Porodnice Nové Město na Moravě. Máte zkušenost?

ylona77
3. pro 2007

Ahoj, rodil jste někdo v Novém Městě a jakou máte zkušenost? 🙂

martina85
5. pro 2007

Ahoj, nejsem sice těhu, ale názory na Nové Město by mě taky zajímaly.... Je tady někdo z okolí, kdo nám něco napíše?

onno
5. pro 2007

Ahoj já jsem teď ležela v nemocnici v Novém Město na Moravě.Mohla jsem dříve porodit.Tak jsem tam ležela týden na kapačkách.Nemůžu si stěžovat sestry fajn doktoři taky.Měla jsem ležet na gyndě,ale měli plno,tak jsem ležela v porodnici.Byla tam taky semnou pani co by mohla porodit dřív.Ta šla pak domů a přišla další čekatelka.Ta už porodila miminko.Chtěli mě přestěhovat,ale mně to nevadilo.Pak jsem šla stejně domů za dva dny.Všichni jsou moc hodní a když si nevíš rady ,tak ti pomohou.Záleží co vás zajíma trochu jsem to za ten týden tam omrkla. 🙂

ylona77
autor
6. pro 2007

Mám termín 4.1. 🙂 , jsem z Havlíčkova Brodu a první holčičku jsem porodila v H.B.Ale po špatných zkušenostech jsem se rozhodla pro N.Město-slyšela jsem, že je tam dobrý přístup k maminkám a taky je tam podstatně méně porodů-tudíž lepší péče 😀 . Nebo máte někdo jiný názor?
😎

onno
6. pro 2007

Já mám termín 7.1.Co jsem tam ležela,tak ten přístup k maminkám,tam je dobry a k miminkám taky.Nevím jak to je v jiných porodnicích,ale když jsem tam ležela,tak tam bylo 22 miminek z toho jedny dvojčátka.Zrovna měli rodící období. 🙂

mandragora
15. pro 2007

ahojky,já jsem rodila v Novém Městě před šesti lety a bylo vše v pohodě.jen jsem tam narazila na jednu starší sestřičku,která prudila,ale jinak byly všechny i doktoři moc fajn.ted se tam taky chystám,tak doufám,že to bude taky o.k.už teda nejsem ze všeho vyděšená,jak tenkrát,ale asi mně čeká císař,tak to bude zase jiné.podle mně,to bolí v každé nemocnici,at tam nebo tam 😉

vojkina
15. pro 2007

Sestřenice už rodila v NMNM dvakrát a nijak si nestěžovala (poprvé v roce 2001 a podruhé v prosinci 2006). Takže si myslím ,že je to tam dobrý. 🙂
A navíc sem se tam narodila před 19 lety a až bych šla jednou rodit, šla bych určitě sem.

Dodávám odkaz: můžete se mrknout, jak to v porodnici v NMNM vypadá. 😉
http://www.nnm.cz/?id=odd_gyn

krista
9. zář 2009

stylly • 24tt • 7. září 2009 ve 13:29
Ahojky maminky a těhulky,..plánuji porod v lednu nebo na konci prosince(podle mimíska) a rozhodla jsem se pro porodnici v N.m.n.M. máte s ní někdo zkušenosti? 😉 Díky předem za info🙂

twity
15. zář 2009

Ahojky,já už to mám za pár,termín máme 4.10.2009 a taky budem rodit poprvé v N.m.n.M. Co jsem tak slyšela,tak každej má jiné zkušenosti a došla jsem k závěru,že ti nikdo v tomhle ohledu nemůže radit,každej to má jiné a musí si tím projít sám.Byla by hloupost spoléhat na to,že vše bude v poho a personál bude k tobě milý.Ono si spíš rači jen říkat,že zvládla to každá,tak já taky a myslet jen na to hezký,co tě čeká a těšit se,až budeš s prckem hezky doma s rodinou 😵

vladuska101
17. zář 2009

ahoj hoky tak já jsem taky rodila v N.m.n.M a a naprostá spokojenost, sestřičky milý a doktoři taky fajn, i sestřičky na novorozeneckým, měly jsme problémy rozkrmu takže ochotně každé 3hodinky chodily a skošely jsme to, takže spkojenost po všech stránkách můžu jenom doporučit 🙂

twity
29. zář 2009

Ahojky,tady je to nějaké mrtvé 😠 Copak nikdo nerodí v Novém Městě,nebo jak?Tak povídejte,přehánějte 😵

twity
15. říj 2009

Čusík,tak já už to mám zdárně za sebou 😵 Rodila jsem v Novém Městě a byla jsem velice spokojená,personál v pohodě,i když jsem z toho měla největší obavy,i přímo na operačním sále skvělá nálada,až na ty matrace na porodním a stará okna to tam bylo príma a můžu jen doporučit a nikdo se nemusí bát,takže já osobně mám velmi dobrou zkušenost 😉 S malou jsme obě v pořádku,zdravé a máme se čile k světu,bylo o nás moc hezky postaráno,děkujeme 🙂 😉 😀 😵

a123abc
3. lis 2009

Ahoj holky, já jsem v Novém Městě rodila a bylo to super! Sestřičky, porodní asistentka i doktoři skvělí, na sále příjemná atmosféra, tatínek mohl skoro všude a kdykoliv, takže mám jen ty nejlepší zkušenosti. Můžu tuto porodnici doporučit, ničeho se nebojte, navíc porodní sál a prostory u něj jsou i hezké a příjemně zařízené .. fakt super! 🙂

kacci
7. bře 2011

ahojky, v Novém Městě mě čeká porod v půlce dubna (snad), uvítala bych nějaké čerstvé info...vím, že se tam teď stala jedna dvě nepříjemné události, ale nemyslím, že by to byl standard...
Klidně písněte i podrobnější info, jména atd..

raci
7. bře 2011

@kacci ahoj já jsem rodila v NMNM v červnu 2010, kvůli zdravotním komplikacím jsem tam ležela už 5 týdnů před termínem, takže jsem tam viděla (a občas i slyšela) 😉 mnoho rodících mamin, porod byl vyvolávaný, vše probíhalo v pohodě, starají se pěkně (jediná negativní zkušenost je s jednou sestrou z novorozeneckého, která se mi po celou dobu pobytu jevila ,,nepříjemně" jako kdyby ji ta práce vyloženě otravovala...) a pak jedna starší sestra na šestinedělí byla taková ,,ráznější"... na jména jsem já bohužel blbec... jinak si nemůžu stěžovat. Jediné co mi vadilo když jsem byla na porodním sále, že se u mě běhe 1 dne vystřídali 3 PA, jedna se sála a tvrdila že budu rodit tak do středy (bylo pondělí), druhá řekla že to vidí tak na ůterý dopoledne a když přišla třetí usmála se řekla nebojte to zvládnem... no a o pulnoci byl malej na světě... takže závěr: do NMNM půjdu klidně znova akorát si do toho nenechám příště tolik ,,kecat" 😀

janaj0
7. bře 2011

@kacci rodila jsem ve Městě před rokem a byla jsem spokojená, personál je milý a ochotný. Add ty nepříjemnosti - děje se to v každé nemocnici, jen když se o tom hodně mluví, tak si k tomu může každý něco přidat. Tím to nechci omlouvat, ale selhává lidský faktor ☹ .
P.S. jsem zdravotní sestra z Havlíčkova Brodu

kacci
8. bře 2011

@janaj0 já vím, proto se taky nenechávám odradit, byť tchýně by nejraději, kdybych rodila doma v Praze (švagr je st. zástupce tak s tím měl něco do činění).
Sama jsem se v Novém Městě narodila a než jsem se přestěhovala, tak to byla moje spádová nemocnice, nikdy žádný problém. Navíc když se mi předloni narodila dvojčata, měla jsem v šestinedělí ošklivej zánět v prsu, byli jsme zrovna u rodičů a s takovou ochotou jako tam, jsem se snad ještě nezeptala...po pracovní době mě vyšetřoval sám primář onkologie, pak mi ještě dělal punkci...cca tři hodiny poté, kdy už mohl být pryč.
A s dvojčaty jsem tam úplně na začátku těhu ležela taky na riziku kvůli krvácení a byla jsem spokojená (v rámci možností). No na porod se netěším, ale Město mě neděsí...spíš jen nevím, co čekat🙂

janaj0
8. bře 2011

@kacci když jsemrodila já, tak zrovna měnily okna a malovaly a den před mým porodem se narodilo 9 dětí. A za celou dobu jsem se nesetkala s něčím takovým jako "máme moc práce, čekejte, ..." Vždy ochotně přišly. Někdy se člověk musel jít zeptat, ale vždy ochotně pomohly a pak si člověka trošku víc hlídaly (např. nešlo nám kojení, tak jsem poprosila o pomoc a pak se na nás zašly podívat častěji sami od sebe)

petule33
8. bře 2011

ahoj já taky rodila v novým měste a musim říct že hrozná spokojenost sestřičky jsou uplne perfektní i na detským opravdu doporučuji🙂)))))

kacci
8. bře 2011

Moc jste mě potěšily, já se snad začnu těšit🙂.
Nepamatujete si, jak to tam bylo s tím nadstandardem? Je dostupný nebo je tam pořád plno? Dvojky jsem rodila u Apolináře a tam je člověk rád, že neskončí na lehátku na chodbě☹

janaj0
8. bře 2011

@kacci Nadstandart stojí 500Kč za den - pokud to nezměnili a obsazenost záleží na počtu maminek, ale myslím, že to nebude tak zlé. Sestřenka rodila na konci září a nadstandart si brala až poté,co omdlela ve sprše - aby s ní mohl být manžel celý den. Jinak když to situace dovolý a není hodně porodů, tak nechávají maminky na pokojích po jedné - tak to měla moje sestra a mě když moje spolunocležnice odešla, tak mi tam už nikoho nedávali. A ještě k porodu a přítomnosti tatínka -za přítomnost tatínka se platilo kolem 200Kč (možná i míň, teď si nejsem jistá) a oblečení na sál kolem 100Kč

kacci
8. bře 2011

@janaj0 to vypadá dobře. Já jsem měla u Apolináře taky nadstandard - 1.000,- korun za den a to jsem tam byla s maminkou s dalšíma dvojčatama, fakt bomba - 4 děti na jeden přebalovák za takový peníze...týden jsem prakticky nespala, protože když nehučelo některé z mých dětí, tak zaručeně hučely její nebo plakala ona, byla nějaká přecitlivělá.

janaj0
8. bře 2011

@kacci tak to je dost smutné, když berou peníze za nadstandart a je to vlastně obyčejný pokoj 😒 . To se až člověk diví 😖

kacci
8. bře 2011

@janaj0 diví, ale nic s tím bohužel neudělá. Jsou tam oddělení se čtyřma lůžkama na pokoji a tam být s dvojčaty, tak si asi hodím mašli rovnou....
No ale když jsem po týdnu nevyspání vyplázla kolem sedmi tisíc, tak mi to trochu líto přišlo....

janaj0
8. bře 2011

@kacci Ve Městě jsou na pokoji max dvě maminky, tak to se dá, jen je nepraktické, že ještě neudělali soc. zařízení společné pro dva pokoje - nejsou peníze 😝

kacci
8. bře 2011

no budu doufat, že bude volný ten nadstandard, docela bych přítomnost manžela uvítala...a taky dětí, bude jim teprve 21 měsíců a bude se mi hodně stýskat.
Ale jinak se těším, až se vyspím...ti moji rošťáci se to v noci ještě kloudně nenaučili a nebyla noc, kterou by oba prospali☹

janaj0
8. bře 2011

@kacci tak přeji hodně štěstí

kacci
12. bře 2011

ještě poprosím o info, co s sebou...jsou tam volně k dispozici noční košile, vložky, plíny pro dítě..?

hotaska
12. bře 2011

Ahojky, rodila jsem v Novém Městě v létě 2009. Porodnici jsme vybírali hlavně kvůli tomu, že je tam méně porodů a neběží to tam jak na běžícím páse. Těhotenství jsem měla po IVF, ale jinak pohodové. Měla jsem trošku nestandardní požadavky a to tam asi ještě moc nevedou ☹ ...... to mně zklamalo. Jinak na porodním to měli nové a pěkné, sprcha a záchod neomezeně k dispozici.

PROTI: Měli jsme porodní plán a nedodrželi téměř nic a ještě se dívali tak, že jsem další co to někde okopírovala na internetu. Partner byl se mnou celou dobu porodu, ale museli jsme si to vydupat, posílali ho domů. Pupeční šňůru ani nenabídli přestřihnout, dítě mi hned odnesli, když jsem ho chtěla ihned na sále k prsu byl problém, tatínek chtěl jít s miminkem na novorozenecké v době kdy mně šili problém, nechtěli jsme prokapávat očička problém, nechtěli jsme koupat po porodu problém, atd..... Na šestinedělí se mi nelíbilo jakým stylem koupou děti.

PRO: příjemná a šikovná paní doktorka u porodu, bezvadné oddělení šestinedělí, návštěvy mohou na pokoje, sestřičky příjemné a vstřícné, na pokoji max jen dvě maminky, perfektní přístup ke kojení - vše ukáží a poradí .... tedy hlavně jedna postarší sestřička (jméno už nevím)
důkladná kontrola maminky před propuštěním domů. Po 3 týdnech jsem měla zánět prsu ... na pohotovosti super, mimochodem ta samá paní doktorka co mně rodila (jméno zase nevím)

Porod jsem měla vcelku těžký a dlouhý, ale vše se to zvládlo
🙂 ........ jestli půjdu rodit znovu do Nového Města, popravdě nevím.

Noční košile půjčí určitě, měla jsem své, ale spotřeba byla větší než jsem si myslela (hodně jsem krvácela) a půjčili bez problému, vložky tam taky byly, ale v omezeném množství .......pro mně málo, ale maminka co tam ležela vedle vyšla úplně v pohodě. Plínky pro děti taky jsou, myslím že Huggies ale také jen určitý počet. Co určitě doporučuji sebou jsou vlhčené ubrousky ty tam nebyly.

kacci
12. bře 2011

@hotaska Děkuju. Já žádné nadstandardní požadavky snad mít nebudu, ale přiložení dítě hned po porodu snad není v baby friendly nemocnici nadstandard? Uff, no to si vybojuju, už nebudu takové tele jako při prvním porodu...
nějak se mi nepodařilo právě na jejich stránkách najít, co s sebou. u Apolináře jsme měli volně košile k dispozci, obr balíky vložek v koupelně a pořád se chodili ptát, jestli máme dost - to bylo fajn, protože jsem fakt nešetřila, plíny jen na první den, pak už jen vlastní...škoda, že je to všude jinak.
Jen mě zarazilo - tam koupou děti sestry? my jsme si je koupali hned samy, jen poprvé pod dohledem sestry..

janaj0
12. bře 2011

@kacci Tak já musím hotasce oponovat v tom přiložení na sále, pokládají na bříško - mě tedy ne, protože byla zima (rodila jsem při měnění oken) na oddělení šestinedělek na pokoji, manžel přestřihl pupečník a také šel s malou na dětské a myli ji až druhý den - po porodu ji jen otřeli. Asi podle toho na koho narazíš 😉
Jinak oblečení na mimi dávají každé ráno a když potřebuješ, tak mění kus za kus, plínky tam mají asi 10Ks ( značka Bella) a pak už musíš svoje. Vložek asi 20 ks a pak svoje, košili Ti půjčí, ale já měla radši svou. Vlhčené ubrousky si vem své. A opravdu koupou sestřičky a je pravda, že to vipadá drsně. Veznou mimčo na tygra a šoupnou pod kohoutek, ale je to fofr. Kosmetiku po koupání tam mají Weleda nebo Johnsbaby(teď nevím jak se to píše 😔 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru