Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

rebelie
8. čer 2011

@konsa Ahoj! Ne tedy za chvíli, ale do Nera se chystám. Co vím, tak rekonstrukce nebo malování před Vánoci v plánu nejsou. Včera jsem mluvila s PA Věrkou Novákovou a už jsme předběžně domluvené, že bych rodila s ní - mimochodem - září a říjen už má úplně plný, takže říkala, že vlastně ani nevolám brzy (volala jsem jí hlavně proto, abych se poradila, kde v Praze se registrovat pro případ, že se něco bude dít a nezvládneme dojet do Nera).

rebelie
8. čer 2011

@konsa Já si PA chci domluvit nejen proto, že mi je příjemnější, když se o mě bude starat někdo, koho už znám, ale taky proto, že budu velice vděčná za poporodní návštěvy doma... přeci jen jako prvorodička je asi užiju...

konsa
8. čer 2011

@rebelie aha, tak Věrka už má takhle dopředu plno? To je teda maso 😝 Tak abych neotálela a objednala si Evičku včas. I když vlastně ani nevím, jestli ona se dá takhle objednat. Co vím, tak to tam dělá hlavně Věrka s tou druhou (jak se s ní střídá - ted si nevzpomenu na jméno).
A kdy ty máš vlastně termín? Asi začátkem prosince, co? Já jen jestli jste nemluvili o vánocích, jestli třeba Věrka bude normálně mít směny....

rebelie
8. čer 2011

@konsa O Vánocích jsme nemluvili, já mám termín 9.12. ... A s tou Tvojí Evičkou si to zjisti - myslím, že stačí, když jí zavoláš... Věrka se střídá s Miládkou...

antynka1
9. čer 2011

@konsa tentorkát tě v tom nechám, druhé plánujeme tak za rok - teď ještě ne, ten malý drak mi úplně stačí. Týnka roste jak z vody a už pěkně zlobí. A co Terezka?

A já myslím, že všechny PA v Neratovicích jsou super, takže já si příště také žádnou PA domlouvat nebudu - i když mám své favoritky - Evičku, Miládku a samozřejmě Pavlínku 😉

hest
9. čer 2011

@konsa já jsem s Věrkou mluvila, osobně bych jí teda u porodu nechtěla (je to paradox, do Neratek jsem šla díky ní..ale na můj vkus je na mě moc rázná-))) jinak bych řekla, že jsou tam fajn fakt všechny PA-) no nicméně mi Věrka říkala, že teď už je v Ner. jen na částečný uvazek, že spíš dělá terén..

rebelie
9. čer 2011

@hest Tak to jsem zvědavá, jak si s Věrkou sednu já. Moje dvě kamarádky, co s ní rodily (jedna před týdnem), ji vynášejí do nebe... a myslím, že jsme podobně naladěný, takže doufám, že mi Věrka sedne... No, uvidíme, mám se jí ozvat kolem 26tt, že se sejdeme a domluvíme... A s radostí tu čtu, že v Nera jsou všechny PA fajn, takže není třeba se obávat... Jinak Věrka by asi v Nera nemohla být na celý úvazek, protože by pak nemohla stíhat poporodní návštěvy, které nabízí...

hest
9. čer 2011

@rebelie já myslím, že si s ní sedneš-) já jí měla taky ráda a je to profík-) poznaly jsme se na 4denním kurzu od PŠL, první den jsem si na ní musela zvyknout a pak mi byla sympatická, ovšem na někoho působila moc přísně. Já jsem pak šla rodit do Neratovic bo ač jim nedělala reklamu, její přístup se mi líbil..a pak jak mi tam nešlo kojit..byal jsem ze všeho vyděšená..a taky jsem si dovolila na vážení Vojtu odnést..ona mi ho po cestě sebrala a ať koukám jít pro vozejček..a pak na mě endou basfla, jeslti už sem kojila..a že to buď kojit chci, nebo nechci (jsem si hrozně nevěřila jestli to dělám správně, tak jsem s kojením furt čekala až tam někdo bude aby mě zkoukl..) a jak jsme byla unavenáí a vyplesklá, tak jsem po obou těchto výstupech brečela jak želva. Tentokrát za mě měla službu jen jednou a měla pocit, že mne zná..ale neví odkud, tak jsem jí to pověděla..a hezky jsme si popovídaly..takže bych prostě řekla, že je profík, ale jí bych asi u porodu nechtěla, bych se bála-) já potřebuju hodné-)) ale neměla jsem tu čest jí mít u porodu, asi je prima, ale mě vyhovovala Helenka-)) Třeba jak všichni chválí MIládku, tak ač jsem jí tam zažila, tak ta zase je až na mne moc milá-)) takže ono je to hodně o osobních sympatiích-) a taky když to srovnám, šla jsme na to stejné místo, mezi skoro stejné lidi, takže člověk se taky chová jinak-)

rebelie
9. čer 2011

@hest Jé, kamarádka taky byla na tom kurzu... je pravda, že zas jiná kamarádka, co rodila s Věrkou pak byla ráda, že jednou přišla místo Věrky na poporodní návštěvu Miládka a právě s tím kojením jí pomohla - nějak jí dodala sebedůvěru a začalo se dařit, takže je možná dobře, že pracujou v tandemu, že se dobře doplňujou...

rintintyna
9. čer 2011

je to asi fakt o nějakém zvláštním osobním fluidum, bo je sice pravda, že Věrka může působit přísně někdy. Někdy je to možná na místě, ale špatně se to asi dávkuje 😉 My zase když měli pro jistotu předporodní setkání i s Miladkou a prý to tak dělají, aby si rodiče mohli vybrat, kdo jim víc sedne, tak když jsem Miladce líčila nějaké představy, tak na mě zase ona bafla, že řeším samé nepodstatné věci a v tu chvilku jsem se zase složila já, že teda už nevím, co se po mě chce a Věrka mě pak musela uklidňovat. No nakoc měla Miladka službu, když mě přijímaly s předčasně prasklou vodou. Protože to na porod nevypadalo a Věrka měla po nějaké přednášce, tak jsme jí nechali spát. Nakonec se mi kontrakce rozjely, tak o mě přes noc pečovala Miladka, a bylo to fajn a Věrku jsme volali kolem páté ráno, a teda musím napsat, že jí vděčím za mnohé. Byli jsme nakonec v Nera devět dní, bo malá nepřibírala kolik bylo třeba a Věrka udělala co mohla, aby nás podpořila

konsa
9. čer 2011

já musím trochu souhlasit s @hest že Věrka mi taky moc nesedla. Můj dojem je ten, že je úžasná pro ty, kdo si jí objednají (a zaplatí), ale statní pacienti jí moc nezajímají. Holčina u mě na pokoji jí měla objednanou - 3 dny jí vyvolávali (jako mě) a Věrka byla na ní úžasná. Opravdu jí moc pomáhala. Moc jsem tenkrát Petře záviděla, že si jí objednala. Jenže, když jsem se jí na něco zeptala já, tak mě odbyla a bylo vidět, že jí obtěžuji. A to prosím měla službu! Nebylo to bohužel jedinkrát, ale víckrát, co se mi tohle stalo, takže já jsem kvůli tomuto o ní nezískala valné mínění. Ale říkám, pokud si jí objednáte myslím nebudte litovat.
@rebelie to jsem na tebe zvědavá. Připadáš mi taky jako svéráz (jen v dobrém 😉 ) , takže si myslím, že si sednete 🙂
@rintintyna ahoooj, koukám, že staří holubi se vracejí na místo činu 😀
@antynka1 tak to je škoda 😉 Terka je taky pěkná čertice, takže se opravdu nenudím 🙂

rebelie
9. čer 2011

@konsa Jj, svéráz určitě jsem 🙂, tak uvidíme, jak si sedneme... Kdyžtak to pak ještě budu řešit, nebo holt nebudu mít nikoho a uvidím, na koho tam narazím...

rintintyna
9. čer 2011

@rebelie no já jsem vlastně také dost svéráz a náš první kontakt s Věrkou byl, že jsem jí napsala takový laškovný mail, načež mi odepsala, že mi raději doporučí někoho jiného, bo porod je pro ní intimní a vážná záležitost. Nakonec jsme si to vyjasnily a v hodně věcech dost rozumněli. Ale souhlasím s tím, že i ostatní PA jsou určitě velice milé a není třeba se strachovat🙂
@konsa 🙂)))

rebelie
9. čer 2011

@rintintyna Tak to jsem tedy zvědavá, jak si sedneme... No, uvidíme, mám se ozvat tak někdy na konci prázdnin, tak to bude překvapení...

rebelie
9. čer 2011

@rintintyna Přemýšlím, jak si představit takový "laškovný" mail 😉

rintintyna
10. čer 2011

@rebelie no já jsme jako moravačka taková veselá kopa (tím nechci říct) že v Čechách jsou bábovky, ale mám dost osobitý styl humoru a dokážu být taková jako dost otevřená a kamarádská i k lidem, který jsem v životě neviděla a poprvé jim třeba píšu. V podstatě jsem ale vše chtěla odlehčit, tak jsem napsala, že si porod představuju jako takový malý mejdan ve třech, v závěru ve čtyřech, že poklábosíme, něco pojíme, popijeme a v závěru porodíme🙂 a taky, že nevím, jak otec budoucí to bude zvládat, tak že by bolo fajn ho také nějak podpořit. Dnes už se zpětně nedivím tomu, jak zareagovala a taky mi tedy tehdy psala, že dělá při porodu maximum pro maminku a děťátko a otec si bude muset nějak poradit sám.
Při samotném porodu to pak ale bylo jinak 😀 , když jsem si po 150 zalezla na toaletu, že chci mít soukromí, tak si s manželem povídala o všem možném, jenom aby ho trošku rozptýlila a možná, aby mu to nebylo tak dlouhé. Až jsem si chvilku pomyslela, když jsem je slyšela kvokat, jakože halooooooo všímá si mě tu vůbec někdo 😀 😀 😀

rebelie
10. čer 2011

@rintintyna Tak to musel být asi opravdu veselý mail... Představa porodu jako mejdanu ve třech je zajímavá 🙂. Jsem na tu Věrku fakt zvědavá. Ještě posbírám zkušenosti kamarádek a uvidíme, zda si koncem léta padneme do oka, nebo jestli pak budu zuřivě ještě někoho hledat...

agnea
14. čer 2011

ahojte holky,chci jen rict ze jsem pred skoro mesicem v Neratovicich rodila a naprosta spokojenost,presne dle meho prani,mela jsem domluvenou porodni asistentku a bylo to super,druhy den po porodu jsme sli domu, nemam jedinou vyhradu k teto porodnici,preji pohodove tehotenstvi a krasnej porod,

agnea
14. čer 2011

jinak ja jsem mela porodni asistentku Vladku,je to zlatej clovek,dela v Neratovicich jen kratce,vrele doporucuji

aneeq
15. čer 2011

Jen krátce - já taky rodila s Věrkou a byl to parádní mejdan 🙂 opravdu můžu jen doporučit. Vlastně bych nejradši rodila znova, už se nemůžu dočkat (až tak to bylo fantastické :D)...

petra.vavra
16. čer 2011

ahoj holky, krásně se diskuze zase rozjela 😉 a já si klidně dovolenkuju 😉
já se taky přidávám k názoru, že co člověk, to jiná sympatie k druhému...já jsem u prvního porodu neměla domluveného nic, přijela jsem s předčasně odteklou plodovou vodou a byla vyjevená, jak poledne. Když Věrka pochodovala po pokojích, tak jsem se modlila, ať na mě hlavně "tahle ženská nevyzbude", protože jsem z ní měla strašný strach. Když mi píchli oxytocin a já seděla na sále a čekala co mě čeká, byla Věrka ještě ve službě poslední 2 hodiny. Po těch dvou hodinách jsme jí prosili, ať s námi zůstane, jak byla na sále úžasná. Já to zpětně chápu tak, že když bude zase úplně sladká pořád, tak to sama nevydrží a navíc jí bude fňukat o 50% víc mamin, než fňuká doposud. Zažila jsem s Viktorkou fňukandu jednu a stačilo mi to, bylo to fakt příšerný. Věřím, že na sále je profík. Nakonec jsem rodila Terezku s Haničkou Veverkovou, která už tam bohužel nedělá a byla perfektní.

konsa
17. čer 2011

@petra.vavra a druhý porod byl taky v NERA? Domlouvala sis asistentku nebo jsi to nechala zas "osudu" ?

konsa
17. čer 2011

Holky, tak ted jsem volala do Neratovic a moje zlatá Evička Kovaříková už tam prý asi půl roku nepracuje 😒 Tak ted babo raď koho si mám objednat k porodu ☹

petka80
17. čer 2011

Koukám, že to tu zase žije, to je dobře 🙂
Evičky je škoda, ta byla super! U porodu jsem ji teda nezažila, ale byla moc milá a nápomocná, když pak měla službu a já byla po porodu.
Já teda musím říct, že jsem neměla domluvenou PA ani k jednomu porodu a i tak to bylo naprosto v pohodě. Já myslím, že všechny PA v Nera jsou jakože na jedný vlně - nebyl tam nikdo protivný, všichni jsou spíš pro přirozený porod, nikdo necpe žádný zbytečný medikamenty, neodnáší miminko po porodu neznámo kam atd. A jsou ty PA tam jakože zdravě sebevědomé nebo jak to říct 😅 že prostě mají u porodu velkou váhu a nejsou tam jenom jako poskokové doktorů. Můj druhý porod byl hodně rychlý a zvládly jsme ho vlastně s PA samy dvě, doktor přišel asi na poslední dvě minuty - to mi naprosto vyhovovalo musím říct.
Jinak teda u prvního porodu jsem měla Miládku a u druhého takovou mladou slečnu, myslím, že se jmenovala Hana. Obě moc fajn.
Hodně štěstí všem 🙂

petra.vavra
18. čer 2011

@konsa jj byl, přečti si muj druhý porod ve fotoblogu- čtvrtá do party- tam si přečteš všechny peripetie, které mě potkali při domlouvání doktorů....i jak to nakonec dopadlo 😉

konsa
20. čer 2011

@petka80 s tím, co píšeš souhlasím - taková je i má první zkušenost z Nera. Jen se trochu obávám, jestli se to tam příliš nezměnilo. Za poslední rok, rok a půl odešlo většina doktorů a PA, tak je na tom něco "divnýho".
I když ohlasy tady i od novějších rodiček jsou vesměs pozitivní, tak budu doufat 🙂
@petra.vavra jdu číst 😉

konsa
20. čer 2011

@petra.vavra to byl teda nervák 😉 brečim tu dojetím - moc krásně jsi to napsala 🙂

petra.vavra
20. čer 2011

@konsa děkuji 😉 , ač je to samochvalné, ráda si ten porod taky čtu, je mi po tom snad i smutno 🙂
jinak si myslím, že se tam tolik PA nevyměnilo, spíše se to dělo u doktorů. A musím souhlasit, že PA jsou všechny výborné, nenarazila jsem ani na jednu, která by mi byla nepříjemná 😉

konsa
20. čer 2011

@petra.vavra já teda narazila na jednu dost nesympatickou PA, a to Lenku Vejvodovou. Mě nerodila, jen jsem koukala, jak jedná s jinými, když už jsem měla po porodu a teda nic moc 😒 A mluvila jsem s holčinou, co jí rodila a nepěla na ní zrovna chválu. Zda tam ale stále pracuje - nevím.
Ostatní co si pamatuju, tak jsou super.

Tak mě tak napadá, jestli máme vůbec možnost odmítnout PA nebo Doktora a jestli nám musí dát náhradu, pokud je tam někdo kdo má čas? Nevíte jak to je?

petra.vavra
20. čer 2011

@konsa neznám, takže bohužel nemohu reagovat, pevně doufám, že je to pouze vyjímka. O odmítnutí, to je těžké. Většinou přes den by to i šlo, ale v noci slouží jen jeden lékař a ten pokud by nastaly komlikace musí ddělat to co má, pokud bys to nechtěla, tak bys musela dát písemně, že si to nepřeješ. Máš přímo nějakého konkrétního doktora? Kdyžtak napiš IP. P. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru