Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

pospecka
1. led 2010

k.ate: tak tos byla jinde. Ani nevím, že tam je nějakej hostinskej pokoj. Já jsem byla na host. v té krajní budově, jak je kantýna a pak se chodí na cvičení.

k.ate
1. led 2010

pospi - já na žádným cvičení nebyla 😕 😀 on je udělanej z obyč pokoji na šestinedělí myslím z 10 nebo z 11... 😀 Jediný, co tam měli blbě vymyšlený bylo chození na jídlo (to jsem nepochopila, proč nemůžou nosit z šestinedělí a musí se každej den chodit pro stravenky na další den a ty stravenky se musí pak zas vracet, když už člověka propustí 😀, nad tím kroutila hlavou i paní na recepci 😀 )

mystique
1. led 2010

🙂 jee tak s těma stravenkama to jsem ani nezažila. Vždy mi sanitarka donesla jidlo na pokoj a pak to odnesla.

k.ate
1. led 2010

mystique - ono první jídlo na hostinským pokoji donesli (to ještě člověk neměl stravenky 😀), ale pak ne, protože jídlo se nosilo na šestinedělí a hostinskej pokoj patřil pod novorozenecký, tak někdo chytrej nahoře vymyslel ty stravenky... Vypadalo to jako novinka, protože paní na recepci (kam se pro ty stravenky chodilo o víkendu) říkala, že byla na dovolené a teď, že tam jsou takový novoty a sama to očividně pořádně nechápala, jak to má fungovat 😀 člověk si tam totiž tím vlastně objednal oběd, ale když druhej den odešel, tak už ten oběd nedostal a jim v té jídelně zbyl... PRotože na jídlo jsme chodili normálně do zaměstnanecké jídelny... 😀 Kvuli tomu jsem si nechala donést normální oblečení, protože mi přišlo hezky blbý tam sedět v županu mezi personálem 😀

mystique
1. led 2010

Aha tak to se nás fakt netýkalo. Nikam jsem s malou nechodila. Měla jsem ji celou dobu na pokoji. Jidlo donesli a nadobí pak odnesli. Byli jsme jen jednou na kyčle a jinak vůbec nikde. Sprcha byla pro pokoj a vedle byla ještě jedna mamina.

k.ate
1. led 2010

mystique - no jo, ale tys tam nebyla tak dlouho ne? já měla malýho skoro čtyři dny na fototerapii na novorozeneckým, takže se mnou na pokoji bejt nemohl... 😉

mystique
1. led 2010

Byli jsme celkem v porodnici 4 dny. Je pravda, že nadstnandart je vhodný spíše pro maminy a prcky co nemají žádný problém. Tak volí se to až po porodu a to už člověk přibližně ví jak to vypadá. 🙂 Já si nedokážu představit být bez malé.

pospecka
1. led 2010

mystique: ale my neřešíme nadstandard, ale hostinský pokoj. To je něco jinýho. Tam tě ubytujou, když už jsi propuštěná a měli byste jít domů pokud malýho propustit nemůžou, tak abys nemusela dojíždět kojit.

k.ate
1. led 2010

mystique - ale s tou fototerapií to tam jinak prostě nejde... Já měla na novorozeneckým malýho i první den, protože jsem byla KO, před porodem jsem spala 2 hodiny, pak jsem při něm ztratila dost krve a ten den po porodu jsem se jen motala a měla jsem strach, že když bych šla malýho přebalit nebo tak,tak sebou fláknu i s ním... :-/ Pak jsem ho měla jeden den a noc u sebe a potom další den šel na tu fototerapii a na té byl od čtvrtka od večera do neděle do večera s tím, že nás až v pondělí pustili domů, ale já byla propuštěná z šestinedělí už od pátku, takže jsem tam pak bya na hostinským pokoji jen jako doprovod malýho od pátku do pondělí... Už jsem tam nebyla jako pacient...

mystique
2. led 2010

Jee tak s touhle variantou jsem ani nepočítala. Omlouvám se. Řesila jsem jen když je člověk s prckem společně a společně i odejdou.

staninka77
6. led 2010

Ahojky v novém roce všechny vás vítám a zdraví všem miminkám co se mají narodit i ty co jsou už na světě hodně zdravíčka. 🙂 😉 😉 🙂 🙂

Kate-Já byla na hostinským pokoji v blízkosti malého kvuly taky žloutence a to jsem tam byla od soboty do pondělý taky mně nejvíce zaujmulo že musíme pro ty stravenky na tu vrátnici nebo na recepci a pak teprve na oběd chodit přez dvur.
Docela zajímavé že to takhle musely udělat.
Když jsem byla malá a měla jsem kamarádku a ta jela za svím klukem a vařily přímo v porodnici a ted už to jenom dováží v Bohunic.
A taky když tam rodila moje švagrová tak měla šestinedělí uplně někde jinde než jsou ted.
To je tasky hodně zajímavé jak to mění.
Pospeško-Já měla malého Jiříka taky na oddělení 11.
Ale naštěstí jsem nemusela na hostinskej pokoj a mně nechaly na rizikovém oddělení a normálně mně tam nosily jídlo 🙂 .A nikam jsem nemusela chodit.
A taky jsem byla spokojená jak se o ty děti straly jen mně strašně naštvalo to že nepoznaly že máme špatné nožičky tak celej rok jsem musela do děcké nemocnice chodit cvičit aby normálně chodil.

verisek
6. led 2010

ahoj holky, tak jsem byla vcera na Obilnaku za doktorkou co me bude rodit, na ambulanci, to je teda des a hruza, propadala jsem si tam jak za cisar pana 😅 no jo no, je to hold stara budova
jak vypadaji porodni boxy a poporodni pokoje?

pospecka
7. led 2010

verisek: A kdo Tě bude rodit? Ty si to buddeš platit nebo jdeš na plánovanýho císaře? Mě osobně je ta budova mnohem sympatičtější než Bohunice. To je prostě špitál - fuj. Ale starý to je no. Porodní pokoje jsou v pohodě. Je tam porodní lůžko, ribstol, balón, rádio na CD, pult, kde pak prcka očistí (hleny atd.) a židle na sezení pro doprovod a stoleček. Aspoň v mým žlutým to tak bylo. Je to pidimístnost, ale aspoň to fakt nepůsobí nijak strašidelně. Mě se tam líbilo, jen bych příště raději měla záchod se sprchou jako jednu místnost.
staninka: to mě překvapuje, ty nožičky, ale stát se to může no. ☹

majdula
7. led 2010

Verisku, porodni pokojicky vsechny moc pekny, moderni a pritom utulny, poporodni je horsi (jak pises, za cisare pana), ale to zas uz mas mimusaka u sebe a prostredi neresis. Nebo ber nadstandard a je to.

Pospec, tys mela zachod a sprchac zvlast? Ja na modrym spolecne, hned vedle sebe...

pospecka
8. led 2010

majdula: já jsem rodila ve žlutým uplně na konci chodby (jak měly PA ten stolek) a měla jsem nalevo sprchu a napravo záchod. To mi teda přišlo nepohodlný, protože se mi víc ulevilo sedíc na záchodě než ve sprše na balónu a na ty přesuny jsem se furt musela utírat, abych si nenacákala v chodbičce.
Dneska jsem byla s maým na očkování a v čekárně jsem kecala s jinou maminkou a zjistila jsem, že rodila den předemnou a pamatovala si mě z šestinedělí. Jak je to Brno malý. 😀 Mimochodem, kterej den jsi rodila (datum)?

verisek
8. led 2010

prave to poporodni je pry hruza, tak snad vyjde nadstandart.. jinak pospecko na cisare jit nechci, teda pokud to nebude nutny, ale mam tam znamou pi doktorku, tak tam chci rodit kvuli tomu, bohuzel dneska je vse o znamych, coz je teda hrozny...

pospecka
8. led 2010

verisek: mě to nevadilo. Hlavně, že jsem tam nebyla sama a přišla na jiný myšlenky.

k.ate
9. led 2010

pospi - já rodila tuším taky ve žlutým pokojíčku... ale ve sprše jsem tam vůbec nebyla... před porodem jsem to nestihla a poporodu nás vyhodili s tím, že se osprchuju až pak na šestinedělí :-/jinak na tom šestinedělí byly sice jedny hnusný sprchy, ale taky dvě nový (ale tam bývalo víc lidí, takže já pak chodila do těch starších, kde jsem byla sama 😀 Těch pár dní se to tam přežít dalo 🙂 já byla právě naopak ráda, že když jsem šla do sprchy a malej by začal plakat, byl tam někdo, kdo by ho utišil... A nemusela jsem narychlo vylízat ze sprchy a tak...

pospecka
9. led 2010

k.ate: podle fotky z tvýho alba jsme rodily nastejným pokojíku. 🙂 Já jsem chodila asi do těch nových (zhruba sesterny), ani nevím kde tam byly nějaký jiný, měla jsem totiž pokoj přímo naproti. Jediný co mi tam teda vadilo a to poměrně dost, byl koš na vložky vedle těch záchodů, jak byl u umyvadla, že když tam chtěl člověk něco hodit, tak na ten dekl musel sahat, aby to otevřel 😖

k.ate
9. led 2010

pospi - jo jo, byl to nejspíš stejnej pokojík 🙂 vzadu na chodbě u odd 5 byly ještě jedny starý sprchy, byly omlácený, ale taky žádná hrůza (aspoň mně to nepřišlo nějak katastrofální 🙂 )... ten koš byl celkem humáč, to je pravda, mohli ho vymyslet líp ☹

pospecka
9. led 2010

k.ate: na tom pokoji se rodí jen hezký děti. 😀 Tak ty sprchy jsem ani neobjevila. Občas přemýšlím, že bylo fajn rodit v létě, protože teď tam v těch sprchách musí být kosa. 😖

misicka455
9. led 2010

Holky tak bohužel nemohu říct jaké je šestinedělí , ale boxy na porod mají na obilňáku dobrý. Pak jsem tedy ještě vyzkoušela operační sál, ale z toho si toho moc nepamatuji. Pak jsme byla na Aru musím říct , že se tam o mě perfektně staraly takže díky všem sestrám i doktorce a pak jsme byla na pooperačním kde byly i jiné zákroky než císař a tam tedy pokoje klidně i po sedmi. Ale tam dávaly jen maminy co neměly u sebe děti. Oni totiž teďka mají nějaké oddělení zavřené asi se opravuje tak je to tam trochu chaotické.

k.ate
10. led 2010

pospi - vypadá to tak 😀 Já ty starý sprchy "objevila" díky tomu, že když jsem šla poprvé po porodu na záchod a do sprchy, šla se mnou sanitárky, protože měli strach, abych se jim nezkácela skrz tu ztrátu krve... 😀

misi - gratuluju k malé 🙂 je krásná 🙂

misicka455
11. led 2010

Holky kdo měl na obilnáku císaře měl zavedenej nějakej dren?

majdula
12. led 2010

Pospecko, malej se narodil 14. srpna 🙂

Misicko, ted jsem cetla o tvem porodu, mate uz malou doma? Ja po cisari dren nemela, ty jo? Porad jeste? Tak asi je to potreba, doktori vedi proc to delaji... Co malinka, jak se ji dari?

Jo, ty hnusny sprchy byly hned vedle naseho pokoje a nakonec jsem taky chodila radsi do nich, byla jsem v nich vzdycky sama 🙂

misicka455
12. led 2010

Malou ještě doma nemáme. Dren jsem taky neměla jen se mi udělal krevní sraženina v břichu tak beru nějaké prášky.

majdula
12. led 2010

Ty si taky vyziras co se da, ze? A kdy vam holcicku pusti domu?

misicka455
12. led 2010

Tak to vůbec netuším říkaly , že tak deset dní po operaci když bude vše bez komplikací takže možná se dočkáme přiští týden.

staninka77
12. led 2010

Ahojky děvčata.
Kati-Taky jsem rodila na žlutém pokoji takže když to tak čtu všeci jsme rodily na stejném pokojíku ale jen někteří třeba některá znás bude rodit na jiném pokoji.
Když to tak vezmu tak já se jen jednou koupala v těch starých sprchách byla tam strašná zima tak jsem raději chodila na ty novějších sprch.
Mišičko-A jak se daří malé a ty jak se cítíš jako maminka. 😉 🙂

misicka455
12. led 2010

Malá dělá pokroky už dychá sama a pomalu jí budou zatěžovat tak uvidíme. Jinak se jako maminka necitím vůbec, snad až tu malou uvidím tak ten mateřskej cit naskočí, teď je to možná nějaký obraný manévr jinak bych se asi zbláznila,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru