Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

janiczkas
26. únor 2016

@pernicek1 My třeba dostali doporučení a kontakt na Járu Trhoňovou, ale protože měla úplně nabitý diář, zastupuje se s PA Ditou. Té jsem zavolala, jasně mi vysvětlila, co za dané peníze očekávat a sama dopředu řekla - aniž bych se sama pídila - že v případě, že by se cokoli den D v porodnici semlelo a byla by potřeba každé ruky, musela by být paralelně u jiného porodu, automaticky by se cena za její služby pro mne snížila a to, že pro mne nemohla být v kuse a v plném nasazení, by se zohlednilo. To samé kdyby místo spontánního porodu došlo k sekci. Proto konkrétně jí se neplatí za služby dopředu, ale až po. A to mi přijde oboustranně fér.

A máš pravdu, plně.s tebou souhlasím, zaplatit si něco, co ve finále nebylo plněno, jsou vyhozené peníze i zklamání.

marbusa
27. únor 2016

@pernicek1 Tak pokud tam PA nakonec nemůže být a není, tak by po tobě nic chtít neměla....

marbusa
27. únor 2016

@janiczkas Dopředu se snad neplatí nikomu myslím, já také zatím nic neplatila....(krom 500CZK za prohlídku porodnice, které mi stejně proplatila pojišťovna)

renond
3. bře 2016

@marbusa 500Kč jsi platila za prohlídku Neratovické porodnice??? 😕 😕 😕 to nemyslíš vážně... 😀

kercitka
3. bře 2016

@marbusa Já platila za prohlídku 100,-

renond
3. bře 2016

@kercitka No právě, já taky.... 😀

lamia
3. bře 2016

Já jsem před 2 týdny platila taky 100.

vesperlynn
4. bře 2016

My platili taky 100 Kc (za 2 osoby dohromady)

marbusa
4. bře 2016

Hm, tak já 500,-CZK, možná to bylo i za konzultaci s PA. Každopádně mi to je jedno, protože mi to stejně pojišťovna proplatila 🙂

hanfab
12. bře 2016

@fififjonka Rodila jsem v kvetnu 2014 v Neratovicich bez predem domluvene PA nebo duly a vse bylo super. Jelikoz jsem taky rodila 40 hod ( a maly pak musel ven cisarem), vystridal se u me asi vsechen zdravotnicky personal porodnickeho oddeleni a musim rict, ze jsem se snad nesetkala s nikym byt jen naznakem neprijemnym (jen jeden starsi lekar, jmeno si uz nepamatuju..) . Vsechny PA uplne fantasticke, stejne tak i porodnici a detske sestry a detsti lekari. Pece na sestinedeli vyborna, ze se mi ani nechtelo skoro domu ;) Jedina stinna stranka byla strava - to byla velka tragedie :D
Takze i pres to "40 hodinove martyrium" mam na porod v Neratovicich prijemne vzpominky. Hlavne, ze jsem ja i nas maly poklad vse zvladli v poradku.

Jinak, co se tyce penez, tak po nas nikdo zadnou zalhu za nic nechtel..Zda se mi to dost podivny. Pri odchodu jsme jen zaplatili poplatek za jednoluzak a nejake dalsi sluzby (vyuziti velke vany, epidural, obvazy na SC..), tot vse.

V Nera opravdu staci jedna prohlidka, na monitory muzete chodit ke svemu gynekologovi, pokud na to ma vybaveni. V kvetnu me ceka dalsi porod a i kdyz jsem Prazak, tak stejne opet pojedu do Neratovic, ani jinde registrovana nejsem. Snad to vydrzime dost dlouho, aby nas tam vzali (jo, do 36.tt Vas tam nevezmou).

ponickova
13. bře 2016

Holky, měla z vás některá přímo PA Járu Trhoňovou? Vážně nad ní uvažujeme, ale pořád váhám nad cenou. (10 tisíc), a jestli to nezvládnout i bez soukromé PA. Máte někdo čerstvé zkušenosti s porodem s PA (třeba i jinou z Neratek)? Přiznám se, že tato částka je pro nás tak vysoká, že to musíme zvážit... přece jen těch nákladů na miminko je mnoho. Pohybují se tak běžně ceny i jiných PA či dul? Vůbec nemám představu.

kercitka
13. bře 2016

@ponickova Měla ji moje kamarádka a já jsem s ní teď domluvená na květen. Zatím spokojenost, uvidíme co porod 🙂

pekkaa
13. bře 2016

@ponickova ahoj. Ja ji mam taky a taky super spokojenost. Uvidime co porod😉

vesperlynn
14. bře 2016

Ahoj holky, ja myslim, ze hodne zalezi, co od porodu chces.. kamarádka, která rodila v Nera rikala, ze vsecky PA jsou tam ok, ze zadna asi není vylozene prusvih. Ale při svém druhem porodu tam pry narazila na TAK skvělou PA - pry porodila v sede na manzelovi. 🙂 Tak za to ja bych tech 10 tis. rada dala. 🙂)

Bohuzel na srpen uz nemuzu sehnat ani PA ani dulu - bud mají plno nebo dovolenou, takze ja asi "usetrim"..

eorien
14. bře 2016

@ponickova Ahoj, já rodila v říjnu s Pavlou Sedláčkovou a bylo to úžasné. Kdyby nebylo jí, tak bych neporodila, natož přirozeně, jak jsem si přála. V jiné nemocnici by mě po zcela zastaveném porodu rovnou řízli, Pavla mi přinesla čerstvě narozené miminko na "očuchání" a porod se mi sám od sebe zase rozjel, myslím, že nejen ona, ale všechny PA tam ví, co dělají a díky tomu mám skvělé vzpomínky na svůj první porod. Za mě to byly ty nejlépe investované peníze. Bez všeho ostatního se miminko zcela jistě obejde, stačí mu maminka a poklidný příchod na svět. Lepší kočárek se dá pořídit až na něj budou peníze. Lepší příchod na svět už mu ale nikdy nedopřeješ. Takhle jsem to brala já a v tomhle světle pak už ty peníze tak katastroficky nevypadají...

ponickova
14. bře 2016

Holky (a hlavne @eorin), moc děkuji za vaše názory. Eori, to si také říkám, že na pozadí materiálních věcí, které dřív nebo později z našeho života zmizí, je porod zážitek, na který nikdy nezapomeneme. Já mám porod teď nastavený asi takhle "nějak to přežít", ale ono to asi jde i úplně jinak - vědomě ho prožít v klidu a harmonii. A to mě na tom dost láká.

supermarket1976
14. bře 2016

@ponickova Ano, mám skvělou zkušenost s paní Květou Novákovou a taky Ditou Schniererovou. Byli jsme domluvení s Ditou, která s námi dělala přípravu, ale měla po 3 nočních a službu měla Květa. Byla fantastická!!!

eorien
14. bře 2016

@ponickova Takhle jsem to měla nastavené já. Věřila jsem sama sobě, že dokážu porodit bez jakéhokoli zásahu zvenčí, snažila jsem se brát každou kontrakci jako další krok, který ke mně přiblíží miminko, ne jako bolest a snažila se být neustále, co nejvíce v klidu. I přesto nastala situace, se kterou jsem si rady nevěděla, a proto jsem byla šťastná za PA - člověka, kterého jsem dopředu znala a bylo mi s ním fajn. Jen díky tomu pak můj porod dopadl krásně a já jsem opravdu dokázala porodit, jak jsem si přála - bez poranění, bez traumata pro miminko - hned po deseti minutách se krásně přisál, vůbec neplakal a byl viditelně spokojený...

marbusa
21. bře 2016

@eorien Nemůžu než souhlsit, jsou to ty nejlépe investované peníze...čert vem kočárky a vše ostatní....
Porodila jsem teď 13.3. Jak píši výše, s Miladou Barešovou....porod byl po ricinovém koktejlu, protože mi už hrozili vyvoláním (byla jsem 41 plus 4) a byl to dost fofr. Milada stihla přijet na vytlačování hlavičky, ale sehrála tam pro mě nezastupitelnou roli a porod byl i díky ní úžasný....navíc tedy opravu fofr, od příjezdu do Neratovic 2h a malá byla venku...Ve vaně 3 kontrakce a praskla voda a na sále 3/4 hodinky....bez nástřihu, bez poranění a to jsem prvorodička (mimochodem vřele doporučuji i aniball).....Celý personál byl naprosto úžasný a profesionální. Mám na porod nádhernou vzpomínku, za kterou je i sto tisíc málo ;) Je důležité si uvědomit, že porod není jen záležitost toho jednoho dne, ovlivní to vás, vše okolí, vaše dítě a váš vztah k dítěti na celý život a za to je těch 10 tisíc směšných....
S Miladou jsme se viděly 4x před porodem, takže bylo fajn, že jsem ji znala a ona mě také poznala a věděla co potřebuji a teď si ještě udělala výlet za námi do Jablonce, aby nás zkontrolovala týden po porodu....to je taky poměrně důležité, protože stavem rodičky po porodu se bohužel nikdo v klasickém zdravotnictví moc nezaobírá a jsou z toho často nemalé zdravotní komplikace, o kojení nemluvě......My máme vše na jedničku a za to jsem moc vděčná. Neratovice na tom mají veliký podíl !

marbusa
21. bře 2016

@vesperlynn Jo a co do poloh, já mimo jiné rodila také v sedě na manželovi 🙂 Vystřídali jsme těch poloh několik, pro každou fázi porodu a pro každou rodičku a dítě je dobré něco jiného, proto je super individuální přístup, který v Nerat. mají....

marbusa
21. bře 2016

@eorien Také mohu z prvních dní malé na světě říci, že kromě prdů, které ji občas trápí, ale hned od nich pomůže masáž, je to zlaté dítě....v noci ji musím na kojení budit, takže se krásně vyspím a přes den taky většinu času spí....věřím tomu, že nejen klidné těhotenství, ale i krásný přirozený porod a období po něm k tomu hodně přispěly.....nenechte si sebrat ten nádherný proces umělými zásahy a zbytečnými sekcemi (pokud to není nezbytně nutné), pak to tam chybí....

reziinnka
22. bře 2016

Slečny, neznáte někdo jméno PA v šedým triku, černých kalhot, černých vlasů a brýlích? 5. zprava? A jméno slovenské doktorky, která tam pracuje? Tyto dvě mě rodili a já mám pro dcerku knížečku, kde píšem, jak rosteme, jaký máme pokroky a také kdo nás rodil a tak, tak kdyby jste věděli jména, tak pište 🙂 Děkuji 🙂

petaloudi
23. bře 2016

@reziinnka ta PA s brýlemi je Hanka Zahradníčková.

hani1234
25. bře 2016

Ahoj maminy, chtěla bych rodit v Neratovicích .. Mohla by mi prosím některá z vás poskytnout informace , na kolik takový porod vychází .. Jaké je tam prostředí, možnosti atd . Budu moc ráda za info, klidně do zpráv . Děkuji

pekkaa
25. bře 2016

@hani1234 ahoj. Ja to mam sice jeste jenom pred sebou, ale treba dost info se da najit i tady na jejich strankach a je tam u cenik: http://www.nemocnice-neratovice.cz/rubrika/180-...
Jinak prostredi se mi tam hodne libi. Je to takove utulnejsi, ne jako klasicka nemocnice. Hodne prijemne to tam na me dychlo.. Porodni asistentky jsou taky super. Porody vedou co nejvice prirozene.. Takze proto jsem si to vybrala🙂

hani1234
25. bře 2016

@pekkaa A vy už jste se tam musela taky registrovat ? Četla jsem na jejich stránkách, že z důvodu velkého zájmu je nutná registrace mezi 28-30 tt . V úterý tam tedy zavolám . A s tou porodní asistentkou jste se spojila předem ?

pekkaa
25. bře 2016

@hani1234 ja mam vlastni PA, sousedka me zname, takze nevim jaky je normalni proces. Oficialne se zaregistruju az ted pristi tyden kdy tam mam jit na prvni kontrolu, ale vi uz o me samozrejme delsi dobu.. Je dobre mit svoji vlastni PA, se kterou se potkavas pred porodem a vsechno s ni domluvis. Ale stoji to dost penez, takze pak zalezi jestli to za to stoji. Jinak pry vsechny PA jsou super, takze to ani uplne nevadi nechat to na nahodu

hani1234
25. bře 2016

@pekkaa Mam vyjednanou dulu .. Jinak netrvám na tom, aby tam byla ta nebo ta PA .. Stejnak je neznám, věřím, že profesionálky jsou všechny. Ja tam v úterý zavolám, a domluvíme tu registraci, když to tam uvádí

hani1234
29. bře 2016

Ahoj holky, prosím o zkušenost v Neratovicích .. Je tu někdo, kdo rodil v Neratovicích a neměl dopředu dohodnutou porodní asistentku ?? Je lepší ji mít nebo ne ?? Je to nějaký rozdíl ? Rada si připlatim, jen aby to mělo nějaký význam

fififjonka
29. bře 2016

@hani1234 taky mam vyjednanou dulu, jinak jsou tam pry vsechny PA fajn, tak tomu necham volny prubeh. Osobni zkusenost sice nemam, ale aspon od te me duly mam nejake info..a pak tady z konika. Na prvni kontrole jsem byla na oddeleni, tak jsem to tam trochu omrkla a az na mirny chaos tam byla prijemna atmosfera, PA mile, i kdyz jedna dost od rany, u porodu bych uprednostnila nakou jemnejsi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru