Porodnice Nové Město na Moravě. Máte zkušenost?

ylona77
3. pro 2007

Ahoj, rodil jste někdo v Novém Městě a jakou máte zkušenost? 🙂

kacci
12. bře 2011

@janaj0 a to je opravdu nutné, ráda bych si malého vykoupala sama nebo není diskuze? Koupou je někde mimo nebo na pokoji (my tam měli umyvadla).

janaj0
12. bře 2011

@kacci mě ani nenapadlo se ptát - no vykulená prvorodička 😔 . Koupou na novorozenecké, tak hned váží a žluťásci jdou pak pod lampu. Ale myslím, že se můžeš domluvit, na pokojích jsou ta velká umyvadla.

kacci
12. bře 2011

@janaj0 no jo, bude to úplně něco jiného, každá nemocnice má svý...musela jsi mimčo vážit před a po kojení?

janaj0
12. bře 2011

@kacci ano, při koupání se ptali kolik nakojíš, ale mamnka, co byla na pokoji se mnou (měla 8.dítě) jim vždy něco řekla - prý se rozkojí až po týdnu 😉

kacci
12. bře 2011

🙂 Díky moc

janaj0
13. bře 2011

@kacci není za co 😉

hotaska
13. bře 2011

@janaj0 Tak to jsem měla asi sakra smůlu ☹ ....... nakonec jsem si určité věci vydupala, ale ty obličeje a poznámky. Přišlo mi dost smutné bojovat za věci které jsou dnes běžné. Asi měli velkou radost když jsem jela konečně domů 😝 . Jinak děti se opravdu koupou tak jak píše janaj0 ☹ a nevím, nevím jak se budou tvářit na jiný požadavek, ale za zeptání člověk nic nedá.
Každopádně jsem byla i ze spoustou věcí spokojená a na porod vzpomínám jako na největší a nejhezčí zážitek 🙂 ....

hotaska
13. bře 2011

Jo, a mimčo se vážilo před a po každým kojení, ale to jsem bojkotovala vážila jsem jednou denně ....... nemá to absolutně význam, donošené zdravé miminko si potravu během dne reguluje samo tak jak potřebuje. Ale uznávám, že je to věc názoru.

janaj0
13. bře 2011

@hotaska no ono to je všude, že když narazíš na nepřístupného člověka, tak se s ním nedomluvíš a naopak. A je jedno jestli je to fakultní nemocnice nebo okreska

hotaska
14. bře 2011

@janaj0 pravda!!!

deyana
14. bře 2011

já tam raději nešla, protože jsem slyšela samé hororové porody. Jela jsem hodinku do nemocnice do Brna a spokojenost. (samozřejmě po prohlídce lékařkou a sdělení, že to určitě stihneme)
U druhého bych nejraději jela zase do Brna.

gaaaabina
8. kvě 2012

20. dubna 2012 se mi v novoměstské porodnici narodila druhá dcera. Stejně jako před šesti lety jsem byla naprosto spokojená. Můj velký dík patří všem lékařkám (MUDr. Staré a mojí gynekoložce MUDr. Minářové, která se nabídla, že bude u toho, přestože neměla službu) a porodním asistentkám (M. Uhlířové a I. Lelkesové), které byly přítomny u mého porodu. Vyšly mi vstříc ve všech mých požadavcích, po celou dobu panovala příjemná a pohodová atmosféra.
Stejně přívětivě se následně chovaly i všechny sestry z porodního i novorozeneckého oddělení. Otázky typu: spala jste?/ nepotřebujete něco?/ chcete něco na bolest? byly naprosto běžné.
Sestry z novorozeneckého maximálně pomáhaly zvládnout kojení a ochotně například přebalily dítě i uprostřed noci.
Novoměstské porodnici nemám co vytknout, personál je nejen slušný, ale i usměvavý a ochotný. Tuhle porodnici můžu jen a jen doporučit.

kvokinek
14. kvě 2012

@gaaaabina já tam rodila v roce 2009 a teď budu opět tam a už se těším 😵

olinkavaci
19. lis 2012

já rodila v Novém městě v roku 2007 a 2009 a v dubnu s etam chystám rodit opět...je pravda,že některé věci se mě tam taky nelibily,ale ve většině sem byla spokojená...

zuzamik
5. črc 2013

Ahojky, prosím o radu: jak je to s registrací před porodem? Na webu nemocnice jsem k tomu nic nenašla... Moc díky za odpovědi!

vojkina
12. črc 2013

@zuzamik registrace není potřeba 🙂

kadyba
29. pro 2013

Ahoj, musím přidat svou zkušenost, rodila sem v Novém Městě na konci srpna 2013 a byla sem se vším spokojená. Personál profesionální, příjemný, do ničeho mně nenutili, manžela sem mohla mít u porodu celou dobu, všechno probíhalo v klidu a to jak na porodním sále, tak pak na poporodním oddělení, možná tak dvě sestry z novorozeneckého nebyly "stále usměvavé", ale rozhodně nebyly nepříjemné. Za sebe můžu tuto porodnici jen doporučit.

jennyska
20. led 2014

Ahoj @kadyba @vojkina @zuzamik @olinkavaci @kvokinek @gaaaabina @deyana @hotaska @janaj0 @kacci a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Novém Městě na Moravě do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-nove-mesto-... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, Ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

joseline
8. kvě 2014

Rodila jsem tam tento týden a jsem maximálně spokojená, mohu jen doporučit.

mariekulis
19. čer 2014

milé maminky já jsem rodila obě děti císařem v této porodnici a jsem na výsost spokojená.můžu vřele doporučit. 🙂 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru