Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

nohata
15. lis 2011

@azeretka Já si taky pořád říkám, že se určitě ještě přetočí... Navíc není úplně hlavičkou nahoru, ale tak nějak napříč 😕 Porod KP u mě asi nehrozí, už jenom proto, že první porod byl císař... A taky proto, že jsem více méně rozhodnutá pro Nerátky, na registraci na Vinohrady je už beztak pozdě.

rebelie
15. lis 2011

@nohata Nemusíš být registrovaná, aby Tě vzali na Vinohradech, ale máš pravdu, že KP by Tě asi po CŘ nevzali, takže v tom případě budou asi Nerátky dobrou volbou... Ale to je diskuse mimo, protože Tvoje mimi má ještě dost a dost času se přetočit...

rainfairy
16. lis 2011

Já jsem byla v poradně a mají omezený provoz a budou mít i zavřené oddělení neboť rekonstruují porodní sál. Před porodem si mam zavolat, jestli mají místo a jestli mě vezmou. Ještě, že jsem zaregistrovaná v Praze.

konsa
16. lis 2011

@nohata já čerpám hlavní inspiraci od Stadelmannové (poslala ti to rebelie?). Mám pár dalších tipů (pošlu ti do IP).
Jinak já pro násilné otočení taky moc nejsem (pokud to úplně necítíš, že to chceš, tak bych do toho nešla). Podle mě jde zde hlavně o psychiku (já od začátku cítím, že mám problém někde uvnitř sebe aproto mimčo "stávkuje"). Cvičení ani moxování u mě zatím nepomohlo, takže jem domluvená s kamarádkou, co se věnuje alternativním způsobům léčby, že si uděláme seanci a zkusíme zjistit příčinu 🙂
Jinak já jsem domluvená, že pokud se neotočí zkusím se dohodnout s jedním Dr. u Apolináře (písnu ti také do IP) 😉

nohata
19. lis 2011

@konsa Tu Stadelmannovou mi Rebelie poslala, ale nešlo mi to otevřít ☹ Jinak díky za tipy a za zprávičky. Já právě pro násilné otočení taky moc nejsem. Když bude chtít, tak se otočí a jestli mu v tom něco brání, tak ani cvíčo nepomůže... Tak to tak asi má být - vše má svůj důvod... Občas cvičím tu kočičku, zkusím i gauč 🙂 ale jinak to nebudu nějak hrotit 😉 Spíš mu budu do poslední chvíle věřit, že to zmákne 🙂

rebelie
19. lis 2011

@rainfairy Prosím Tě, už vědí, kdy budou mít zavřeno? Jinak podle mých informací se měly rekonstruovat jen pokoje a ne porodní sál...
@nohata Prý byly nějaké problémy s IP, ale pokud to už funguje, tak by to neměl být problém, posílala jsem to jako obyč. text...
@konsa u Apolináře? Zajímavé, v souvislosti s KP jsem slyšela jen o Vinohradech... Nicméně já Ti přeju, aby pomhla ta seance...

nohata
19. lis 2011

@rebelie Jj už to jde, jdu si to pročíst, díky.

rebelie
20. lis 2011

Neví tady někdo něco víc o té případné uzavírce? Na webu Almedy maj stále zmínku "jen" o omezení provozu...

nohata
21. lis 2011

@rebelie Já tam byla dnes na prohlídce porodky a PA říkala, že rekonstruují porodní sály, že mají kvůli tomu omezený provoz a že budou hotové tak za 3 týdny.. Ale velký i malý sál byl zrovna obsazen, tak nevím o jaké omezení a z jakého důvodu jde ☹

rebelie
21. lis 2011

@nohata Vidíš, mě PA říkala, že rekonstrukce se bude týkat pokojů (což ale také omezí kapacitu)... A o úplném uzavření (na pár dnů) se nezmiňovali? (Protože to je taky rozdíl, zda "jen" omezí provoz, nebo budou mít 2-3 dny úplně zavřeno a slyšela jsem informace takové i makové.)

nohata
21. lis 2011

@rebelie Já myslím, že uzavírat úplně to asi nebudou, to by se určitě zmínila. O pokojích nic neříkala, takže nevím, to bych kecala. Hlavně by tě na to v poradně určitě upozornili...

rebelie
21. lis 2011

@nohata Já jsem se nakonec rozhodla do poradny nechodit, byla jsem tam jen jednou u registrace a teď chodím už jen ke své PA... Ale vesměs je to jedno, Mělník je docela dobrá záloha pro případ, že v Nera bude plno...

0snezenka0
22. lis 2011

Ahoj, tak já byla v Neratovicích v poradně a na monitoru dneska.. ptala jsem se mimo jiné právě i na tu reknostrukci a omezení přijmů a přímo pan doktor mi říkal, že rekonstruují za provozu (porodní sály i pokoje-postupně), takže fungují, ale samozřejmě v případě, že se sejde jeden den více rodiček a kapacita bude plná (je omezená), tak to znamená stop stav.. pak ale dodal, že "nějaké" 3-4 dny bude porodnice uzavřená úplně, ale zatím se neví, které konkrétní dny to budou !! Každopádně v případě, že se porod rozjede, mám se před odjezdem do porodnice raději předem telefonicky informovat. 😒

rebelie
22. lis 2011

@0snezenka0 Díky moc za čertsvé informace... Holt nám prostě s větší pravděpodobností hrozí stop-stav... Naštěstí reference z Mělníka jsou teď poměrně příznivé a už to není o tolik dál, takže my asi kdyžtak jedeme tam...

majinka1981
5. pro 2011

Chtěla jsem se přihlásit do porodnice v Neratovicích. Bohužel neregistrují. Až v 35 týdnu. Co když mě pak nevezmou??? Nebo si mám zatím zamluvit jinou už ve 12 týdnu? Co když budu pak bez porodnice...

bbn
5. pro 2011

@majinka1981 Ano, v Neratovicích (a snad ani v žádné jiné mimopražské porodnici) se nemusíš registrovat. Registrace jako taková je stejně protiprávní. Pokud totiž máš rozjetý porod a porodnice má volno, tak tě vzít musí i kdybys registrovaná nebyla. A naopak, pokud někde budeš registrovaná a porodnice bude mít stopstav, tak máš stejně smůlu, nevezmou tě a převezou tě jinam.

Takže pokud chceš rodit v Neratovicích, doporučuju vyplnit "registrační" formulář tady: http://www.almeda.cz/informace-pro-pacienty/reg...
A v 35tt zavolat na 315 637 111 a objednat se na první poradnu/monitor - to tě určitě vezmou.
Jinak je to dobře napsáno tady:
http://www.almeda.cz/cz/oddeleni-nemocnice/39-l...

Porod v naší nemocnici
Pokud se rozhodnete pro porod v naší nemocnici, je třeba začít od 36. týdne navštěvovat těhotenskou poradnu v naší gynekologické ambulanci nebo ji alespoň jedenkrát – právě ve 36. týdnu těhotenství, ale nejpozději ve 37. týdnu těhotenství – navštívit a tím zaregistrovat Vaše osobní data a těhotenskou anamnézu do centrální databáze. K této návštěvě je třeba se telefonicky objednat alespoň 3 týdny předem na tel. čísle: 315 637 111

bbn
5. pro 2011

Jinak pro ty, co chtějí rodit v prosinci v Neratovicích:

Vážené klientky, omlouváme se Vám, že z důvodu stavebních úprav na gynekologicko-porodnickém oddělení, bude s účinností od 14.12. do 22.12.2011 včetně pozastaven příjem rodiček. Ambulantní provoz bude plně zabezpečen, včetně malých gynekologických výkonů. Od 23.12.2011 bude nepřetržitý provoz gynekologicko-porodnického oddělení obnoven v plném rozsahu.
Děkujeme za Vaše pochopení.
Vedení nemocnice

http://www.almeda.cz/cz/oddeleni-nemocnice/39-l...

majinka1981
5. pro 2011

@bbn super, děkuji za informace 🙂

rebelie
5. pro 2011

@majinka1981 Jen doplním info od bbn - pokud jsi pražská, tak nic nezkazíš tím, když se pro jistotu zaregistruješ v nějaké pražské porodnici - registrace v Praze není důvodem k nepřijetí v Neratovicích.
@bbn Tak přeci jen uzavření... tak to mě pobavili... a to původně mluvili o maximálně 3 dnech...

0snezenka0
8. pro 2011

Ahoj, tak jsem dneska byla v Neratovicích ještě na speciálním kontrolním ultrazvuku ohledně jizvy a velikosti miminka.. malá má k dnešnímu dni odhad 3800g ! (2 týdny před termínem), takže vlastně je rozhodnuto. Paní doktorka doporučila sekci (vzhledem k velikosti mimča a předešlému císaři) a mám už rovnou datum - to nejzažší možné, což je ve středu 14.12., kdy pak večer porodnici kvůli rekonstrukci uzavřou.. chtěla jsem sice zkusit rodit přirozeně, ale vzhledem k situaci (velikosti malé a uzavírkou porodnice) jsem už snad i ráda za toho císaře. V termínu by měla okolo 4kg a to už bych asi nerada riskovala případné možné komplikace při porodu (vzhledem k předešlé sekci a jizvě). Navíc pak ta nejistota, kam vyrazit v době uzavření porodnice.. takhle to bude alespoň všechno "v klidu"...
Jste tu některá čerstvě po císaři, provedeném teď v Neratovické porodnici??
Já tam byla na sekci v březnu 2008, ale už je to přeci jen skoro 4 roky, tak bych ráda nějaké aktuální informace, jak to tam probíhá :o) Jestli je tam ta péče pořád tak příjemná jako před těmi roky.. po sekci jsem byla hned na pokoji (na Jipku nedávali), miminko mi dovezli ještě ten den (první noc si malého tedy ještě vzali), ale pak už byl pořád u mě 🙂
Byla jsem tam s tou následnou péčí moc spokojená, tak věřím, že budu i teď 🙂

konsa
8. pro 2011

@0snezenka0 a odhad ti dělali podle UTZ? Já totiž těm odhadům moc nevěřím. U Terezky mě strašili, že má jen 2,2 kg že je malinká a kdovíco ještě a narodila se týden na to a měla 2,95. Že by za týden tolik ztloustla?? 😉
Ted druhé mimčo mělo minulý týden odhad 3,01 kg a včera 2,9. Tak místo toho, aby 100-200g přibralo, tak hubne? Trochu divný ne? 😀
U Terezky mi Winter "osahal" břicho a řekl, že má ke třem kilům (at se nestresuji) a asi 4 dny nato jsem porodila. Takže se docela trefil (rozhodně líp, než jejich UTZ odhady!!). Nechceš si třeba taky radši ještě zajít k Winterovi, co on na to?

rebelie
8. pro 2011

@0snezenka0 Vidím to podobně jako konsa, ale pochopila jsem, že jsi za ten SC vlastně ráda, tak jsem do toho nechtěla vrtat...
@konsa Mimochodem se zdá, že zkušený porodník nebo PA jsou pohmatem schopni odhadnout váhu mnohem přesněji než UTZ 🙂.
Jo a holky, pokud do úterý neporodím, tak jdu do poradny k Muškovi, tak jsem fakt zvědavá... (ale raději bych do té doby porodila).

0snezenka0
8. pro 2011

@konsa
@rebelie .. no já těm odhadům taky nevěřím až tak 100%.. mně se tedy podle ultrazvuku u malého trefili, den před porodem říkali 3,2 a měl 3,14kg. Ale vím, že je to spíš "orientační" - což mi dneska říkala i doktorka (byla tam přímo primářka).. větší ale asi bude, protože to už mi říkali i v Gennetu, kam jsem chodila (a tam mají myslím celkem velké zkušenosti) a vlastně od začátku co jí kdy měřili na ultrazvuku (a i různí doktoři) to tak vypadá a plus mínus to postupně i odpovídá (pokud by měla opravdu nabírat těch cca 200-250g týdně).. jinak pohmatem mi teď v úterý říkal právě dr. Muška, že plod je určitě větší (neřekl tedy přímo váhu), proto mě pak taky poslal na ten dnešní kontrolní ultrazvuk... taky jsem zvědavá, jaká ta váha nakonec bude 😉
Nevím, jestli můžu tedy říct, že za císaře jsem ráda (chtěla jsem ten přirozený zkusit), navíc po prvním jsem měla dost velké bolesti a docela mi trvalo, než jsem se z toho úplně dostala (ale ono má asi každé pro a proti).. spíš mě tak trochu uklidnilo, že už tak nějak vím, na čem jsem a hlavně, že pak kdyby se to rozjelo samo po té středě (co to tam uzavřou) nebudu muset narychlo shánět nějakou porodnici...
Jinak Rebelie, já tam teď byla od toho 36tt v poradně 3x a vždycky mě objednali právě na úterý.. takže u Mušky jsem byla taky (na co jsi zvědavá?? :o))... jednou tam tedy byl místo něj Budka...

petra.vavra
8. pro 2011

@rebelie
@konsa
mě dělal odhad pohmatem Winter 8 hodin před porodem se slovy, že v klidu, normál kolem 3 kil....když Vikču zvážili, tak mi manžel říká, má tři osmdesát....já, jako 3,080....nééééé...Viky měla 3,850g ....já odhadům nevěřím ani tak, ani tak... 😀 😀 😀 Rodila se mi mnohem líp, než Terinka, který měla 3,170g a obě díky zkušeným z Nera bez nástřihu 🙂

konsa
8. pro 2011

@petra.vavra jak je vidět, tak jsou to tak i tak vždycky jenom "odhady" 🙂
@0snezenka0 tak asi fakt větší bude, když i pohmatem to tipují.......hlavně at ti to dobře dopadne a mimi je zdravé a všechno ostatní je vedlejší 🙂

rebelie
8. pro 2011

@0snezenka0 Jsem zvědavá, jakej je - prej je to bručoun... respektive bylo mi řečeno, že ze všech Nera doktorů s tímto je nesložitější komunikace... takže si ráda poslechnu Tvé zkušenosti...
A zajímalo by mě, zda vás na každé poradně vyšetřují pohmatem - já byla na poradně včera, už podruhý u Jarošový (taková mladá) a ani na mě nesahla... (byla jsem den předtím u své PA, takže vím, jak tam mimi je), spíš mě to zaujalo, že někoho vyšetřovali a mě ne...

rebelie
8. pro 2011

@petra.vavra Jj, je vidět, že to je fakt věštění...

0snezenka0
8. pro 2011

@rebelie .. no určitě jsou to jen a jen odhady... někdy to prostě vyjde a trefí se, jindy je to třeba o půl kila 😎 Já spíš tím, že mi ten odhad dělali několikrát a na různých pracovištích věřím tomu, že třeba i větší bude, ale na nějakou konkrétní váhu určitě nespoléhám.. přesně jak píše konsa, je to vlastně jedno, hlavně, aby všechno proběhlo v pořádku a malá byla zdravá 🙂 Ono u mě ten císař navrhli i kvůli slabší jizvě a navíc mám jen 157cm, takže i proto prý.. už jsem se s tím tak nějak srovnala a budu ráda, když všechno proběhne v klidu a už se těším, až budu mít malou u sebe (konso, taky to bude Terezka :o))
Jinak rebelie, ten Muška mi až takový bručoun nepřišel (nebo měl zrovna dobrý den :o)), je to takový starší doktor, slovák.. docela komunikativní.. jen tedy, mě vyšetřoval pokaždé a Budka tedy taky... je to fakt rozdíl, co doktor, to jiný přístup i jiný názor...

rebelie
8. pro 2011

@0snezenka0 Tak uvidíme, zda osud chce, abych se s Muškou v uterý potkala, nebo ne... ale ta rozdílnost přístupu je zajímavá... A s tím SC jsem to pochopila - je to u Tebe souhra více faktorů (první mimi SC, slabší jizva, menší postava), proto jsem do toho nechtěla napoprvé ani vrtat (ale nechala jsem se strhnout konsou) - přijde mi důležité, že jsi s tím srovnaná a že se už těšíš na mimi...

0snezenka0
8. pro 2011

@rebelie .. já bych se toho Mušky nebála, nepřišel mi nijak extra bručoun.. takový postarší pan doktor, který potřebuje klid na rozmyšlenou, musí se na něj asi pomaleji, ale reaguje, odpovídá a na konci se mě i ptal, jestli mám ještě nějaké dotazy nebo otázky.. v klidu mě vyslechnul. Já s ním špatnou zkušenost neměla 😉
No a k tomu SC - rozhodnutá jsem pro něj tedy nebyla, spíš pro ten přirozený.. ale zase asi nejsem úplně ten typ, co by si za každou cenu stál na přirozeném porodu, i kdyby tam byla nějaká rizika.. zkonzultovala jsem to s více doktory (z různých pracovnišť) a většina se shodla na tom, že by přirozený porod (z důvodu předešlé sekce, slabší jizvy a velikosti malé) byl celkem rizikový a že by pak pravděpodobně stejně mohl skončit sekcí.. proto mi radili, jestli se spíš nechci přiklonit k té plánované.. což mi přišlo v mém případě asi opravdu rozumnější. Myslím, že bych si pak ty možné komplikace mohla vyčítat, navíc už jsem asi byla i dost ovlivněná těmi názory, takže by pak určitě u porodu pracovala (i kdybych nechtěla) psychika a tím pádem by automaticky šlo všechno hůř.. takhle to bude tedy asi lepší, i když je mi docela líto, že už asi tím pádem nikdy ten přirozený porod nezažiju :o( Ale opravdu je teď pro mě důležitejší, aby se malá narodila v klidu a hlavně zdravá 🙂 Těším se víc a víc (i když samozřejmě v hlavě mám teď dopředu i ten nástup do nemocnice-porodnice, zákrok atd.).. ale ona až bude malá na světě, zapomene člověk na všechno 😉
Tobě taky přeju, ať je to už brzo (koukám , že jsi už 41tt, tak třeba se ještě nakonec v Neratovicích "potkáme" 🙂 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru