Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

pospecka
18. črc 2009

k.ate: manželovi neproplatí nic, můj přítel je taky u ČNZP (ale už několik let - než jsme se seznámili), ale to nemá vliv. Pointa je v tom, že na dokladu je napsaný jen, že je to úhrada předporodního kurzu za: tvoje jméno, RČ a částka 500Kč, takže nikde není poznat, že se platilo za dva lidi, takže to vypadá, že to prostě stojí tolik a hotovo. 😎 Možná se v pondělí zastavím na Obil. zeptat jestli se jí neudělalo místo na úterní II.lekci, ale to ještě nevím. Nejspíš se potkáme 18.8. 🙂 a pak na "kojení".
majdula: tak teď nevím, jak to myslíš s těma 3kg, jestli mimčo nesmí být "menší než" nebo "větší než". Já jsem to teda pochopila, že nad 3kg do vody nejde, ale z příspěvku od k.ate mi připadne zase, že menší nejde, tak jak? 😕
Holky, hlavně vypátrejte co přesně se děje po vykouknutí miminka, já jsem to nějak "zapoměla" 😅 . Pamatuju si jen, že označí si ho tatínek na porodním sále, ale jak dlouho bude na bříšku, kdy ho odnesou tomu pediatrovi a pořadí péče, přisátí atd. mi nějak uniklo. ☹ Cca 2 hodiny po narození budeme ještě na porodním pokojíku, ale to pořadí s kontrolou pediatra se mi vykouřilo. 😅 Asi půjde k pediatrovi po opuštění sálu před přesunem na 6ti nedělí, protože říkala, že váhu a délku nám řeknu až cca 2hodiny po porodu, protože to se dělá až u pediatra. Určitě si ještě vzpomenu na něco co jsem se zapoměla zeptat a chtěla jsem, tak sem prosím ještě před kurzem nakoukněte.

pospecka
18. črc 2009

Tak jsem právě koukla do porodních poznámek a majdula to pořadí zná, tak bezva, to mi fakt nějak uniklo, tak je to jasný, tatínek půjde s prckem na prohlídku, ať mi ho brzo vrátí, nechci, aby první hodiny trávilo s cizíma lidma nebo někde "opuštěný". 😔 Koupil si kvůli prckovi novej foťák, tak ho aspoň využije. 😀

k.ate
18. črc 2009

pospecka - ahaaa 🙂 Tak to je dobrý... No jsem zvědavá, jak se nám tam bude líbit, ale už se těším na informace 😀 Na tu druhou připravu chci taky vzít manžu, jen na to kojení pujdu sama 😀 To by manžovi asi přeci jen moc neřeklo, kdo ví... 🙂 Jinak já taky budu chtít, aby manža šel s malým k tomu ošetření, i když on zase řikal, že mě tam nechce nechat samotnou 😀 Ale stejně pujde s prckem 🙂 My jsme novej foťák kupovali už v říjnu loni, ale protože s manžou oba rádi fotíme, tak jsme chtěli už "něco lepšího"... No a k vánocům jsme dostali kameru... A to jsme o tom, že prcka budem mít nevěděli, tak jsem ráda, že teď nemusíme tohleto řešit a malej bude mít slušný fotečky 🙂 Už se těším, se s tím foťákem aspoň zase pořádně vyřádím, když teď už mě na chození na nějaký akce moc neužije 😀

majdula
18. črc 2009

Kate, prosimte tak se na tu velikost miminka pro porod do vody v pondeli zeptej, jo? Ja jsem ted taky zmatena, zda je to nad nebo pod 3 kg 😅

Jinak to zakladni osetreni (osuseni, popsani, snura, zvazeni, prvni prisati) probiha hned na boxu behem tech dvou hodin za pritomnosti obou rodicu... co dela pediatr na novorozeneckem netusim, taky se muzes Kate zeptat 😉 kazdopadne taky chci vyslat manzela, at malyho donese co nejdrive zpatky.

astrane
18. črc 2009

holky mě malýho odnesli až po těch 2 hodinách-to ho šli vykoupat,oblíct,zvážit a zkontrolovat atak a pak ho dali odpočinout a prohřát cca na 3 hodiny do inkubátoru a pak mi ho donesli...myslím,že jak ho dali do tepla,tak usnul 🙂 Po porodu ho nikam nenesli,dali mi ho na břicho a pak zabalili do velké plíny a dali na poňuchňání a na přisátí...celou dobu mi ho tam tak nechali a až jsem se šla sprchovat a převlíkat a balit k odchodu o patro výš(nebo kolik to je) tak si ho teprve odnesli na novorozenecký,já se zatím postarala o sebe a telefony a najedla se atk a za chvíli mi ho apk zase donesli...bylo to super,celej ten porod tam jsem měla takovej pohodovej,bez zranění a pár minut po porodu jsem byla tak fit,že bych se nejradši zbalila,vzala dítě a šla domů 😀 A to jsem tam byla sama bez partnera-ten můj tam nechce 🙂
Takže dokud si ho neodnesli,tak jsem nevěděla jak je velkej...to mi pak jen přišla sestřička říct abych věděla co mám psát do těch SMSek 😀

majdula
18. črc 2009

Astrane super, diky za info... tak snad to takhle bude aj tedka 🙂
Mimochodem svagrova rikala, ze ji malou odnesli snad na tech pet hodin a ze byla nakonec rada, ze si mohla chvili odpocinout... takze je to asi na kazdem, jak to chce - bud mit mimco u sebe co nejvic anebo radeji dele odneseny.

astrane
18. črc 2009

to záleží na tom,jak se budeš cítit...poprvé jsem byla tak grogy,že jsem byla ráda,že si dítě přes noc nechali 🙂 Malej byl taky k.o.,prej celou noc chrněl,ani se nevzbudil,že by měl hlad 🙂

pospecka
18. črc 2009

k.ate: my máme ten foťák " na miminko" od loňskýho léta. Prcka jsme "plánovali" na letošek, od září 08 snažení. Vloni v létě se přítel rozhodl, že koupíme pořádnej foťák, že až bude to miminko, tak abysme měli hezký fotky, že až bude na cestě, tak už bysme ho nekoupili, což je fakt, protože si vybral na můj vkus celkem drahou "hračku" 😒 .
majdula: tak to jsem zvědavá jak to s těma 3kg mimčama bude. Jo a ten pediatr ho nějak celýho prošahá a myslím, že kontrolujou srdíčko a tak. V jedný knížce co mám doma jsem četla, že miminko hned po porodu dostává jakousi injekci s nějakýma vitamínama nebo co, ale očkování to nebylo. Ale to není info z Obilňáku, to se poptám až na tom kurzu II.
astrane: díky za info. Proč Ti prcka "dopíkali"? On byl malinkej? Myslela jsem, že do inkubátoru se běžně nedává.
A k tomu odnášení, kamoška rodila v únoru v bohuňkách a prcka měla u sebe a pak ho na noc odnesla na kojenecký a říkala, že v noci stejně nezabrala, tak že si ho mohla nechat, že by to vyšlo na stejno. Já bych ho chtěla u sebe, protože chci udělat max. pro to, abysme dobře kojili, ale pokud budu k.o., tak je jasný, že budu asi taky ráda, že se mi o něo nekdo postará než se zvrávorám. 😔

astrane
18. črc 2009

malej měl 3,5kg a 51cm,což je na mých 158cm a před těhu 48kg docela slušný miminko 😀 Prý je to standartní postup,že mimi vykoupou a pak dají nahřívat,aby se nenachladilo,aby ten přechod nebyl tak pro něj tak radikální-ze 37stupňů ho dají do 28nebo tak nějak a pak teprve mamině...i když s mámou pod jednou peřinou by to vyšlo nastejno a ušetřili by si za elektřinu 😉
myslím,že mu nějaký vitamíny dají-určitě K na srážlivost krve,ale jinak to přesně nevím a berou myslím krev z patičky na rozbor...vím že mi to všechno po porodu říkali,než ho odnesli,ale já už si úplně všechno nepamatuju 🙂
první miminko mělo 2850g a 48cm a porod byl přitom podruhé neporovnatelně snažší...možná i proto,že už jsem věděla do čeho jdu a co chci a co ne 😉 🙂
tak ať vám to dobře dopadne a máte na to pěkný vzpomínky a hlavně zdravý miminka 😀

majdula
18. črc 2009

Holky nasla jsem hnedle ctyri moc zajimavy odkazy ohledne porodu do vody 😉

Jeden clanek je primo od PA Kamenikove 😉 kde teda pise, ze mimi nad 4 kg je lepe porodit mimo vanu:
http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-prip...

Pak je tady zajimavej odbornej clanek, kde teda o hmotnosti jakozto kontraindikaci nic nestoji...
http://www.lubusky.com/ddp_13_podminky-za-ktery...

No a tady je video porodu do vody 🙂
http://www.omimine.cz/video/detail.aspx?item=6

Ale mne je teda blizsi tohle, nez ta poloha "na koze": (musite proklikat az na konec)
http://www.nandu.hu/english/childbirth/csenge10...

pospecka
19. črc 2009

majdula: ten první článek od Bc.Kameníkové je super, dál jsem zatím nečetla, ale co je pro mě zatím důležitá info, že si člověk musí "vybrat" jestli porod do vody nebo epidurál, že po aplikace epidurálu už nejde rodit do vody. Já nijak neprahnu po tom samotným "vypuzení" do vody, spíš mi jde o úlevu od bolesti pomocí vody namísto léků. 🙂
astrane: to´s mě překvapila s tím ohříváním, to jsem ještě neslyšela, že se miminko přihřívá tak nějak "automaticky".

majdula
19. črc 2009

Ono tech clanku od ni je tam vic a nejzajimavejsi je asi tenhle popis jak probiha porod konkretne na Obilnaku i s fotkama - od prichodu az po propusteni 🙂 Super!

http://www.babyonline.cz/porod/fotoserial-porod...

pospecka
19. črc 2009

majdula: ty seš super Colombo 😉 Bezva odkaz, když najdeš ještě něco dál od Bc.Kameníkové nebo týkající se Obilňáku, sem s tím. 🙂

pospecka
20. črc 2009

k.ate: tak co kurz? Jaký jsou dojmy? 🙂

k.ate
20. črc 2009

pospecka - ahojky 🙂 Kurz dobrý, měli jsme paní Bc. Janečkovou, ale paráda, jen na tu intenzivní přípravu na porod až do konce prázdnin prej už není místo, tak si mám příští tejden zavolat a kdyžtak mě objednaj na září, tak by mě zajimalo, jestli to vůbec stihnem 😀

K porodu mimča do vody - prej se rodí do váhy 3,7 - 3,8 kg, pak už je málo místa na manévrování s ramínkama prej 🙂

kk13
21. črc 2009

Ahoj holky!
Vy jste se všichni už rozhodli rodit na Obilňáku?
Včera jsem se tam byla podívat na tu prohlídku a zatím váhám zda nejsou lepší ty Bohunice?
Podle čeho jste se rozhodli vy??

pospecka
21. črc 2009

k.ate: asi se ty PA na kurzech střídaj. A jakej jsi z té bc.Janečkové měla dojem? Tak to zírám, že už maj plno. 😕 Ale ty máš termín až v druhé půlce září, to bys mohla stihnout. A 3,7-3,8kg to jde, to bysme se snad mohli vejít. Ale jak jsem psala nejde mi o to finále do vody, spíš jen o ten průběh, nahřát a uvolnit tělo, aby se prckovi šlo dobře ven.
kk13: ju nás to byla jasná volba. Narodila jsem se tam já i nastávající tatínek, tak jsme si řekli, že náš prcek se tam taky narodí, takže můj argument ti asi nepomůže se rozhodnout 😅 😀 .

k.ate
21. črc 2009

pospecka - no dojem z ní dobrej 🙂 Byla v pohodě, vysvětlila, na co jsme se zeptali i to, ajk je kdyžtak vedenej spontání porod koncem pánevním a za jakejch podmínek, prostě pohodička 🙂 Mám od tam pár stránek poznámek, hlavně mě překvapilo, že není třeba se tam registrovat před porodem a chodit na poradny a tak, že nám to stejně k ničemu nebude, když tam přijedem rodit, jen že karta se kdyžtak založí až později a nebudem ji už mít... Jo a taky mě zaujalo, že pokud tam přijedu ve 38tt a zároveň se mnou třeba mamina ve 30tt, berou přednostně ji a mě pošlou jinam, pokud už nebudou mít místo, protože přednostně jsou kvuli té jipce zařízení na ty předčasný porody...
A s tím mým termínem je to takový veselý 😀 podle uz v prvním trimestru to bylo 18. 9., ale podle dalších dvou vychází 10. 9. ... 🙂 Tak uvidím, v nejhorším to nestihnem no, zkusím tam v pondělí zavolat 🙂

kk13 - já jsem si obilňák vybrala, protože ho máme nejblíž a vzhledem k tomu, že nemáme autí, přijde mi lepší mít to jen kousíček 😀 Navíc krom toho šestinedělí to tam je celkem v pohodě... Na šestinedělí jsem se byla kouknout při dni otevřených dveří a tam to fakt není nic moc, ale zase je to jen pár dní... Hlavně pokud se něco s malým stane, tam se o něj můžou hned bez nějakýho převážení postarat.

majdula
21. črc 2009

Cauky,

tak mame za sebou aj tu intenzivni pripravu na porod, sla jsem tam tentokrat i s manzelem, aby z toho neco mel, ale popravde, nebylo tam nic moc zajimavejsiho, nez na prvnim kursu nebo nez co jsem uz mela davno nactene z netu 😉

Ale prakticky jsme si vyzkouseli balony (pry se na nich NEMA poskakovat, to je chyba, jen pohupovat!), porodni pytle (super, pokud to nepujde do vody, jdu na pytel 😀 ) a tatinci si vyzkouseli jak masirovat zada...

Do vody pry nerodii az od tech 4 kg a to kvuli vybavovani raminek. Ale je samozrejme mozne byt celou dobu ve vane a az na porod vylezt ven. Coz mi pripada docela dobre reseni. Stejne se to pak vyvrbi uplne jinak, nez si clovek naplanuje 😉 Jo samozrejme kdyz si vyberete vanu, byt jen na relaxaci, tak nelze mit soucasne epidural!

Taky nam rikala, jak prodychavat kontrakce (rozhodne nezadrzvat po dobu bolesti dech! pridusily bychom mimino) a pak jak tlacit...

Jinak me potesilo, ze vsechny mamci tam mely stejne nafoukly nohy jako ja 😀 (a to byly treba v 32tt teprve), tak jsem rada ze nejsem odula sama.

Jo a jeste zajimava vec treba pro me, ze po potratech nebo proste predchozich revizich delohy byvaji problemy s odlucovanim placenty, ktera muze byt prirostla k delozni stene, takze se sama neporodi a je potreba ji po porodu v plne narkoze odstranit ☹

pospecka
24. črc 2009

majdula: on člověk co se připravuje se tam toho asi moc novýho nedozví, ale má informace jak se to dělá v té "jeho" porodnici. 🙂
Na ty rady jak prodýchávat kontrakce se těším. Snad si to do 18.8. ten náš prdínek nerozmyslí s termínem a vydrží v bříšku, aspoň do 19.8., ale chtěla bych stihnout i tu lekci kojení. Půjdeš na ni?

majdula
24. črc 2009

Neboj, jeste budes nakonec prenaset 😉
Na kojeni jsem mela jit uz v cervnu, ale bylo mi zrovna nejak blbe, takze jsem to odrekla. A uz se na jinou neprihlasila. Tak doufam, ze vystacim s tim, co nam rikala laktacni poradkyne v Cenapu a co mi ukazou v porodce...

pospecka
24. črc 2009

majdula: přenášet nééé. 😀 Já bych to kojení moc chtěla stihnout, tak snad se zadaří. Já jsem s žádnou laktační poradkyní nemluvila ☹ a nechci se spolehnout jen na to co mi řeknou v porodce. Tý brďo, ty seš už 38tt, to to letí. Za "chvilku" tu budeš popisovat jakej byl porod na Obilňáku. 😀 A než se nadám, tak ho přidám i já. 😀

staninka77
25. črc 2009

Ahojky.
taky bych teda moc nechtěla přenášet.
Abych nemusela mít moc velké miminko to se hodně bojím ale snad to nebude tak strašné velké dítko.

staninka77
25. črc 2009

ještě jsem chtěla že asi pujdu a zaplatím si ten kurz pro to kojení.

pospecka
26. črc 2009

staninka: pokud budeš chtít jít i na ty ostatní lekce, tak doporučuju se objednat co nejdřív, protože teď je to uplně plný, tak aby se Ti to taky nestalo, že bude čas až těsně před porodem. 😅 A s tím přenášením, tady z koníka mám pocit, že dneska přenáší snad všichni. Já mám 2 kamarádky ani ne rok po porodu a jedna skoro stihla termín (malej se narodil 2 hodiny po půlnoci den po) a druhá přenášela 2 dny a vyvolali jí porod (malá měla přes 3.5kg, tak už nechtěli čekat 😅 ).
Ty jako vícerodička máš myslím větší pravděpodobnost, že přenášet nebudeš ne?

staninka77
26. črc 2009

Ahojky.
Pospesko-Asi máš pravdu budu muset se tam obědnat co nejdříve pokud je narváno abych to do porodu stihla.
uvidíme třeba ani nebudu přenášet a možná zase těsně před TP porodu mužu porodit dříve to by bylo užasné kdyby to bylo dříve já stím počítám ale i tak se to muže změnit a mohu rodit později a třeba mně to budou vyvolávat ale moc tohle nechcu prej říkají že je to nejhorší na tom ale nevím nemohu posoudit že ano.

pospecka
3. srp 2009

staninka: tak co, už ses objednala? Na kdy měli volno? 🙂

staninka77
13. srp 2009

Ahojky.
Pospeško-Zatím jsem se nikam nenahlásila na žádnej kurz ale budu to muset udělat.
Ono není moc času to je to.
A taky ti chcu pogratulovat ke krásnému klučíkovi je opravdu krásnej už jsi doma sním.

sekacka
autor
13. srp 2009

Ahoj Pospecko, mooooooc gratuluju k Zdeněčkovi,tak vám to vyšlo nějak dřív? 🙂 tak co první dojmy? jak jsi byla spokojená v porodnici a co porod? 😲

staninka77
13. srp 2009

Uplně jsem zapoměla Pospecko-Kde jsi v jaké porodnici rodila a taky by mně zajímalo jaké to tam je. 🙂
Napiš nám pak krásné dojmy. ju.
Budem se těšit. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru