Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

enah
8. srp 2013

@terezkax .)) smejem sa ako tie dety radi u prsa spia a potom sa rozculuju ze su hladne.)))
Dakujem, presne to co pises, od Neratovic ocakavam a dufam, ze /ak sa tam dostanem tak to tak vyjde. Hlavne s ami zda dolezite vedomie, ze ked budem chciet mat malu pri sebe, tak sa na mna nik nebude divat "divne" a nechaju ju aj u mna celu noc. To v Podoli by bol asi nesplnitelny sen. Uz dnes mam ms bolesti a slabe krce, tak asi necham rozhodntie - ked sa to rozjede - kam mierime na emocionalnom popude.)

petra.vavra
10. srp 2013

@enah já měla VIk celou dobu u sebe v posteli a nesetkala jsem se ani jednou s nějakým špatným pohledem, spíš jsem si jí pak dávala do toho vozítka sama, protože jsem fakt spala tak tvrdě, že jsem sama měla strach, abych do ní nedrkla, přece jenom je to vysoká nemocniční postel, ale v posteli dítě být může, hezký porod 😉

enah
12. srp 2013

@terezkax @petra.vavra dekuji holky, presne to jsem chtela cist.))) dekuji. Bohuzel, mam od detstvi atypicky ulozeny bederni klouby, nasvtevu ortopeda jsem odkladala az na konec - a result : doporucuji sekci. ani to jinak nezkousejte... Cierno. Nechcem tomu ani verit. Kazdopadne PA mi napisala, ze v tomto pripade su Neratovice lepsie ako Podoli, pretoze mozem mat dieta hned pri sebe. Mate niektora z asebou sekciu v Neratovicich? Prala bych si manzela pri sebe a bonding a pak i na pokoji byt s manzelem a s detatkem od zacatku. Ja sama jsem prisla na svet sekci a byla jsem prej silene uplakane dite - prej zcela bezduvodne. Takze bych rada aby ta nase beruska, nemela tak sokovy start do zivota.

hest
12. srp 2013

@enah se mnou ležela paní po sekci, byly jsme na dvojlůžáku a měla u sebe jak muže tak miminko-) takže věřím, že to jde-) držím palce-)

rebelie
12. srp 2013

@enah Nemám info přímo z Neratovic, ale teĎ mi je PA taky doporučila pro případ, že bych musela na plánovanou sekci (první šlo ven akutném císařem). A abych Tě trochu uklidnila, syn je narozený akutní sekcí a byl zlaté miminko... jo, v šestinedělí hůř usínal, ale jinak byl fakt zlatej (což mi pomáhalo se s tou sekcí lépe srovnat). A možná se můžeš zkusit poptat i na Mělníce - po akutní sekci jsem teda byla asi 14h na JIPu bez miminka (to mi asi po 6h přinesl ukázat manžel), ale pak už jsme byli na pokoji všichni tři spolu. A manžel byl se synem hned o začátku a staral se o něj... Možná, že u plánované sekce by šel i ten bonding. A ještě mě napadá, co se týče toho šokového stavu - prý je lepší, když se aspoň něco nechá na miminku, takže šok je menší, když si porod samo rozjede, a pak přijde sekce... tak je otázkou, jestli by aspoň tohle u Tebe nešlo - počkat na první kontrakce, a pak honem do porodnice na sekci.

terezkax
13. srp 2013

@enah se mnou na 2lůžáku byla maminka po sekci. Ihned po probuzení z anestezie měla syna u sebe, na JIP nedávají, chodí ale často kontrolovat stav maminky i mimča.

alushka
19. srp 2013

dneska jsem aktivní zavolala na gyndu, kdy si mám přijít pro papír na mateřskou a objednala se na první poradny-monitor do porodnice 🙂 ve .36.tt budu v půlce září a zrovna bude v ambulanci dr. Bilina, toho jsem při prvním mimču nezažila v poradně ani při porodu. Holky nevíte, jaký je? díky 🙂

kaci1
21. srp 2013

Tak já přidávám čerstvou a již svojí druhou zkušenost s porodem v Nerátkách. Tentokrát jsem rodila pouze za asistence dvou úžasných porodních asistentek a svého manžela. Nikdo se mě nesnažil nastřihávat a tak porod proběhl úplně bez poranění. Tentokrát jsem měla problém s dýcháním, ale jelikož jsem byla v dobrých rukách, tak mě holky hnedka navedly .-) Opět jsem si prožila druhý nádherný porod s úžasnou poporodní péčí. Kdyby se mi tolik nestýskalo po své holčičce, která na mě čekala doma, tak bych si tam opravdu skvěle odpočala 😀

skajana
21. srp 2013

@enah Není to sice úplně čerstvá zkušenost, ale co můžu srovnávat s porodem sekcí v Praze a Neratovicích, rozhodně doporučuju Neratky 🙂 Dceru si po porodu převzal manžel, mě dali hned po zašití na normální pokoj, kde jsem měla miminko i manžela u sebe jak dlouho jsem chtěla, první noc si ji nechaly sestřičky, pak už byla se mnou (povětšinou u mě v posteli 🙂). A s tou uplakaností to taky nebude žádné pravidlo, obě holky jsou zlaté 🙂

skajana
21. srp 2013

@alushka zažila jsem ho několikrát v poradně a nakonec mě rodil (sekcí), docela sympaťák, takový rázný ale v dobrém slova smyslu 🙂

enah
21. srp 2013

@skajana takt to se tesim - mylsim , ez som rpe Neratky rozhodnuta, zajtra tam idem na prvu "poradnu" . Uz mi druhy ortoped dal opacny nazor- ze mozem rodit prirodzene, tak uvidim ako sa k tomu Blina postavi, kazdopadne dufam, ze do Neratovic dojdeme a ze mi napustia vanu, mylsim, ze pri vystrelujucich bolestiach do kycli a krizov to bude najlepsie... tie vystrely uz mam par dni.) snad ze kontrakcie budu ine. 😝

stassy
21. srp 2013

@alushka Bilina je můj gyndr tady v Praze, chodila jsem k němu už při prvním těhotenství a je super, velice příjemný pán a u mě má navíc plus, že neměl problém s tím, když jsem chtěla odmítnout některé pro mě zbytečné procedury. 😉

alushka
22. srp 2013

@stassy
@skajana Ahoj holky, moc díky za reference 🙂

petaloudi
9. zář 2013

Jak je to v Neratovicích s návštěvama? Na jednolůžkovém nadstandartu je mi to jasné, ale co ostatní pokoje? Je vyhrazený pro návštěvy nějaký čas? A můžou na pokoj nebo se musí být jen na chodbě. Chtěla bych dvoulůžkový pokoj. Díky.

terezkax
9. zář 2013

@petaloudi návštěvy mohou být jak na pokoji, tak na chodbě - tam není moc míst na sezení, takže pokoj je lepší. Doba návštěv od 14-18h

alushka
9. zář 2013

@petaloudi já jsem byla na dvojlůžáku a návštěvy mohly být přímo na pokoji. Návštěvní hodiny už si nepamatuju, jestli byly, ale myslím, že asi jo, ale přišlo mi, že byly docela dlouhé, protože manžel se neomezoval. Jen se tam myslím na oddělení vyzouvá nebo si může dole na recepci koupit na pár korun návleky🙂

petaloudi
9. zář 2013

@terezkax
@alushka Děkuji.

terezkax
10. zář 2013

@alushka návleky byly zdarma u dveří na oddělení 😵

alushka
19. zář 2013

dneska jsem byla v Neratovicích poprvé na monitoru a musím říct, že jsem spokojeněší ještě víc než před 3 roky. Na monitoru byla milá, mladá porod.asistenka, dokonce i anamnézu a porodopis sepisovala, až jsem tam byla sama a ne před jinou cizí paní vedle na monitoru, v ambulanci jsem skoro nečekala, s monitoru jsem měla přednost. Překvapilo mě, kolik věcí na podpis mi dali domů na pročtění, před 3 lety jsem teda nepodepisovala skoro nic🙂 Ale asi se jistí🙂

petaloudi
22. zář 2013

Tak mě napadlo, kolik je vlastně v Neratovicích dvoulůžkových pokojů? Na stránkách píšou, že pět pokojů je jednolůžkových, ale o tom, kolik je těch dvou, tří a čtyř ani slovo. Na třílůžák se mi už nechce a za nadstandart mi přijde zbytečný utrácet. Jaké máte zkušenosti - vyšel na vás pokoj, který jste chtěly?

hest
22. zář 2013

@petaloudi já měla kliku a dvakrát mi vyšel ten samý dvojlůžák i ta samá postel-) Takové menší Deja vu -)

alushka
23. zář 2013

@petaloudi podle jejich stranek je 5 jednolůžkových, jeden dvoulůžkový, jeden třílůžkovýc a jeden čtyřlůžkový, další 2 čtyřlůžkový jsou pry gynekologicke

sonia79
23. zář 2013

Holky v Neratovicích občasně rodí můj skvělý MUDr. Barták, měla jste některá to štěstí??

bambulkaivanka
24. zář 2013

@alushka asi to mají po té rekonstrukci nové, protože když jsem v květnu 2011 rodila tak byly 2 třílůžkové. Já tedy byla na třílužáku a nemůžu si stěžovat. Rodila jsem ve středu a do pátku jsem tam byla vlastně sama, potom mi tam dali jednu maminku se kterou jsme dodnes občas v kontaktu a v sobotu rodila další mamča. Já jsem šla domů v neděli, takže vlastně jen jednu noc jsme tam byly komplet. Letos bych to chtěla taky tak, ale uvidím jak to vše bude, čekám dvojčata tak uvidíme, kdy se jim bude chtít ven 🙂

alushka
24. zář 2013

@bambulkaivanka aha, já jsem se právě dívala na ten jejich ceník a tam mají uvedený jen jeden 3-lůžkový pokoj, ale nevím, jestli se to nějak nezměnilo☹ já jsem byla minule na dvoulůžáku, teď bych chtěla jednolůžák, tak uvidím🙂)

jasmina73
11. říj 2013

Nic se nezměnilo:5 x jednolůžkový, 1x dvoulůžkový , 1 x třílůžkový, a 2x čtyřlůžkový. Běž se podívat na prohlídku. Je vždy v pondělí odpoledne.

petratrape
9. lis 2013

rodila jsem v Neratovicich v zari, lekari Winter a Chocholaty byli oba v poradnach velmi prijemni, doporucuju oba, mela jsem svou porodni asistentku a pri porodu k tomu jeste mistni, taky pohodovou a sikovnou. Rodila jsem v poloze, kterou jsem si vybrala, byl to rychly a bezproblemovy porod. Jedina, silne negativni zkusenost byla s dr. Zackovou, nasledne me jeji spatne chovani potvrdily sestricky a PA. Byla silne arogantni, nejen na me, ale i na obe PA. Doporucuju se vyhnout.

terezkax
11. lis 2013

@petratrape dr. Žáčková mě rodila a musím říct, že super, akorát se pořád tvářila, jako by jí člověk strašně otravoval

alushka
11. lis 2013

já jsem rodila v Neratovicích 10,10. Rodil mě dr. Chocholatý, byl super, takový ukecaný a PA Pavlína Prusenovská, úplně skvělá, moc milá. Jinak na porodním sále je přímo váha atd., takže miminka váží, měří a ošetřují přímo před vámi. Porodní lůžko je polohovatelné, můžete rodit i na boku. V rohu jsem tam zahlédla i porodní stoličku. Byl volný nadstandatd, takže jsem rovnoi byla na jednolůžáku, až na konci chodby, takže tam byl klid, dobře jsem si odpočinula. jen to bylo trochu dál na sesternu🙂
Jinak sestry na šestinedělí moc milé, samy aktivně nabízely že ukážou kojení, přebalování, koupání...Jídlo nic moc, ale to není super v žádné nemocnici. Návštěvní hodiny se na jednolůžáku moc neřešily.
Celkově super, rodila jsem tam už před 3 roky, ale tentokrát jsem byla spokojená ještě víc.

petratrape
12. lis 2013

@terezkax tak to musela být opravdu super 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru