Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

ponickova
26. zář 2016

Prozatím mám sbalený takový delší lehoučký svetřík do půlky stehen na knoflíčky. Trochu to "simuluje" župan,

pekkaa
26. zář 2016

Holky jinak v porodnici je dost teplo. Kvuli miminkum. Ja rodila v pulce dubna a tedy chodit tam v zupanu bych umrela.. Fakt nejaka nocni kosile byla pro me lepsi. Takto tam chodi hodne maminek.. Ale jak chcete😉. Jenom toto byla moje zkusenost

80marge
26. zář 2016

@ponickova konečně jsem se dostala k těm homeopatikum. Před porodem 1x denně 5gr Actea racemosa 15ch a Arnica Montana 15 ch a po porodu 2x denně China 9ch + Veratrum Album 9ch + Arnica

ponickova
26. zář 2016

@pekkaa: To jsem četla v mnoha diskuzích, že župan nakonec maminky vůbec nevyužily. No kouknu ještě někam do sekáče či k vietnamcům - prostě pro něco "na jedno použití".

ponickova
26. zář 2016

@80marge: Děkuji. Kdy by se to mělo začít brát před porodem? 🙂

biene007
26. zář 2016

@ponickova ja ho mam z Tchiba, stal tak 500... tak to jdes na radu driv. At vse probehne hladce! 🙂

80marge
26. zář 2016

@ponickova začala jsem až tak týden před ,ale vím ,že se doporučuje víc . Mne to stačilo 🙂

kacik91
26. zář 2016

@ponickova ahojky,jestli mluvis o zupanku,tak ted jsem videlav F&F kolem 500,-...ja zase shanim levnou kojici kosilku 😰

kacik91
27. zář 2016

Ahoj holky,mam dotaz.Dnes jsem byla na kontrole v Neratkach a nerozumim co znamena zaznam od Primare:klenby plne,malo vyvinute,sakralne 2cm hrdlo pro spici,hlava naleha
Mohla by jste mi to prosim nektera prelozit?🙂 Dekuji za odpoved

anyssev
28. zář 2016

Nejspíš, že to na porod podle pana doktora zatím nevypadá 🙂 ...

ponickova
24. říj 2016

Tak mám za sebou porod v Neratovicich a rozhodně doporučuji všemi deseti mít osobní porodní asistentku, je to skvělá věc a za ty peníze za to ROZHODNĚ STOJÍ. Měla jsem Járu Trhoňovou a byla mi úžasnou průvodkyní celým těhotenstvím, porodem a poté psychickou podporou v prvních dnech po porodu. Ještě teď jsem dojatá z toho, že jsem měla tu možnost mít ji u porodu. Její laskavost, empatie a povzbuzování v pravou chvíli způsobily, že i když byl můj porod dlouhý, nemohla jsem si ho přát krásnější a snad se i těším na další. Porodní plán byl vyplněn do posledního písmenka, bylo se mnou zacházeno citlivě a s úctou... a nakonec jsem porodila v manželově náruči, což byl jeden z nejsilnějších (ne-li nejsilnější) moment v mém životě.

Takže kdo stále váhá, jestli do toho jít nebo nejít, tak sama mohu s čistým svědomím říct, že určitě ano. Klidně ušetřete na kočárku, oblečcích, hračkách, ale tohle si dopřejte. Poproste třeba blízké, aby vám na to přispěli (náš případ), protože to je ta nejlepší investice, kterou jsem za celé těhotenství mohla udělat!!!

pekkaa
26. říj 2016

@ponickova krasne napsano a souhlasim s tim do puntiku. Mam stejnej zazitej🙂

ponickova
28. říj 2016

@pekkaa: To jsem ráda! Ten zážitek bych přála každé mamince a moc mě mrzí, když čtu příběhy těch, pro které byl porod traumatizující a trvá dlouho, než se přes to dostanou :( ... Já i díky tomuto zážitku se opravdu těším na další porod, i když už asi nebude v Neratovicích (plánujeme žít jinde). Ano, bolelo to jako blázen, ale bylo to tak krásné ♥ ... až jsem se přistihla, že opravdu závidím všem těhulkám, že je ten zázrak zrození teprve čeká ♥ ... to těhotenství uteklo strašně rychle, vždyť si ještě vzpomínám na chvíli, kdy jsem si udělala test a byl pozitivní!

pekkaa
29. říj 2016

@ponickova zase souhlas!! Jako bych to psala ja🙂

lucyface88
9. lis 2016

Přidávám čerstvou zkušenost s neratovickou porodnici. Byla jsem nesmírně spokojená s přístupem veškerého zdravotnického personálu (na gynekologické části i na oddělení šestinedělí), všichni byli ochotní pomoct a zodpovědět každou mou otázku (a že jich bylo 🙂)) ). Lékaři a porodní asistentky plně respektovali můj porodní plán, a vytvořili intimní, až domáckou atmosféru. Snad i díky tomu jsem svůj první porod vnímala jako úžasný zážitek.

Jmenovitě zmíním svou úžasnou porodní asistentku Miladu Barešovou za fantastickou péči před při a po a také sestřičku z oddělení šestinedělí, Zdeničku, (bohužel si nepamatuju příjmení), která mi po všech stránkách pomohla překonat období, kdy jsem ještě neměla mléko, a malá ztrácela na váze.

I když tomu na začátku podmínky úplně nenahrávaly (pozitivní streptokok, prasknutí plodové vody a porod v nedohlednu), jsem díky péči Miládky a použití přírodních metod, jak rozjet porod, zažila naprosto přirozený porod bez jakékoli medikace jen ve třech - já, manžel a PA.

Pokud bych rodila znovu, tak opět s Miladou a v Neratovicích.

petulinkamp
9. lis 2016

@lucyface88 Máme stejnou zkušenost, Miladku jsme měli také a pokud bude druhé miminko, budeme ji chtít znovu 🙂

hz
9. lis 2016

@lucyface88 ahoj, muzu se prosim zeptat, zda jsi jmenovane PA mela predem zaplacene? kolik byla jejich sazba?

biene007
10. lis 2016

@lucyface88 take jsme tam nedavno rodili a vse super - jako pred 5 lety. A pani Zdenicka je opravdu moc mila sestricka, ktera vi, jak maminku povzbudit🙂 My jsme byli spokojeni s PA Pajou Ptackovou.

renond
16. pro 2016

Ráda přidám vlastní zkušenost. Rodila jsem tam v polovině dubna a jsem velice ráda, že jsem rodila právě tam. Nemám ráda ty velké rádoby známé porodnice, kde to běží jako na běžícím 24hod. pásu a pokud nejste z protekce nechovají se k vám nijak hezky, protože prostě na to nemají čas. Ano jsou výjimky, ale je jich málo... :-/
Celkový přístup personálu na mě působil mile, vstřícně, ochotně a empaticky.
P.A Jarka,Dita, laktační poradkyně Zdenicka, pediatr MUDr. Košík a už si všechny nepamatuji, ale byli milí.
Měla jsem těžký porod, trval 26 hod.a toho 23hod.kontrakce, malému se ne a ne nechtělo ven.
Velké díky patří MUDr. Bartákovi a jeho asistence Lence Szkrobolove Bc. Měla jsem je po celou dobu porodu.
Porod byl mazec, dlouho jsem si takhle nezařvala 😀, ale výsledek stál za to a vše dopadlo tak jak dopadlo ❤ Klidně bych šla do toho znova i s tou bolestí, ta je do pár hodin stejně pryč. Když pak držíte ten maličký uzliček na hrudi jak na vás kouká a je odkázaný už jen na vás...v tu ránu je po bolesti 😉
Měla jsem žádost o nadstandardní pokoj, ale po chvíli co jsem byla s ostatními maminkami jsem ho odeslal a zůstala s něma. A udělala jsem dobře, mamči byly fajn a byla legrace. Pokoje sice staršího vybavení, ale čisté a dostačující , s TV, lednicí, sprchovy kout, WC a dostatek poporodních vložek. Někdo nadává na jídlo, ale ani na to si nemohu stěžovat, mě chutnalo vše 😉 V přízemí je menší kantyna pro doplnění chuťových buněk.
Doporučuji si vzít sebou balík vody, nebo žízeň byla po porodu veliká 😅
Taky vám po celou dobu pobytu půjčí úplně vše pro miminko. Naučí a ukážou vám spoustu věcí, kdykoliv a v kterou koliv hodinu jsem potřebovala pomoc byli všichni usměvaví a ochotní.
Tak jestli se to ještě jednou povede, tak zase v Neratovicích🙂

zuvi
2. bře 2017

Ahoj holky, mám jeden drobný dotaz. Dělali vám odhad hmotnosti miminka před porodem? Pokud ano, byl přesný?

renond
2. bře 2017

@zuvi ano😉

luciusj
28. bře 2017

@zuvi Delali, odhad byl necele 4 kg a nakonec jsme meli 4350 g 🙂

luciusj
28. bře 2017

Rodila jsem v unoru. Pristup personalu byl na vybornou! Teda kdyz pominu den, kdy byli vsechny saly obsazene rodickama a v ten moment nikdo na me nemel cas ...
Nemela jsem zaplacenou zadnou nadstandartni peci ani PA, zadny porodni plan sem taky nemela ani jsem nenavstevovala zadne pripravne kurzy. Vse mi v porodnici ochotne vysvetlili a vse me naucili.
U porodu jsem meli PA Ditu a ta byla naprosto skvela! Mohu jen doporucit. Byl to muj andel straznej- ochotna, mila, empaticka - skvela opora v danou chvili 🙂
Jedine co mi chybelo byl nedostatek tekutin, kdybych nemela svoje piti tak umru zizni, ani nemocnicniho caje sem se nedockala ... snad jen k snidani pul hrnku ...
Ale jinak vse bylo skvele! Pri odchodu jsem skoro brecela ze musim domu 😇

terkajav
28. bře 2017

Ahoj, můžu se prosim zeptat, v kolikatem tydnu jste se hlásily do porodnice? Na stránkách jsem našla od 28tt., ale přijde mi to strašně pozdě, když se v pražských porodnicích máme hlásit již od 14tt.. Bojim se, že mě tam třeba nevezmou a budu muset hledat něco v Praze, kde už muže byt taky plno.

lenkaluk
28. bře 2017

@terkajav hlasila jsem se v tydnu, ktery je uvedeny na webu porodnice v Neratovicich. A v pohode. Drzte se techto pokynu😉

renond
28. bře 2017

@luciusj he he tak s tím odchodem domů, jsem to měla stejně😅

renond
28. bře 2017

@terkajav
V loni v dubnu to bylo ještě až v 36tta stihlo se vše perfektně. Vzhledem k velkému zájmu rodiček to snížili od 28tt. Je tam teď dost velká tlačenice. I když tam budeš hlášena a přijedeš tam v den porodu kdy oni momentálně budou mít stop stav tě pošlou do nejbližší porodnice Mělník, Praha atd. Ale neboj... Dobře to dopadne, raději počítat s oběma variatama ať se zbytečně nestresujes😉👍

netopejr
12. kvě 2017

Ahoj, můžete mi prosím nastínit jak probíhá registrační návštěva?
Monitor, OA, to je jasny. Co chtějí z rodinné anamnezy?
Jak moc chtějí vnitřní vyšetření pri teto příležitosti?

luciusj
12. kvě 2017

@netopejr Ja byla pouze na "rucnim" vysetreni a UZ ... pak me poslali do mistnosti kde se delaji monitory a tam me vyzpovidali ... zamestnani, alergie, urazy, kdo v rodine co prodelal za nemoci (ty zavaznejsi a dedicne) ... a taaak.
Pak mi dali papiry na vypleni k porodu ( ty si doma vypises) a to bylo vse ... Dalsi tyden sem zacinala monitorem ...

simi1510
23. čer 2017

Podle čeho nebo jak si případně holky vybíráte osobní porodní asistentku? A jak moc případně dopředu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru