Porodnice Olomouc - jde se tam registrovat dopředu?

hhanca
7. srp 2012

Zdravím všechny maminky i těhulky... hledala jsem tu diskuzi ohledně porodnice v FN Olomouc, ale nenašla jsem co jsem chtěla. Je třeba se tam nějak registrovat nebo se hlásit dopředu? Nebo tam prostě jen jet porodit bez čehokoliv předtím?
Dále jsem se chtěla zeptat, co se vám osvědčilo vzít si s sebou do porodnice a naopak co bylo zbytečné? Co tam mají k dispozici? A celkově jak to tam probíhá?

Děkuji moc za odpovědi 🙂 Hezký den...

palomitacheca
7. srp 2012

Rodila jsem tam v prosinci 2009, registrace jako tady v Praze nemají. Já tam teda párkrát byla už v průběhu těhotenství v rizikové poradně kvůli poruše srážlivosti krve, ale pak jsem tam na kontroly začala chodit až od 36.týdne. Stačilo se jen telefonicky objednat. Dělali mi tam klasicky KTG a prohlídku. Ale taky to záleží, jak to dělá tvůj doktor. Ten můj je domluvený se Šumperkem, že pro ně natáčí monitory a rodička tam pak jede jen porodit. S Olomoucí domluvený není, takže jsem na monitor jezdila do FN.
Tenkrát nám dávali na miminko oblečení, plenky a ubrousky jsi musela mít vlastní. Kosmetika potřeba nebyla. Krém na zadeček jsme dostali ve vzorcích, na koupání tam věci měli všechny. Pro sebe jsem měla jen vložky, kalhotky, podprsenky a župan, noční košile dávali jejich.
Sice jsem se pobytu v porodnici bála, ale bylo to zbytečný. Všichni tam byli moc fajn, tak nám pobyt utekl rychle 🙂
Kdybych pořád bydlela na Moravě, rodila bych tam znovu.

hhanca
autor
7. srp 2012

@palomitacheca Moc děkuji za vyčerpávající odpověď 🙂 Já právě za žádnou cenu nechci rodit v Šumperku i když to máme podstatně blíž...
Koukám, že budete mít další mimi...gratulace 🙂

palomitacheca
7. srp 2012

@hhanca to mně se zase Šumperk celkem zamlouval, ale nedoporučili mi to právě kvůli té poruše srážlivosti krve, protože u nich nemají potřebný léky. Ale nakonec jsem za tu Olomouc i ráda. Jsem z Mohelnice, takže do obou porodnic to bylo přibližně stejně daleko, jen do Olomouce je ta cesta lepší 🙂
Na porodním sále byli všichni strašně fajn. Když se PA v jednu chvíli nepodařilo na monitoru najít srdíčko miminka, tak zalarmovala celý oddělení a během chvilky u nás byli asi 3 doktoři. Porod pak byl v pohodě, syna jsem u sebe měla skoro celý ty 2 hodiny. Hned po porodu mi ho dali břicho, asi do té půl hodiny mi ho poprvé přiložili k prsu... Na šestinedělí pak byl super personál, co se stará o děti. Péče o rodičku byla trošku slabší. Co mě třeba překvapilo, tak nás při vizitě nikdo nijak nekontroloval. Asi 2. den po porodu jsme šly na kontrolní UTZ dělohy, jestli v sobě nemáme nějaké zbytky. Mně je tam našli, tak mi do zprávy napsali, ať mi na šestinedělí píchnou oxxytocin. O ten jsem si nakonec musela ještě říct, protože si tam mysleli, že už mi ho píchli dole... V tomhle měli trošku bordel, ale nebylo to pro mě tak podstatný. Hlavně jsem byla ráda, že syn je v pořádku, prospívá a asi 3. den nás pustili domů 🙂
Jo a jídlo tam taky bylo dobrý, i když občas možná ne úplně vhodný pro kojící maminky 🙂

Děkuju, další miminko už čekáme v podstatě každým dnem. Když se nerozhodne samo, tak v pondělí nástup do Motola... 🙂 snad k tomu nakonec nedojde 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru