Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
23. led 2009

Kačenko, díky za dobré zprávy!

petronelie
25. led 2009

Kačenko, děkujeme za zprávičky, jen mě vyděsilo, že porod byl horor ☹
U mě se střídají stavy strachu, obr strachu a pak naprosté odevzdanosti. Pořád si říkám, že to zvládly ostatní, tak já taky. Ani tak se nebojím té bolesti...jako toho, aby nepřišly třeba komplikace. To mám z toho, že čtu o porodech na internetu 😖

ivana24
25. led 2009

Petronelie: Proboha NIC NEČTI! Nejlepší je, když nevíš do čeho jdeš! Věř mi! Já te´d vím, do čeho jdu a fakt je to mnohem horší 😖

petra.vavra
25. led 2009

petronelie: souhlas s ivana24, každý porod je ojedinělý a nikdo ho nemůže popsat, je a bude to čistě tvůj subjektivní pocit a později i názor...ze všech přečtených příspěvků budeš buď daleko více nervózní nebo možná i klidnější, ale sama si to řekneš až po... musím říct, že nejvíc před porodem dodělal článek o tom, jak Andrea Verešová rodila celých 11 hodin, chudinka... já rodila, taky 11 hodin a přežila jsem aniž bych to musela ventilovat do světa zkrze média...drž se a kašli na všechny ty řeči o porodu a jeho bolesti.... 😉

lucie.krajcarova
27. led 2009

Tak holky, mám info od holky, co rodila 11.1., byla spokojená, 2 dny nadstandard a pak šla mezi holky 🙂 je dobrá, zvládla to bez epi, už druhý porod. Holky, kdy jste se jely na porodnici podívat? Já to plánuju teď někdy v sedmém měsíci, není to brzo?

lenka1302
27. led 2009

Ahoj lucko,já jsem měla termín v listopadu a v porodnici jsem se byla podívat v září.

lucie.krajcarova
27. led 2009

Tak fajn Leni, to bude asi akorát, tak se tam dojedem podívat. Byla jsi tam v těch návštěvních hodinách, myslím někdy od tří v pondělí?

ivana24
28. led 2009

Lucko,
nejlepší je podle mého zavolat vrchní sestře Schillerové a dohodnout se s ní. My tam teda při prvním byliaž někdy ve 32tt, ale já jsem to tam znala, tak mě nic netlačilo 😎
No já jedu na kontrolu ve čtvrtek. Copak naše Sluninka, jak se jí vede? Stále čekám, zda nenapíše pár řádek.......
Petronelie: Co Dáda? Je vše jak má být? Teda OK? A zatím stále 2v1?

lenka1302
28. led 2009

Lucko,byli jsme tam v pondělí v 15:00 trvalo to asi 30minut,jen nám neukázali porodni sály,protože se zrovna rodilo.Ale jinak nám vše potřebné řekli a na vše odpověděli.Já jsem si teda předem zavolala na porodnici,kde mi řekli,že se prohlídka koná každé pondělí od 15:00,16:00,17:00

lucie.krajcarova
28. led 2009

Leni, díky za zprávu, objednávala ses nebo jsi rovnou přijela?

Mimochodem, dnes jsem mluvila s holkou, která zná doktorku Rathouskou, prý za chvíli bude rodit. Nezažila jste jí některá na sále? Doufám, že bude rodit taky v Nera 😀

lenka1302
28. led 2009

Luko,neobjednávala,jela jsem jak se nám to hodilo.

dr Rathouskou jsem zažila v porodnici chodila každě ráno na vizitu,byla příjemná

uyvona
28. led 2009

Lucíí, poslala jsem Ti něco v interní poště 🙂 😉

lucie.krajcarova
28. led 2009

Yvi, díky. Leni fajn, takže my se taky nebudem objednávat! a pak asi pojedem rovnou na předporodní kurz 😉

niikkyy
28. led 2009

Sluninka nema net doma.ale psala,ze jsou ok.mala se v noci budi pouze jednou a pak prej v 8 hod. 😉 hazela jsem foto male k sobe,tak zitra vlozim a muzete juknout.mej te se.dobrou

petronelie
29. led 2009

Ahoj holky, jsem pořád 2v1.Ale dneska se cítím fakt bídně. V noci mi tvrdne břicho, Dádovi se nechce spát. A přes den je to nejhodnější miminko pod sluncem 😀

Jinak já se na porodnici byla podívat začátkem ledna, tj. měsíc před termínem 🙂 Byl zrovna na silnicích marast, tak tam byla jen jedna dvojice. Je to tam hezký, nevypadá to tam nemocničně. Krásně vymalováno, příjemný personál, hezké pokoje, hezká koupelna - s vanou při porodou. Porodní sály 2, já viděla jeden, na druhém se rodilo. To bylo slyšet až na chodbu k výtahu 🙂 Protože jsou mezi chodbou a sálem č.1 jen tenké dveře. Ale co, v tu chvíli nám to bude jedno.

Sluninku moc zdravím 🙂

ivana24
29. led 2009

Niikyy: díky za info....taky posílám pozdrav Slunince i malé Natálce.
No já byla dnes v Nera na kontrole, tak už mám konečně potřebné dokumenty. A také termín, pokud nás nic nepřekvapí, tak 16.2. jdu na císaře 😉 , snad to bude OK. Ale překvapilo mě, hrozně málo těhulí na monitoru, teda příjemně překvapilo 😀 😀 😀
Petronelie: vy máte s Niikyy úplně stejně termín, to je super 😎 😎 😎 a obě čekáte chlapečka 😅 Tak to je božííííííííííííííííííí......................................
Jo a v Nera je to fakt dost slyšet, když rodí hlasitější mamina 🙂 , já naposledy bydlela přímo proti porodnímu sálu, ale dalo se to, byla jsem tak vyřízená, že bych spala i vedle repro bedny na diskotéce 😵

petronelie
29. led 2009

ivčo: nojo, mě to taky bude jedno....já jsem byla ráda, že to tam slyšel manža naživo.
Jinak s nik máme stejný termín, ale ona rodí v Podolí 😀

ivana24
29. led 2009

Petronelie: Taky si myslím, že to chlapi mají slyšet a vidět 😉 , aspoň vidí, že to není žádná pr..... 😝 😝

lucie.krajcarova
29. led 2009

Petronelie, jsem ráda, že jsou tam dveře mezi por. sály... protože někde jsou jen porodní boxy!! takže žádné dveře!! Asi si tam budu muset zavolat na prohlídku, protože mám zrovna v pondělí od 16 do 18 předporodní kurzy, kryje se mi to... mimochodem, Dáda je Dalibor nebo David?

lenka1302
29. led 2009

Když jsem rodila,tak byl obsazený i druhý sál,tak jsme se doplnovaly... 🙂 ,ale v tu chvili mi to bylo jedno i kdybych rodila odpoledne.Byly jsme pak s tou paní i na společným pokoji 🙂

lucie.krajcarova
30. led 2009

dostává se v Nera prenatal box?

petronelie
30. led 2009

Lucko: Dáda je David 🙂 A kamarádka Prenatal box dostala.

ivana24
30. led 2009

Lucko: neboj, v nera bude dobře. Jen je to tam blbý, že je často stop stav 😢 , ale nejvíc prý v létě, tak to stihneš 😀
Petronelie: Teď je to prý úplně v poho, ve čtvrtek jsem se ptala, a i u primáře, kde je vždycky strašněěěěěěěěě těhulí, jich moc nebylo 😉

petronelie
30. led 2009

Ivčo: jojo, mě říkal v úterý můj mudr, že byly volné i nastandardy, tak jsem zvědavá. Ono je to asi taky o štěstí. Ale ten únor obecně bývá slabší 🙂

uyvona
30. led 2009

Lucí, já dostala jeden kufřík když se mi potvrdilo těhotenství (4-5tt), a pak v porodnici při odchodu další kufřík tam bylo dost věcí, až jsem koukala 😲 .Nějaké plenky, prací prášek, čistící prášek, vzorky čajů a mastiček. Hodně od Hippu věcičky. TAké jedna přesnídávka od Hippu. Pak dudlíček. Různé časopisy pro ženy.Pak třebas pro mimčo- moje první knížka a takové hezké věcičky. Kufřík byl dost těžký. Když jsme odcházely obdarované kufříkem a mimčem v tom vozejku, tak jsme se s holkama tlemily, že je to jak na letišti, když si tam vozejí cestující kufry ve vozejku :o))

Petronelie: já jsem volný nadstandard neměla, jelikož bylo dost narváno a vůbec toho nelituji. Nakonec jsem byla ráda, že jsem byla na normálním pokoji, jelikož na tom nadstandardu je hrozná samota. Já na 4lůžáku byla s dalšíma dvouma holkama a byly jsme tam super parta a byly jsme rády, že jsme byly pohromadě.
Ale možná kdybych rodila podruhé, tak bych si nadstandard vzala, ale jen kvůli internetu. Takže bych si tam rovnou vzala i notebook. Já jsem na inetu dost závislá 😀 😀

ivana24
30. led 2009

Já jsem s prvním byla na čtyřlůžáku a bylo to super, byla legrace, navíc když se šel člověk osprchovat, tak ti holky pohlídali mrňouska. No já bych ale teď nadstandard chtěla, hlavně aby za mnou v poho mohl Filípkek, on je hodně hlasitý 😀 😀 , tak aby ostarní nerušil, ale když nebude, tak nebude. Mě je to celkem jedno. S návštěvou jsem stejně vždycky šla k automatu na pití a pohoda. Doufám, že tam ještě pořád je???? Tak kufřík jsem dostala i posledně, dudlík využila, ale pak jsem stejný nemohla pro Filda sehnat 😨 , tak to byla docela legrace.....

lucie.krajcarova
31. led 2009

Yvono, díky,na kufřík se těším, zatím jsem žádný nedostala... a nezáleží to na pojišťovně? U jaké jsi? jinak kolegyně, co tam rodila podruhé, si vzala nadstandard na dvě noci, aby se s manžou vyspali, a pak šla na normální. Pochvalovala si to i kvůli peněz, za celou dobu by zacvakala dvakrát tolik.

uyvona
31. led 2009

Já mám pojišťovnu Ministerstva vnitra-211tku. Nevím, jestli to záleží na pojišťovně. Ale kufříky jsme tam dostávaly všechny. 🙂 😉

lenka1302
1. únor 2009

Já mám pojištovnu VZP a dostala jsem kufřík v těhotenství i v porodnici 🙂

lucie.krajcarova
1. únor 2009

tak to jste mi udělaly radost 🙂 konečně něco dostaneme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru