Porodnice Neratovice. Máte čerstvé zkušenosti?

dagmik
25. srp 2007

Nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy nebo zkušenosti s tím, jak to vypadá teď v Neratovicich v Almedě nebo jak se přesně ta porodnice jmenuje? Hledám další alternativu, když mi to nevyjde na Bulovce.

antynka1
8. dub 2010

Peťo a který dny je tedy lepší chodit na monitory? Za chvíli už začnu taky chodit, tak by bylo dobré vědět, kdy tam kdo je 🙂

petra.vavra
8. dub 2010

anty- já to myslela tak, že ve čtvrtek má ordinaci Bilina. Na monitory nejlépe ráno tak kolem 8 a pak k doktorovi. Jinak přes den je to zabijárna a nejhorší co můžeš mít je doba, když se náhodou sejde víc porodů najednou a porodnice si vezme monitor nahoru 😠 .

petka80
9. dub 2010

Čau holky.

Tak jsem zase doma.

Hodím vám sem, co jsem psala holkám do naší dubnový diskuze, jestli vás to zajímá 😉

Musím vám ale popsat svoji včerejší "porodní anabázi", to se nasmějete 😅
Odpoledne mi začaly docela křeče, jakoby křeče do podbřišku a do kříže, nepravidelně, pak k večeru častější, uložila jsem v 8 Aničku a zkoušela to měřit, bylo to po 10 minutách. Tak to říkám mamce a ta že hned musím do porodnice, že druhý porod je rychlejší atd. Tak jsem chvíli váhala, ale fakt už to bolelo, tak říkám, že jedeme, taťka mě odvezl po dálnici do Brandýsa, kde čekal manžel a jeli jsme do porodnice do Neratovic. To už to bylo po 7 minutách, tak si říkám, dobře že jedeme. Přijedeme tam, monitor, samozřejmě že to skoro ustalo, kopečky max. 40, navíc ty nejhorší křeče to ani nezobrazilo, naopak to kleslo třeba na 5, to jsem fakt nepochopila Pak jsme dobu čekali na dr. než mě vyšetří, dlooooho ve mě hrabal a že jsem na půl cm, pak se furt rozmejšlel a nakonec říká, ať tam radši zůstanu, že se uvidí, kdyžtak mě zítra zase pustí. Mě představa, že tam zůstanu sama na třílůžáku (nic jinýho volnýho nebylo) úplně vyklepala, jenže on mezitím zmizel na nějakou akutní operaci, tak jsem se tam rozbrečela PA, že už mi vlastně nic není a že chci domů. Tak že prý klidně, ale že musím počtat na toho doktora. Tak jsme tam zas čekali a nakonec jsme se teda dočkali, vypadala jsem jako blázen, že jsem si to zase rozmyslela, no a jeli jsme domů, do postele jsem se dostala v půl 2. Usnula jsem, ze začátku mě ty křeče ještě budily a pak to ustalo a celkem jsem se i vyspala......
Chápete to, já prostě asi porod nepoznám.......
Dneska tam máme přijet zase, na kontrolu a na monitor.
Akorát se utěšuju tím, že s Aničkou to bylo úplně stejný, jeden den kontrakcí, večer už po 5 minutách, pak přes noc se to uklidnilo, druhý den pomalý rozjezd a narodila se ten druhý den večer. Tak se modlím, aby to bylo taky tak......

petka80
9. dub 2010

Ta PA byla Věra Nováková, byla moc fajn, akorát tam chudák lítala jak had na holi a to neměli žádný rozjetý porod, to už si vůbec neumím představit. No a dr. byl dr. Muška, z toho teda moc dobrý pocit nemám, takovej nerozhodnej, vyšetření bolelo jak čert, chtěl mě tam nechat přes noc vlastně jen pro svoji jistotu, asi 😒

No, dneska jsem byla klasicky na monitoru a v ambulanci, tam byl dr. Winter, ten je mi teda moc sympatickej, jsem otevřená na prst, hlavička naléhá, může to být dneska nebo zítra, tak uvidíme. Poslíčky mám teda ale hustý 😝

petka80
9. dub 2010

A ještě k těm poradnám. Minule jsem tam byla ve 36 tt, ve středu dopoledne, to byl masakr, dvě hodiny čekání na monitor a další dvě v ambulanci. Zato dneska jsme dorazili až před dvanáctou, na monitoru už jsem byla sama a v ambulanci jako druhá na řadě, takže celkem jsme to stihli za necelou hodinu, to je podle mě úplnej zázrak. Takže asi fakt buď brzo ráno nebo až takhle pozdě.

lucie.krajcarova
9. dub 2010

Petko, to si teda užíváš!!! ale už se to zaručeně chystá!!!!!! kdyby to přes víkend nepřišlo, kdy půjdeš na další kontrolu? jo a jak rychle jste dojeli do porodnice?

petka80
10. dub 2010

Luci - chystá, chystá, ale nic z toho 😝 Kdyby přes víkend nic, tak v pondělí na kontrolu a případně ve středu nástup do porodnice a ve čtvrtek vyvolání.......
Z Prahy jsme tam za 30 minut. Já ale byla u mých rodičů u Turnova a to je skoro hodina. No, když tak jsou po cestě další porodnice - Turnov, Boleslav, Brandýs...... 😀

Hezký víkend všem!

antynka1
10. dub 2010

Petko - to úplně chápu, já si taky říkám že to nepoznám, pořád mě někde něco bolí, píchá, tvrdne a tak... A až se k tomu přidají opravdový poslíčci, tak pak porod, pokud mi neprdne voda, tak snad ani nepoznám 😀 Tak snad se Eliška umoudří a vykoukne na svět dříve než vyvoláváním - už se to asi fakt chystá 🙂 O tom Muškovi už jsem to někde slyšela, že není nic moc....
Taky přeji hezký víkend

lucie.krajcarova
10. dub 2010

holky, říká se, že poslíčky odezní ve vaně, kontrakce ne. stojí to za vyzkoušení. no u mně to nešlo, tenkrát jsme vanu ještě neměli v provozu, jen sprchu a to asi není ono 🙂 ale tenkrát to už kontrakce fakt byly a v porodce si mě nechali. my teď slavíme Martínkovy narozky a je tu veselo. právě jsme měli ohňostroj 😀

antynka1
10. dub 2010

Luci - to jsem také slyšela - problém je, že už teď mám problém vylézt z vany, takže se jenom sprchuji a až budu mít rodit, tak do vany už nevlezu tuplem - jedně s pomocí a to nevím, jestli bude manža zrovna doma 🙂 Jediné co přichází v úvahu je sprcha 😀
Jo jinak jsou zkoušela tu autosedačku na Cortinu, jak jsi psala a jde to úplně super zlehoučka 🙂

rintintyna
11. dub 2010

ahoj holky, Peti jééé ,tak ty ses potkala s Věrkou? ta je fakt skvělá 😅 o Muškovi mi ani nemluvte. V porodce jsem byla dýl, kvúli nízké váze Klárky. Tři dny po sobě přišel na vizitu, vždycky jak kdyby mě viděl prvně,děsně se divil co tam vlastně dělám a pokaždé chtěl vidět stehy 😕 taková zvláštní figurka 😖

petra.vavra
11. dub 2010

ahoj holky, tak jsem se dneska zase po dlouhé době vyspala v klidu, mám za sebou dva zápočty, tak zase chvilku pokoj. Jinak Věrka je nejlepší PA Neratovic, na ní prostě nikdo nemá. Její zkušenosti jsou k nezaplacení 😉

antynka1
11. dub 2010

Peťo - tak to gratuluji k zápočtům - zase bude chvilku klídek 🙂 Moc dobře to znám 🙂
Je Rinti - dlouho jsi tu nebyla, jak je? A jak se vede Klárce?
Tak doufám, že na Věrku budu mít štěstí a bude u mého porodu.
Když malují od 24.5. - 31.5. takby měly přijímat do půlnoci 23. a pak od půlnoci 1.6.? Nevíte?

petra.vavra
12. dub 2010

Petko80-????????, tak schválně jestli přijde jo 😀 😀

antynka1
12. dub 2010

Peťo - zase nepodala hlášení, co? 😀 😀 😀

petra.vavra
12. dub 2010

jo jo přesně tak 😀 😀 , hele my jsme šmíralky 😀

lucie.krajcarova
13. dub 2010

tak Petka už je asi v tahu!!!!

antynka1
13. dub 2010

Vypadá to tak 🙂 Myslím, že Petka chodí do dubnovek, ale ty jsou uzavřené - tam nic nezjistíme 😠

petra.vavra
13. dub 2010

holky 😀 😀 😀 , no mě přijdou ty uzavřené skupiny na nic...ale tot pouze muj nazor. pisu sem to co chci a co si myslim, ze si mouhou precist i ostatní....kdyz chci nekomu naspat vic, ma IP 😉

petka80
13. dub 2010

Cauky! Tak se hlasim Neratek, uz mam Elisku u sebe, narodila se v nedeli pet minut pred pulnoci, 51 cm a 4050 g. Mame se dobre, porod byl nakonec rychlovka, az budu doma, podam podrobne hlaseni 🙂

petra.vavra
13. dub 2010

no Peti gratulace.....to je nádhera, už se moc těším na popis 🙂 🙂 🙂

antynka1
13. dub 2010

Petko - obrovská gratulace!!!! To je nádhera! Krásné míry a pěkný macík 😉 Těším se na fotečky a detaily. Už nám to s holkama bylo jasný 😀
Koukám teď na stránky porodnice a už tam nevidím tu hlášku o malování - můžete tam některá kouknout, jestli mě nešálí zrak?

lucie.krajcarova
13. dub 2010

Petko, moc blahopřejeme! a vypadá to na spontánní porod, že jo? paráda 🙂
Anty, taky jsem tam nenašla nic o malování. ale možná by bylo lepší tam zavolat.

rintintyna
14. dub 2010

Ahooooj, tak předem velká gratulace Peťce k Elišce, také se těšíme na obrázky a na info. Nám se daří dobře, včera jsme byli na převážení, tak Klárka má už konečně 3kila 😅 je to pořád takový drozdík no ale už se pronese 😝 kontrola na gynekologii v poho, akorát mám ještě dubovkovat tu svoji hrčku tam a další miminko na UTZ nebylo, ale prý se stávají takové případy 😕

lucie.krajcarova
14. dub 2010

Rinty, jaké další miminko? že bys byla zase těhu, tak ryychle? a kolik měla Klárka kg při narození?

antynka1
14. dub 2010

RInti - jak píše Lucka, jak si to myslela? 😉
A holky, volala jsem do porodky a malování nebude!!!! Tak to mi spadl kámen ze srdce, nebudu muset malou přemlouvat ať se narodí jindy 😀

tifany1
14. dub 2010

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Bylo mi řečeno, že v 36tt se mám hlásit v porodnici v Neratovicích. Chtěla jsem si jen ujasnit kdy to berou??? V 35+0 (to se přeci počítá už jako 36tt) a nebo 36+0? A taky kde a u koho???? A ještě jedna věc mám jít cca kolem 30tt na test cukrovky. Nevíte kam mám jít??? Je v té nemocnici přímo laboratoř nebo někam jinam?

lucie.krajcarova
14. dub 2010

ahoj Tifany, to ti přesně neřeknu, mě tam poslala gyndařka, tak jsem šla 🙂 bylo to okolo 36 tt. cukrovku jsem absolvovala už kolem 25 tt, tak ti asi neporadím..

antynka1
14. dub 2010

Na cukrovce jsem byla normálně v laborce, kam mě poslala moje gyn dr. Na ty monitory mám v plánu jít po 35 +0 - tak uvidíme jestli mě nevyhodí, že jdu brzy 🙂

tifany1
14. dub 2010

děkuji za odpovědi....... ještě se zeptám do té laborky jste šly bez objednání??? Já mám taky doporučení od dr., ale chodím do Počernic a dnes mi řekla, že mám jít v místě bydliště což jsou Nerátky.... já taky byla na testu ve 23tt, ale to bylo tím, že jsem ležela v nemocnici a teď mi chce udělat kontrolní test ve 30tt je to hlavně i kvůli dvojčátkům, že prý cukrovka bývá častější.... a jak píše antynka asi taky vyrazím na monitory po 35+0 a je to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru