Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

veronika.h
13. črc 2009

Ahpj holky,
tak porod u nás super, sice z epidurálem, ale díky němu absolutně bezbolestný porod. Měla jsem nadstandard jak porodní pokoj, tak i na šestinedělí. Ještěže tak, aspoň tam se mnou mohl být manžel, protože tak trochu od porodu zápasím se svýma hormonama a zvykám si na mateřství.. Sestry dětský a doktoři byli báječní, poradí se vším.

sekacka
autor
13. črc 2009

moc gratuluju!!! 🙂 jsem ráda že jsi byla taky spokojená.Já jsem dva dny po příjezdu domů byla taky trochu rozhozená a brečela jsem,ovšem nevím proč,malý byl a je strašně hodný,teď jsem v pohodě 😀

pospecka
14. črc 2009

Ahojte holky, tak konečně vidím ty vaše malý chlapíky. 🙂
sekacka: viděla jsem ten tvůj pokojík nepřipadlo Ti to tam pidi? 😉
veronika: to bude určitě dobrý 😉 , PA nám včera na kurzu říkala, že je to normální, že člověka dojímaj i takový ptákoviny, jako že ho někdo pozdravuje atd. 😀
Holky jak je to tam s poporodníma vložkama? Kolik vám jich dají? 😕
My jsme stále 2v1, do termínu mám 8týdnů bez jednoho dne, už se to krátí 🙂 . Já jsem byla na Obilňáku včera na předporodním kurzu na první lekci (na druhou bylo volno až 18.8., tak snad do té doby neporodíme 😀 i když jsme si to původně přáli 😅 ). Byli jsme kouknout i na porodní sály, ale volno bylo jen na červeným a modrým pokojíku (jsou útulný, ale tááák malinký, jak se tam ke mě a příteli ještě vejde ta PA a doktor(ka), to netuším. 😀 ) Mohli jsme tam kouknout jen na chviličku, protože v čekárně už seděla maminka v košili a čekala až jí to tam připraví 😀 Zajímal mě ten nadstandardní porodní pokojík (snad je větší než ty klasický), jinak na 6ti nedělí nechci být sama. Kurz vedla staniční sestra Bc.Kameníková a oba jsme s přítelem odcházeli uplně nadšení. Je to naprosto suprová ženská, hrozně příjemná, ochotná, fakt bomba a pokud jsou tam všichni takový, tak to bude úžasnej zážitek. Jen škoda, že ta další lekce bude až za tááák dlouho. 😠

staninka77
14. črc 2009

😉 🙂 😉 🙂 Ahojky.
Pospecko-Když jsem já rodila tak ten modrej pokojíček je o něco větší je tam postel a velká vana do které mužeš rodit a sprcha a přebalovací pultík pro mrnouska je docela utulnej.
Určitě tu 2.pujdeš to stihneš 😉 neboj.
Paní Kameníková doufám že se nepletu je taková maličko při těle ale byla hodně hodná na nás. 😉 🙂 .
A taky jsem se jen mohly nakouknout myslím do červeneho pokoje ale to nevím jistě je to pomaličku 5.let co jsem tam byla. 😉 🙂
Ano do těch pokojíčku se vlezeš i z manželem i paní dr.
Já jich měla po porodu v pokoji asi 5.droktoru.
Stěma vložkama to jich dostaneš jenom asi 6.kusu jinak jsem si je koupila těsně před porodem 2.balíky ale pak jsem si musela koupit ještě navrh nějaké ale doma už jsem používala ty normální.

k.ate
14. črc 2009

pospec - tak to docela kouká, já pořád přemýšlím, jestli na ten kurz jít nebo ne... Teď jak jsou ty vedra, tak je to se mnou na prdlajs ☹ Jinak my když jsme tam byli na dni otevřených dveří, byly volný všechny porodní pokojíky, tak jsme si je prohlídli 😀 No musím se domluvit ještě s manžou o těch kurzech, abychom to kdyžtak stihli, než se malýmu bude chtít na svět, i když máme ještě víc času než vy... 🙂 😀 Ale kdo ví... Malej teď na uz z 20 a 30 tt vypadá tak o tejden a kus větší... Tak uvidíme... 🙂

pospecka
14. črc 2009

staninka: já jsem byla v červený a modrým s vanou je nadstandard a tam zrovna nějaká mamka rodila 🙂 . Mě ta paní Kameníková nepřišla při těle, nebyla to teda taková ta vychrtlina, ale připadla mi jako normální ženská, nevím jak vypadala před pěti lety. 😀 Vložky teda koupím.
k.ate: já to určitě doporučuju, mám teď z toho porodu lepší pocit, ne že bych se předtím bála, to já jsem zatím naivní a beru to jako, že přijdu, zatlačím a daj mi mimčo do náruče 😀 😀 😀 😀 , ale fakt z toho mám pocit, že vím do čeho jdu a celkem to uklidňuje. A taky říkala dost informací důležitých potom pro samotnej ppříjem do porodky. PA říkala, že ta přednáška není moc vhodná pro nějaký těhule co mají z porodu panickou hrůzu a jsou na psychiatra, když si vzpomenou, že budou rodit, ale mě to nijak strašidelný nepřipadlo. Na tu pondělní první přednášku jsem nás objednávala v pátek a hned v pondělí jsme šli, ale na tu druhou má volno už jen po 18.8., tak neváhejte a objednejte se pokud o tom uvažujete. Já chci jít i na tu třetí o kojení, ona říkala, že hodně maminek je vynechává, že to zvládnou i bez toho, ale ona jako laktační poradkyně ji považuje za přínosnou a jelikož je fakt super ženská, tak jí to věřím a určitě chci jít.

k.ate
15. črc 2009

pospi - tak to já si tam zavolám a objednám nás... 🙂 Panickou hrůzu z porodu nemám, taky si to představuju tak, že přijedu a za chvilku nebude co řešit, asi jsem ovlivněná tím, jaký porody měla moje mamka 😀 (u bráchy jí o půl osmý praskla voda a kolem pul jedenáctý byl už venku a u mě jí ve tři ráno prdla voda a já jsem se narodila v 8 - ale u mě jí museli pak porod vyvolávat, protože ta voda byla jediný, co se stalo 😀, každoápdně si říkám, že oba ty porody měla celkem fajn - u bráchovýho tam měli volat spoustu jinejch doktorů, protože byla na rizikovým těhotenství, ale než doktoři stihli přijet, brácha už byl na světě 😀) A taky si řikám, že když mám kurňa celej život velkej zadek kvůli široký pánvi, tak by mi to k něčemu snad bejt mohlo 😀 Takže jsem sice ujetá, ale na porod se vcelku i těším 😀
Já bych právě chtěla určitě i na tu přednášku o kojení, abych měla pokud možno co nejvíc informací a pak se nemusela mlátit do hlavy, že "kdybych tam šla..."
Jinak ten s tou vanou byl o něco větší než ty osatní, ale mně přišlo, že je větší spíš hlavně o tu vanu samotnou, ale je fakt, že ty dny otevřených dveří byly už dávno... 🙂

majdula
15. črc 2009

Cau Obilnacky, ted jsem prepisovala do Srpna ten seznam, co s sebou k porodu na Obi, tak ho hodim aj sem, mam dojem ze nikde na netu nevisi...
Je to ten seznamek co davaji na pripravnem kursu a z druhe strany je navod na masaz hraze 😵

- tehu prukazka (s dokladem o krevni skupine)
- karticka pojistovny
- OP
- oddaci list, prip. rodny list a doklad o priznani otcovstvi
- leky uzivane v tehu
- balik vlozek
- hyg. potreby
- rucnik + rucnik na oblicej, prip. osuska pokud rodis do vany
- omyvatelne pantofle
- toaletak
- elast. puncochy pokud mate varixy
- mobil, kamera, fotak, CD, aromaoleje, svicky... blabla
- tekutiny - caje, mineralky, ovoce, cokolada, kysele sladkosti ( ), piskoty... dle chuti
- prevleceni pro partnera (svetle triko, tenke kalhoty, prezuvky)
- jednorazove kalhotky (2 ks) nebo volnejsi bavlnene
- kojici podprsenka
- pro miminko 1 baleni jednorazovek
- kosmetika pro miminko dle vlastniho uvazeni. Zakladni kosmetiku poskytujeme.
- nocni kosili a zupan poskytujeme. Pokud si chcete vzit vlastni, tak kosili s hlubokym rozepinanim.

majdula
15. črc 2009

Jeste vychytavky od svagrove: balik vlozek neni treba brat, jsou jich na vsech porodnich boxech mraky a muzete si je tam nabrat i na sestinedeli - tam uz je nedavaji. Nutne vzit toaletak! Na Obi erarni neni, jen na JIPce 😅 Kosmetiku pro mimi davaji jen Johnsons, na to bacha.

Jinac jsem tam byla vcera na kontrole a vse bylo prazdne, nerodilo se 😲 ale je mi jasny ze zrovna az tam dojedeme my, tak bude narvano 😀 Pokojicky jsou moc pekne vsechny, sice male, ale staci. Nadstandard je mozna az zbytecne velkej.

Pristi utery tam jdu na tu inzenzivni pripravu na porod, pak poreferuju 🙂

pospecka
15. črc 2009

Ahojte,
k.ate: chválím rozhodnutí o absolv.kurzu. 🙂 Určitě nebudeš zklamaná.
majdula: já jsem se chtěla objednat a mají volno až 18.8. (to půjdeš možná zrovna domů 😀) a já mám strach, že to už budem mít po i když termín mám až 7.9., tak budu moc vděčná, když pak písneš co tam PA říkala. Kdy jsi byla na té jedničce? V pondělí se rodilo o sto šest, asi je to jak kdy. Jinak jsem tady v porodu založila téma o předporodních kurzech nás zářijovek, tak se tam snažím popsat co jsem se dozvěděla na kurzu, tak pokud bys měla chvilku a čas a chuť, tak koukni a případně mě i oprav nebo doplň pokud jsem něco zapoměla nebo popletla. Popisuju tam první lekci na obilňáku.

sekacka
autor
16. črc 2009

Ahojte,já jsem měla sebou do porodky Samu porodnické vložky,jsou lepší jak ty jejich vatové se síťkou,jen tak neprotečou,vložky jsou jen na porodním boxu,na šestinedělí dávají jen pár,tak 6,8ks.Připrav se že spotřeba bude velká,po porodu jsem používala i 3 vložky naráz,však uvidíš.Kosmetiku jsem měla svoji,na pokoji jsme měli jen gel na umývání miminka,ubrousky atd.jsem měla vlastní,ještě jsem si brala přebalovací podložku.kosmetiku jsem žádnou nedostala,jen vzoreček,tubičku Johnsons na zadeček.
S paní Bc.Kameníkovou jsem se taky setkala,je to vrchní sestra a laktační poradkyně,chodila nám radit ohledně kojení.Až se sestry divily že přišla osobně Kameníková,asi tam z ní mají všichni vítr. 😀
Jinak pokojíčky jsou hodně malé,my jsme museli pořád větrat,mě bylo šílený vedro.Ale vešli jsme se tam,já,manžel,PA,doktorka,ta až v závěru porodu a sestra z pediatrie.Modrý nadstandartní pokojík je možná tak 2xvětší a má klasickou postel,takový letiště a vanu.Rodit můžeš do vody,ale musíš to nahlásit dopředu,ale je to omezeno velikostí mimi,do 3kg,ale to víš z kurzu 🙂 Ale myslím že pokud chceš rodit normálně,tak stačí i ten malý pokojík,stejně máš bolesti a 😉 je ti všechno jedno.Já rodila v tom růžovým hned u vchodu a to z toho důvodu,že měl nejdelší postel,jak říkala PA,já jsem obr 🙂

k.ate
16. črc 2009

Tak jsem dneska volala na Obilňák a v pondělí jde na tu přípravu 🙂 Tak jsem zvědavá, už se docela těším 🙂

veronika.h
17. črc 2009

Holky s těma vložkama určitě vemte svoje. Já byla na nadstandartu v šestinedělí a dostali jsme košík vložek, jinak nic. žádná kosmetika pro mimi, dokonce byl i státní svátek, tak mi oznámili, ať si donesu vlastní plínky, že prádelna nepere. No teda nevím, za co se platilo 1300,- na den. Hlavně, že jsem tam byla sama a dokonce tam se mnou spal i manžel (za 89Kč/noc🙂) jsme si z toho udělali hotel, nafouknutá manželská matrace na zemi, kde jsme leželi všichni 3, v 6 ráno nám tam jezdila uklízečka mopem kolem hlavy🙂

pospecka
17. črc 2009

Ahojte mamky a těhulky, já se vložkama určitě zásobím v místní lékárně, asi bych se styděla je "loupit" na porodním boxu, když tam budu ještě další tři dny. 😅
sekacka: tak to´s mi udělala radost, že maj z Bc.Kameníkové vítr, protože ona je skvělá a pokud je drsoň na sestry, tak nejspíš proto, aby sestry dodržovaly její pravidla a ty byly dost skvělý, takže se těším o to víc.
k.ate. nevím jestli "jde na přípravu" je "jdeme" nebo "jdu", já jsem moc ráda, že šel "tatínek" se mnou, tak pokud jste to neplánovali, tak doporučuju těch 200Kč investovat a vzít ho s sebou, i kdyby se k porodu nechystal, bude aspoň vědět co a jak se bude dít. Ten můj byl z přednášky i Bc.Kameníkové nadšenej a můj názor je, že i pokud by se k porodu nechystal a bál se co mě čeká, tak by ho to uklidnilo. Já mám z přednášky i samotné Bc.Kameníkové pocit, že porod se dá zvládnout v naprosté pohodě a s minimální bolestí a prostě to bude jako nic. 😀

sunea
17. črc 2009

Ahojky, ja som rodila na Obilňáku presne pred mesiacom. Chcela som ísť do Bohuníc, tam som chodila aj na kontroly od 38.tt, ale keď sme tam prišli po nahlásení o 2.30 nadránom, hneď po nás prišlo 5 ďalších, viac "rozrodených", ako ja, tak ma pani dr. poprosila, či by mi nevadilo, keby nás poslali na Obilňák. Nevadilo, Obilňák bol výýýbornýýýý...PA Martina Fialová, mladá, veľmi sympatická, ochotná, všetko vysvetlila, chválila...Potom tam bol pri samotnom porode dr. Zobač - fešáááák - akurát, že to už som mala "the best of" kontrakcie, tak som nemala čas sa s ním viac baviť :o) Rodili sme na nadštandarde, síce to trvalo dlhšie, ale super prístup takmer všetkých - okrem jedného dr.(meno bohužiaľ neviem) na vizite, ktorý ma vyšetroval tak, že mi skoro oči vytlačilo od bolesti a po vizite som dostala záchvat plaču z toho šoku..ale potom už ok. Malého som nakoniec odcupitala vytlačiť vedľa na operačku na klasickú "kozu", kde sa dá lepšie chytiť madiel (na tej klasickej posteli na nadštandarde sa to nedarilo). Nástrih len 2 cm, ani som necítila, šitie absolútne bez bolesti, pos vojich som odkráčala naspať na porodný box, sedieť som mohla hneď ten deň. Prístup personálu na odd. šestonedelia profesionálny, vždy ochotné sestričky, ochotní lekári...len ma mrzí, že plne nekojím ☹ mám málo mlieka, nič nepomáha(lo) zvýšiť produkciu, tak kojím a po kojení dokrmujem. Držím palce všetkým nastávajúcim maminkám, nech im porod dopadne krásne, tak ako nám. P.S. mne hneď po vytlačení malého hormóny udreli do hlavy a bola som strašne veselá, manželík nado mnou slzil od dojatia, na to sa nezabúda :o)

sunea
17. črc 2009

Ešte dodatok: u p. Kameníkovej som bola na prednáške o porode - doporučujem, ona je zlatá, vtipná, REALISTICKÁ, skúsená. A vobec nie je pri tele, vyzerá veľmi pekne! 🙂 A pri tej hnusnej vizite, o ktorej som písala v príspevku hore, videla, ako ma to bolí a cítila som z nej podporu, účasť...

honzina
17. črc 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat, jak se jmenuje křestním jménem paní dr. Dosálová? Já jsem teda rodila v Bohunicích a byla u toho právě tato doktorka - moc milá, příjemná, sympatická, na první pohled jako studentka. Jen si nepamatuju její jméno. Díky

k.ate
17. črc 2009

pospec - pujdeme tam oba 🙂 Manžílek si mě hlídá jak oko v hlavě a chodí se mnou všude. K porodu chce jít taky se mnou, tak aspoň budem oba vědět aspoň trošku co a jak... 🙂 Jinak mě napadlo s tím placením tam, budou na pokladně, když tam jdem na jednu hodinu? Sestřička říkala, že se máme před kurzem stavit zaplatit na pokladnu, tak mi to pak začlo vrtat v hlavě (samozřejmě až jsem položila telefon 😀 ) jo a ještě kolik tam bude zhruba lidí? já jen abch věděla, na co být připravená 😀

sekacka
autor
17. črc 2009

S Dr.Adamem Zobačem jsem se setkala při poslední vizitě,byl velmi příjemnej 🙂 a propouštěl mě domů.Akorát mě překvapilo,že mě nikdo nekontroloval dole,měla jsem 3 vnitřní stehy,ale když je všechno v pořádku tak to asi nedělají.
Porodní kurzy proplácejí i pojišťovny, MV,do 2 měsíců od data. 😉

k.ate
17. črc 2009

sekacka - já jsem ted nově u CNZP a ta dava v ramci tehu a naslednyho materstvi prispevek 4500, takže část z toho nejspíš pujde na kurz 😀

pospecka
18. črc 2009

kate: my jsme přišli tak půl hodiny před a na pokladně nikdo nebyl. Tak jsme šli hned na řadu. Dali mi vypsat nějakou smlouvu o absolvování kurzu a zaplatili jsme 500Kč. Dostali jsme dva papíry a šli si sednout před porodní sál (na ten dvoreček venku). Pak přišly asi ještě 3 maminky (dvě s doprovodem) a v jednu si nás vyzvedla Bc. Kameníková. Šly jsme do jiné budovy do přednáškové místnosti a pak cca ve tři hodiny to skončilo a šlo se koukat na porodní sály (kromě dvou se všude rodilo). 🙂
Taky jsem přeběhla k ČNZP, pokud budeš mít čas, tak si po přednášce rovnou skoč do pojišťovny (je to na Veveří, poblíž věžáků na Šumavské). Peníze pošlou do měsíce. 😉 Jo a pozor, paní v pojišťovně mě varovala, že pokud budeme něco kupovat v nemocniční lékárně na obilňáku, že tam mají blbý pokladní bločky, ať si necháme vypsat, že jsme kupovali věcičky pro maminku a miminko, jinak by to nemohli proplatit. Já si tam budu kupovat ty poporodní vložky a možná i něco pro prcka.

k.ate
18. črc 2009

pospecka - díky 🙂 tak to my tam pujdem taky tak napred, at to máme v klídku 🙂 Porodní sály jsme s manžou už viděli na tom dni otevřených dveří, takže to pro nás nebude zase tak nový, ale stejně si je už pořádně nepamatuju, tak se tam docela těším 😀
Jinak pro tu ČNZP je potřeba nějaká speciální účtenka? Já myslela, že stačí obyč bloček z pokladny jak v obchoďáku... 😕 To budu mít možná problémy s proplacením vitamínů, no co už 😀 V nejhorším to vyplácám na něco jinýho 🙂 Na věžáky na Šumavské koukám z okna 😀 No uvidím, snad tu pojišťovnu nějak najdu, registrovala jsem se přes net, tak jsem tam ještě osobně nebyla 🙂

k.ate
18. črc 2009

pospecka - aha, tak pokud jsem to dobře pochopila z mapy, tak oni jsou v baráku naproti tomu velikýmu parkovišti? je tam i Aegon a co já vim co všechno ještě? Na ten vidíme akorát z balkónu od mamky a já to mám taky kousíček 😀 To jsem ani netušila, že to budu k nim mít tak blízko 😀

staninka77
18. črc 2009

Ahojky.
Honzinko-Paní dr.Dostálová se jsmenuje Zuzana měla jsem jí na Obilném trhu v rizikové poradně a těd mám paní Radčanskou a je taky hodně sympatická mladá žena jak paní Dostálová to mohu jenom potvrdit.
😉 🙂

pospecka
18. črc 2009

kate: přesně, pojišťovna je tam jak je ten Aegon nebo jak se to jmenuje. Vejde se dovnitř, po pravé straně je recepce tu mineš a půjdeš doprava a po cca 50 metrech je na levé straně kancelář té pojišťovny. Já jsem si na netu přečetla, že na Veveří a vydala se po Veveří od České!!!, tak nějak jsem si říkala,že budu koukat po obchodech a prostě k ní dojdu, ani mě nenapadlo, že je to až tam, tak jsem si dala v červnu asi hodinovej pochod k registraci. Bylo to fakt úžasný, byla jsem uplně K.O.. 😠 A ta účtenka, musí z ní být zřejmý, že se jedná o potřeby pro matku nebo dítě, na Obilňáku jim prý vyjíždí účtenka: zboží XY,-Kč, což oni proplatit nemůžou. Já si nechám proplatit jednotliv lekce toho kurzu, když sihnu co bych chtěla, tak to bude dohromady 1300,-Kč (lekce I. a II. s partnerem a lekce III. kojení jen já), pak 500,-Kč za tatínka u porodu a pak uvažuju o nadstandardním porodním pokojíku, tak pokud ten bude volnej, tak to je tuším dalších 500,-Kč, to je 2300Kč a tak mi "zbyde" 2200Kč a to zatím plánuju na odsávačku na mlíko, ale mám možnost si od dvou známých odsávačku pujčit, tak uvidím jak se zbytkem naložím.

majdula
18. črc 2009

Pospecko, ja to tema o predporodnich kursech nemuzu najit... 😲 hod link, prosimte.

Jinak zajimavost, ktera se trosku negativne tyka aj budoucich Obilnacek... Milosrdni jsou behem srpna zavreni, takze o to vic bude narvano prave na Obi a v Bohunicich 🙄

A jeste dotaz (asi mi to behem toho 1. kursu uteklo) - do vany se da rodit jen male mimino do 3 kg??? 😲 😲 😲 No to by bylo v riti, pac ja do vody rodit chci (zadari-li se a bude tam volno) a uz ted vim, ze malej nebude zrovna malej...

majdula
18. črc 2009

Ha, uz jsem to nasla 🙂 A dobry, pocitam ze tam budes jeste psat o dalsim osetreni mimi (ze ho tatka muze doprovodit na novorozenecke a hned si ho odnest zpet) a o sestinedeli...

Take PA rikala, ze je dobre napsat si aspon v bodech porodni plan... mas nejake poznamky aj k tomuhle?

pospecka
18. črc 2009

majdula: vůbec si nevybavuju, že by PA říkala, že se do vody dá rodit jen miminko do 3kg, to jsem tam psala ja? 😕 Já už toho k těm ostatím bodům moc nemám. Doufám, že mě někdo doplní. To další ošetření si pamatuju jen, že se miminko odnáší pryč z porodního pokojíčku k prodhlídce pediatrem, ale že už bude označený a "nemůže" se teda stát, že by mi přenesli cizího prcka. 😉 Ten porodní plán si nevybavuju, že by přímo zmínila, zeptám se toho mýho jestli si něco takovýho vybavuje, ale každopádně říkala, že je dobrý mít nějakou vizi jak bysme si to představovaly, když se nás pak budou na ledacos ptát, ať víme o co jde, ale ať moc nepočítáme, že bude porod podle plánu, že to se prostě naplánovat nedá, ať pak nejsme zklamaný, že to bylo jinak. Že se stává, že i když to bylo celý v pohodě, tak jsou pak některý rodičky zklamaný. Pokud máš nějaký poznámky z kurzu, písni to prosím ï do toho témátku, já budu ráda za každou těhulku - maminku co mě doplní, nepamatuju si vše a PA není robot, aby byl každej kurz přesně stejnej, třeba na mým něco nezmínila a na tvým jo. 🙂

k.ate
18. črc 2009

pospecka - no já tady mám tuším lístek, kde je napsaný Calibrum mami - a cena, tak nevím, no když jim to stačit nebude, tak nevadí, aspoň budu vědět pro příště 🙂 Jo takže ten kurz proplatí jakoby i partnerovi, byť on sám není pojištěnej u ČNZP, jo? Tak to je paráda, s tím jsem ani nějak nepočítala 😀

majdula - já doufám, že malýmu se nebude chtít na svět o tolik dřív, takže se nás snad to omezení nebude nějak moc týkat, no uvidíme 🙂

Jinak já si napíšu ty vaše "nejasnosti" a můžu se v pondělí na kurzu zeptat, stejně se chci ptát na dost věcí, takže je budu mít napsaný na papíře, tak si tam těch pár věcí můžu připsat (třeba ten porod do vody by mě taky zajímal 🙂 )

majdula
18. črc 2009

Nee, to s tou vanou psala to Sekacka 16.7.
(Rodit můžeš do vody,ale musíš to nahlásit dopředu,ale je to omezeno velikostí mimi,do 3kg,ale to víš z kurzu)

Ja se na to este v utery zeptam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru