Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
28. bře 2010

Hele a jak to, že Bílina není napsaný v seznamu lékařů na stránkách nemocnice? Jak to s ním tedy je?

petra.vavra
28. bře 2010

Anty- on je tam napsaný pouze na ambulanci, ale co se týká oddělení, tak nevím. Já se ho zeptám ve čtvrtek, až u něj budu. Dneska už to bylo ok, Terka byla pouštět draka, tak jsem se i pobavila, jak manžel běhla sprinty po poly, když ho vždycky jen tak v klidu pustila, byl tak velký vítr, že by nám fakt uletěl, ale manžel je prostě rychlý jako bleks 😀 . No a teď jsi mě rozesmála i ty...s tou větou co jsi chtěla všechno napsat 😀 ...myslím, že tohle bylo o mnoho lepší 😉 .

petka80
29. bře 2010

Peti - tak to je dobře 🙂 Hlavně že máš Terezku, ono ty děti stejně nejlíp dovedou rozveselit 🙂
A Bílina je kabrňák 🙂

gabri80
29. bře 2010

Ahojky holky,

obracím se na Vás s velkou prosbičkou, o kterou mě požádala moje kamarádka, která jde ve středu na plánovaný císařský řez. Jelikož bude rodit v nemocnici Neratovice, kde se prý císařský řez provádí na oddělení JIP, tak řeší zda rodit v celkové narkóze nebo jen s epidurálem. Prosím poraďte jaké kdo s tím máte zkušenosti.
Moc děkuji Gábina

petka80
29. bře 2010

gabri - císařem rodila Luci (lucie.krajcarova), myslím, že jen s epidurálem, snad se tu objeví, nebo jí zkus poslat IP.

tifany1
29. bře 2010

Ahoj holky,
Gabri přesně tohle taky řeším.... mám to tedy ještě daleko termín mám 15.7., ale čekám dvojčátka a tak mi bylo řečeno, že budu rodit asi dřív a s největší pravděpodobností císařem. Já se toho epiduralu hodně bojím. Na Neratovickou nemocnici ale nedám dopustit. Ležela jsem tam nedávno a vedle mě rodila holčina (tedy byla v první porodní době) a já to s ní mohla prožívat a přístup všech byl naprosto super.

ivana24
29. bře 2010

Ahoj.....
v Neratovicích dělají císaře vedle porodního sálu. Já ho tam mám za sebou dvakrát a oba při epidurálu a bez problémů. JIP ani nevím, kde v nemocnici je.
Mudr. Bilina není již mezi lékaři, měl by být už pouze externím lékařem, protože má svou ordinaci v Praze na Vlastině 😉
Všem přeju jen a jen zdravá míma 😉

lucie.krajcarova
29. bře 2010

ahojky, Gabi, ano já rodila císařem se spinálem (lokální anestetikum do páteře) a bylo to úžasné, hlavně vidět svoje miminko hned, ještě neumyté, krásně zaklubíčkované!!!!!!!! pak mě dlouho šili, ale hned pak mě odvezli na pokoj a přiložili maleého k prsu, tak jsme byli konečně rodina, manžel tam byl taky a malého si pochoval jako první. Moc to doporučuji!!!!! celkovou narkozu určitě ne, když to jde spinálem.

lucie.krajcarova
29. bře 2010

jo Gabi, a že se to dělá na JIP, o tom nic nevím.. dokonce po císaři leží maminky na normálním pokoji pro šestinedělí. což je daleko příjemnějí. a miminka jim vozí, jen když se na to cítí. Já malého dvě noci neměla, přes den ale pořád. a šlo to dobře.

antynka1
29. bře 2010

On je rozdíl mezi spinálem a epidurálem - oboje je částečné anestetikum. Epidurál - bolest se prý necítí, ale je cítit, že něco dělají a u 1-2% pacientů nezafunguje. A po spinálu prý necítíte dolní půlku těla ještě 8 hodin necítíte nohy - měla jsi to Luci taky tak?

antynka1
29. bře 2010

A jak je to tedy s těmi polohami - mohly jste rodit jak jste chtěly? A mají tam např. stoličku?

petra.vavra
29. bře 2010

anty- stolička tam určitě je, mám jí tam odzkoušenou 😀

petra.vavra
29. bře 2010

a mohla jsem si na sále dělat v podstatě co jsem chtěla...měla jsem za 10 hodin cca 3 kontroly doktora, jinak vše PA 😉

lucie.krajcarova
30. bře 2010

anty, jasně, nohy mi obvázali, začaa jsem je cítit tak dvě hodiny po operaci. to bylo hodně divné.

petka80
31. bře 2010

Ahoj holky, hlásím se pořád 2v1, zatím se nic neděje, "plánuju" to na víkend nebo na pondělí, tak snad mi to vyjde 😅

antynka1
31. bře 2010

Holky díky.
Petko - no hezky to máš naplánované 🙂 Tak držím palce, aby ti to vyšlo 🙂

lucie.krajcarova
31. bře 2010

Petro, takže budem na tebe myslet!!! jak daleko to máš do porodky?
Anty, koukám, že kočárek už máš, taky cortinu jako my 🙂 nevíš, který to je rok?myslím, že máme stejnou, jen modrou-béžovou. taky už byla použitá.

antynka1
31. bře 2010

Luci - ta Cortina je rok 2006 🙂 A jak se ti s ní jezdilo?
No jinak já jdu zítra porpvé do Nerátek - k Winterovi, na ten velký UTZ, tak jsem na to zvědavá 🙂

petka80
31. bře 2010

Anty, Luci - díky, snad mi moje plány vyjdou 😀
Do porodnice to mám asi 35 minut + doba, než "udám" Aničku, přijeli by pro ni naši a ti to mají asi hodinu cesty. Takže nic moc. Přes Velikonoce ale právě asi bude u nich, tak by to bylo jednudušší 🙂

petra.vavra
31. bře 2010

Peti držím palce, ať vše vyjde na 1 😉

antynka1
31. bře 2010

Snad to vyjde, když jsi si to takhezky naplánovala.
Holky, mají v Nerátkách YAL? Nebo si mám raději nějaký opatřit předem?

lucie.krajcarova
31. bře 2010

Anty, jezdí se mi s ní fajn. jediný problém mám s autosedačkou, blbě se sundává z podvozku.. je zaklapnutá do těch želez a s tím je právě problém.. však si to u ségry vyzkoušej. občas s tím dost bojuju. no teď už radši nosím malého v náručí..

petka80
1. dub 2010

No, jediný, co mě trochu děsí, je to, aby nebyl stopstav. To bych byla nahraná 😔

antynka1
1. dub 2010

Petko - toho se taky bojím a halvně se bojím, že se trefím do toho malování.....

petka80
1. dub 2010

Anty, no jo, ty to máš horší s tím malováním ☹
Já jen dneska trochu plaším, protože u nás na dubnovnách se rodí ostošest, asi ještě vliv úplňku či co 😉 a jestli se takhle rodí všude, tak potěš 😒

antynka1
1. dub 2010

Jj, prý je v dubnovkách už 13 miminek. A neplaš, určitě se vejdeš 🙂 Za chvíli tam jedu, tak třeba zjistím, jak jsou na tom 🙂
Luci - sedačku vykouším o víkendu - tak uvidím 🙂
Nevíte některá co s tím YALem - mám si vít svůj nebo ho tam mají?

petka80
1. dub 2010

anty - právě, jenom dneska v noci 3 a včera taky 3 miminka 🙂
Já měla klasiku klystýr, takže neporadím.
Pokud mi to tam vyzjistíš, jak jsou zaplněný, tak budu moc ráda 🙂

antynka1
1. dub 2010

Ahojky,
tak jsem zpátky. Nepřišlo mi, že by tam byl nějaký blázinec, takže asi v pohodě - sorry, nějak jsem se přímo nezeptala jestli mají plno - to víš byla jsem plná dojmů z UTZ 🙂 Měla jsem v plánu se zeptat - ale to víš, to je ta demence........
No jinak dr. Winter byl úplně supr - mám z něj výborný dojem 🙂

petka80
1. dub 2010

anty - to neva, ono je to stejně jedno. A gratuluju k utz. Dělal ti i váhovej odhad?

antynka1
1. dub 2010

Děkuji.
Jj děla mi odhad, tak malá má asi 1680 g 🙂
Ale fakt mě to tam překvapilo jak byli milý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru