Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

rintintyna
2. dub 2013

@maximka33 to určitě ne, vlastně jsem s ní téměř nepřišla do styku, akorát po porodu se nějak motala kolem, vlastně ani nevím proč, protože službu měl MUDr. Budka 😀 a myslím by si i s Věrkou vystačili, ale něchtěla mi odejít placenta a Věrka tomu ještě chtěla dát šanci a potírala mi břicho hřebíčkovým olejem. Primářka jak se tam nachomítla, tak k tomu měla akorát takové komenty, že mě tím prostě byla nepříjemná a pojala jsem k ní nesympatie 😀 opravdu nic zásadního 😉

katuska_01
2. dub 2013

@alushka tak to je fajn, no ačkoliv jsem z Prahy tak všechny velké porodnice na mě působí dle zkušeností ostatních ve většině případů jako......pošlete dalšího ať to máme za sebou, ale na Neratovice ve většině případů, až na pár vyjimek pěje každý chválu, tak bych ráda rodila tam 🙂 Díky za info. To by bylo fajn, potkat se tam s někým "známým" uvidíme kdy to na nás přijde 😠 😀

janovkov
2. dub 2013

@ljonas ahoj, já jsem rodila dvakrát v Neratovicích a před prvním porodem jsem chodila na předporodní přípravu do Brandýsa nad Labem. Odkaz najdeš zde: http://www.brandyskymatysek.cz/denni-program/kl...
Kurzy vede porodní asistentka Věra Nováková, která pracuje i v Nerátkách.

ljonas
4. dub 2013

@janovkov děkuji, určitě si zkouknu www stránky

maximka33
13. kvě 2013

holky, dnes jsem byla v Neratovicích na prohlídce. začátkem srpna tam plánují malování, tak pozor. Jinak jsem byla velice spokojená, porodní lůžka jsou super polohovací, více se rodí a míň řeže (císař), nechají dotepat pupečník. jen ty 4lůžkové pokoje mě děsí..

hest
15. kvě 2013

@katuska_01 já jsem taky z Phy a rodila jsem tam dvakrát-)a spokojenost-)

rebelie
15. kvě 2013

Jen upozorňuju, že z Neratovic prý odcházejí obě tamní propagátorky přirozených porodů PA Věrka i Milada, je možné, že se tma ledacos změní, nebo taky ne... to holt asi bude muset někdo prubnout a povědět, jak to tam bez nich chodí...

petaloudi
16. kvě 2013

@rebelie A nevíš, kdy mají odejít? Abych věděla od jaké doby se zaměřit na recenze a na kdy naplánovat prohlídku porodnice. Díky

rebelie
16. kvě 2013

@petaloudi Prý ke konci května, ale nevím, všechno to mám z druhé ruky... ale již z vícero druhých rukou, takže předpokládám, že nějaké změny skutečně probíhají... nicméně myslím, že se dotknou především těch, co fakt touží po přirozeném porodu v tom smyslu, že by nejraděj, aby je všichni nechali na pokoji a ony mohly v klidu porodit... ty, co hledají hlavně dobré zázemí a jakžtakž příjemný personál, budou asi spokojené... ale jsou to jen dohady.

miranda77
17. kvě 2013

info také z ruky (kamarádka s Věrkou chtěla rodit na konci května), ale odešly k poslednímu dubnu ...

mooncaa
17. kvě 2013

@miranda77 A kam šli? Já teda neplánuji Neratovice, ale spíš Mělník, tak jestli se nepřesunuli tam.

miranda77
17. kvě 2013

@mooncaa to bohužel nevím, jen mi vyprávěla, že byla původně domluvená s Věrkou, ale ta jí volala, že tam končí ... zůstávají v Neratovicích a tak mají myslím nějakou jinou PA (pavla ptáčková - jen tipuju, jistá si nejsem 😖 )

alushka
17. kvě 2013

ty jo, tak to jsem zvědavá, taky bych chtěla rodit v Neratovicich, už jsem tam rodila malýho a byla jsem moc spokojená, hlavně prostředí super a málo lidí, měla jsem PA nějakou mladou, byla super, Věrku jsem tam jen zahlédla, propouštěla moji spolubydlící a na mě byla Věrka dost rázná, u porodu jsem byla raději, že tam byla milá holčina🙂 tak snad budu spokojená zase...pak sem písnu

katuska_01
17. kvě 2013

tak to jsem teda zvědavá......každopádně jinam ani jít nechci, jsem pevně rozhodnuta pro Neratovice, proto jsem se ani nikde neregistrovala v Praze. Takže to prubnu a dám pak taky vědět 😉

petaloudi
20. kvě 2013

Samý říjnovky 😉 Tak doufám, že se ozve i někdo dříve, jestli se tam změnil přístup k přirozenému porodu.

maximka33
24. kvě 2013

holky, zaslechla jsem, že se snad v Nerat. dá rodit do vody, má s tím někdo zkušenost?

rebelie
26. kvě 2013

@maximka33 Domnívám se, že tato možnost v Neratovicích není - můžeš být ve vaně v první době porodní, ale miminko se tam narodit nesmí.
@mooncaa Pokud vím, tak Věrka už bude působit jen jako soukromá PA a k porodům chodit nebude, je dvojnásobnou babičkou a chce se věnova vnoučatům... kam zmizela Milada, to nevím.
@alushka Zajímavé, mě Věrka zas tak rázná nepřišla... možná to bude tím, že srovnávám s Ivanou Königsmarkovou - ta rázná je, ale mám ráda obě.

indulka
28. kvě 2013

Do vody se tam rodit nemůže. Vana je k dispozici jen pro první dobu porodní. Věrka opravdu odchází na konci května, bohužel. Třeba ji ještě stihnu 😅
Jinak mám zatím s lékaři rozporuplné zkušenosti, vyloženě negativní s Dr.Žáčkovou. Velmi nepříjemná, arogantní, manipulativní. Reference i z jiných porodnic, kde působila, jsou jednoznačně negativní.

jennyska
30. kvě 2013

Ahoj maminky,

na Modrém koníkovi si nově vytváříme takovou společnou knihovničku pojmů a zkušeností o všem, co se týká mateřství. Témat je opravdu hodně a jedno z těch, které by vás mohlo zajímat a hlavně byste do něj mohly přispět, je Porodnice Neratovice https://www.modrykonik.cz/porodnice-neratovice/ 😉

Stačí, když kliknete na zmíněný odkaz a napíšete svou zkušenost a nebo článek o nějakou novou znalost obohatíte. Osobní zkušenosti mohou velmi pomoci maminkám, které se do Neratovic chystají a nebo se mezi porodnicema zatím jen rozhodují.

Děkuji Vám, že se přidáte a pomůžete nám si navzájem pomáhat 😉
Mějte se fajn!
Janča
Modrý koník - Asmira team

ringle
30. kvě 2013

@miranda77 paní ptáčková je úúúúúúúúúúúúžasná-DOPORUČUJI

ringle
30. kvě 2013

@maximka33 jsou tam i jednolůžkové,dvoulůžkové....záleží jaká je obsazenost

maximka33
30. kvě 2013

@miranda77 Marti, ty chceš rodit v Neratovicích? jak to máš daleko?

petra.vavra
30. kvě 2013

@miranda77 pavla ptáčková je náš anděl, takže za mě výborný výběr!!!

miranda77
31. kvě 2013

@maximka33 😉 Míša ... ne ... jsem po sekci a jak jsem se tu dočetla, tak přirozené porody po sekci příliš nepodporují ... kamarádka tam rodí , možná právě touhle dobou 😉

maximka33
31. kvě 2013

@miranda77 jo promiň, Míšo. ze stejného důvodu se tam nehrnu, i když poprvé jsem tam byla maximálně spokojená.. a kam tedy pojedeš?

miranda77
31. kvě 2013

@maximka33 já ještě nevím, pojedu se podívat do Vrchlabí ... (mám poblíž rodiče)

helen_hrudkova
5. čer 2013

Ad Věra Nováková: má teď každé úterý dopoledne poradnu v http://www.acentrum.eu/

terezkax
19. čer 2013

@maximka33 jak dlouho trvala ta prohlídka? Já tam jdu v pondělí, tak abych věděla, na co ce mám připravit. Bylo vás tam víc?

maximka33
19. čer 2013

@terezkax tak do hodiny to trvá. záleží, kolik je lidí a dotazů. byly tam dva páry a já.

maximka33
19. čer 2013

@terezkax a proč nejdeš do Mělníka? teď v březnu z Nerátek odešly dvě dobré porodní asistentky..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru