Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

ivana24
20. bře 2009

aluskas: jinak na monitoru je i dětský stoleček na malování, měla jsem sebou jednou Filipa a v poho 😉
holky a normálně zazvoňte na ten zvonek, buď nikdo nepřijde, tak je plno a nebo pro vás sestra přijde 😉

uyvona
20. bře 2009

Aluskas.
Na monitor běž radši ráno. Mají tam 2monitory a z toho jeden na heslo (tedy maminky, které mají už před porodem se na něm nečapou, jelikož chytá jen tep matky, nikoli dítěte, čapou se jen maminky co jsou v tom 36-37tt, záleží na velikosti bříška).
Mě se stalo, že 2x jsem byla na monitoru ve 4.patře.Změna je vždy napsaná na dveřích. Když je to ve 4.patře, tak to tam jede jen na 1monitor.
Já chodila vždy kolem 7.30h, ordinuje se od 8h. Tak jsem si tam chvíli četla časopis, sestřika většinou začala natáčet třebas před osmou hodinou. No, na monitoru jsem byla tak 30minut. Jednou i déle, jelikož miminko furt chtělo spinkat.
Když jsem tam byla takhle brzy ráno, tak jsem byla první nebo druhá.
Také záleží, v který den to je, když má primář ambulanci, bývá tam dost narváno. Já chodila ve čtvrtek. To bylo fajn, z monitoru jsem se šla třebas provětrat ven a primář ordinuje od 9h, takže mi to krásně vyšlo.

yvn

aluskas
20. bře 2009

To je super...tak to já vyrazím tak, abych tam byla první, ráno bude moci pohlídat Máťu manžel a pak mi ho tam na 8.30 než pojede do práce přiveze a poradnu už zase zvládnu s ním.
Takže vyřešeno...díky moc!!!

ivana24
20. bře 2009

No v únoru moc maminek nebylo, ale v tom červnbu to bude mazec...to je mnohem víc porodů 🙂

sluninka
22. bře 2009

uyvone...já jsem chodila na monitor nejdřív přímo do porodky, ale tam byly dány 2monitory a dole ve 2.patře jsou 2 a šla jsem na ten kterej byl volnej...

ivan..teda já rodila v lednu a to tam bylo pořád natřískáno 😀

sluninka
22. bře 2009

ještě mě napadá, že když jsem šla do poradny, tak to tam bylo vždycky psycho, samá těhotná, hrůza...

hlavně si vždycky dojděte nejdřív na monitor, pak na ambulanci...a monitory mají většinou přednost před prohlídkama - pokud nejsou objednaný....jakmile sestra zahlásí kdo jde s monitorem, tak hned vylítněte, dost často se tam předbíhá...

jo a dr. taky odbíhá k porodu, takže se může stát, že tam budete čekat třeba 2hodiny...vemte si pití a nebo jsou tam automaty a v čekárně je hroznej vzduch 😀 mě tam bylo pořád hrozný vedro 😅 😀

ivana24
22. bře 2009

Já jsem v čekárně otevírala pořád okna 😀 No ale já byla naobjednaná, takže v 8monitor, v 9 Bilina v 10 už s Filípkem 😉 To víte, po zkušenostech s Filípkem jsem nic nenechala náhodě......V únoru byly tak 3 až 4 porody denně. Mě se zdá, že tam bylo málo lidí, asi proto, že jsem byla na tom nadstandardu a ty chodí zvlášť na dětské vizity, tak to nebyl takovej frmol 😉
Jo a ke konci jsme musela jít na kontrolu i v úterý a to byl mazec, ještě že o mě věděla sestřička, že jdu jen ukázat monitor, tak mě vzala 😉

lucie.krajcarova
23. bře 2009

Aluska, a to jdeš ve 28. týdnu na monitor? Já šla poprvé před 2 týdny, a to jsem v 37tt..

sluninka
23. bře 2009

já jsem šla na monitor poprvé ve 36tt 😕

aluskas
23. bře 2009

Holky, ne, jdu taky až v 36.týdnu. Ale v prvním těhu jsem chodila v Praze už od 30.týdne, takže jsem myslela, že tady je to taky tak.
Každopádně to ale zjišťuji s předstihem, protože mám 11.měsíčního syna a nemám hlídání, takže to vše absolvuji s ním...no někdy docela stresy...
ale až půjdu na monitor, tak bude muset hlídat manžel, protože to by tam s ním bylo o nervy..

ivana24
23. bře 2009

aluskas...docela rychle po sobě děti, máš můj obdiv 😉

lucie.krajcarova
23. bře 2009

Aluska a kde vlastně bydlíš?

aluskas
24. bře 2009

Ivano, díky, ale zvládla by to každá, ono se totiž nedá nic jiného dělat než to zvládnout 😉

Luci, bydlím v Neratovicích- Libiši. Předtím jsem bydlela v Praze a pokud vše vyjde snad ještě tento rok se přestěhujeme zpět do mého rodiště - východních Čech 😀
No ale pak už se fakt nikam nestěhuji 😀

lucie.krajcarova
24. bře 2009

aha tak tě taky čeká stěhování, my poputujem do Tišic u Mělníka, snad ještě před porodem.. je to šílené, jestli teda bude ten císař, tak nejpozději za 17 dní..

aluskas
24. bře 2009

Luci, ty bláho, tak to já bych asi před porodem stěhování nedala...no i když pak s prckem to taky není nejlepší..
tak držím palce ať to proběhne v co největším klidu

aluskas
24. bře 2009

Holky, nevíte jestli v Neratkách nemají nic proti tomu, když budu chtít, aby mi mimi dali na břicho ještě neumyté a nechali dotepat pupečník?
Budu mít určitě s sebou porodní plán, tak to tam napíšu, ale zajímá mě, jak jsou vstřícní a jestli s tím nedělají problém.
Díky!

lucie.krajcarova
24. bře 2009

Aluska, ptala jsem se na to při návštěvě (chtěla jsem, aby manža dostal mimčo na břicho, když já budu mít cŘ) a PA říkala, ať si to napíšu do porodního plánu, takže to zní nadějně.

aluskas
24. bře 2009

Luci, díky, tak to je paráda, tak já to tam taky napíšu a budu doufat, že to projde 🙂

petra.vavra
24. bře 2009

aluskas- určitě to vyjde... mě splili všechny má přání. Pokud nebudeš chtít odebrat pupečníkovou krev, tak v tom nebude problém. Pokud ano, tak dotepání samovolně na těle matky není možné z hygienického hlediska. 😉

lucie.krajcarova
25. bře 2009

Alu, dnes jsem tam byla na monitoru, přijela jsem cca v 9,30, žádná fronta, v ordinaci jsou dvě lůžka, byly jsme tam dvě. trvalo to cca 20-30 min a pak jsme sepisovali porodopis. na gyn. hned vedle jsem se dostala v cca 10,20 a trčela jsem tam až do 11:45. sestra si volala zvlášť pacientky a zvlášť monitory.. Jinak jelikož jsme pořád KP, tak už si se mnou Dr. Kalivodovová domlouvala termín na císaře.. mmch velmi jemně a šetrně vyšetřuje, je super!!

lucie.krajcarova
25. bře 2009

Holky, setkaly jste se některá s PA Pavlou Ptáčkovou? jako průvodce v nemocnici byla super, ale jinak jsem její jméno ještě neslyšela..

uyvona
25. bře 2009

Ahojky,
Pavla Ptáčková je velice příjemná. Já ji měla u císaře, připravovala mě na operaci. A vše v pohodě. 😉 🙂

lucie.krajcarova
25. bře 2009

Yvon, tak díky, vidím, že můj první dojem nezklamal, to je prima!!!! navíc mě asi taky čeká císař, takže vím s kým 😅

ivana24
25. bře 2009

Dr. Kalivodová je bezvadná....
Lucko, kdy jdeš? 😉

sluninka
25. bře 2009

ahojte holky..

teda já si ty jména vůbec nepamatuju 😀 akorát vim,že mě rodil Winter, ale ty dvě PA co se tam střídaly, to ví jen bůh..ale super byly obě,to si pamatuju 😵

fakt jsem nenarazila na někoho kdo je neoochotnej..

holky pokud budete chtít něco čistýho, jako povlečení, podložku pod sebe, síťovaný kalhotky, a cokoliv pro mimi,tak jim to hned řekněte, nikdy nebyl problé a vše ochotně dali..já měla těch kalhotek asi 10 a naúčtovali jen jedny 😀 no čistota je čistota 😀

lucie.krajcarova
25. bře 2009

Ivčo, předběžně jsme domluvené na 15.4., ale zítra to musím potvrdit.
Sluni, to je fajn, nebudem na sobě a na mimi šetřit 🙂 a jakou podložku myslíš?

ivana24
26. bře 2009

Luci: jsou to podložky jako pro mimi, ale dávaj to pod tebe, abys neušpinila hned prostěradlo. A chceš císaře s epi? Nebo s celkovou?

lucie.krajcarova
26. bře 2009

Ivano, určitě s epi, pokud to bude plánované. ale pokud bych začala rodit dřív, tak nevím, jakého císaře mi udělají, kolik bude času. epi působí za delší dobu než celková narkoza.

uyvona
26. bře 2009

Lucko, a kdo Ti bude dělat císaře? Mě dělal Dr.Winter, naprostá spokojenost.
Já si nechala celkovou narkózu, jelikož jsem po těch porodních bolestech chtěla mít pokoj, zavřít oči a otevřít, až bude po všem. Lokální bych si nedala a Epi už vůbec ne. Jde mi o to, že po zkušenostech lumbální punkce (vpich do páteře) jsem řekla, že už NIKDY VÍCE žádný zásah do zad injekční stříkačkou. A ten pocit, že neucítím půlku těla bych také nechtěla prožívat.
kdybych měla někdy druhé mimi a musela bych znovu na císař, takže bych volila zase celkovou narkozu. Mimčo se neuspí v celkovce, jelikož Tě uspí, až když lékař stojí nad Tebou se skalpelem,aby se neuspalo miminko. Tak to probíhalo u mě a i mi to tam vysvětlovali.

lucie.krajcarova
26. bře 2009

Tak já bych chtěla jen lokální, abychom oba byli u vědomí, a manža pak mohl dostat prcka na břicho.. jinak by ani nemělo smysl, aby tam byl... ještě nejsem napevno domluvená, takže nevím, kdo to bude dělat, zítra se to snad dozvím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru