Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

k.ate
23. zář 2009

Tak jsem tady 🙂 Na monitor normální manžela nepustili, na monitor před porodem jo ale s tím, že pokud nepřijede další maminka rodit... Takže jsme tam nakonec byli spolu celou dobu toho monitoru.

Jinak porod byl celkem v pohodě, i když PA a doktorka mi moc sympatický nebyly, ale většinu času tam s náma byla studentka 3. ročníku PA a ta byla v pohodě, takže halvně díky ní pocit z porodu celkem dobrej, byl to šílenej fofr 🙂

k.ate
23. zář 2009

pospi - děkujem za gratulaci 🙂

pospecka
25. zář 2009

kate: a jak se jmenovala ta mudr. a PA (měla bys to mít na té kartičce ci jsme dostaly)? Já jsem tam měla nějakýho mladýho kluka, asi to byl medik, ale nějak jsem nevnímala, když mi ho představovali. 😀

sekacka
autor
17. říj 2009

Ahoj holky,tak jak s máte s mimíkama a jak to zvládáte? 🙂

misicka455
8. lis 2009

Ahojky takkoukám, že tu docela mrtvo 😉 Tak my máme už jasno zítra se jdeme domluvit na Obilňák kolem porodu a už si nás budou přebírat do péče 😉 Tak snad vše dobře dopadne 😉

verisek
8. lis 2009

Ahoj mysicko, tak drzim palce, ja tam nakonec budu mozna rodit taky, chtela jsem moc do Bohunic, ale nase sousedka pracuje jako lekarka na obilnaku. Tak pak dej vedet jaky z toho tam mas pocit a jak to na tebe pusobi. Mam trosku obavu z toho prostredi tam, prece jen uz ta budova neco pamatuje 😒

misicka455
8. lis 2009

Napíšu určo 😉

misicka455
15. lis 2009

Tak jsme byly včera na tom kurzu na obilnáku a bylo to docela dobrý i porodní boxy jsme viděly. Jen se mi zdály malinkaté no , ale nemohu srovnávat s jinýma porodnicema. Porodní boxy jsou opravené takže pěkný, šestinedělí prý ne a ani jsme ho neviděly. Ale mají tam prý 7 nastandartů 😉

k.ate
15. lis 2009

misi - těch 7 nadstandartů je ale na celej obilňák, nejen pro to šestinedělí, takže prej je občas problém se tam dostat... Každopádně šstinedělí se dá přežít... Jedny sprchy tam jsou fungl nový (tam jsou jen dvě teda) a pak ty, kde jich je víc jsou nic moc, ale zase tam skoro nikdo nechodí 😀 Jinak mně osobně nevadilo, že se mnou byly na šestinedělí na pokoji dvě další maminky, pak jsme si i docela pokecaly... No a potom na hostinským pokoji to bylo taky v pohodě (tam jsme se sešly 3 s mimčama se žloutenkou a docela dobrá parta, tak tam byla i sranda 😀)... Já jak měl malej tu žloutenku, a musela jsem být v porodnici dýl, jsem byla ráda, že jsem nebyla na tom pokoji úplně sama... člověk přišel na jiný myšlenky...

besinka7
19. lis 2009

AHOJKY HOLKY, NEZLOBTE SE, ŽE VÁM SEM TAK VSTUPUJI, ALE CHCI SE JEN ZEPTAT JESTLI MÁTE NĚKTERÁ ZKUŠENOST S AMBULANCÍ PRO RIZIKOVÁ TĚHOTENSTVÍ V BOHUNICÍCH NEBO NA OBILŇÁKU ? JE TO OPRAVDU ROZDÍL OD PORADEN U KLASIC. GYNEKOLOGA A V ČEM ??? MOC MOC DÍKY PŘEDEM !!!

besinka7
19. lis 2009

A JEŠTĚ DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKA - DO PORADNY PRO RIZIK. TĚHU VÁS ODESLAL VÁŠ GYNEKOLOG NEBO JAK TO CHODÍ ? PROTOŽE JÁ SI MYSLÍM, ŽE TAM PATŘÍM, ALE MOJE GYNEKOLOŽKA SE TEDA K NIČEMU NEMÁ ☹
MOC DÍKY

misicka455
25. lis 2009

Katy dík za info 😉

Besinka mě na obilňák do rizikové poradny poslala moje kardioložka kvůli srdíčku malé, ale klidně jestly máš dobrou gyndařku tak tě odešle i ona. Na první vyšetření jdu toto pondělí tak ti pak popíšu ten rozdíl 😉

misicka455
1. pro 2009

Ahojky , tak jsme byla včera v rizikové poradně na obilňáku a velká spokojenost. Měla jsme krasného mladého doktora se kterým byla i sranda. Škoda jen , že utz je na obědnaní takže udělal celkovou prohlídku kromě utz , al ena ten jdu hned ve čtvrtek tak to není tak strašné 😉 Příště už jdu na kontrolu na porodní sály.

verisek
1. pro 2009

diky za info misicko 🙂

misicka455
9. pro 2009

Ahojky tak jsme byla i na utz na obilňáku a taky dobrý až na to, že se tam dlouho čekalo.

Za týden jdu na kontrolu na porodní sály tak pak napíšu jak to probíhá tam 😉

pospecka
10. pro 2009

misicka: co to je kontrola na porodních sálech??? 😕 😕 😕
Jo a na Obi jsou jen mladí doktoři a doktorky. Hlavně je tam dobrej pediatr. Vypadá jak kdyby měl ještě mokrou občanku, ale to uvidíte samy. Doufám, že stihnu druhý dítko než Obi zruší a přestěhujou do Bohu. A nadstandard taky nedoporučuju. Mě tam řvaly mimča jinejch maminek každou noc, ale neměnila bych. Přes den jsme pokecaly a člověk se měl i s kým poradit a tak.

misicka455
12. pro 2009

Já nakonec nepůjdu do nadstandartu, jelikož to vypadá že nám malou budou do dvou dnů po porodu převážet do dětské nemocnice, takže bych tam měla nadstandart na prd.

Kontrola na porodních sálech je podle mě normální kontrola kam se chodí chvilku před porodem,monitor atd.......

staninka77
17. pro 2009

Ahojky děvčata a budoucí maminky.
Jen jsem vás chtěla říci že jsem nakonec musela rodit na Obilném Trhu.
3.11.jsem ráno šla na běžnou KO čekala jsem neuvěřitelních asi 2.hodiny než mně vzaly na monitor a pak do ordinace.
Když sedíš na těch pásech tak ti dr.dělá rovnou změří tlak a mně ho měřila asi 3.a furt jsem měla 150.na 100.
Pak mně vzala krev a říkala mně abych se stavila za 2.honiny spět.
Pak mně dr.zkontrolovala a říkala že to v pátek 6.11.vyvoláme a pak jsem jsem šla za máti a dala jí nějaké instrukce a jela zase spět.
Bohužel se mně ten tlak nezlepšil a dr.mně řílaka že si mně tam nechají tak já že ano a prej to vyvoláme ve čtvrtek ale pak mně daly pro rizikové těhotné na pokoj kde byly i ženy po porodu ale měly maličkaté miminka.
Už mně bolelo v zádech a pak mně přítel dovezl věci do nemocnice nic jsem neměla.
Pak došlůa dr.na kontrolu a říkala že to zítra vyvoláme takže ve středu se měl malej narodit ale bohužel se tak nestalo narodil se sám bez jakýkoliv zásahu lekařu 3.11.v 23.25.hod.z váhou 2750.g měřil47.cm.
Je zdravej.
Jinak na tom rizikovím když jsem chodila tak jsem měla taky výborného dr.jménem Wajtemberg dofejme že to píšu dobře to jeho jméno.
Na těch porodních sálech jsem byla naprosto spokojená ze všema lékařama kdo mně rodil byla mladá asistentka a nemohu si jí vynachválit.
Porodní mohu jenom doporučit ale šestinedělý už tak dobré nebylo já teda měla jednu vyhodu že jsem měla tu těhu cukrovku a taky vysokej tlak že ke mně furt někdo chodil a kontroloval mně.
Musela jsem bráti hodně léku za ten den takže jsem měla i po tom porodu nějaké problémy ale ty se všechny spravily.
Kdyby něco napište ráda napíšu.
Staňa.

misicka455
18. pro 2009

Stani gratuluji k mimču a že to nakonec tak dopadlo 😉 V kolikátem tt jsi teda rodila?
Na toho doktora taky nedám dopustit je takovej mladej a pohlednej co 😉

k.ate
18. pro 2009

Stani - tak já z obilňáku z porodu mám zpětně hodně blbej pocit... Přišlo mi, že se už doktorka s PA těšily domů a když zjistili, že "nevydržím" do další směny, snažili se, aby to bylo co nejdří "hotový" a z porodního sálu nás "vyhodili" cca hodinu po porodu, že ho potřebujou uklidit... přitom tam zároveň se mnou byla už jen jedna rodička :-/

mystique
19. pro 2009

Ja rodila na Obilnaku před 4 mesicema a maximalni spokojenost. Rozhodne doporucuji nadstanadrt na šestinedeli. Člověk ma klid a soukromí a setry jsou pořád k dispozici. Byla jsem jeden den na standartu protože nadstandart ještě nebyl a volby jsem fakt nelitovala. Neruší Vás druhé maminy a ani mimina. Člověk se potřebuje dát dohromady a odpočinout si a ne se budit co 10 minut, že někdo jde na WC nebo neustále převažuje prcka, alespon to je můj názor.

verisek
20. pro 2009

ahojky, s tim nadstandartem souhlasim, rozhodne ho chci taky, miminko si mela u sebe celou dobu?

mystique
20. pro 2009

Veri měla jsem prdolku skoro celou dobu u sebe. Jen chvilku když šel s ni přítel za pediatrem at ji prohlednou po porodu. Pak mě převezli a cca do hodiny mě dali i malou a zbytek času jsem ji měla u sebe. Na nadstandartu máš i k dispozici chuvičky, spcrhu, ledničku. Je to jakoby mala garsonka. Setřičky tam chodili pořád a ptali jestli něco ja nebo mala nepotřebujeme. Fakt super. Na standartním oddělení máš malou na pokoji a sprchu uplně jinde, takže musíš odejít z pokoje a nechat ji hlídat ostatním maminam. U nadstandartu máš sprchu za jezdícíma dveřma, takže vše slyšíš a hned jsi zpět. Mě tam nejvíc vyhovovalo, ten klid a neřešit něčí problémy . Člověk ma po porodu svých starostí dost. Hlavně přítel mohl přijít kdy chtěl a být tam třeba přes noc. U normalního pokoje musí být jen na chodbě.

verisek
21. pro 2009

uplne s tebou souhlasim.. snad ten nadstandart vyjde... 😒

misicka455
22. pro 2009

Mystique a na kolik tě ten nadstandart vyšel?

mystique
23. pro 2009

Se všema poplatkama za mě a malou nás to vyšlo pokud si dobře pamatuji nějake 3600,-.Byli jsme tam 3 dny, protože ten první den ještě volný nebyl, ale řekla jsem jim, že pokud se uvolní tak at mi hned rezervuji.

mystique
23. pro 2009

Jo a můžu říct, že respektují i porodní plán, který jim při přijmu k porodu dáš. Sestry a doktoři to respektují a jen je hlídáš jestli si vše pamatují, alespon já to tak měla. Rodili jsme v 8 hodin večer bylo uplně plno a fakt žádný problém.

misicka455
24. pro 2009

Aťje hodně dárečkú i u tveho stromečku, v každem aťje zabalen jeden Šťastný všední den. Všechno nejlepší k vánocúm!

misicka455
24. pro 2009

Tak dík moc za info 😉

k.ate
24. pro 2009

mystique - já s tebou nemůžu souhlasit, i když bych ráda ☹ nás se nikdo na nic zeptal, porodní plán jsem nestihla ani vytáhnout... ☹ prostě to bylo tak jak oni řekli a šmitec... diskuze veškerá žádná... Nevim, možná je to i tím, že jsme s manžou tak mladí a tak se k nám chovali mizerně, ale já byla přístupem u porodu na obilňáku zklamaná a znovu bych tam už rodit nešla... :-/ Spíš jsem si připadala, že je tam otravuju, že tam vlastně nemám co dělat, když "ještě nerodím"... (od příjmu byl malej na světě za hodinu a půl... 😀) Kvuli tomu laxnímu přístupu, kdy jsem cca hodinu seděla na monitoru (stejně mě nakonec přijali až na základě vnitřního vyšetření) mi sotva vykapaly atb kvuli streptokokovi, krytí malýho bylo absolutně nedostatečný (naštěstá to ustál)... Přitom ani ne týden před tím na monitoru mi jiná doktorka řekla, že kdyby se cokoliv dělo, mám okamžitě přijet... No ta, co tam sloužila, když jsem rodila fakt vypadala, že mě ještě pošle domů... Prostě já byla přístupem šíleně zklamaná a to jsme tam v tu dobu rodily jen dvě, takže si nemyslím, že by to bylo nedostatkem času... Dr. spíš vypadala, že ji obtěžuje, že kvůli mně musí vstát od TV...
Komický taky bylo kdy mi praskla voda (to mi kapaly ty atb), tak mě PA skoro seřvala za to, že mi to ruplo mimo tu podložku, co tam byla... 😀 (fakt jsem plánovala, že mi praskne voda, když mi ta doktorka tvrdila, že ještě nerodím 😀)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru