Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

rebelie
1. zář 2011

@nohata Příliš pevné pánevní dno? To jsem ještě neslyšela... Jinak kdyby měli v Nera stop stav, tak jsem teď slyšela i docela dost chvály na Mělník, což už od Nera není zas tak daleko, tak by se dalo dojet tam...

petra.vavra
2. zář 2011

@rebelie jj taky jsem slyšela spousty chváli na Mělník a je navíc krásně nově zrekonstruován 😉 , určitě není od věci se tam zajet podívat 😉

rebelie
2. zář 2011

@petra.vavra Mě to právě trochu uklidnilo, když jsem přemýšlela, co budeme dělat, bude-li v Neratovicích stop stav... A v Mělníku je taky novorozenecká JIPka pro případ, že něco nepůjde, jak má...

hest
2. zář 2011

@0snezenka0 taky jsem to slyšlea že se od loňska změnil personál..ale ne ty hlavní star-) ani letos jsem si nemohal vynachvalit.

@petra.vavra jo ta sestřička na monitorech byla taková zvláštní, řekla bych lehce vyhořelá..ale zase když se člověk překonal a zksuil jí rozmluvit, tak byla fajn-)))) akorát si vždycky znehcuceně pomlaskla, když zvonil telefon-) ale on to tedy musí být pěkný voser, celý den točit břicha..bych to nechtěla dělat-)

alushka
2. zář 2011

@hest souhlasím s tebou ohledně té sestřičky na monitorech, přesně lehce vyhořelá, ale když se na ni člověk usmíval a byl na ní milý a "rozmluvil" ji, tak byla v pohodě. Já jsem nervák🙂 a tak jsme skoro pokaždý šla na monitor 2x☹ protože malý měl tachykardii, jak jsme byla mimo🙂) A už si mě pamatovala a smála se na mě a pak mě na podruhé už brala přednostně🙂 Takže pro mě byla vždycky návštěva monitoru a ambulance na půl dne (2x na monitoru, 2x ambulance🙂)

petra.vavra
2. zář 2011

@hest @alushka já k smrti nesnášim, když někdo ukazuje na první pohled, jak nesnáší svojí práci, a bohužel tady jsem na to narazila pokaždé, ať jsem přišla, kdy jsem přišla...chápete to, že já už třetí dítě mít nemůžu, po tomhle už by mi v Nera monitor nikdo nenatočil 😝 😀

alushka
2. zář 2011

@petra.vavra 🙂 treba uz by tam nebyla🙂 ale mas pravdu, staci malo, nemusi na nas byt "ťuťu ňuňu", ale nemusi byt neprijemna! Navic co ona tam ma za stres, nikdo ji nenadava, nikdo ji nehoni, hezky si vypije kaficko a precte noviny, tak co by chtela vic🙂

hest
2. zář 2011

@alushka jojo ty noviny byly její rituál-)

petra.vavra
2. zář 2011

@alushka no, já bych i toto prekousla, ale...mela jsem s ni zazitek, ze kterýho ještě dneska nemůžu.
Když jsem čekala Viktorku, tak jsem na monitory musela chodit s Terinkou, protože ji nevzali do školky a nechtěla jsem jí nechávat jinde. Jednou jsme přijely, šly rovnou na řadu a paní kyselá a spruzená už v 8,00 ráno. Terka si tam hezky hrála, neřekla skoro ani slovo, vždycky si půjčila hračku, kterou mi přinesla a zase jí uklidila. No a samozřejmě mi v půlce monitoru řekla, že chce čůrat. Tak jí říkám, ať to vydrží, že za chvilku půjdem. Když mi řekla po třetí, že chce čůrat, tak jsem se optala této "milé"paní, zda by s ní nemohla dojít, protože nechat počůrat dítě v prosinci je super věc, zvlášť když jsem neměla oblečení náhradní a ona mi odpověděla, že nemůže, protože nemůže odejít z místnosti. Nestačily by mi ruce, kdybych měla počítat, kolikrát za mé 4 monitory odešla mimo místnost, ale s dítětem mi čůrat dojít nemohla, protože to prý pro ní bylo daleko.... 😲 od monitorů cca 30m....je daleko. Tak mě tedy milostivě nakonec odpojila a já mohla letět s dítětem a ještě holým pupkem na záchod. Být to ještě minutu, tak jsem jí řekla, ať zavolá sestru z ambulance, ta je úžasná, ta by s ní určitě došla. Takže tak... 😒

petra.vavra
2. zář 2011

Jsme se tu pěkně sešly 😀 ....

alushka
2. zář 2011

@petra.vavra tak to je fakt drsny, to vypada jao by snad sama nemela deti a nevi, jaky to je, ale snad tak stara jeste neni, aby si to nepamatovala. Ale holt, to je asi ta generace, kdy byly babicky vzdycky po ruce a do jesli a skolek se deti davala uz pomalu od narozeni a misto bylo vzdycky, takze nebyl asi pro ni problem deti "odlozit" a tak to holt nikdy nezazila. No des. A mas pravdu, taky jsme x-krat zazila, ze normalne odesla z mistnosti!

biene007
15. zář 2011

Ahoj maminky stávající a budoucí, taky jsem se rozhodla pro Neratovice. Miminko čekáme v únoru 2012 a už se nemůžeme dočkat 😉

hanyzka_zel
15. zář 2011

@biene007 Ahoj Sabi 😀 Tak Ty budeš rodit kousek ode mě 😅 😉

antynka1
3. říj 2011

Ahoj holky, četly jste tento článek? Jestli se to stane, tak nám Neratovice zruší ☹
http://zpravy.idnes.cz/porodnice-ceka-existencn...

Já pevně doufám, že to nenastane.....

alushka
3. říj 2011

tak jsem si myslela, že případné druhé mimčo ještě stihneme odrodit v Neratovicích, tak doufám, že jí do té doby nezruší!

antynka1
3. říj 2011

@alushka taky v to doufám!

rainfairy
7. říj 2011

J8 bych se toho nebála, loni se v Neratovicích narodilo okolo 800-900 dětí.

skajana
7. říj 2011

Ahoj, má tu někdo zkušenost jak to chodí v neratovicích při/po císaři? Jestli může být např. otec u porodu, dítě nosí na kojení, nebo podle možností nechávají u matky? popřípadě nějaké další postřehy a zkušenosti, budu moc vděčná za jakékoli info.

antynka1
7. říj 2011

@skajana u císaře otec být nemůže a dítě nechají hned u maminky - tedy dají ti ho chvíli po tom, co tě dovezou na pokoj, vezmou si ho pouze pokud budeš chtít, jinak je u tebe.

skajana
7. říj 2011

Tak přítomnost otce i oželím, to by byl spíš takový nadstandart 🙂 vlastně mi jde hlavně o ten kontakt potom...poprvý jsem rodila v Praze a dceru jsem pořádně viděla až třetí den, žádné nošení na kojení prostě děs, tomu bych se tentokrát ráda vyhnula...

rebelie
7. říj 2011

@antynka1 Cože? V Neratovicích není možné, aby byl otec u císaře? Chjo, doufám, že nám to půjde přirozeně... jinak bych si přála, aby když já budu mimo, aby u toho narození mohl být aspoň otec...

verbalinka
7. říj 2011

Holky, v neratkach jsem nerodila, ale precetla jsem na jare celou diskuzi a prave v neratkach muze byt otec u cisare a cely jejich pristup k cisari je lepsi, prirozenejsi, nez jinde 😉 Pokud se to tam vylozene za posledni dobu radikalne nezmenilo, coz si nemyslim... Ale samozrejme akutni cisar je neco jinyho, a tam nejaka priprava otce neni proveditelna.

petra.vavra
8. říj 2011

@verbalinka není to pravda, v Nera u císaře otec být nesmí. Bývalo to dříve a zrušili to také...takže změna tu je 😉

verbalinka
8. říj 2011

@petra.vavra aha, to jsou blbci 🙄 Právě si pamatuju jednu maminku (ale už nevím jméno), které rodila plánovaným císařem a dle popisu to znělo jako pohádka 😵 Právě jsem si říkala, že pokud bych měla mít císaře (nízko placenta, takže je tady reálné riziko), že bych šla rodit určitě do Nera. Tak si teda Nera škrtám a pojedu tam jedině v případě stop stavu v Podolí ☹

petra.vavra
9. říj 2011

@verbalinka já si teda nemyslím, že jsou blbci. na sterilním sále nikdo další nemá co dělat. Já s tím souhlasím. Nemohu říct 100%, ale dnes už patrně nebude porodnice, kde je možné být na sále u císaře....Rozhodně nikomu nic nevezme to, že bude 5 minut na chodbě a určitě se dá domluvit, že jakmile miminko vyjmou, je tatínek ve vedlejší místnosti, kde probíhá první ošetření a od té hvíle je sním. Může ho dostat klidně na hrudník jako maminka apod., takže rozhodně bych tu nikoho v Nera neurážela, protože se snaží udělat pro rodičky téměř nemožné....!!!

petra.vavra
9. říj 2011

@verbalinka najdi si na mamince porod @lucie krajcarova, ta rodila tímto způsobem a byklo to úžasné!

skajana
9. říj 2011

@petra.vavra Já se na to ptala víceméně proto, že u několika Pražských porodnic jsem našla že to umožňují - jinak by mě to taky nenapadlo. A nějakou osobní zkušenost jsem sháněla proto, že je jedna věc co slibují a druhá věc je to co jsou schopni poskytnout - to sice odbočuju, ale tam kde jsem rodila bylo podle informací možné skoro všechno a nakonec jsem kvůli "vnitřním směrnicím" viděla svoji dceru až dva dny po porodu...

rebelie
9. říj 2011

@petra.vavra Když na tom sále mohou být doktoři a sestry, proč by tam nemohl být i manžel? Umýt si ruce a navléknout se do těch jejich hadříků by snad zvládl taky, ne?

verbalinka
9. říj 2011

@petra.vavra já je nechtěla urazit, ale jsem dost překvapená, protože v jiných porodnicích to je je normálně běžné (samozřejmě za poplatek). Ano, to byla lucka krajcarova a je škoda, že už toto není možné ☹ Já jsem právě chtěla, kdyby byl císař, mít jen spinál, nebo epi a možnost si miminko hned pochovat. Ne, že ho odnesou a uvidím ho až po několika hodinách, ne-li dnech. A otec u mé hlavy by byl krásný přídavek 😵

bbn
9. říj 2011

@verbalinka Pokud to je plánovaný císař, tak v Nera ti dají vybrat, jestli chceš epi, spinál nebo celkovou anestezii. Personál se spíše přiklání právě k epi a miminko pak dostaneš do náruče hned a je pak s tebou hned i na pokoji. Otec je při císaři ve vedlejším sále nebo na chodbě a i když je císař v celkové anestezii, tak ihned po asi 3 minutovém "ošetření" miminka ho dostane do náruče.
Při císaři v celkové anestezii dostaneš mimčo víceméně hned po probuzení, když jsi schopná se postarat o sebe. Neexistuje nechávání dítěte u sester apod., spíše naopak. V Nera docela hodně podporují co nejdřívější kontakt dítěte s matkou. Byla jsem svědkem toho, jak matka po císaři v celkové anestezii po probuzení hned musela vstát, jít chodit a chvilku nato jí donesli prcka a když je požádala o to, aby mohl být ještě chvíli u sester, tak jí naopak sestřička řekla, že teda chvilku ještě jo, ale nejpozději za hodinu jí ho předá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru