Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

xsenova
27. lis 2012

@rosalyn @ella_k uplne zbytocne zaberate miesto v Apolinarovi zenam kt. by tam skutocne chceli rodit 😠 Ked nemate peciatku a mate pocas tehotenstva problem tak Vas zoberie Apolinar, Podoli, Motol bez otazok. V 26tt som dostala kontakcie a ako som bola v sukr. peci tak som isla do Apolinara a bez peciatky ma v bez problemov vzali, hospitalizovali a spravili vsetky testy. Lezala som u nich tyzden a keby som potrebovala tak ma tam nechaju aj mesiac. Takze v buducnosti by bolo lepsie keby ste trochu pohli rozumom predtym ako zaberiete miesto 😠

antynka1
28. lis 2012

@xsenova není pravda co píšeš. Já měla v minulém těhotenství problém a obvolávala jsem si rizikové poradny - Apolinář, Bulovka atd. a všude mě poslali do háje.....

petra.vavra
28. lis 2012

@xsenova nějak nechápu co má tvůj komentář společného k diskuzy o Nera porodnici...... každého svobodná volba co dělá, tak proč tolik zloby???

antynka1
28. lis 2012

A ještě mi to nedá - když si to tak rekapituluju v hlavě, tak mě vlastně v Apolináři odmítli 2x - poprvé, když mi vyšli špatně genetické testy - opakovali mi je a vyšli znovu blbě - tak jsem potřebovala genetický UTZ na vyšším pracovišti - moje dr. neměla tak kvalitní UTZ a netroufala si na to - to mě odmítli poprvé, že nejsem registrovaná a podruhé právě se zmíněnou rizikovou poradnou - to se pro změnu jednalo o jaterní testy. Takže já rozumem pohla - narozdíl od prvního těhotenství.....

hujova
16. pro 2012

ahojky, nějaká zkušenost s porodem v Neratovicích dvojčat nebo koncem pánevním? Děkuji

maximka33
17. pro 2012

@hujova ahoj ano naše mimčo bylo koncem pánevním. pro prvorodičku dost nebezpečné na porod a v Neratovicích to ani nerodili, tak jsme se rovnou domluvili na císaře. málem jsme to nestihli, malý se ozval dříve. tebe to taky čeká? byla to pohoda, vše šlo podle mého porodního plánu.

antynka1
8. led 2013

Koukala jsem na webovky a on už v Nerátkách není dr. Budka?

bambulkaivanka
15. led 2013

@antynka1 už není je zpátky v Praze v nějakém soukromém sektoru, víc mi neřekl, taky jsem byla překvapená. Občas má služby v Thomayerce kde dělal i dřív, ale nevím, zda má běžné kontroly.

eliska84
18. led 2013

Holky,tak já taky přidám svojí trošku 🙂.Rodila jsem v Neratovicích před rokem,byl to můj druhý porod.První proběhl v pražském Motole a nemám na něj moc hezké vzpomínky.Porod v Neratovicích byl ale v podstatě za odměnu.V době mého porodu probíhala rekonstrukce oddělení a i nadstandarty byly zadarmo.Měla jsem jednolůžkový pokoj(bylo to jak v hotelu).Při příjezdu do porodnice měl službu doktor Muška(toho jsem se bála 😀),ale naštěstí se služby brzo vystřídali a od té chvíle s námi byla pa Milada Barešová.Moc nám pomáhala,říkala nám křestním jménem,což bylo hrozně přijemné a milé 😉 .Manžela učila,jak mi masírovat záda.Nabízela vanu.....Všechna vyšetření proběhla na pokoji.Až na samotný porod jsem se přesunula na sál,kde jsem bez nástřihu porodila 4 kg holčičku.Bonding proběhl.Kristýnku mi dali hned po porodu na břicho a zabalili nás do teplých dek.Po 3 hodinách si jí asi na 2 minuty odnesli na zvážení,ale koupání proběhlo až večer za několik hodin a byl u toho i můj syn a babička.Šestinedělí parádní,všichni hrozně milý a ochotní.... 🙂 .Za nás jedině Nerato 🙂!!!

maximka33
18. led 2013

@eliska84 tak to je prima zážitek. doufám,ž e se Nerátky moc nezměnily od doby, co jsem rodila před skoro 4 lety. ráda bych tam šla znova. mám stejně daleko i Mělník, na ten slyším taky dobré reference, ale chodí tam dost lidí, co patřili pod Roudnici nebo Brandýs, kde porodnice zrušili, takže tam bude asi stejně dost plno.

maximka33
18. led 2013

@eliska84 a měla jsi to z Prahy blízko? já to mám asi 15 km.

eliska84
18. led 2013

Bydlím V Holešovicích,takže správný směr...ale úplně blízko to není 😉

maximka33
18. led 2013

tak to bude kolem 30 km ne? tam jezdím do Gennetu.

mikov82
25. led 2013

Holky, nenajde se tu nějaká další maminka, která rodila nedávno v Neratovicích? Děkuju za případný info, jak to probíhalo... 😉

moncakolarova
6. únor 2013

Holky dá se v nera rodit do vody?

maximka33
6. únor 2013

@mikov82 tak žádná maminka tam asi nerodí, budeš asi první na řadě 🙂

maximka33
6. únor 2013

@hujova ahoj gratuluji k dvojčátkům, rodila jsi nakonec v Neratovicích?

mikov82
7. únor 2013

@maximka33 ajajaj 😀 chci nějaký reference, ženský, šup sem s informacema 😀
jinak jsem tam volala kvůli prohlídce a zvedla to moc sympatická a ochotná sestřička. vim, že to o ničem nevypovídá, ale tak kdyby to zvedla nějaká naštvaná káča, asi bych byla otrávená, takhle jsem si říkala tý jo, fakt super 🙂 no tak snad se tu ještě najde nějaká maminka z letoška, která tam rodila a dá nám nějaké další čerstvé info 🙂

sabisek
7. únor 2013

Ahoj, take premyslim nad Neratovice, prosim nejakou maminku a nejnovejsi informace. Moc dekuji 🙂

antynka1
7. únor 2013

Do vody, pokud vím, tak se tam rodit nedá.

hujova
7. únor 2013

@maximka33 ahojky, děkuji. Nerodila jsem v Neratovicích, ale v Podolí, bála jsem se, pokud by děti byli nedonošenci a nakonec se vyplatilo, rodili jsme 34+5 tt a normální nemocnice by nás stejně neodrodila.

maximka33
7. únor 2013

@hujova tak škoda, gratuluj ke zdravým dětičkám 🙂

maximka33
22. únor 2013

ahoj holky, tak mám nové zprávy z Neratovic!!!! byla jsem se synem na vstupní kontrole u pediatričky a potkala tam dvě čerstvé maminky, které v únoru rodily v Neratovicích. obě přirozeně a obě si moc pochvalovaly porodní asistentky a taky všechny sestřičky. o doktorech moc nevěděly, protože je viděly jen při vizitách. obě se shodly, že to tam bylo super a hrozně moc se jim líbilo, jak o ně pečovali, velká péče a ochota. takže super doporučení. Jedna maminka měla jen jednu výtku, že s ní na pokoji ležela gynekologická pacientka, což je trochu nepříjemné. jinak si na porodním sále zažila krásnou "zlatou" hodinku s miminkem, pak ho jen umyli, ani nedávali do inkubátoru a zase zpátky mamince na bříško, to mi přijde úplně super.
akorát jsem zjistila, že pokud maminka má za sebou císaře, tak ji prý vůbec nenechají rodit přirozeně. to si ještě musím pozjišťovat, protože bych ráda rodila normálně.

mikov82
23. únor 2013

Ahoj holky,
máme za sebou prohlídku porodnice v Neratovicích a odcházela jsem teda nadšená. Všichni byli moc milí, jak sestřičky, tak doktoři, který jsem potkali na chodbě. Čerstvé maminky vypadaly taky spokojeně. Mají tam dva porodní sály, jeden velký, jeden malý, oba působily fajn, žádný vykachličkovaný šílenosti, ale polohovatelný křesla, míče, žíněnky... mají tam i jednu koupelnu s velkou rohovou vanou, kam - když to jde - vám umožní přístup, napustí vodu, dají nějaký aromaolejíčky a svíčky... no romantika u porodu 😀 😀 respektují tam prý porodní plány (a nemusí být zrovna napsaný, prostě jde o to se domluvit), ale taky záleží, na koho narazíte u porodu. ptala jsem se na možné polohy u porodu, tak jsou tam PA/Dr, kteří to neřeší a nechají to na mamince, jiní zase kvůli "bezpečí" chtějí, aby rodička rodila na zádech. miminko, když je zdravý, po porodu neodnáší, ptala jsem se, jestli je možný, aby ho ani nemyli nějakou dobu, tak mi to PA odsouhlasila. Jo, rodit do vody se tam nemůže. No, a víc si asi teď nevybavím, ale celkově to tam působilo fakt mile, útulně, pokoje hezký... 😉

jancidlo
4. bře 2013

Zdravím, rodila jsem v Neratovicích pred 6 lety (jeste za dob Mudr.Reicha). Jako prvorodicka nevím jestli jsem byla spokojená, ci nespokojená - bylo to období toho obr babyboomu, takze kdyz jsem se do porodnice tenkrát registrovala, meli max. 2-3 porody za den. Kdyz to prislo na me, tu noc bylo 8 porodu. Nemeli pro me ani postel. Dali nás do pokoje kde jiz bylo 6 maminek, pristrcili náhradní k oknu, kam se nevesel ani nocní stolek a manzel sedel na parapetu... Dalsí odpoledne se uvolnil dvouluzák, tak nás tam nastehovali. Díky neuveritelne rychlému porodu jsem ostaní nevnímala. Prijela jsem otevrená na 8 cm, takze jsem sla hned na sál. Vse trvalo cca pul hodiny... Nepamatuju si ani porodní sál..., ale myslím, ze to byl ten malý... Vím, ze tam mají velkou vanu, za její pouzití se platilo 300 Kc. To si pamtuji proto, ze já ji sice nepouzila, ale manzel tam sel omylem zvracet. Syna mi neukázali, hned ho odnesli vedle, slysela jsem ho jen plakat. Kdyz jsem se zeptala, jestli je vse v porádku, rekli, ze v naprostém. Ukázali mi ho az omytého a mozná i obleceného (?). Malej se narodil v 1h v noci a na pokoj mi ho prinesli az v 6h ráno. Nic jsem neresila, nevedela jsem jak to chodí, jak by to melo chodit. Velmi jsem se bála porodu a zbytek noci nechápave premýslela, ze to slo tak rychle. Museli jsme bohuzel zustat ne 3dny, ale 4, protoze synovi neustrihli pupícek - zapomeli na nej. Kdyz jsme porodnici opousteli, nedali mi moje výstupní papíry pro mou gynekolozku. Nastestí bylo vse v porádku! Asi bych podle vsech prectených diskusích mela být nespokojená, ale já jsem se v té dobe tak necítila. Byl to zkrátka fofr... Spousta detí, maminek, babicek, dedesku a jiného prípuzenstva... A to jsem byla v malé porodnici. Predstava Apolináre, nebo Podolí... Továrna na kusy!
Ted jsem znovu tehotná a resím kam do porodnice. Nejblíze mám Bulovku-dojezd 10min., ale s nemocnicí jako takovou mám !!!otresné!!! zázitky, tak se trochu bojím. Jak na detském, tak s dospelýma. Premyslím znovu o Neratovicích, ale pro cleny rodiny, je to hodne z ruky. Jsem ted v 11tt, takze na zacátku a neplánovane, tak jsem zas jak prvorodicka, vyjukaná. Poprosila bych vás o info jak z Bulovky, tak Neratek. Termín mám prelom zárí-ríjen, ale jak se zde docítám, do porodnice se musím registrovat uz ve 14tt. Budu vdecná za kazdé info o techto porodnicích. Díky.

adelkav
4. bře 2013

@jancidlo ahoj, taky zvažuju Neratovice a Bulovku. Bulovku mám logisticky dostupnější, v Neratovicích zase slouží můj gynekolog. Ve středu se ho zeptám a asi dám na jeho doporučení. Jinak na Bulovku se registrovat musí v tom 14.tt do Neratovic ne....tak si říkám, jestli by byla velká prasárna registrovat se na Bulovce a případně to pak změnit na Neratovice. V obou porodnicích rodily kolegyně a kámošky a s oběma byly spokojené.

maximka33
4. bře 2013

@jancidlo ahoj, to jsi fakt asi vychytala baby boom v Nerátkách. já rodila před 4 roky a byla to fakt pohoda, i dětské sestry na nás měly čas. ale ted je tam jiná primářka, tak plánuju,že zase pojedu na prohlídku, je to každé pondělí od 16 hodin a přihlásit se dá telefonicky. Bulovka pohotovost katastrofa, gynekologické oddělení fajn. v porodnici jsem nebyla. kde přesně bydlíš?

jancidlo
4. bře 2013

@maximka33 Ahoj, jsem ze Zdib. Kdyz jsem rodila na konci roku 2006 byl to opravdu obr babyboom a porodnice praskaly ve svech. Moje gynekolozka mi tenkrát doporucila Apolináre, nebo Podolí. Tak jsem se tam registrovala, ale kdyz jsem se tam byla podívat a registrovat (Aplinár), chovali se ke me jako ke kusu nábytku. Vubec se mi tam nelíbilo., tak jsem to sla zkusit do Podolí. Tam se mi líbilo, ze je tam vse, co mímo i mamca potrebuje, ale prístup snad jeste horsí nez u Apolináre. Delalo to na mne dojem, ze pokud tam nemás známí, nebo nejsi celebrita, jsi fakt jen kus, který je tam otravuje. Zustala jsem tam zaregistrovaná, abych nekde byla s tím, ze se jeste poohlédnu. A v té dobe jsem slysela super refernce na Neratovice. Tak jsem tam zavolala a oni na me koukali, ze jsem teprve ve 3mesíci, ze uz se chci registrovat. Nakonec jsem odrodila doopravdy tam a i za takové kalamity, která tak malou porodnici potkala. Moje sousedka rodila obe deti na Bulovce a nemuze si to vynachválit (byla císarem). A dalsí dve kamarádky od té doby berou Bulovku velkým obloukem. Jednu poslaly z kontrakcema domu, ze mají plno a ona ze bydlí pres ulici, at prijde vecer. Nakonec jí vezla rychlá-pres ulici!!! Druhou nechali 48h v bolestech, bez pomoci, nakonec zacala rodit pretocené mimi, takze se zacala trhat, mrnous mel pupuecníkovou snuru kolem krku, tak musela honem císarem. Ted, kdyz musí s detma, radeji jede na pohotovost az do Motola, nez by stracila nos na Bulovku. A to bydlí Na Stírce... U me je to podobné-co Bulovka, to PRUSER!!! Ted jsou prý ale na Bulovku-porodnici skvelé reference, tak nevím. Nevím jestli riskovat a být od zacátku v nervech, ze je to Bulovka a nebo jet do Neratek, kde jsem uz byla, ale za jiných podmínek a jiných lekaru...

lenka.landova
4. bře 2013

@maximka33 Zdravím, zítra to bude přesně měsíc, co jsem rodila v Neratovicích a musím jen souhlasit s ostatními maminkami - porodní asistentky byly velmi příjemné, celkově taková pohodová atmosféra. Využila i jsem i vanu, což jsem byla ráda. Miminko jsem měla v podstatě pořád u sebe, i dětské sestřičky byly super (i jako psychická podpora). Jediný mínus jsem viděla v pokoji - ten týden byl baby boom, takže všechny nadstanadardy i měnší pokoje plné a na nás zbyl jen 4-lůžkový, což opravdu nebylo ideální, ale přežili jsme to. Takže za mě Neratovice určitě doporučuji 🙂 - nemám sice s čím srovnávat, ale myslím, že tam mají velmi osobní přístup (na rozdíl od velkých nemocnic, kde je člověk jen další kus).

maximka33
4. bře 2013

@jancidlo Tak Jani, vím, že Neratovice jsou pořád dobré, i když jsou tam jiní lékaři. mluvila jsem v únoru se dvěma maminkama, co rodily spontánně, takže jen s PA a byly moc spokojené. jde jen o to, že když jsou nějaké komplikace nebo předčasné porody, tak to tam nedělají. tak je třeba mít záložní plán, třeba tu Bulovku. Holky od nás z diskuze Srpen 2013 Bulovku chválily, rodily před rokem a půl, tak snad to nebude tak zlé.
@lenka.landova moc gratuluji k chlapečkovi!!!! měla jsi asi trochu smůlu, že bylo tolik miminek, ale možná to bylo i tím, že zrušili porodnici v Brandýse. z tvého příspěvku je poznat, že jsi byla spokojená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru