Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

terezkax
20. čer 2013

no na Mělník (jejich přístup - jak PA tak Dr.) jsem nečetla zrovna dobré příspěvky, Neratovice jsem chtěla vždycky. Předpokládám, že tam jsou nové PA a zatím jsem nikde nenatrefila na nějakou stížnost na ně. Jen doufám, že se natrefím do toho jejich malování. Neříkali nějaký přesnější termín?

terezkax
20. čer 2013

@maximka33 no na Mělník (jejich přístup - jak PA tak Dr.) jsem nečetla zrovna dobré příspěvky, Neratovice jsem chtěla vždycky. Předpokládám, že tam jsou nové PA a zatím jsem nikde nenatrefila na nějakou stížnost na ně. Jen doufám, že se natrefím do toho jejich malování. Neříkali nějaký přesnější termín?

maximka33
20. čer 2013

@terezkax já teda v poslední době čtu lepší recenze na Mělník. i když jsem v Neratovicích rodila. v každém případě se tam maluje první týden v srpnu a to mám právě rodit. navíc by mě po císaři zase hnali do císaře, to nechci.

simcaagi
24. čer 2013

Ahoj, já se chystám rodit v Neratovicích, ale termín mam začátkem srpna! Takže mě teda asi pošlou jinam. ☹ Jdu ve čtvrtek do poradny tak se zeptám.

terezkax
24. čer 2013

@simcaagi dnes jsem byla v Neratovicích na prohlídce porodnice a ptala jsem se na to srpnové malování. Malovat budou, ale za provozu, takže bez přerušení příjmu rodiček. 😀

terezkax
24. čer 2013

@maximka33 dnes jsem v Neratovicích viděla 3 PA z 5 a přišly mi milé a příjemné, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne 😵

matam
24. čer 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda má z Vás někdo zkušenost s porodem s Mudr Ptáčkem? Předem díky 🙂

maximka33
25. čer 2013

@matam mně dělal císaře a byl vtipný, fakt jsme se nasmáli. odborník to je taky 🙂

simcaagi
25. čer 2013

@terezkax Jéé to se mi ulevilo, už jsem myslela, že budu muset jinam🙂 Ale malování za provozu, to bude zajímavé. A nemocnice líbila po prohlídce?? Já na prohlídku asi nepůjdu, kdysi jsem tam byla když rodila ségra a působilo to na mě příjemně. Víc vidět nemusím🙂

terezkax
26. čer 2013

@simcaagi Jsem prvorodička, takže jsem potřebovala pro zklidnění vědět, do čeho jdu. Za prohlídku (cca 1h) vybírají 100Kč. Je to tam hezké, personál usměvavý a milý. Akorát nemocnice je takové bludiště. Na gyn. patro se člověk může sice dostat ze 2 stran, ale vstup je jen jedním (2. vstup je pouze na oper. sál, takže zpět k recepci a běžet na druhou stranu 😀).

simcaagi
26. čer 2013

@terezkax Já jsem taky prvorodička🙂 ale na Neratovickou nemocnici jsem zvyklá, přijdu si tam jak doma. Né že bych tam byla tak často, ale chodím tam i ke svému gynekologovi. A porodní sály mají na gyn. patře?

terezkax
26. čer 2013

@simcaagi já jsem se nedávno přestěhovala nedaleko Neratovic z Prahy, kde mám své doktory, takže jsem byla v nemocnici prvně. Monitory a ambulance jsou v 2. patře, gyn-porod. lůžkové odd. se sály jsou ve 4. patře.

simcaagi
28. čer 2013

Tak pokud budeš rodit nakonec teda v Nera, tak se tam možná potkáme 😉

maximka33
28. čer 2013

@terezkax a kde přesně bydlíš?

terezkax
28. čer 2013

@maximka33 Chlumín

mjau
28. čer 2013

ahoj holky, já taky rodila v Nera. Jsem z Prahy a tam bych znovu rodila i kdybych měla jezdit z Aše :D tam je taková péče, až to skoro člověku vadí :D :D nebo aspoň tedy moje zkušenost taková byla. Ve velký porodnici v Praze bych nikdy nerodila, pokud bych nemusela...Porodnice je malinká, porodní sál jeden velký a jeden malinký, já měla štěstí, že sem rodila sama ten den, což jsem využívala všechny tišící možnosti co šli a to společně s manželem, což ve velký porodnici nemůžete. Tam si to musíte prohekat s cizíma holkama a pak už jen mužíčkovi zavolat ať jede skoro k hotovýmu a to by mě tedy dost mrzelo. Doporučuji využít jejich vanu, mají tam geniální podvodní monitor, takže nemusíte vylézat z vody, když vás monitorují a to že vás monitorují ke konci pořád. Dát miminko po porodu na prsa je tam samozřejmostí i po císaři a to tedy klobouk dolů. Miminku nenacpou hned dudlík nebo nevrazej umělý mlíko, ale podporují velmi kojení. Jo a taky parádně a v klidu naučí jak bobíska vykoupat, obléknout, vážit atd. No co mi vyprávěli za hrůzy holky z velkých porodnic, tak prostě za mě velké díky sestřičkám a doktorům za nezapomenutelné zážitky z rození naší holčičky 🙂

karrrla
10. črc 2013

Zdravim,rodily jste nekdo v neratovicich na stolicce?nedavno jsem tam byla na prohlidce a i presto, jak tvrdi,ze jsou otevreni alternativam, zdalo se, ze stolicku se snazi schovat a radeji by, aby byl clovek na posteli

petra.vavra
11. črc 2013

@karrrla já ano 🙂

alushka
11. črc 2013

@karrrla tak to jsem ani nevěděla, že se to dá 🙂, ale ono ve finále stejně bude záležet, jaká poloha pro tebe bude při porodu nejpohodlnější, já jsme si nikdy nemyslela, že budu rodit na boku🙂), ještěže mají v Neratovicích to polohovací lůžko,PA byla moc milá a zkoušela semnou různé polohy, které budou nejlepší

karrrla
12. črc 2013

Diky, v srpnu to prubnu 🙂

terezkax
4. srp 2013

tak už mám porod v Neratovicích zdárně za sebou. Když to shrnu, co jsme tu řešily... opravdu malují za pochodu, polohy nabízí průběžně a na sále byla připravená i stolička (já měla expres porod, takže jsem využila jen míč). Lékaři, PA i dětské sesrty jsou skvělí.

antynka1
4. srp 2013

Informace pro těhotné - v Nebozezu se budou pořádat kurzy pořádáně porodnicí:
MILÉ TĚHULKY
máme pro Vás připraveny PŘEDPORODNÍ KURZY pořádané Nemocnicí Neratovice.
Pro více info kontaktujte přímo porodnici: predporodnikurzy.ner@mediterra.cz nebo tel. 315 637 471.
☻ ZAČÍNÁME již 13.8.2013 ☻

alushka
4. srp 2013

@terezkax moc díky za info 🙂 a velká gratulace k Adélce, přejeme hlavně hodně zdraví!!

enah
4. srp 2013

Prosim nevite jak to v Neratovicich chodi na prijmu?
Uvazuji nad tim, ze do Neratovic prikvitnu az s rozjetym porodem, ale jsem porad nerozhodna. Jsem registrovana v Podoli a kontroly tam mi vyhovuji - nemame auto. Na druhou stranu ale nejvic duvery citim k Neratovicke porodnici a hlavne me laka pohodove oddeleni sestinedeli co se v Podoli ocekavat moc neda, prej. 😖 Taky pokladam Neratovice za jedinou moznost pokud budou mit v Podoli plno. Vim, ze bych mela nejdriv do Neratovic zavolat a registrovat se tam. Otazka je - kdyz to neudelam a prijdu tam jiz v prubehu porodu - stejne se mnou vsechny papiry vyplni, a nebudou protivni, ze ne? .)

petaloudi
4. srp 2013

@enah Když jsem byla minulý týden na prohlídce, PA říkala, že by bylo dobré, aby se tam alespoň jednou zašlo na kontrolu kvůli vyplnění papírů. Ale že se samozřejmě může přijet rovnou rodit, jen předtím zavolat, jestli je místo (já mimochodem řeším podobnou situaci, jsem také registrovaná v Podolí, chci rodit i chodit na kontroly v Neratovicích, ale mám trošku strach právě z toho, aby neměli zrovna plno... v tom případě bych jela rodit do toho Podolí, ale tam vůbec nedokážu odhadnout, jak by se tvářili na to, že jsem kontroly měla v Nera a u nich jsem od registrace vůbec nebyla).

enah
4. srp 2013

@petaloudi no jo, ja bych tam sla strasne rada, ale jak nemame auto.. v tomhle pocasi... a ze prohlidky jsou jenom v pondeli - nejak se mi nedari se tam dostat.(
Podoli se nema jak tvarit - kdyz tam prijdes v rozjetem porodu a maji volno a si registrovana nic nebrani tomu aby te prijali. Kazdopadne taky bych Ti tam doporucila alespon jednu poradnu, aby si oni skompletizovali papiry a vysetreni o tobe a nestravila jsi hodinu na prijmu. 😖

kacorina
7. srp 2013

Prosím nevíte kdo doprovází k porodu v neratovicích..?Jsem po druhé těhotná a u prvního porodu mi byla Lenka a dr.Winter.Byli skvělí ,nevím zda jsou stále tam..je to už 5 let))díky za odpověd

terezkax
7. srp 2013

@kacorina je tam hodně PA (hlavně mladé holky) a interní i externí lékaři (střídají se po 12h). Já přijela v době, kdy se střídaly služby, takže jsem zažila 2 Dr. - Dr. Vanko a Dr. Žáčková - oba super. Vše vysvětlili a byli skvělí. PA jsem měla p. Danielu Pernou.

@enah v Neratovicích se neregistruje jako v pražských porodnicích. Pokud budou mít volno, měli by vás vzít i bez předchozích návštěv.
I když jsem stihla před porodem 2 monitory+kontroly, bylo při příjmu i tak hodně papírování. Při papírování při kontrolách hlavně řeší alergie, rodinnou anamnézu,... při příjmu jsme s manželem papíry vyplňovali při monitoru. Tam jde hlavně o souhlasy s epidurálem, CS,... Před odjezdem jsem do porodnice pro jistotu volala, jestli mají volno.

enah
7. srp 2013

@terezkax dekuji.) vidim ze mala Adelka ma jenom tyden. Gratuluji! Pokud mas chvilku casu muzes napsat jake je setinedeli? Jestli muze miminko spat s matkou v postely, jestli ho odnasi, nebo je to na matce, jestli poradi u kojeni voc nebo min...a jetsli za tu dobu co si tam byla nerodil nekdo do vody. 😀

terezkax
8. srp 2013

@enah mimča mají takové ty vozíky, ale naše Adélka měla 2. noc krizovou (neustálý brek), tak jsem si ji vzala do postele a nikomu to nevadilo a jí to zklidnilo. Některé maminky využívaly odnášení dětí na noc. Jinak je od narození dítě stále u matky na pokoji. Porod do vody se v Neratovicích nepraktikuje. Jedinou možností je relax ve vaně, samotný porod pak probíhá na sále (polohovací křeslo, míč, stolička,...). Šestinedělí máme už poklidné. V porodnici sestřičky pomohly s kojením. Áďa totiž pořád u prsa usínala a pak byla nevrlá z hladu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru