Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

lucie.krajcarova
14. dub 2010

Tifany, dvojčátka, moc gratuluji. jsi přímo z Neratovic?

antynka1
14. dub 2010

Tifany, když mě vyrazí, že jdu brzy, dám ti vědět 🙂

rintintyna
14. dub 2010

nooo já dělala jako legraci, když mi dělala UTZ, tak jsem se z legrace zeptala, jestli tam není další miminko, ale samo, že by to nebylo možné, i když... 😅 nééé, jednak jsem řekla, že další až po návratu do Brna a navíc mám úplně zdevastouvanou páteř 😒 jj souhlasím, že 36tt je 35+1 - 36+0 já byla na cukrovce v Brně. Jinak nevím jestli někdo sledujete pořad rande na slepo ve čtvrtek na primě, je to děsná prča a předminule tam byla kóča z Neratek a minule fajnej borec z Brandýsa, tak jsem jim fandila 😅 no ale ani jednomu to nedopadlo. No tak ale třeba by se mohli dát dohromady 😕 😅

tifany1
15. dub 2010

Luci děkuji o)....jj jsem přímo z Neratovic. Anty ok budu koukat jak dopadneš 🙂... Teď jsem si přečetla na jiné diskuzi, že holčina porodila dvojčátka už ve 32+1 uf tak doufám, že vydržím co nejdýl.

antynka1
15. dub 2010

Dvojčátka se většinou rodí dříve, jedna moje kamarádka je porodila v 34 tt a druhá 37 tt. Jenom si dej pozor, jeslti chceš rodit v Nerátkách, tak se s nimi domluv, protože tam do porodky přijímají od 36+0 - nejsou vybaveni pro donošence. Nechci strašit, ale je dobré o tom vědět.

tifany1
15. dub 2010

no já vím, že se rodí dříve..... byla jsem se tam podívat na porodní sál a byla tam nějaká paní Věra moc milá paní a tak jsme se o tom bavily. Říkala, že do 30tt když bych tam dojela rodit tak se mě budou snažit ještě s mimčama v bříšku převézt do Prahy, když bych přišla po 30tt tak by to snad šlo. Jen mě rovnou připravila na to, že si porodního sálu moc neužiju, protože to vidí na císaře. TAk teď spíš řešim to, že se bojím spinální anestezie......

antynka1
15. dub 2010

Tifany - no vidíš, mě říkaly, že před 36+0 nepřijímají.... Ale asi je to myšleno tak, že by pak mimi musely převézt jinam 🙂 Ale ty určitě vydržíš - nemá cenu to takhle řešit dopředu 🙂

tifany1
15. dub 2010

a nebo jsem to taky mohla špatně pochopit 🤐

no snažím se myslet pozitivně, že do 36tt vydržím, ale teda teď mě vůbec nenapadá kam bych jako jela rodit před tím 35tt..... Brandýs taky nepřijímá tam jsme byli a ptali se no a v Praze musíš být registrována už od 14tt hmmmmm tak to si tam budu muset dát asi nějakej špunt 🙂

antynka1
15. dub 2010

Já jsem nad tím také přemýšlela a řekla jsem si, kdybyhc začala rodit dříve, tak volám rychlou ať si mě odvezou kam chtějí - no i když teď díky té aféře na Bulovce si tím nejsem tak úplně jistá.......

misha_hl
15. dub 2010

Ahojky tak se po delší době hlásím zpět. Odešel mi disk a měla jsem problém s netem. Už by to mělo být ok. Tak koukám, že tu někdo čeká dvojčátka.

Tiffany já je donosila do 38+4 dle UTZ v termínu. Takže mysli pozitivně...

Jinak mám potvrzeného třetího kluka 😀

lucie.krajcarova
15. dub 2010

Misha, ahoj 🙂 takže skládáte fotbalové mužstvo? 🙂

Tif, nějak bych si to nepřipouštěla...taky jsem neměla rezervní nemocnici, zamluvenou teda ne. myslela jsem na bulovku, ale po tom kolapsu, co provedli, bych tam fakt nejela ☹

lucie.krajcarova
15. dub 2010

jo Tif, mi nedošlo, čekáš dvojčata.. ty jsou fakt dřív.. teda moje švagrová jen o tři týdny dřív - plánovaný císař. asi bych se poradila přímo v Neratovicích.
my dnes jeli na pohotovost s malým, asi má stsřevní chřipku ☹( škoda že v Neratovicích není pohotovost, museli jsme do Mělníku..

tifany1
16. dub 2010

nooo asi bych s Bulovkou měla taky problém..... navíc už před tímto incidentem jsem slyšela, že nic moc

Misho ty máš dvojčátka???? To je super to se tě můžu ptát na zkušenosti 😉 . Já tedy zatím vůůůbec netuším do čeho jdu o). Všichni mi říkají jak se nevyspím, jak nebudu stíhat, jak budu na prášky apod. Já si z toho zatím nic nedělám a nedochází mi to. Prostě se neskutečně těším hlavně taky po tom všem čím jsem si prošla jsem za ně ráda. A gratuluji k třetímu klukovi 🙂. Já si dělala srandu, že půjdeme taky do třetího, že zkusíme pak za čas holčičku, ale přesně si myslím, že bych taky skončila třetím klukem......o)

Luci v Neratovicích jsem se na to ptala a dvojčátka pro ně nejsou problém..... jen musím vydržet co nejdýl.... a s tou pohotovostí tě chápu :( já přesně se střevní chřipkou v půl třetí ráno jela do nemocnice. Byla jsem totál dehydrovaná a tak mi napíchli kapačku. Naštěstí mě vzali i když tu pohotovost nemají. Paní na recepci jen zavolala nahoru na porodnici a vzali mě.

lucie.krajcarova
16. dub 2010

Tif, jj slyšla jsem, že se na Bulovce vůbec nevěnují kojení.. u druhého dítěte by mi to nevadilo, kojím dodnes, ale u prvního to bylo moc důležité.. jo s dvojčátky, my je máme v rodině, kluka a holku, no neskutečný zápřah to byl, švagrová si vzala domů tchýni asi na 10 dní, moc to doporučuji, kdyby to mělo být jen na vaření 🙂)) protože kojit, přebalovat a jíst vezme fakt hodně času!! dnes je jim 2,5 roku a švagrová pořád říká, že by chtěla třetí, až budou děti ve škole, že si to moc neužila 😀

holky, našštěstí je malý v pořádku, dehydrovaný není, tak nám poradili dávat colu a trošku dietku. dnes mu špatně není, tak snad i ta stolice se ustálí. veselý je pořád 🙂 modlila jsem se, aby si ho tam nenechali, nedovedla jsem si představit, že bych ho musela udržet v postýlce. škoda že pohotovost není v Neratovicích..

antynka1
16. dub 2010

Tifany - jak jsi psala, pokdu jsi mluvila s Věrkou, tak by to asi šlo, akorát se s nima domluv, aby kdyby jsi náhodou rodila dřív, aby ti mimi někam nepřevezly. Ale mysli pozitivině a ono to určitě vyde.
Luci - tak ať je malý brzy v pořádku!!!!
Misha - tak gratuluji k chlapečkovi 🙂

tifany1
16. dub 2010

Luci tak to taky není dobrý výhled 😀. Já si zase myslím, že si užiju až až o). Ale je pozitivní, že chce třetí tak jí to moc neodradilo 😉 to je dobře. Už mám domluvený, že prvních 14 dnů se mnou bude doma přítel a pak se vystřídají po týdnu moje mamka s "tchýní".

Jinak souhlasím cola je dobrá. Mě taky pomohla.

Anty jj určitě budu bojovat, abych je měla u sebe, ale na druhou stranu kdyby bylo potřeba tak by mi nic jinýho nezbývalo :(. Neumím si ale představit být hned po porodu bez nich to bych se zbláznila.

lucie.krajcarova
16. dub 2010

Tif, tak to máš super, pomoc se bude moc a moc hodit, máš bezva rodinu, že tě tak podpoří. jo Tif, v Nera může být i u císaře otec, je to mnohem příjemnější. mně to psychiícky velice pomohlo.

Misho, taky gratulace ke třetímu klučíkovi.

petka80
16. dub 2010

Čau kočky, tak nás včera pustili z Nerátek domů, tak mám čerstvý zážitky.
Hodím vám se popis porodu, co jsem dávala do naší dubnový diskuze:

Jak jsem si tady už od čtvrtka furt stěžovala, že mám poslíčky, tak to vyvrcholilo v noci ze soboty na neděli, kdy jsem měla kontra po 10 min, pak po 7, tak jsme se ráno nasnídali a jeli do porodky, tam mi natočili monitor a děloha rovná čára Jsem myslela, že mě klepne. Otevřená na prst. Ale už si mě tam nechali, dali mě na čtyřlůžák a já celej den depkovala, že tam ležím jako blbec a stejně neporodím. Ty bolesti jsem měla celej den, ale nepravidelně a nic hroznýho.
Večer v 8 zase monitor, to už jsem měla bolesti větší a pravidelně, ale opět rovná čára, prý to není k porodu, jenom poslíčči. Tak jsem si tam vybrečela něco na spaní, že další takovou noc už nepřežiju. Dali mi nějakou pilulku, že prý se to zklidní a pokud by to bylo k porodu, tak by ho to nezastavilo.
Cestou z monitoru jsem zjistila, že se uvolnil jednolůžák, tak jsem ho hned ukořistila a nastěhovala se tam, že se teda aspoň vyspím. Zavolala jsem manželovi, že jdu spát, ať taky jde včas, že druhý den ráno mu zavolám, jestli teda půjdu na vyvolání nebo ještě ne.
Lehla jsem si do postele a čekala, až zabere ta zázračná pilulka a já budu moct spát. Jenže bolesti byly čím dál horší, lítala jsem na záchod, bylo mi blbě a myslela jsem, že chcípnu. Tak jsem se dovlekla na sesternu, tam mi sestřička radila, ať si dám sprchu nebo vanu, že to rozeženu, fakt chytračka, ale když viděla, že sotva chodím, tak zavolala PA. Já jí hned říkám, že jestli tohle není porod, tak že to nepřežiju a že chci císaře Ona na to, že toho mi rozhodně neudělají a koukala na mě jako na blázna. Pak mě vyšetřila a říká - vy rodíte. Já se ptala, na kolik jsem otevřená a modlila se, ať aspoň na 5 nebo 6. A ona že jsem úplně otevřená a jdeme na sál......
Já vykulená jako jojo, ještě jsem rychle zavolala manželovi, že rodím a ať přijede a mazala jsem na sál. Ty bylo přesně 23:04.
Tam mě napojila na minitor a konečně se tam nějaký kopečky ukázaly, ale stejně nic moc slavnýho. Ale bolelo to pekelně. PA prý že mi prdne vodu a pak že hned porodím, tak jestli chci, tak ještě můžeme chvíli počkat, jestli to manža stihne, že miminku se daří dobře. Tak jsme chvíli čekaly, ale pak už se to nedalo, tak mi prdla vodu a šla jsem tlačit, to teda bylo děsný, no, čtyři kila jsou 4 kila, že....... Ale nabídla mi několik poloh na tlačení a já nakonec rodila vleže na boku, jednu nohu zvedlou. Bylo to teda o moc lepší než s A., kdy jsem rodila klasicky vleže na zádech.
Když jsem toho svýho obříka vytlačila, tak mi ji hned položila na břicho, nádhera Narodila se 23:55.
A to už jsem slyšela manžela na chodbě, rychle ho tam navlíkali do toho jejich hábitu a ten koukal jako puk, že neslyší křičet mě, ale že už slyší Elišku A 😵
Díky tomu, že jsem měla ten jednolůžák, tak nás pak hned odvezli tam a on tam byl s náma celou noc, tak si aspoň vynahradil to, že nebyl u porodu. A já byla ráda, že můžu mít Elišku hned od porodu pořád u sebe, díky tomu, že mi mohl pomoct se o ni hned starat.

petka80
16. dub 2010

Jinak ta PA byla Hanka nevím jak dál, taková vysoká, mladá, kratší vlasy. A od doby, kdy mi uvěřila, že rodím, tak už si nemůžu na nic stěžovat 😉 Byla moc fajn. Vlastně mě odrodila sama, dr. přišel na poslední 2 minuty a stejně nic nedělal, až potom mě teda vyšetřoval, šil a tak.
A všichni vůbec tam byli moc milí 🙂
Akorát jak jsme se tu bavily o dr. Muškovi, tak toho jsem pak zažila ještě jednou při vizitě a fakt teda mi nesedl, nemůžu si pomoct 😒

Jinak nevím, co ještě napsat, tak se ptejte kdyžtak, co potřebujete vědět, mám teď čerstvý zážitky 😉

antynka1
16. dub 2010

Petko - vítám tě doma. Moc pěkně jsi to popsala 🙂 A jak probíhají ty vizity?

antynka1
16. dub 2010

Petko - koukám ti do albíčka a žádné fotky Elišky, tak nám tam alespoň jednu hoď, ať se můžeme pokochat.

petka80
17. dub 2010

Anty - no jo, já jsem na ty fotky děsná, ale zkusím něco dodat 😉

Vizity jsou ráno a večer, vždycky dvě, jedna gynekologická pro tebe a jedna dětská pro mimi. Ale nic velkýho, vždycky jen max. dva lidi (dr. + PA/dětská sestra), takže to je fajn, žádné davy cizích lidí.

Jinak ohledně toho, co vzít do porodnice pro sebe, tak pro mimčo fakt jen vlhčený ubrousky, jinak všechno mají tam. Případně nějakou vlastní kosmetiku, já od nich dostala takovej jakoby mix různejch vzorků, hlavně od Hippu, tak jsem byla nakonec ráda, že mám vlastní krém na tělo a na zadeček.
A pro sebe taky není potřeba nic, dostala jsem dvoje ty jednorázový kalhotky a vložek neomezeně.

antynka1
17. dub 2010

Petko díky za tu vizitu. Takže vložky z tašky vyhodím a přidám si tam místo toho vlhčený ubrousky. A kosmetika na mimi kromě těch vzorečků tam není? A když budu používat ty vzorečky, tak mi to bude stačit? Už teď mám malý lodní kufr, a to ještě nemám sbaleno všechno - pořád si říkám, že je ještě chvilku čas 🙂

lucie.krajcarova
17. dub 2010

Petko, krásný popis porodu🙂 už jsem si říkala, že ty jako zasloužená matka bys nepoznala, že už rodíš. a opět jsi potvrdila mou teorii, že druhý porod je rychlejší. Moc se těším na fotečky!! jo a kdyby Eliška počkala pár minut, tak je přesně o rok mladší než náš Martínek 🙂

petka80
17. dub 2010

Anty - ale jo, ta kosmetika ti stačí, já dostala vatový tyčinky a líh na pupík, modrou indulonu, asi tři vzorky hippu na zadeček a malej hipp olejíček. Akorát mně ta indulona moc nesedla a ten krém na zadeček taky ne, tak jsem mazala vlastním, ale určitě to potřeba není.

Luci - no vidíš s Martínkem. A taky by byla dvanáctýho jako Anička (ta je 12.1.), ale čekat už fakt nešlo 😀

petka80
17. dub 2010

A tady máte pár fotek ještě z Nerátek:

antynka1
17. dub 2010

Petko, nádherné fotečky a je vidět, jak je Anička na Elišku hodná. Eliška se vám povedla 😉

petra.vavra
17. dub 2010

Petko, to je cvalík 😉 krásná 🙂

petka80
19. dub 2010

Holky, díky 🙂

Anty - takže teď jsi na řadě ty? 😉 🙂

antynka1
19. dub 2010

Petko - no jo, to mi vůbec nedošlo!!!! Ten čas strašně letí...........Příští týden jdu na první monitor. Ty jsoo tedy ve druhém patře? A nejdřív tedy na monitor a pak do poradny? Tam mít sebou moč, že jo? A kam na tu poradnu? Už se to tu probíralo, ale já pako to zase zapoměla..........

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru