Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

misicka455
25. bře 2012

Holky je tu někdo kdo rodil na Obi v poslední době a císařem -plánovaným? Jak to probíhalo svama po porodu kde bylo dítě kde vy ? Jak dlouho jste tam byly. Jak je to tam s náštěvama atd... Já tam sice rodila před dvouma rokama , ale malou mě odvezly pryč a já byla na oddělení na gyndě. Teď mě to čeká znova stím, že by malého tam měly nechat semnou a tak chci vědět jak to probíhá atd....

pumuckl
4. kvě 2012

Je tu někdo s čerstvou zkušeností? Chystám se tam v srpnu, tak jak to tam teď chodí? 🙂

sarcca
15. kvě 2012

to by mě taky zajímalo - čeká mě plánovaný císař začátkem července a jsem zatím rozhodnutá pro Obilňák.

misicka455
15. kvě 2012

Tak já to tam mám zase za sebou . A teda nevím . Je fakt, že ten den měly plno tak mě připravovaly v jakýmsi krcálu a pak dodělávaly na sále. Pak mě převezly na gyndu neb malýho jsme měla v inkubátoru tak si mě tam nechaly celou dobu a po třech dnech pustily domů. Na co nemohu říct ani slovo negativa je dětská jipka a potom intermediální péče doktoři a sestřičky supr. Takže opět o šestinedělí nemohu říct nic a na oddělení gyndy semi nelíbilo první den po Cř se mohly s péči přetrhnout a pak a jako by chcípl pes. Na pokoji asi šest lidí. Od starých babiček po mladé holky od CŘ po potraty, interupce, těhulky, babky co chystají na operaci prostě všechno co tam mohou narvat tam narvou. Jo a na sále byly supr hlavně anestezioložka . tot můj pocit s obi

pumuckl
19. črc 2012

Ahojte, je tu někdo kdo byl v posledních dnech/týdnech na Obi? Jak to tam "vypadá"? Bylo volno na porodních pokojících? 🙂
Jak to tam bylo s oblečkama pro prcka? Mohli mít erár jako maminka? Před 3mi lety to tak bylo. Ráda bych nosila erár a i kdyby ho měl prcek bylo by to jednodušší.

staninka77
21. črc 2012

@pumuckl-Ahojky. 🙂
Já tam teda rodila před skoro třemy roky,a je to stále stejné dostaneš jejich erární oblečení jak pro tebe i pro mimíska. 🙂
Na pokojích bylo volno neměla jsem problém 😉 .
jen teda vím že z Bohunic poslední dobou posílají na Obilnák takže volno bude jistě.
Držím moc palečky pak napiš info jak to vše bylo jak na porodním i na oddělení šestinedělek ráda bych tam šla za rok rodit jestly se to ovšem podaří otěhotnět. 😉 🙂

pumuckl
25. črc 2012

@staninka77 já jsem tam taky byla před třemi lety. Zajímalo by mě, jak je to teď, ale připadne mi, že tam snad nikdo nerodí, že na dotaz nereaguje. Až budu mít po, tak dám vědět. 🙂

staninka77
25. črc 2012

@pumuckl-Jistě že rodí pozeptám se kamarádky ale z jiného foru rodila tam před 14.dmy na Obilném trhu.
Ale myslím si to že se to moc nezměnilo že to bude stále stejné jen to že už nemáš dva kufříky ale jenom jeden a koupání mimíska už taky zabalily jenom ti přijdou ukázat jak se umývá panenka to už dělaly i předemnou ale pak už jenom panenka. 🙂
Budu těšit jak povíš informace přeba příští rok tam pujdu taky rodit pokud teda otěhotním. 🙂

pumuckl
25. črc 2012

@staninka77 jak to myslíš dva kufříky? Jaký dva kufříky? A koupání nevím jak tam probíhalo, neměla jsem prcka celou dobu u sebe. Jako, že po porodu ho umyjou a pak už je na Tobě jestli ho budeš koupat nebo ne? Já ty procesy s prckem na pokoji neznám. Vím jen, že tam chodila denně vizita na prcky a na maminy. Docházela jsem kojit na novorozenecký, tak jsem na pokoji moc nepobyla.
Kdy po porodu mi vlastně prcka dají? Když budu použitelná tak "hned"?

staninka77
25. črc 2012

@pumuckl-Vždyt v porodnici dávaly dva kufříky pro miminko a maminku z těma časopisama jeden rižovej ten druhej nevím jaké to bylo barvy.
jak to že jsi klučíka neměla u sebe co se mu stalo.
Já to tak taky měla v Jiříka neměla jsem ho pocelou dobu u sebe měl po porodu komplikace a tak chodila jenom kojit na to oddělené kde malej ležel ☹ A dost mě to teda mrzelo že to tak dopadlo. 😒
Byl na oddělení 11 a ten tvuj taky. 😉
Miminka se už bohužel v porodnici,mají to zakázané že novorozenečky nemají koupat ale já to ještě stihla ho vykoupat slyšela jsem to u sester když jsem šla kojit malého moc my pomáhaly z kojením.
😉
A já rodila v noci 23.25.hod malého my donesly jen na kojení ve 4.00.hod a za hodinu si pro něj došla to bylo moje první kojení po porodu a pak myslím že my ho donesly na pokoj hned ráno po 7.hod a mělaho už celou dobu u sebe. 🙂
Ale dostal silnou žloutenku tak my ho v pátek odnesly na novorozenecké pod lampu až do pondělí já byla v sobotu propuštěna a šla jsem za ním na Hostinskej pokoj hned vedle novorozeneckého nemusela chodit daleko ho kojit. 🙂
Ještě jsem chtěla měla jsem problém maličkej došla jedna sestra nebo dr.která dává miminkum rodné číslo a taky kvuly přijmení a chtěla po mě potvrzení že malej bude mít příjmení po chlapovi nebyliu jsme vztí ale bohužel jsem jí řekla že my nic nevrátily že to vše zustalo v prukazce a naštěstí se tam šla podívat a bylo to tam ten papír.
Hlavnš si zajdi na matriku ju.At nemáš takové problémy jako já. 🙂

pumuckl
25. črc 2012

@staninka77 Tak kufříky s časopisama si pamatuju jen matně. A po prenatal boxu, kterej za ty tři roky výrazně zchudnul už mě asi nic nepřekvapí. Malej se narodil v 36tt, tak mi ho sebrali už na sále po pár minutách, dvouhodinovka se nekonala. Taky byl na odd.11 a po 4 dnech mě dali na hostinský pokoj, kde jsem byla další týden a on celou dobu na jedenáctce. Prcek nepřibíral a pak žloutenka, ale mudr. mi řekla, že kvůli té by nás tam nedrželi.
O papíru z matriky vím, ale jsem vdaná, tak si s sebou prostě vezmu oddací list a tím by to mělo být o.k.

staninka77
25. črc 2012

@pumuckl-Takže si musím sebou vzít oddací list ten je tam potřeba jo.To jsem zase nevěděla já ☹ .
Takže jsme měli děti na tom stejném oddělení já naštěstí nemusela ležet na Hostinským pokoji nechaly si nás na oddělení rizikového pro těhulky. 🙂
Kolik ti melej vážil po porodu a jak to že šel tak brzo ven.
Malej měl problém v tom že si lokl plodovky asi tak jsem to pochopila a byl přidušenej tak proto byl hned v inkubátoru taky my ho vzaly hned z porodního sálu dvě hodiny se taky nekonaly 😒 ☹ a jak jsem ho viděla po těch dvou hodinách v inkubátoru jsem hned řvala jak něco jak ho.Pak jen chodila kojit.Z ostatníma maminkama. 🙂
Prosím tě kdy se tvuj synek narodil máme skoro stejné staré kluky muj je v Listopadu a bude mít tři roky a taky že obě měli děti na jedenáce oddělení.
Já napíši zítr jdu spát přeji hezkou noc. 🙂

pumuckl
25. črc 2012

@staninka77 jako vdaná potřebuješ občanku, oddací list a těhu průkaz.
Proč šel brzo nikdo neřešil, prostě mi praskla voda a šlo se rodit. Míry 49cm a 2920g a narodil se v srpnu. Kdybych si přepsala 35+5 na 38+5, tak by nás beztak pustili už po 4dnech. Apgar měl 9-10-10, v inkubátoru nebyl. Po pár dnech jen na solárku, kvůli žloutence, jinak byl o.k.

staninka77
27. črc 2012

@pumuckl-Díky ti moc za to že jsi mě to napsala. 🙂 O tom oddacím listu. 😉
JJ tak to je jasné jak se mu vypustil bazínek.A měl hezkou váhu po porodu 🙂
A i apgar měl krásnej. 🙂 😉 .Ale to nejde kdyby měl nějaké komplikace tak co sním doma že maličké miminko raději o něco dýl v porodnici než něco zandbat.Já z Jiříkem tam taky byla 14.dní a byla jsem ráda že ho z toho nejhoršího dostaly. 🙂 Jinak byl taky OK:

pumuckl
21. srp 2012

@staninka77
Už jsem zjistila, proč nestačí OP a musí být oddací list. Nejde o určení otcovství, ale o příjmení dítěte. V oddacím listu je kolonka: dohoda o přijmení - děti nebo tak nějak se ten řádek jmenuje. 🙂

mirusak1
22. lis 2012

Porodnici na obilnaku muzu z vlastni zkusenosti jen doporucit, byla jsem fakt moc spokojena, jak s porodni asistentkou, tak s peci na sestinedeli i sestrami na novorozeneckem 🙂

mabe
9. zář 2013

ahojte, chtěla jsem se přeptat. Mozna me hrozi predcasny porod, jak je to s novorozeneckou peci v bohunicich a na obilnaku? abych vedela, kam v pripade komplikaci jet, abych malou mela blizko, diky.

lucianas
25. zář 2013

ahojky, já na Obilňáku byla před 4 lety a velká spokojenost. teď tam jdu zase, tak pak mohu napsat, zda se něco změnilo.
nevíte, jak je to s monitory? jak dlouho se čeká, jak to trvá dlouho? s malým jsem monitory nestihla, tak nevím.

kacirek00101
26. zář 2013

ceka se jak kdy..nekdy par minut nekdy hodku a vice..zalezi kolik maji prijmu a porodu

janulal
6. říj 2013

Ahojky, přidávám čerstvou zkušenost s porodem na Obilňáku. Chodila jsem tam i na monitory, je lepší se tam objednat hned na osmou na ráno a brali mě hned, nemusela jsem čekat. Jinak jsem byla moc spokojená s porodní asistentkou, doktory a i se sestřičkami na oddělení šestinedělí i novorozeneckém. Rodila jsem tam už podruhé a mohu jen doporučit. 😉

mitote
6. říj 2013

@mabe ahoj, jeslti Ti hrozi predcasny porod, tak Obilnak jednoznacne, jsou tam daleko lepe vybaveni a pripraveni, protoze je to perinatologicke centrum. Kdyby se neco vazneho delo, stejne by miminko prevazeli z Bohunic na Obilnak. Ja jsem rodila hodne predcasne na Obilnaku a nemohu si je tam vynachvalit.

nickname_ev
14. črc 2017

jak se na obilnáku liší nadstandartní porodní pokoj od obyč? Děkuji 🙂

kotito
5. pro 2017

@nickname_ev rodila jsi na Obilnáku? Sháním nějaké informace o nadstandartních pokojích a boxem

hannahskywalker
22. led 2019

Ahoj, tohle na me vyskocilo dnes na fb, tak sdílím dal 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru