Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
1. lis 2010

@misahanuska Gratuluji! A super rychlý porod, to je paráda 😉

rosslyn
21. lis 2010

Ahoj holky, měla jsem pocit, že jsem někde četla, že v Neratovicích mají novorozeneckou JIPku...a teď to nikde nemůžu najít..jak to teda je?

petra.vavra
21. lis 2010

@rosslyn není a nikdy nebyla...bohužel 😉

rosslyn
21. lis 2010

@petra.vavra Hmmm, tak to zas nevím, co jsem to teda viděla...nezbývá než doufat, že se nám ta potřeba vyhne 😒 ...

petra.vavra
21. lis 2010

@rosslyn jj...proto i oni berou az od 37tt driv ne, prave kvuli tomu, že nemaji neonatalogicke centrum...drzim place at nepotrebujeme nikdo 😉

rosslyn
21. lis 2010

@petra.vavra no, já fakt doufám, že do té doby vydržíme a že nás zaregistrujou v tom 37tt a nepošlou nás pryč, že mají plno...pak mám náhradní krč a to malý radši zablokuju únikový východy...

petra.vavra
21. lis 2010

@rosslyn 🙂 to víš, že to vydržíš 🙂

medvidek
26. lis 2010

Ahoj holky co budete rodit v Neratovicích, dneska jsem se dozvěděla, že by Almeda měla měnit majitele a zavírají se tam oddělení (prý je už zavřená chirurgie). Nevíte o tom něco? Já se tam jedu podívat za 14 dní a zaregistrovat se k porodu.

hanyzka_zel
26. lis 2010

@medvidek tak o tom jsem nic neslyšela, ale v Neratovicích se k porodu neregistruje 😉 Ale našla jsem jeden komentář, že už v Nera není lůžkové odd. chirurgie, že je tam jen pohotovost a se vším odešlou jinam...víc nevím 🙂

kacf
1. pro 2010

Ahoj,
tak já tohle také slyšela a dneska volala do Nerátek a normálně mám dorazit na monitor. TP mám začátkem ledna. Dost se mi teda ulevilo, protože vůbec netuším kam bych jinam jela 🙂
Co můžu čekat od MUDr. Chlebečka? Nabídnutý byl monitor v pondělí nebo v úterý a je mi jasné, že úterý ani omylem 😝
Dá se tam v klidu porodit i bez soukromé pa?

hest
1. pro 2010

ano, rodilo se tam prima i pak byly vsichni mili a ochotni-)

alushka
3. pro 2010

Ahoj Holky, ja jsem pred tydnem porodila v Neratovicich. Mela jsem super rychly porod, celkem 5,5 hod a v porodnici jsem byla od prijmu po porod 2 hod 🙂 nemela jsem zaplacenou PA ani dr. Rodila me PA Vladka, bohuzel nevim jak dal a Mudr. Winter, oba byli nesmirne prijemni a mili, hlavne PA. Takze z porodu mam jen ty nejlepsi zazitky. Hlavni minus v Neratovicich je ze nemaji "hekarnu". ja jsem puvodne chtela nadstandart, ale byly plny, tak jsem byla na dvojluzaku a nejdrive sama a pak mi tam dali rodici pani, ktera v noci rozdychavala kontrakce na pokoji, me to celkem nevadilo, ale myslim, ze ji to nebylo az tak prijemne. Dalsi minus byl neuveritelny ruch na chodbach, v noci jsem moc nespala a kdyz jsem chtela spat pres den, tak pro ruch se taky moc nedalo. Jinak personal, sestry hlavne detske byly super, mile, vsechno ukazaly, podporily, pak jsem na vizite jeste poznala dr. Musku, ten uz tady v diskuzi byl probiran, opravdu je hrozny, zmateny a divny a myslim, ze toho ani moc neumi, des bes. Jinak detsti dr. se tam stridali, asi externisti a byli celkem v pohode, az na jednoho, takze zalezi na koho natrefite.
Kdyz bych to shrnula, tak porod v Neratovicich super, mily personal. Pak na oddeleni sestinedeli uz to nejaky mouchy melo. Vyhody neratek je domacky prostredi a to, ze to neni velkovyrobna na deti jako Podoli a ost. porodnice v Praze. Nevyhodou je absence "hekarny" a taky ze nemaji detskou ani dospelou JIP, takze pokud je nejaky problem a to u porodu clovek nikdy nevi, tak prevazeji na Bulovku.

sichatka
5. pro 2010

@medvidek - nevím jak majitele, ale vyměnili půlku lékařů gynekologie a porodnice. Co se týká ruchu, plně souhlasím s alushka, není tam klid, ale zase to není výrobna na děti 😀

alushka
5. pro 2010

@sichatka presne tak, neni to velkovyrobna jako Podoli a spol, je tam takovy domacky prostredi a detske sesty jsou tam uplne uzasny

rintintyna
14. pro 2010

@alushka , my když přijeli, jak mi praskla voda, tak to vůbec nevypadalo k porodu a nadstandarty taky plné, manžela poslali domů vyspat a mě dali na trojlužák, kde teda byla jen jedna maminka, ale po porodu. A teď co? člověk je vynervovanej, zmatenej, plnej emocí ale z ohledu k druhým nechce rušit, takže jsem si ani nerozsvěcela, ani nemobilovala rodině, že se něco děje, mohla jsem tak akorát čučet do tmy. Do toho mi teda stále mohutně odtékala plodová voda a přicházeli první malé kontrakce. Tak jsem se snažila být aspoň co nejvíc na WC, potom teda mi PA doporučila sprchu a to jsem teda asi přes dveře rušila. No ale kolem půlnoci jsem se přesunula do vany a už jsem se nevrátila 🙂 tak už měla maminka aspoň klid 🙂

hest
15. pro 2010

já jsem se tentokrát nikde neregostrovala v těch velkovýrobnách, tak doufám, že se tam v květnu vejdeme do Neratovic, jinak nevím no-) asi jinak porodím bůhví kde-)

alushka
15. pro 2010

@hest neboj obvykle tam maji volno. Me rikala sestricka, ze se jim malokdy stane, ze by meli stop stav. Ale mivaji docela dost rodicek, obvykle nadstandarty jsou obsazeny ☹

hest
15. pro 2010

@alushka v lednu kdyz jsem rodila byl plny ten 1 luzkovy, ale vlezla jsem se do toho 2 luzkoveho a dokonce mi to vyslo tak, ze prvni noc jsem si to tam nez mi prdla voda odhekala sama, pak mi pribyla spolubydlici-) vubec nechapu jak se da odpocivat v pokoji po 4..me budilo i cizi dite-)

antynka1
15. pro 2010

@hest cizí dítě tě bude budit i na jednolůžáku 😉 Já tedy měla štěstí, chytla jsem nadstandard. Ale stejně mě děti z jiných pokojů budily - no stejně jsem toho moc nenaspala, ony ty tři noci s bolestma stály za to ☹ Takže i kdyby tam mimča nebrečely, tak jsem nespala.

hest
15. pro 2010

@antynka no ja jsem prvni noc nezamhourtila oka, bo jsem ho frut prohlizela, jako ze fakticky mam dite..fakt je zivej..no to proste neslo-))))))) a pak mi moc plakal..a kdyz usnul tak byly zrovna vizity nebo odpo navstevy..jsem po tech trech dnech byla uplne vyrizena -)))

antynka1
15. pro 2010

@hest ak po porodu to byla první noc, kdy jsem se trochu konečně vyspala. Byla jsem po císaři a nesměla tudíž vstávat, manžu jsem poslala na noc domu, aby se taky trochu vyspal, takže jsem malou měla na dětským.... Okukovala jsem jí až druhou noc 😀 Akorát chudák sousedky, vyškemrala jsem si monitor dechu a samozřejmě ho zapomínala vypínat, většinou jsem si to uvědomila, ale jednou ne a začal řvát a já nemohla po tmě najít to tlačítko - byl na něm spadlá ta krytka....... 😝 Takže tam byl poplach ☹

hest
16. pro 2010

@antynka1 nj s temi monitory to maminky často zapomínají i doma..já jsem monitor nechtěla..aby mě to právě neděsilo-)
Mě děti mimo náš pokoj nebudily, jsem byla úplně K.O.-)

janikb
17. pro 2010

Ahoj holky, já se chystám rodit v dubnu v Nerátkách, ale dr. mi říkal, ať si nejdřív zavolám než pojedu rodit, jestli maj vůbec volno a že mě kdyžtak pošlou jinam... 😕

alushka
17. pro 2010

@janikb to mi rikala sestra na monitoru v Neratkach taky, ale je to az tesne pred porodem, kdyz uz si budes jista, ze rodis, tak tam zavolas a oni ti reknou, jestli muzes prijet nebo maji plno, ale jak uz jsem psala nekde vys, tak mi ta sestra rikala, ze se jim to stava velice zridka, ze by meli plno a museli odmitat. ja jsem tam rodila pred 3 tydny, bylo tam docela dost rodicek, nadstandarty byly plny, ale na obycejnych pokojich bylo jeste dost mista volnyho, takze se neboj.
To ze maji stop stav a poslou te jinam se ti spis muze stat v prazskych porodnicich, i kdyz jsi tam registrovana od 14.tt jako v Podoli

janikb
17. pro 2010

@alushka Tak uvidíme, ono to nějak dopadne 🙂

antynka1
17. pro 2010

@janikb mě to taky říkaly a když mi prdla voda, tak jsem si na to ani nevzpoměla a nevolala jsem 😝 Rovnou jsme jely 😉

pettit
17. pro 2010

Ahoj Holky,
já bych taky ráda rodila v Nerátkách. Příští týden už jsme v 36tt - chtěla jsem se jenom zeptat, jaký je tedy další postup, když jsem tam doteď na žádné prohlídky nechodila. Jestli mi můžete poradit, kam jít a hlavně v kolik hodin tam dorazit - moooc by mi to pomohlo. Možná, kdyby jste někdo věděl, kdy je tam pan Mudr. Muška - ať si nepokazím celý den a i nadšení z Neratovic. Předpokládám, že sebou asi těhotenskou knížku a ranní moč?

Díky

rosslyn
17. pro 2010

@pettit já plánuju taky rodit v Neratovicích. Nastudovala jsem si na jejich stránkách, že musím vyplnit registrační formulář pacienta - nejedná se o registraci k porodu, ale aby měli tvoje záznamy až tam přijdeš. To už mám hotový. Pak psali, že je třeba se objednat na první monitor, který se absolvuje ve 36tt zhruba 3 týdny dopředu a na to mám ještě čas.

Takže doporučuju si tam zavolat a zeptat se, jestli tě vezmou na ten monitor.

antynka1
18. pro 2010

@pettit Na monitory se neobjednává, sice to na jejich stránkách píšou, ale nefunguje to tak. Takže jsou na nich každý všední den od 8 ráno, tam sepíšou rovnou i porodopis. Já tam chodila tak na 11, to bývá prázdněji. Z monitorů se jde do poradny - oboje je ve druhém patře. Ta registrace, co píše Rosslyn se může udělat po telefonu na recepci nebo přímo na místě. Dr. Muška ordinuje v úterý - pokud se to nezměnilo. Moč a průkazku sebou - moč se odevzdává na monitorech, tam se i váží a měří tlak.

pettit
18. pro 2010

@antynka1 děkuji mooc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru