorka nemohla pochopit, když telefonovala panu dr. který se ji snažil vysvětlit, a bohužel marně, jak se věci mají a měly. A že by maminku v bolestech nevyšetřili? Tak to se mi nezdá 😉

A co se týče registrací v Nera, tak tam se neregistruje už několik měsíců, jelikož registrace v porodnicích ministr zdravotnictví označil, jako diskriminaci ostatních a za protizákonné jednání, což tato porodnice vzala v potaz, narozdíl od "vyhlášenejch" pražských porodnic. Kdyby mi v Praze řekli, že se mám zaregistrovat, tak bych tam udělala dost dusno, jelikož registrace v porodnicích se dělat vůbec nemá 😎 😕. Registrace v porodnicích je jen výmysl tamního managementu.
Mimochodem, kdyby Nera nebyly tak kvalitní, tak tam nerodí půlka Prahy, že?

uyvona
9. pro 2008

Berunko, tamní laborka nebere ohledy na těhotné, a ani nevidím důvod, proč by měli. Jde to tam, jako na běžícím pásu, takže když si těhotná žena počká dvacet minut, tak ji to nezabije. A kvůli tomu, že na Tebe nebraly ohled? Mám pocit, že když na Tebe někdo nebere ohled, tak je hned špatný. Bohužel tak se mi to jeví, dle Tvých příspěvků, tudíž už asi tady všichni chápeme, proč ta zášť k porodnici v Nera.

Mimochodem, smlouvání na sanitku čtvrt hodiny? Wau 😎 Moje známá do Nera přijela rodit v září a dali ji sanitku, také čekala nějakou tu minutku, a to z důvodu, že sestra musela obvolat porodnici, kam ji v té sanitce pošlou. Nehledě na to, že před transportem mou známou řádně vyšetřili.
Některé porodnice Ti sanitku ani nedají a pošlou Tě štandopéde svým autíčkem jinam.

petronelie
9. pro 2008

Souhlasím s Yvonou, na mě jako těhuli nebrali ohled nikde. Proč by měli, přede mnou přišli jiní, tak si sednu a počkám.Maximálně se omluvím, že si na sebe musím otevřít okno.
Yvono, já jsem měla na mysli registraci do nemocničního systému, to jsem provedla e-mailem, je to prý lepší. Obratem jsem dostala hezkou odpověď...

Kopíruji e-mail:
Vážená paní,
velmi nás těší Váš zájem porodit Vaše děťátko právě v naší nemocnici. Potvrzuji Vám, že jsem úspěšně provedla Vaši registraci do našeho zdrav. informačního systému. Pokud budete mít zájem, tak každé pondělí (kromě měsíce prosince) v čase od 15 do 18 hodin provádíme prohlídky oddělení bez objednání. Při návštěvě si můžete domluvit Vámi požadované služby, týkající se jak samotného porodu, tak i následné hospitalizace.
Přeji Vám pěkný zbytek dne a hodně štěstí!

Já se s tímhle jednáním nikde nesetkala a mimochodem pražské nemocnice tě sice registrují,ale nemohou ti zajistit, že nebudou mít plno,tak je to všude...ale za to nemůžou nemocnice, nýbrž pan skvělý a úžasný blb Julínek, který dává dotace soukromým klinikám, ale že by rozšířil porodnice, to nene.

berunko, a pokud má pohotovost spolupracovat s nemocnicí, je to tedy záležitost té pohotovosti.

ivana24
9. pro 2008

Berunko: nezlob se, ale opravdu mi přijdeš zaujatá, je to jen a jen tvoje věc, kde budeš rodit, ale tvé argumenty mi fakt přijdou divný. Ono třeba na lidi můžeš působit nesympaticky a pak jsou na tebe nepříjemní. Ale divím se ti, kolik špíny tu na Nera házíš, proč tam pořád chodíš? To já bych klidně jela 40km do Prahy, kterou ty máš jak se zdá tolik ráda jen abych do tak podle tebe strašné nemocnice nemusela. A to ani na krev...
Petronelie: Kdy máš termín porodu? Chodíš na gynekologie v Nera?
Uyvona: kdo ti dělal císaře? Teda jestli ti nevadí mi to napsat.

uyvona
9. pro 2008

Petronelie, ahá, tak to došlo k nedoruzumnění z mé strany, já psala o registraci k porodu 🤐 . Registraci do NIS Ti tam udělají, to jo, k porodu už nee, jelikož poslechli ministerstvo (narozdíl od skoro celé Prahy).

Ivana 24.
Císaře mi dělal dr. Winter. K němu jsem chodila v těhu i na běžné UZ vyšetření, které tam také provádí. Císař proveden bez komplikací, já jsem už také v poho 🙂 .

Na Nera nadávají ti, co mají nároky obvzláště vysoké a hrají si na hogo-fogo. JÁ si myslím, že Ti, co byli nespokojeni na porodním, tak by měli začít hledat chyby u sebe.

Třebas v Nera je výhoda, že jsou tam oddělené porodní sály a ne nějaké porodní boxy. Já si neumím představit, že bych rodila v boxu a věděla jsem, že vedle mě rodí další a že je mezi námi jen přepažovací stěna, přes kterou je slyšet vše. To mě přijde strašně neosobní pro rodičku. V Nera je to prostě o soukromí. Má to tam nějakou kulturu a není to továrna na rodičky, což rodičku hodně uklidní a cítí se lépe. TAk jsem to tam vnímala já. V personál jsem kladla důvěru (nebyl důvod a nikdo mi ho nedal, proč bych neměla) a věděla jsem, že o mě a mimčo je kvalitně a profesionálně postaráno. TAk jsem to tam ale vnímaly opravdu všechny. Tak nevím, komu tam co může vadit?

Jinak v té laborce to fakt není tak strašné, jak to tady Beruš popisuje. Já byla těhu přes léto a vydržela jsem to tam, šla jsem většinou hnedle na řadu, nehledě na to, když se dělal test na cukrovku, kdy jsem tam musela chodit po hodině, tak tam těhule nečekají vůbec, a jdou na objednání a pak na zaťukání. Takže horory se tam opravdu nedějí.

Jediné, co bylo dost drsné byla čekací doba na monitor, kde jsem poprvé čekala 3h a pak už jsem to tzv. očůrávla tím, že jsem tam seděla půl hodiny před začátkem ordinačky a šla jsem na řadu první nebo druhá. A žádné dlouhé čekání se už nekonalo. Ono záleží v který je to den, kdy má váš lékař ambulačku. Já chodím k prim.Bílinovi, a tam je dost nával, takže i více lidí na monitor. Ale vydržela jsem. Jinak na monitoru je také velice milá sestřička, člověk tam pak byl takový zdomácnělý 🙂

aneriska
9. pro 2008

Ahoj, tak zase po čase se ozývám - proč jsem se nakonec rozhodla nerodit v Nera. Nejsem hogo-fogo. Chtěla jsem malou nemocnici, kde budu každýho znát a budu vědět do čeho jdu. Nechtěla jsem žádný speciální nadstandard, prostě jen malou "rodinnou" porodnici. Už při prohlídce mě překvapilo, že přípravná místnost s vanou je jen jedna malá, takže, pokud bude nááhodou obsazená - tak kde budu?? Pak ještě nenbylo příjemný, že chtěli příplatek za nějaký lepší porodní stůl 500,- Kč, když nebude volný, ještě jsou tam bez příplatku "horší". Pak při docházení do poradny mi bylo řečeno, že stejně, pokud bude plno, pošlou mě někam jinam, že mi nic nezaručují, že když chci nějakou asistentku (porodní), tak mi dají číslo, že když se s ní domluvím (a jasně že zaplatím) nebo lze zaplatit nějakýho doktora. Protože jsem tam dřív nědocházela, tak jsem ani nevěděla, jestli nějakýho toho úžasnýho doktora chci. Prostě žádný jistoty.
pak jsem navštívila Bulovku - žádný hraní si na něco spešl - přípravný pokoje sice ne tak hezký, ale zase jich tam mají asi 5, porodní sály nejsou boxy, ale asi dva jsou úplně zvlášť a nouzový jsou boxy, pokoje jsou po třech, normálka. A tam jsem si najednou připadala normálně a získala jsem pocit jistoty.
Proto jsem tam rodila, byla jsem spokojená a jsem mooc ráda..
Takže můj názor je, do Neratovic jet jedině, když tam někoho znáte, ke komu chodíte déle - doktora, por. asistentku a domluvíte se s ním. Jinak nevidím žádný rozdíl mezi touhle malou a velkou nemocnicí s tím, že ve velký mám jistotu, že nebudu "hekat" někde na chodbě nebo v pokoji??
Neřešte to, přihlašte se tam, kde to máte nejblíž, napište si porodní plán, jděte se podívat do čeho jdete a těšte se 🙂

petronelie
9. pro 2008

anerisko: Já bydlím na Praze - západ. V Praze mě ve 12.tt už nikde nevzali k registraci,nejblíž mám Podolí. A do Nera jdu právě, protože tam mám doktora. Třeba se mi tam nebude líbit, ale třeba už mi to bude jedno. Já zas na žádný velký přípravy nejsem.

ivana24
10. pro 2008

No já chodím do Neratovic 10let, narodil se tam synovec i můj syn, kterého mimochodem rodil dr. Sadílek a dr. Šach. Jen tak okrajově Sadílek byl super a manžel si ho nemůže vynachválit. Dr. Wintra znám z UZ, u syna mi oznámil že musím na císařský řez a pak mě chudák hodinu uklidňoval, protože jsem z toho řvala jak histerka...Já bych zase nešla po zkušenostech mé kamarádky na Bulovku, nebudu je ani psát, protože by vám to neudělalo dobře, ale hrůza...ale ono je to o tom na koho narazíš. Je vidět, že třeba Aneriska byla moc spokojená, no a je to taky o tom co ti padne, že? Ja jdu do pro mě do osvědčeného. U prvního míma jsem to také řešila víc u druhého člověk bere vše s větší lehkostí, teda aspoň já....hlavně aby bylo vše OK

lucie.krajcarova
10. pro 2008

Petuo, koukám, že budeš rodit taky v dubnu, nechodíš na naše Téma Duben 2009 II?
Ivano a yvono, nechcete si vyplnit nastavení tak, aby bylo vidět, kdy se vaše miminka narodila a tím nám daly možnost vidět, jak nová je vaše zkušenost?
Petronelie, mám stejnou zkušenost, průkazku jsem dostala ve 13. týdnu, a do pražské porodnice se tím pádem už neměla šanci dostat 😠 naštěstí jsem byla rozhodnuta pro Neratovice. Nejdřív jsem se registrovala, pak volala kvůli předporodním kurzům a to mi řekli, že už registrace zase zrušili... nevím, v každém případě moje údaje tam mají, přijedem se podívat někdy v lednu. Pochopila bych, kdyby přestali registrovat kvůli vysokému zájmu a nemožnosti uspokojit všechny rodičky, když stále trvá baby boom, s tím se nedá nic dělat. žádná porodnice vám nedá záruku, že vás na 100 % vezme, takže to beru s rezervou.

Mimochodem, Berunka si tak trochu stěžuje i v jiných diskuzích, tak už ji moc vážně neberu...

petronelie
10. pro 2008

Holky, tak berunka prý porodila holčičku....MOC GRATULUJI 😉

Lucko, já jdu do Nera hlavně kvůli svému lékaři. Mám VIP péči, tak bych se do Nera snad měla dostat a pan doktor říkal,že únoru tam tak napráskáno není 🙂 Uvidíme, nechám se překvapit 🙂

ivana24
10. pro 2008

Petronelie: Ke komu chodíš?
Lucie: Tak jsem změnila nastavení, no on když okolo tebe běhá 2,řletý prcek, tak je to někdy záhul napsat i jen příspěvek, ale dnes je hodný 😉 , tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží.
taky mi doktor říkal, že únor je v poho 🙂 , prý jen blázni plánují mimino na únor (no my neplánovali nám se nečekaně zadařilo 😲 ).....

bibnka
10. pro 2008

Ahoj, i já bych ráda přidala svou zkušenost s porodnicí v nera. Rodila jsem před více než dvěma lety a byla jsem regostrovaná v Podolí. Termín jsem měla 12.10., ale v Podolí od 15. malovali, tak jsem se pro jistotu asi dva měsíce pře porodem zaregistrovala ještě v v Nera. Samozřejmě jsem přenášela. Když mě 4 dny po termínu vzbudila bolest, která trvala asi tři hodiny, rozhodli jsme se, že zajedeme do Nera, jestli už nerodím. Znáte to, raději víckrat zbytečně, než jednou pozdě. Ráno v sedm jsme tam narazili na velmi, ale velmi nepříjemnou paní dr. vyšetřila mě, řekla, že je to těhotenský nález a že jestli si myslím, že jsem registrovaná v Podolí a oni si tam ze mě sednou na prdel, tak se mýlím...Příště nemám vůbec jezdit, ale zavolat si, jestli mají volno a jestli mě vůbec vezmou.
Domů jsem odjela vynervovaná, první porod, přenášela jsem, "moje" porodnice zavřená a odtud mě doslova vykopli. Manželovi jsem to řekla až v autě, protože je výbušná povaha a nerada bych, aby udělal scénu.
Můj milovaný chlapeček se nakonec narodil po vyvolání v Podolí. Jednání personálu v podolí na mě působilo jak balzám.
A to jsem tu nezmínila, že v Nera si samozřejmě musíte vše zaplatit. Dodnes cítím ty nervy. které jsem díky neratovické porodnici před porodem měla.

petronelie
10. pro 2008

bibnka: V NERA si nic platit nemusíš, co se standardu týče. To jsou klepy. Jen platíš klasiku: Velké porodnické lůžko, vanu, epidurál či manžela u porodu:

Ivano: Chodím k Mudr. Chlebečkovi

petronelie
10. pro 2008

Ivano: Nechodíš k němu taky? Mě řekl něco podobného 😀 A já mu stejně odvětila 😀

olioli
10. pro 2008

Ahoj holky, tak pročítám tyto sránky... V Neratovicích jsme před 3 týdny přivedli na svět holčičku. Co se týče mé zkušenosti, tak si nemohu veškeré služby a personál vynachválit. Amálka se narodila císařským řezem, u porodu byl pan primář Bilina a pan doktor Winter, oba si zaslouží velký DÍK 🙂)) Sestřičky a vůbec všechen personál příjemný, ochotný. Jídlo tedy nic moc, ale již pracují na zlepšení dodavatele... Co se placení týče, epidurál se v Nera neplatí, platili jsme akorát ubytování 2-lůžkový pokoj 850,- Kč na den, přítomnost tatínka u porodu (císař) 1600,-Kč náramek 30,- Kč pro maminku a mímo a 60,- nemocenské poplatky na den. Jinak musím podotknout, že jsme z porodnice odcházeli v pohodě 4. den 🙂 Takže to je má zkušenost...

lucie.krajcarova
10. pro 2008

Olioli, to se tak hezky poslouchá 😉

lenka1302
10. pro 2008

Ahoj holky,jak už jsem tu psala nemůžu si na porodnici v Nera stěžovat.Rodil mě dr.Sadílek a vpohodě.Na gyndu chodím k dr.Wintrovi a taky si nemůžu stěžovat.Dvě moje kamarádky vloni rodily u Apolináře a moc se jím tam nelíbilo,jde to tam jak na běžícím pásu....No každy se naštěstí může rozhodnout kde rodit 🙂

ivana24
10. pro 2008

Petronelie: ja chodím přímo k prim. Bilinovi 🙂 , tak mají na porody v únoru stejný názor...no zase určitě budeme mít odolná miminka,viď? Víš co budete mít? My Báru 😲
Jinak Lenka píše úplně pravdu, mě u prvního císaře asi manžela u porodu nepočítali 😉 , on to tak trošku vzdal. Takže celkovou sumu jsme platili asi 500Kč. Byla jsem na 4lůžáku a bylo to fakt fajn....Jsem ráda, že se to nezměnilo....

uyvona
10. pro 2008

Ten, kdo tady píše, že jsou Neratovice o penězích, tak já jsem tedy nemusela vydávat víc, než za to, co jsem použila, a to je všude. O penězích to vážně není. Ten, kdo tam jde rodit musí vycházet z toho, že to není státní nemocnice, kde je vše grátis, ale že jde o soukromý sektor, kde se platí.

Ivana 24 a Petronelie, tak to jsme se tam třebas potkávaly u prim.Bíliny. Já tam chodila ve čtvrtek dopoledne.
Teď tam jdu 30.12 na kontrolu po šestinedělí

ivana24
10. pro 2008

To uyvona: Je já taky chodím ve čtvrtek dopoledne, ale jsem vždy objednaná hned na 9hod, abych mastila rychle za Fildou, nikdo nám nehlídá, tak je to náročné 😒 , no ale dá se to. Když vidím tu tvou fotku, tak už se na mímo taky těším, no ale ať tam ještě chvíli je 😀 , Já jdu k primáři až 7.1. Už budeš mít za sebou šestinedělí, ty se máš. Já teda měla šestinedělí hrozný 😠 , to bylo horší než porod. Pořád jsem brečela a hiserčila...jsi v pohodě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru