Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

pospecka
27. čer 2009

sekacka: no tak to je sen, bez nástřihu, bez epi, bezbolestný šití, všechno v pohodě, prvoporod do 4 hodin od příjezdu.
Začínáš být podezřelá 😎 😎 😎. Nejseš nasazenej agent Obilňáku, abys jim přilákala rodičky? 😀 😀 😀 Ukaž Marečka, ať uvěřím. 😉 😉 😉
Já už chci takýýýýýýýýý.
Já jsem si myslela, že ten epidurál je zadarmo, ale teď pořád někdo někde řeší co to stojí, tak mě to začlo zajímat.

sekacka
autor
27. čer 2009

pospecka:
Neboj však se dočkáš,už to máš za chvilku a potom ten pocit to ti přeju,je to něco úžasnýho,pořád jsem na něho koukala a nemohla uvěřit,že je můj! 🙂
Tak se na ten epidurál zeptej své gynekoložky,snad by to mohla vědět,nebo potom až jak se půjdeš podívat do porodnice.Kdy tam jdeš,ve 30.týdnu už jsi že?

pospecka
28. čer 2009

sekacka: nejhorší budou ty poslední dny, to už budu jen čekat. 😀 😀 😀 Máme termín na den stejnej jako se měl narodit nastávající taťka, ale ten je na všechno hrrr 😀 , tak se narodil už 17.8. 😀, tak jsem zvědavá jestli se prcek potatí nebo bude po mě a nějakej ten den s v bříšku dá k dobru. 😀
Do porodnice na prohlídku sálů se chystám tak v půlce července. Zavolám tam tento týden a objednám nás. Chtěla bych, aby se mnou šel i nastávající tatínek, tak to musíme přizpůsobit jeho pracovním možnostem.
Dneska jsem 29tt+6, takže už se pomalu nejvyšší čas. Jak bys zhodnotila poporodní rady sestřiček s kojením. Hodně maminek říká, že jim na odd. 6ti nedělí "všechno" vysvětlily, tak přemýšlím jestli jít i na ten kurz za 300Kč, když mi to ty sestřičky vlastně všecho ukážou až budu v porodce nebo ne.

sekacka
autor
28. čer 2009

To fakt záleží na tobě,já jsem o kojení a technice teda nic moc nevěděla,říkala jsem si že mě snad poradí,ale oni se ti tam moc věnují,takže každá mamča v porodnici kojí,sice třeba trochu s tím ze začátku zápasí,ale povede se.
Já jsem si říkala že to přijde samo,täk nějak přirozeně,no a KOJÍM a je to v pohodě.
Nejhorší že ze začátku nemáš mlíko,jen mlezivo a to je skoro nic,tak trochu ty prsa bolí,když ti to dítko tahá,ale dá se to zvládnout. 🙂 ,ale pak jak se dostaví mlíko,tak to jde jak po másle 😀
Tak až se tam půjdete podívat,tak v růžovým pokojíčku jsem rodila,je hned z kraje,tak si na mě vzpomeň. 🙂
Dneskä tam zkusím hodit pár fotek,tak pak nakoukni 😉

pospecka
28. čer 2009

sekacka: dík, použiju ušetřený tři stovky za kurz raději na bonbošku pro sestřičky, když tam budou hodný. 😉 A růžovej pokojíček prozkoumám důkladněji. 😀 Jůů, vy dneska "slavíte" týden. 😀

veronika.h
28. čer 2009

Ahoj holky, Sekacko - obrovská gratulace!!!!!!!!
Když pán Bůh dá, tak porodím tento týden, už se celkem těším🙂. kdo tě rodil? PA, doktorka??? Jak se chovali, jak zasahovali?
Jsem strašně zvědavá a doufám, že brzo přihodíš fotečky🙂 🙂

k.ate
28. čer 2009

tak to vypadá, že se nakonec fakt rozhodnu pro Obilňák... Na předporodní kurzy bych chtěla zajít, přeci jen jsem z toho ze všeho trošku nesvá, tak ať vím aspoň trošku do čeho jdu... Porodku jsme si prošli při dnu otevřených dvěří, ale stejně... 🙂
Jinak registrovat do porodnice se nemusí ne? To se "zaregistruju", až tam začnu chodit na poradny...?

veronika.h
29. čer 2009

Kate - registrovat se nemusí, zaregistruješ se, až tam budeš chodit na monitor. Telefon do ambulance - 532 238 285

sekacka
autor
29. čer 2009

Ahoj holky,PA Alena Nováková,doktorka Petra Knéslová,obě moc hodné,PA radila jak mám dýchat,když jsem měla velký kontrakce v závěru,tak mě hladila po zádech a po hlavě a říkala jak mám tlačit.Doktorce jsem při tlačení málem rozmáčkla ruku,měla jsem zavřený oči a myslela jsem že je manželova 😀 .Doktorka mě pak šila.
Hlavně je důležitá před porodem masáž hráze,já jsem jí dělala asi 6 týdnů před porodem a asi to k něčemu bylo,že mě nenastřihovali.
veronika.h.:tak budu držet palečky,ať už to máš taky za sebou 🙂

veronika.h
29. čer 2009

Sekacko, to je moc fajn, zes mela takový porod. Já poctivě cvičím hráz, tak snad mi to taky pomůže🙂. Jsem ráda, že to tam opravdu nedělají automaticky.A jak často za tebou chodili tě vyšetřovat?? Pomohl ti klystýr?

sekacka
autor
29. čer 2009

Klystýr mě určitě pomohl,když jsem přijela tak jsem byla otevřená na 2cm,po klystýru a skákání na balonu ve sprše pak na 4 cm,PAchodila docela často,tak po 20min,já jsem to moc neregistrovala. 🙂 pak jsem šla skákat na balon do pokojíku,pak zase sprcha a pak už jsem ležela na posteli na jednom boku,to už jsem nebyla schopna chodit. ☹

pospecka
29. čer 2009

k.ate: to se tam možná potkáme. 😀
veronika.h: zkoušíš Matyáška nějak "vyšťourat"? Zkoušíte nějaký ty babský fígle, jak miminko zavolat na svět? 🙂
sekacka: tu hráz taky zkouším, ale nějak nevím jestli to dělám dobře 😅 , je to celkem dost nepříjemný. 😒

lidunka1981
29. čer 2009

ahoj muzu se zeptat co to je ta "hraz"??

k.ate
29. čer 2009

veronika - díky 🙂

pospecka - uvidíme, podle uz ve 13 tt mám termín porodu tak, jak mám nastavený tady, ale na ultrazvuku ve 20tt byl prcek o 8 dní "větší", takže mi dr. posunula termín na 10. 9. tak jsem zvědavá, jak velicí budem teď ve středu 😀 Aby se mi to nakonec neposunulo do termínu, kterej mi vycházel podle PM 😀 (5. září 😀 )

veronika.h
30. čer 2009

Ahojte, já mám oba dva termíny stejný - 3.7., ale nevím, jak moc to může být směrodatný.
Lidunko, hráz je oblast mezi poševním vchodem a konečníkem, je dobré mít jí poddajnou, aby se při průchodu hlavičky dostatečně roztáhla a nemuseli tě nastříhávat.
Mně osobně masáž hráze nevyhovovala, my s MM provádíme cvičení s nafukovacím balonkem. Jestli vás to zajímá, najděte si diskuzi EPINO.
Pospecko, no zatím toho ještě moc nezkoušíme, včera sexík, dneska jsem si ráno masírovala bradavky a vyvolala jsem si tak maximíálně hnusný posly, který mám i bez masáže 🙂 😝
Jejda Sekacko, tichá závist mamino, už bych taky chtěla prcínka u sebe....🙂

pospecka
1. črc 2009

Je na tom Obilňáku vůbec nějaká porodnice??? 😕 Podle těch odezev tady mám pocit, že snad ani ne. 😀 😔

sekacka
autor
1. črc 2009

To máš pravdu,taky mě to tak přijde,že by všichni rodili v Bohunicích? 😀 Nikdo nemá žádnou zkušenost? ☹

pospecka
2. črc 2009

sekacka: a ceš si jistá, že tam kde jsi rodila to byl Obilňák? Asi tam fakt porodnice není. 😔 😀 p.s.zvědavá těhule čeká na fotečky Marečka. 😉

veronika.h
2. črc 2009

Pospecko, určo je, včera jsem odtam utekla hrobnikovy z lopaty (od příjmu).🙂 Ale jen dočasně, pokud do soboty do rána neporodím, nastupuju na tabletu. Mám vysoký TK a Dr nechce čekat. navíc už 2 den po sobě kontrakce, ale nepravidelný, takže blbý. No s MM děláme co můžeme, abychom prcka přemluvili...

sekacka
autor
2. črc 2009

Neboj,jestli tě paní doktorka prohlídla jako tenkrát naposledy mě,tak brzo pojedeš sama. 😀 ještě máš zhruba dva dny,no uvidíme...,pak dej vědět až pojedeš! 🙂

veronika.h
2. črc 2009

já nevím, nepřišlo mi, že by to bolelo víc než jindy. Ale sahala celke mhluboko a pak zahlásila volně prostupná pro dva prsty🙂

pospecka
2. črc 2009

veronika: tak moc držím pěsti, ať se Matyášek umoudří a vydá na svět sám. Třeba je to vzornej chlapeček a čeká na "svůj" den 3.7.! 😉 Tak kdybych Tě tu už 2v1 nepotkala, tak přeju ať máš z porodnice a porodu aspoň tak dobrej pocit a zážitek jak psala sekacka. 🙂

trimama
2. črc 2009

Dobrý večer všem, jsem tu nová, a musím napsat komentář k Obilnímu trhu, na Obilním trhu jsem porodila všechny 3 děti, poprvé v roce 2004, pak 2006 a naposledy letos v únoru. Nemůžu si vůběc stěžovat, personál na porodním i na šestinedělí je velmi vstřícný, atmosféra je vždy odlehčena super přístupem, poporodní péče na jedničku. Pravdou je, že oddělení šestineděl nevypadá níc moc, ale 4x denně umýají sanitárky wc i koupelny, chodby, na sestřičky si můžete kdykoliv zavolat, pokud potřebujete pooradit s kojením, péčí o miminko, doktoři jsou super, já jsem fakt spokojená a nesouhlasím s přesunem do Bohunic ☹ , bude to jako líheň. Kamarádka čekala v Bohunicích 6 hodin na monitor, bez židlí, na Obilňáku jsem čekala nejdéle hodinku a to bylo v roce 2006, kdy se rodilo opravdu hodně dětí 🙂

veronika.h
3. črc 2009

Ahojte holky, my furt nic, no zítra si mě tam fakt nechají.
trimamo, díky moc za povzbuzující příspěvek, tohle je přesně to, co potřebuju číst🙂
Na porodním jsem poznala personál, tam je to úžasný, ale měla jsem blbý pocit z oddělení šestinedělí, ale těch pár dnů tam snad nějak vydržíme:-¨)

sekacka
autor
3. črc 2009

veronika.,tak i držím palečky,ať to máš rychlý jako já,mysli na Matyáška,to hodně pomůže 🙂

k.ate
3. črc 2009

veronika - držíme pěsti ať vám to dobře dopadne .-)

Jinak holky, byly jste na těch předporodních kurzech na obilňáku? Má to smysl nebo jsou to "vyhozený peníze"? Teď se právě rozhoduju co a jak...

majdula
3. črc 2009

Ahoj Kate, ja byla zatim jen na dni otevrenych dveri a pak na tom prvnim kursu (informativni schuzka, docela uzitecna), na obou nam ukazali porodni pokojicky, ktere jsou fakt utulne. Osobne se mi libily vic, nez bohunicke. A hlavne, oproti Bohunicim je sprcha a zachod na kazdem pokoji! Tento tyden jsem mela jit na kurs kojeni, ale bylo mi blbe, takze nic... a koncem cervence, pokud driv neporodim, jdu na tu intenzivni pripravu.
Takze na tu se chci zaroven zeptat, jestli k necemu je?

Mno a jinak jsem tam lezela trikrat po revizi (na hruznem sestiluzaku, ale dalo se to vydrzet), pak pred mesicem na porodnici na JIPce, tam to bylo uzasny, jak sestricky tak doktorky, a pak zase na odd. 7 a kdyz meli plno na sestinedeli, tak lezely maminky i tam.

k.ate
4. črc 2009

majdula - ahojky a díky, my jsme právě s manžou byli na tom dni otevřených dveří, tak nás zajímá, jestli se dozvíme ještě něco novýho a nějak zvlášť podstatnýho 🙂 Teď jak jsou ty vedra, jsem radši zalezlá doma ačím mín musím někam chodit, tím jsem radši... 🙂

peroli
4. črc 2009

ahojky, já na obilňáku rodila před 5 měsíci a byla jsem mooooc spokojená...
porodní sál bomba (samozřejmě nemluvím o bolestech ty byly 😝 😝 😀 ale měla jsem PA Švaňhalovou a dr.Řehulková a obě perfektní 😉 )
na 6-nedělí to bylo tak v poho - všechny sestřičky i doktorky jsou moc hodný jen ne každá má takovej ten ťuťuňuťu přístup, pár jich tam je takovejch profesionálních (trochu si drží odstup) ale když se člověk na něco zeptá tak zodpoví... 😉

sekacka
autor
8. črc 2009

ahoj peroli,díky za příspěvek,tak alespoň se to tam skoro nezměnilo 🙂
Copak asi veronka.h,už to má určitě za sebou a těší se z Matyáška 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru