Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

petapi
24. pro 2009

hm, holky, to je drsný, jak má každá jinou zkušenost, bohužel je to jenom a jenom o lidech, ne o té porodnici, někdo narazil na blbce, někdo na příjemný lidi, kéž by na mě taky zrovna vyšla ta "milejší" směna 😅
porodní plán bych byla ráda, kdyby se snažili dodržet.
o nadstandartu nejsem rozhodnutá, asi je i o tom, jak se maminka cítí být jistá v kramfelcích, teď už si troufám říct, že snad jsem, ale u prvního porodu jsem nebyla a měla jsem nadstandart a asi mi nakonec vadilo, že si o problémech nemám s kým pokecat, nebo že nemám na pokoji nějakou zkušenější sousedku, která by mi poradila, když sestry byly nepříjemný a neměly čas. teď už spíš budu radši, kdybych byla sama, hlavně ten komfort sprchy je k nezaplacení.

misicka455
26. pro 2009

Jejda Katy nestraš 😉 Nevíš jak se tá doktorka jmenovala? Třeba do Ip 😉

jimmy1
26. pro 2009

Ahoj holky, přidávám se se svou troškou do mlýna 😉

Chodím na Obilňák do ambulance u porodních sálů kvůli vysokému tlaku na kontroly každý týden už skoro měsíc. Do rizikové poradny mě nepředávali, protože bylo před svátkama, tak že si mě pohlídají radši tam.
Zatím jsem tam totálně spokojená s přístupem PA i doktorek 🙂 A to jsem tam už byla 2x i neplánovaně na pohotovosti (jednou v noci a jednou večer) a všichni byli na mě mooooc hodní a ochotní 😵

Taky by mě Katy zajímalo, jak se jmenovala ta doktorka (písni kdyžtak do IP) díky 😉

k.ate
26. pro 2009

holky, máte to tam 🙂

jimmy - já jak jsem tam byla na tom monitoru a i na předporodním kurzu a dni otevřených dveří, byla jsem nadšená (proto jsem se pro tu porodnici rozhodla 🙂 ), ale teď bych tam už nešla, i když je fakt, že jsem nejspíš prostě měla jen smůlu na blbý lidi ☹

misicka455
26. pro 2009

Ta ty jména co jsi my psala tak s těma jsme se tam ještě nesetkala tak snad i nestkám, zatím si na přístup doktorek a jednoho doktora co jsme tam měla taky nemohu stežovat tak uvidíme 😉

jimmy1
26. pro 2009

K.ate díky 🙂 ani já jsem se s těmito konkrétními osobami tam zatím nesetkala a tak to snad bude i nadále v pohodičce 😉
Jen se bojím, abych mohla rodit normálně, do císaře se mi moc nechce... Vzhledem k tomu tlaku mi dr. posledně povídala, že nás dýl jak do 38tt 2v1 asi nenechají, pokud to teda nebude náhle ještě dřív.

mystique
26. pro 2009

Je to vždy o lidech, které člověk potká, ale někdy taky o tom , že si člověk musí stát za svým . Ikdyž věřím, že u prvorodičky je to těžšké, protože ani pořádně neví co se s ní děje. Nevím dělala jsem pár let ve zdravotnictví tak to beru tak, že když se mi něco nelíbí tak to řeknu. Od toho tam jsou. Pokud mi dají rozumné argumenty, tak se nechám přesvědčit. Pokud ne, tak to řeknu. Odmítla jsem očkování malé a nikdo s tím neměl problém. Jen se mě zeptali proč. Ten nadstandart jsem brala taky proto, že už jedno dítě mám a o druhé se postarat bez problémů umím a nepotřebuji to řešit ještě s někým. Měla jsem předporodní kurz před 10 lety na Obilnaku a ted u duly Majky a můžu říct diametrální rozdíl. Obilňák člověka připraví po technické stránce, ale tahle dula po psychické a hlavně si věřit, že se to dá zvládnout a ne vše co Vám řekne personál je vždy pravda. Někdy to je jen pro ně jednodušší.

mystique
26. pro 2009

Nesmíte si nechat tenhle krásný okamžik nikým zkazit. Jste dost silné na to, aby jste to zvládli. 🙂

misicka455
27. pro 2009

Holky ještě otázka kdo už rodil na obilnáku měl někdo sepsaný porodní plán ? A jestly ano respektovaly ho?

staninka77
27. pro 2009

Ahojky.
Ještě jednou vám všem přeji překrásné svátky a do nového roku hodně zdravíčka a na konci kdo je těhu hodné miminka at jsou zdraví a vy snímy taky.

Kate-Jestly ti to nevadí taky mně to napiš kdo to byl za jakého dr.jsi byla takhle nespokojená.
Já měla hodně mladou porodní asistentku a byla jsem hodně spokojená a taky i z dr.co mně pak šila na konci jak jsem porodila.
Misicko-Já teda neměla žádnej porodní plán napsanej a taky to šlo i bez něj.
Jimmy-Já jsem taky měla hodně vysokej tlak a taky si mně tam kvuly němu nechaly a nejdříve jsem měla jít na vyvolání v pátek pak mně to přeložily na čtvrtek a jak jsem byla na rizikovém oddělení tak ve středu mně to měly ráno vyvolávat ale bohužel přišlo to dříve než jsme předpokládaly nejlepší na tom je že do mně nemusely nějak zasahovat že to šlo samo a to je na tom to nejlepší.
A rodila jsem týden před termínem. 😉 .
Nevím kdo se mně na to ptal v jakém TT jsem rodila to bylo 39.tt+1.den.

mystique
27. pro 2009

Jak už jsem psala ja jsem plán měla a respektovali ho. Nebyl v tom žádný problém. Hlavně vůbec musíš mít čas ho s porodní asistentkou projít 🙂 Někdy je to takový fofr, že to je problém. Dáváš ho až u přijmu k porodu.

pospecka
27. pro 2009

k.ate: já teda zírám. Je to fakt o lidech. Mě rodila PA Hana Lacinová a bxla uplně suprová. Moc mi pomohla. Jestli Tě to neobtěžuje, písni mi prosím taky ty jména. A jak jsi byla spokojená s novorozeneckým oddělením? Ty´s myslím taky rodila předčasně, že? Mělas malýho na 11? Kolik Ti je, že píšeš, že jsi pro ně byla mladá?

Je tu někdo kdo měl prcka na odd.11 a chodil tam kojit? Zajimaj mě vaše názory.
misicka: já nadstandard nedoporučuju. Taky jsem byla máma bez dítěte a kdybych měla být na pokoji sama, tak bych asi byla na tom psychicky hůř. Ty maminky co tam se mnou byli sice nebyli zrovna moje krevní skupina, ale i tak jsem byla ráda, že tam nejsem sama. Kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, tak písni IP.
Kdokoliv kdybys te se chtěla na něco zeptat, tak písněte klidně IP.

pospecka
27. pro 2009

ad porodní plán: neměla jsem, ale všechno se mnou konzultovaly. Než cokoliv udělaly, tak se ptaly jestli s tím souhlasím.

majdula
27. pro 2009

Ahojky,

ja porodni plan mela a PA byla vyslovene rada, kdyz jsem ho vytahla, procetla ho peclive a rikala, ze je dobre ze ho mam, ze se aspon mnohe vyjasni hned a nemusime se pozdeji dohadovat.

Ze to potom cele dopadlo jinak a byl mi houby platnej, je uz jina vec. Dokud jsem byla na porodnim boxu, tak vse ok, byla jsem se vsim spokojena, vsichni byli fajn. Pak, protoze jsem se furt neotvirala (vyvolavali mi to), me vysoupli na chodbu, ze pry maji dalsi porody a tak ze mam jit na normos pokoj a budeme pokracovat zitra. Jenze me na chodbe nechali cekat trosku dlouho a mne tam praskla voda. Dobrych 5 minut jsem tam stala jak debil v kaluzi zelene vody a nikdo si me nevsimal, super. Pak prisla uklizecka a teprve potom PA, ktera konstatovala, ze je to v pohode a teprve kdyz uklizecka zdimala tu vodu do kybliku, tak si vsimla, ze to v pohode neni 😝
A protoze muj pokojicek byl uz obsazenej, tak me hodili na sestinedelni pokoj s dvema maminkama s miminama. To byl brutus, pac tam se mnou a) nemohl manzel b) mi tocili monitor vleze a to jak vite, je pri kontrakcich chutovka. Nevim co by bylo dal a kam by me dali, kdybych normalne rodila, ale pak zjistili, ze jak prdla voda, tak prcek hrknul dolu oblicejickem a tlacenim bych mu zlomila vaz, takze akutni cisar...

Manzel byl dost nastvanej, jednak ze me vyhodili z toho boxu a druhak ze me tam nechali stat (nebyt toho vseho, mozna by cisar nebyl nutnej).
Jo a pak taky dost soptil, pac na sestinedeli mi i pres moje kazdodenni upozornovani, ze jsem alergicka na jod, matlaly nektere sestry jizvu Betadinou, ve ktere jod je 🙄 takze se mi to fakt paradne hojilo...

O porodni nadstandard jsem zadala pri prijmu, ale byl plnej, o sestinedelni nadstandard jeste kdyz jsem lezela na pooperacnim a taky bylo plno. Smula. Je to o stesti, zadat dopredu se neda... Jinak nektere sestricky bezva, nektere ne, to je ale tak vsude.

Pospecko, po dobu, co jsem byla na pooperacnim, lezel miminek na novorozeneckem. Pak, protoze se mi spoustelo pomalu mliko a prcek neumel sat, jsem tam chodila kojit - nebo se to spis ucit 😅

verisek
28. pro 2009

majdula: ahoj, muzu se zeptat jak dlouho si byla v porodnici po cisari? byva se tam dyl?

misicka455
28. pro 2009

Po cisaři se byvá většinou dýl mám dojem tak zhruba těch 5až 7 dní 😉

majdula
28. pro 2009

Verisku, rodila jsem v patek odpoledne a pustili me ve stredu rano. Osobne bych jeste treba jeden den snesla, doma to bylo pak dost narocny 😒

k.ate
28. pro 2009

pospi - nene malej se narodil jen tři dny před termínem, takže pohoda, mně je 22 a manžovi 23... Na šestinedělí jsem celkem spokojená byla, s novorozeneckým už o něco míň, protože malej měl hodně silnou žloutenku (byli jsme v porodnici skoro tejden) a všechny informace jsem z nich páčila hodně těžko... A navíc jsem si připadala, že je svejma otázkama na to, jaký hodnoty bilirubinu malej má atd otravuju :-/ Osobně bych čekala, že by mi to doktor při dětské vizitě měl říct sám, ale tam už jsem se fakt ptala, protože mě prostě zajímalo, jak na tom malej je... Pobyli jsme si v porodnici od úterka do pondělí, ale od pátku každej den říkali, že "zítra možná", takže to byl pro mě o to větší nápor na psychiku 🙂 Ale chápu, že nemohli tušit, jak dobře bude malýmu ten bilirubin klesat...

staninka77
29. pro 2009

Pospesko-Já měla malého na 11.oddělení.
V roce 2004.a byla jsem spokojená jen mně hodně mrzelo že mně nikdo z nich neřekl proč tam vubec je malej kvuly čemu chodila jsem tam kojit a stejně to bylo k ničemu a pokaždém přiložení jsem brečela že nechět tahat z prsa ale pak to o maličko šlo líp ale i tak byli problémy.¨
Hodně si myslím že naučí jak ho přikládat a taky měl žloutenku takže moc nechtěl tahat jak byl unavenej a furt by jenom spal.

verisek
29. pro 2009

holky nevite kolik je nadstandartu na sestinedeli?

jimmy1
29. pro 2009

Verisku, tohle jsem našla o Obi:

http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po...
🙂

staninka77
29. pro 2009

Verisku-Když už jsem byla sama na pokoji tak ke mně přišla paní zda nechcu jít na nadstandartní pokoj a já říkala že ne že zustanu raději sama z malím stejně zachvílu mně dovezly paní po porodu a je lepší když si tam máš ským pokecat jak bít sama.
Někde jsem četla nebo mně to psala kamoška ale nevím to jistě za těch 4.dny co tam strávila zaplatila 3500.kč.
Ale nevím to jistě ju.

verisek
29. pro 2009

diky moc za odkaz, pochopila jsem, ze bych jich melo byt 7 🙂 ja nadstandart chci, ne ze bych byla rozmazlena, ale chci byt sama nebo se svoji rodinou, navic navstevy muzou prijit kdykoliv a az na pokoj, nebudi vas ostatni miminka a maminky a hlavne mate svoji koupelnu se zachodem, coz si myslim, ze super, vetsina kamaradek ktere maji po porodu a byly na normalnim pokoji, tak rikaly, ze podruhe by taky byly radsi samy..

majdula
29. pro 2009

Verisku je jich sice dost, ale jak rikam, ja ho chtela, zadala hned prvni den, pak druhej, pak i treti... a stejne volne nebylo nic.

Ja teda nejsem cimprlich a byt na nadstandardu jsem chtela jen proto, ze me hodne po cisari bolelo bricho a nezvladala jsem ani slezt z postele, natoz tahat miminko, prvni den jsem brecela manzelovi, ze to nezvladnu... (samo ze jsem to pak zvladla, kdyz mi ho konecne dali, behala jsem v euforii jako lanka 😵 ). Kdybych nebyla po cisari, tak si radsi pokecam s jinyma mamkama, sesbiram zkusenosti, poznam kamaradky...

Bohuzel toho jsem se nedockala, byla jsem na pokoji sama s obarvenou potetovanou blondee, ktera chodila na dvur hulit, po telefonu se hadala s pritelem - dealerem buhviceho, nemela tehotenskou prukazku, mela tri deti behem tri let a nadavala ze musi kojit, ze pry hned jak dojde dom, da male flasku a pujde na plastiku koz...

Ale nakonec jsme se docela skamaradily 😕 😀

verisek
30. pro 2009

majdula: 😅

petapi
30. pro 2009

😀 majdulo tak to jsi měla dobrou spolubydlící 😅

misicka455
31. pro 2009

Škoda, že člověk neví ským bude mít tu čest na pokoji a podle toho by zažádal a nebo nezažádal o nadsandart 😉

Holky pěkného Silvestra 😉

k.ate
31. pro 2009

misi - já na začátku měla takový ne moc upovídaný spolubydlící, pak tam přišla mamina a s tou se dalo mluvit, ta nás rozpovídala všechny... Ale s tou jsem tam byla jen jeden den a pak mě šoupli na hostinskej pokoj už jen jako doprovod malýho... No a tam jsme se sešly fakt super partička 😀 No postupně všechny popropouštěli a já tam zůstala den sama s jinema maminama a to už bylo zase nic moc, ale vzhledem k tomu, že nám původně řekli, že to, jeslti můžou na ten hostinskej pokoj návštěvy záleží už jen na naší domluvě a já těm dvěma maminám, co tam přišly za mnou později, řekla, že tam návštěvy můžou a byly jsme spokojený všechny 😀 Stejně jsme tam byly bez mrňousků, až večer nám je dali...

pospecka
31. pro 2009

misicka: ono je to uplně jedno s kým na tom pokoji nakonec seš. Když si sednete, tak si pokecáte a když ne, tak budeš mít aspoň na co vzpomínat. 🙂 Pokud nemáš v plánu, že by s tebou na tom nadstandardu byl manžel nebo jsi tam měla denně od rána do večera návštěvy, tak bych Ti to moc nedoporučovala, když budeš mít malou v dětské. Akorát bys tam seděla sama mezi čtyřdma zdma a myslela na ni. S jinejma maminama i když třeba pipkama aspoň přijdeš na jiný myšlenky.
kate: na kterým jsi byla tom hostinským? Na tom víc vzadu? Nebyla tam se tebou nějaká Radka s šíleně dlouhýma vlasama? Měla postel u okna vlevo.

k.ate
31. pro 2009

pospi - byla jsem na hostinským hned vedle novorozeneckýho (od. 5), "kojící pokoj" jsme měli hned přes prosklený dveře u kterých byla postavená skříň... Takže občas bylo psycho, když člověk slyšel že mu tam mrně řve a oni mu ho ještě nenesou :-/ ale nikdo s šíleně dlouhýma vlasama tam se mnou nebyl 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru