Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
9. únor 2010

Koukám, že jste se tu rozjely.
Také doporučuji návštěvu porodnice - já tam byla v 14 tt.
A přijet můžete od 36+0, dříve ne, jak již tu bylo řešeno.

konsa
10. únor 2010

rintin: u nás nic novýho - radši jsem to ani nepsala, abych se moc nestresovala 😀 jsem pořád otevřená na 1,5 (už asi měsíc), hlavička prý ale naléhá. Vyšetřil mě ale jen vnitřně a dost se vyptával. UTZ nedělal, takže váhový vodhad nevím, ani průtoky nic...... Pak mi prohmát břicho, jen jestli je stále hlavičkou dolů (naštěstí je). Na monitru byl jeden pěkný kopeček (akorát mi ztuhlo břicho), ale prý to nic neznamená ☹ Další kontrola v pátek, tak snad se dostanu ke svému oblíbenci Winterovi 😀

petra.vavra
10. únor 2010

konsa co ty tu ještě delěš 😀 😀 ??? ty máš rodit ne 😀 ??

rintintyna
10. únor 2010

ahoj děvčata, konsi jéé tak to já Tě stresovat nechtěla 😕 asi Tě teď bombarduje kde kdo, rodina, známí atd, to asi člověku moc nepřidá a nepomůže. Dlouhou procházku Ti asi těžko v tomto počasí doporučit, tak snad ta vana, trochu vínka, sex, nebo já nevím..... Hele v noci mě napadlo, že na svatýho Valentýna by to také nemuselo být špatný hmmm 😵

konsa
10. únor 2010

hele holky, nechte si to, jo 😀 já budu slavit nejspíš ještě příští vánoce 2v1 😉
jojo, všichni bombardujou a už jsem z toho celkem vystreslá. No nic.....Jinak zkoušela jsem už všechno, co píšeš (i další věci), ale Terezce se prostě nejspíš u mě líbí 🙂

rintintyna
10. únor 2010

To víš, všichni jsou děsně nedočkavý a následky si neuvědomujou 😒 Já Terezce rozumím, mě by do tohoto počasí taky nikdo nevyhnal, brrrr. Však ona si řekne ve správnou chvíly 😉 asi se holka ještě čančá nooo, možná chce být hezčí jak mamka a to má teda určitě hodně co na práci 😉

rintintyna
11. únor 2010

nikde nikdo 😕 dneska v Neratkách pohoda, mám z toho konečně ten kýžený dobrý pocit 😵

konsa
12. únor 2010

ahoj holky, hlásím se z dnešní kontroly. Ale není vlastně nic co hlásit. Vnitřně mě nevyšetřil, UTZ taky nedělal, jen zkouknul monitor (tentokrát žádný kopeček ☹ ) a prohmátl břicho. Máme už prý přes 3 kila a je tam naštěstí pořád ve stejné poloze (aspon toto). Ve středu večer budeme nastupovat na indukci, pokud do tý doby neporodíme sami! Už jsem z toho fakt na prášky - tak strašně jsem si přála, aby vše šlo přirozeně a ted hrozí, že do mě budou cpát kdeco na vyvolání ☹ No snad se to dítě jedno umouří a vyleze přes víkend sama!

Jináč aktuálně je v Nera prý stopstav (ráno tam měly 4 porody) - jestli jsem to zaslechla dobře! A je tam prý natřískáno, tak jen doufám, že nebudu muset šupajdit porodit jinam, kdyby to najednou přišlo. Je prý zavřený Mělník, tak proto....

rintin: a co teda novýho včera v Nera?

keminek
12. únor 2010

konso, to je ještě času.. přijde to ze dne na den 🙂

rintintyna
12. únor 2010

ahooooj konsi, tak to teda čučím, že Tě kloudně neprohlídnou 😠 a chovají se jako že nic. Včera na setkání s dulou (program v Acentru) povídala jedna holčina, že takhle rodila u Apolináře 3 dny, bo tam byl šrumec a s ní stále zacházeli stylem Vy ještě nerodíte, Vám se není potřeba věnovat, až když ztratila nerva a dupla na jednoho doktora, tak ten řekl, dobrá provedeme přípravu a uvidíme. Toto samotné jí tak nastartovalo, že za chvilku na to porodila. Možná u Tebe hraje roli to stejné, že se vždycky namaneš do takového šrumce (akutní porody atd) a málo se Ti věnují a dávají znát jako te Ty ještě nic. Je pravda, že do středy je ještě spoooooousta času. Je mi jasné, že to musejí být nervy, není problém, pokud myslíš, že by to mohlo pomoci, tak i v této fázi kontaktovat nějakou dulu, nebo přímo Miladku, když jsi říkala, že Tě rodila. I když se to dobře radí, zkus se co nejvíc ponořit do sebe, dát známým a rodině na srozuměnou, že Tě jejich zájem těší, ale že teď potřebuješ hlavně klid, jestli se Ti chce plakat, klidně si poplač, prostě cokoli Ti pomůže se uvolnit, tak je na místě!!! Promlouvej k miminku, že bys byla moc ráda, kdyby se už narodilo, že se nemá čeho bát, všechno, že je na jeho příchod nachystané..... už plácám blbosti co? 😅
Jinak k včerejšku: už večer tam byl docela šrumec, obsazenost byla znát, bo jsme nakonec seděli na tom předpokojíčku u velkého sálu, což bylo fajn, najednou už mi nepřipadl tak malý jako prve, navíc mi Věrka nabídla k sezení míč, takže jsem to měla i s nácvikem 😀 tentokrát jsem neměla nachystané žádné dotazy, řekla jsem si, že to nechám plynout a určitě jsem udělala dobře, probírali jsme porody a vztahy v rodině, krásně jsme se uvolnili a dokonce přišli i na nějaké zájmy a aktivity, které nás spojují. I když nemám žádné závratné bolesti zad, ale v mládí jsem se léčila s drobnou skoliozou, tak nám Věrka doporučila nějakou známou, která provádí nějaké kraniosakrální masáže či co. Určitě se objednám, bo to znělo suprově, něco takového bych určitě potřebovala, určitě to uvolňuje jak fyzicky, tak psychicky. No odcházela jsem opravdu v maximální pohodě. Jinak na vstupní prohlídku jdu příští čtvrtek, takže taky k Bílinovi, tak jsem zvědavá 😕

konsa
12. únor 2010

rintin: on Winter nikdy neprohlíží vnitřně - nevím proč, ale zase jako jediný dělá ty váhové odhady přes břicho a většinou mi i kontroloval průtoky a placentu atd. Je pravda, že jsem tam z toho čekání vždycky tak vyšoklá, že pak v ordinaci zapomenu, na co jsem se chtěla zeptat a co s nima probrat ☹ Zkusim se nějak vyklidnit, jak píšeš, jsem fakt dost na nervy! A to jsem vůbec netušila jak moc. Jdu zkusit přemlouvat a meditovat 🙂 Aspon, že je pátek a manža má o íkendu volno, tak něco podniknem. On mě vždycky skvěle uklidní......
Super, že včera s Věrkou už vše proběhlo v poklidu. Zní to fain. Škoda, že jsem něco takového taky neabsolvovala.....Kolik že těch sezení vůbec je?

rintintyna
12. únor 2010

Konsi, tak fajn, že budete o víkendu s manželem, určitě to prospěje, hezky si to užívejte. Jinak ty pohovory byly tři a z toho teda jeden s Miladkou. A pak až tedy od 37tt se budeme vídat na poradně. Zatím přeji dobrou noc 😵

petka80
13. únor 2010

konsa - to je teda situace s tím stopstavem a deadlinem do středy 😒
Užívej ještě poslední volný víkend a věřím, že už se to brzo rozjede, budu na tebe moc myslet 🙂

antynka1
13. únor 2010

Četla jsem, že v Mělníku mají zavřeno do 20.2. - předělávají to tam, takže proto je v Nerátkách plno..... Už jsi to tu Konso psala - tak jenom doplňuji datum 🙂

rintintyna
15. únor 2010

jéé nějak nám to tady usnulo 😔

misha_hl
15. únor 2010

Ahojky,

dovolila jsem si vás dočíst. Mohu se k vám přidat? Mám sice ještě dost času, ale ráda bych byla v obraze... Díky.

lucie.krajcarova
15. únor 2010

jéé Míša má dvojčata, teda tři děti, to moc gratuluji 🙂

konsa
15. únor 2010

Ahoj holky,dneska opět kontrola - číča "primářka" tam nebyla. Ambulanci měl za ní Budka. jsem stále zavřená, čípek pevný, takže už to vypadá, že středu mám zpečetěnou ☹
ještě zkusim zítra zajít ke své Gyndr - nabídla se, že mi udělá Hamiltona, tak proč to nezkusit (říkám si, že vše lepší než cpát do sebe chemii při vyvolání).....tak uvidíme.
jinak včera prý pouštěli 5 mamin, tak je v Nera trochu volno, tak si musím pospíšit 😉

misho: vítej, třeba se to tu trochu rozjede, když nás bude víc 🙂 tys rodila dvojčátka v Neratkách nebo jinde?

misha_hl
15. únor 2010

Lucko děkuju. Snad bude vše ok. Zatím to vypadá na dalšího kluka 😀

Konso děkuju. Rodila jsem kluky na Bulovce, protože tady nemají dětskou JIP.

rintintyna
15. únor 2010

Konsi ahoj, teda vlastně ahoj všem 😵 teda doufala jsem, když si tu pár dní nebyla, že víkendová romantika třeba zabrala. Já včera málem porodila u výkonu Sáblíkové 😅 , hele tak teď třeba, když víš, že se Neratky uvolnili, tak se to spustí, nebo znám pár holek co se rozrodilo noc před plánovaným vyvoláváním 😉 jinak já teda ve čtvrtek k Bílinovi, ale před tím ještě ve středu ke svoji. Toho Hamiltona Ti nezávidím, ale máš recht, lepší jak chemie. Tak dobrou noc všem 🙂

rintintyna
15. únor 2010

misha ahoj, já sice nemám uvedená jména v profilu, ale když to bude kluk, tak František, tak koukám, že máme stejný vkus 😵

ekeral
16. únor 2010

Ahoj konsa, k hamiltonovi: nic to není, hlavně klid a uvolněnost, na konci těhotenství je to to nejmenší, čeho by ses měla bát. Uvidíš, jestli ti to pomůže, někomu se porod rozjede třeba až za dva dny. Mně to můj gyn udělal a za tři hoďky jsem jela do porodnice. Tak držím palce. 🙂

konsa
16. únor 2010

ahooooj 🙂 hlásím se zpět od dotorky. Hamiltona mi nakonec neudělala - prý jí připadá, že začínám rodit sama a bála se, aby mi nepraskla vodu. Vak blan je prý dost vypoulený, že si myslí, že voda praskne za chvíli sama. Čípek je prý povolený.
Ráno ze mě cosi vypadlo - myslím, že by to mohla být zátka. V noci mě několikrát vzbudila bolest břicha a trochu to přecházelo do zad. Ted mám občas takový bolesti - dá se to přežít, ale bolí to tak nějak jinak než doposud. Tak snad se něco chystá!
ted už jen doufat, aby to Terezka stihla do zítra večer, než začnou vyvolávači.....

misha_hl
16. únor 2010

Zdravím...

Rintintyno děkuju za přivítání. U nás je František všude v rodině...

Konso držím palce ať ti to vyjde... Třeba když uvidí, že se otevíráš sama tak tě nechají bez vyvolání...

petka80
16. únor 2010

Konsa - to zní nadějně 😵 😵 A pokud jsi takhle krásně nachystaná, tak v nejhorším ukecáš i vyvolávače, aby trochu počkali, ne? 😉 🙂
Teď koukám, že misha píše to samý, takže to tak určitě bude 🙂

Holky - mám trochu stupidní dotaz - ta vstupní prohlídka v Nera v 36 tt je znamená, že mám být 36+0 nebo tak zhruba, jo? Tý jo, to už je za 3 týdny 😕 😅

rintintyna
16. únor 2010

jééé Konsi to vypadá fakt dobře a souhlasím s holkama, jestli už se chystáš sama, tak určitě by vyvolávání nebylo na místě, přeci jen je to zásah. petka80 36tt je podle toho jak tomu rozumím já 35+1 - 36+0 a právě ten 36+0 je dokončenej 36tt a od toho dne se může rodit v Neratkách. Věrka mi to tak aspoň potvrdila. Tak snad tu nepíšu vlky plky 😀 Ale třeba zjišťovala kámoška na kurzu, jestli může rodit v Neratkách, když je v 38tt a nebyla tam na prohlídce, tak Ivana říkala, ať si tam zavolá, ale že by to neměl být takový problém 😉

konsa
16. únor 2010

petka: na první monitor+sepsání anamnézy bys měla jít ve 36+1 až 37+1 - aspon takhle mi to říkali, když jsem tam volala.

tak snad mě nenechají vyvolávat, když už by to bylo rozěhlý. No uvidím, jak se tam s nima domluvím (teda spíš doufám, že to do té doby ještě stihnu samovolně 😉 ) Ted jsem vytřela, půjdu se projít a pak zajdem s manžou na večeři, tak uvidim, jak to bude postupovat.....

petka80
16. únor 2010

konsa - a po večeři dejte ještě nějakou romantiku a pak už to půjde samo 😉 🙂

Aha, takže 36+1, o.k., díky, to je za tři týdny v pondělí 🙂

rintintyna
16. únor 2010

aha, tak koukám, že se v informacích trochu různíme 😕 😅 ale tak snad mě od tama ve čtvrtek nevyženou, když budu 35+5 😀 Konsi, tak tfuj, tfuj, tfuj, jinak k ránu se mi o tom Tvém rození už i zdálo, takové ty živé blouznivé sny 😅

konsa
17. únor 2010

holky: jsem pořád doma a celá ☹ odol pokračovaly občasné kontra. šla jsem si bryzy lehnout. Kolem 23.00 mě začly budit dost silné kontrakce. Byly ale stále nepravidlené, ale už v rozmezí 5-10 minut, trvání cca 40sekund. Tak jsme začali s manžou počítat. Pořád jsem běhla na záchod. Pak jsem si asi ve dvě dala vanu. Po ní se malinko zmírnily a byly tak po 8-12 minutách. Počítala jsem ještě asi do 4 ráno. Pak jsem vysílením usnula. Budily mě stále, ale jak často to nevím. Od 6.00 jsem zase vzhůru, ale kontra už jen cca po půl hodině ☹
Co to má znamenat nechápu. Neříkejte mi, že to jsou jen poslové! Trvalo to určitě 5 hodin v té největší intenzitě (max. po 12 minutách, spíš daleko míň.). Co mám dělat? Vyčkávat? Snažit se spát? Nebo naopak to popohnat nějakým pohybem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru