Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

katuu
16. srp 2010

Holky každý má jiné potřeby a hlavně každý porod je jiný - samo všem nám jde o to aby byl prcek v pořádku. V Ol jsou opravdu machři pokud jde o předčasně narozené děti, co se týče ale komfortu kolem maminky tak je to tam trochu slabší, v Pv je na každém porodním boxu sprcha, třeba já jsem byla skoro celou dobu ve sprše a byla jsem nevrlá na manžela natož kdyby hned vedle mne byla další sprcha a byla tam další maminka. Jak píše Miša rodila jsem v PV dokonce na Vánoce a personál byl skvělý - taky je pravda, že jsem měla porod docela pohodový zato švagrové dali epidurál a úplně v pohodě né že se říká že to v PV neumí píchat. Takže bych nezatracovala ani jednu porodnici, já osobně ale mohu Prostějov jenom doporučit !!!

hancas
18. srp 2010

pro ty co to nepochopili,rodila tam má kamarádka,sestřenka....takže jsem k tomu napsala svůj názor,a pokud jde o komfort tak PV ano ale pro mě je důležitější zdraví dítěte než komfort a vče na pokoji,tot můj názor,nikomu nic nevnucuji

bernebi
31. srp 2010

ahoj holky, můžu se vás prosím zeptat co znamená ta rodinná péče ve Šternberku ?

maskacka
19. zář 2011

ahoj maminy, prosím vás, kdo jste tady rodily - jak je to s nemocničním oblečením pro matku a dítě? První dítě jsem rodila jinde (všechno bylo z hygienických důvodů povinně erární), teď to vypadá na plánovanou sekci a nevím, jestli si mám vzít noční prádlo, jestli brát oblečky na mimčo, vložky apod. Nebudu mít možnost každodenních návštěv, jsem z daleka. Díky za rady.

salomee
19. kvě 2012

Zdravím všechny, i když teď nemám přístup na net a jsem tu na dlouho zas naposled, tak jsem si řekla, že svou zkušenost s porodnicí sem dát stihnu.🙂
Takže..výhoda asi to, že v případě, že by se něco dělo, velké možnosti stran péče o mimčo, než v nějaké malé porodničce.
Jinak teda.. samotný porod byl pro mě ne moc příjemný, ale to nebylo vinou porodnice, odrovnala mě už injekce "od bolesti", po které jsem byla spavá a zvracela, císař po celodenním neúspěšném vyvbolávání porodu to všechno završil. Potom jsem byla bez Ondry, byl na novorozeneckém, což je ale u císaře běžné.
Co mi vadilo: sestry, jak na šestinedělí, tak na novorozencích, si asi ne moc důkladně nepředávají informace, tak se mě ptaly na to samé pořád dokola a svoje dojmy o mě si sdělovaly dost nešetrně, že jsem tam kolikrát brečela (no..ty hormony, ono stačí, aby se někdo křivě podíval)
Někdy se se mnou zacházelo, jako bych všechno měla vědět a umět a znala nejen vše v péči o dítě, ale hlavně byla zaběhlá v režimu oddělení.
Moje problémy s kojením, které mám do teď, každá sestra navrhovala řešit jinak, jedna řekla, že bradavky dobré, druháb zas, že bez kloboučku ne, nebo že když si malý "tahá" prsty, že mám ještě krmit, druhá zas, že to neznamená, že má hlad. Ani laktační poradkyně mi neřekla, co mám teda dělat, bylo to spíš o nabízení pomůcek od Medely, odešla jsem z tama s hrozným zmatkem, co teda dělat a se strachem dělat cokoliv, aby to nebylo špatně...strašně moc chci kojit.
Propuštění.. ale tak je to asi všude, nevím: ráno ještě nevíte, jestli jdete domů a za hoďku už se máte v jedné chvíli balit, převlíkat malýho, zajišťovat si odvoz, poslouchat ponaučení, co v šestinedělí, projít "školením" na dokrmy (kojit se mi fakt nedaří) a berou vám nábytek pod rukama, máte krmit malého a pomalu už nemáte k dospozici ani tu židli... hustí do vás ze všech stran dost důležité informace, předávají různé zprávy a vy máte pamatovat na to, co kdy dělat, komu co předat... ale v té chvíli není absolutně šanci to všechno pojmout.
Jinak jsem fakt ráda, že jsem byla na pokoji celou dobu sama, i když příjmy byly, vždy se našlo místo jinde, můj pokoj byl nejmenší, tak asi proto tam nikoho necpali, když bylo místo jinde.
Ale všechno se dá přežít, no. Je to o lidech.

sestrenka111
9. lis 2012

Na porodnici v Olomouci nedám dopustit.Jdu tam rodit znovu po 17 letech a jinam bych nešla.Ochota,informovanost a hodný personál s úsměvem-co si přát víc.Když jsem rodila 1 dítě velký dík patří p.doktoru M.Procházkovi,který se snažil a pěkně se musel nadřít, když jsem to skoro vyčerpáním vzdala.Jinak,co se týče stravy nejsme tam na výkrmu a rodina určitě donese dobroty🙂takže, ať to rychle uteče termín mám na narozky 11.11.2012 a dám vědět o porodnici info.Papa všem

lindoska
26. bře 2013

Ahojte...snad se někdo nový najde a podá nějaké aktuální info o porodnici...já se v OL chystám v květnu taky rodit

agentkadaisy
11. čer 2013

Mate nekdo zkusenost s dulou u porodu v olomoucke porodnici? Jak se k ni a k vam choval personal porodnice?

ebsian
11. čer 2013

Já teda měla možnost porovnat chování asistentek z porodnice tak, že jsem tam ležela 4 dny na jipce a staraly se o mně,. jip je tam součástí porodnice hned vedle porodních boxů..Také dík tomu prostory jako wc a sprchu jsem využívala spolu s rodičkami..Navíc 4 dny v kuse bylo vše slyšet i v noci pochopitelně z porodních boxů, jak komunikace mezi lékaři a PA s rodičkami a vstávaly mi před porodem vlasy hrůzou. 😀

Chápu, že měly kolem rodiček moc práce a pokoje jip byly prostě navíc práce a tak to někdy dávly sežrat a z toho chtěly, abych kvůli vynášení mísy po malé zvonila, z toho zase proč otravuju, jestli to nepočká??! Atd..No, hodně to bylo také o přístupu rodičky k porodu..
Tehdy jsem se zařekla, že tam z nutnosti rodit budu, že to budu dělat pro malou, ale v plánu jsem měla rodit v Přerově, už kvůli prostorům novější vybavení atd..Ale teď to vidím jinak, vidím, že mohou přijít komplikace, jako u mě třeba padaly ozvy..Takže bych se tam rodit nebála a na vybavení kašlu! Akorát fajn byly pokoje v Přerově jen se 2 maminkami a boxy proti Ol opravdu moderní. Ale jinak bych si i rodit v Ol zkusila příště, jen to je trochu z ruky, uvidíme, jak to vše dopadne. Jestli nějaké příště vůbec bude, že.. 😉

No a po porovnání obou porodnic mám pocit, že nechápu, proč PA dělají to, co dělají a proč si tu práci vybraly..Většina na 80% s rodičkama moc pěkně nejedná a porod jako takový je prostě jakoby nebere, ani potřeby rodičky a nic prostě, většina mi na komunikaci ani neodpovídala a někdy i dělaly, že neslyší. Prostě opravdu roboti, ale třeba za to ani nemohou. Mít tolik porodů pořád dokola musí být psycho, jen škoda, že to ty nastávající matky bohužel někdy pocítí.

jennyska
29. říj 2013

Ahoj maminky @ebsian @lindoska @sestrenka111 @salomee

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Olomouci přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy , jako jste to napsaly právě tady, do fóra 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-olomouc/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

ebsian
29. říj 2013

@jennyska Já tam ve finále nerodila. Ale byla jsem tam v porodnici na jip, takže ohledně péče bych tak maximálně mohla psát. 🙂

jennyska
29. říj 2013

@ebsian Tak klidně napiš o té péči a jestli můžeš, vyber ze seznamu porodnic tu, ve které jsi rodila a připiš zkušenost k ní 🙂 V případě, že ještě není hotová, klidně ji napiš do Seznamu porodnic. Díky moc! J.

sarlotte09
9. čer 2016

Holky ahoj prosím vás co jste rodili v Olomouci. Přemýšlím,že tak taky budu rodit. Chci se zeptat,nevíte kolik tam stojí nadstandartní pokoj? A prý prý se objednává až na porodním sále? Pokud je volný?? 🙂 Děkuji za info

zanetkamaresova
12. říj 2017

Platí se tu přítomnost manžela u porodu???

sarlotte09
12. říj 2017

@zanetkamaresova My neplatili 🙂

manulenka
14. říj 2017

Ahoj holky, máte některá zkušenost se soukromou PA u porodu v Olomouci, prosím? Zajímá mě mmj. přístup personálu v této situaci. Děkuji

aguaverde
14. říj 2017

@zanetkamaresova neplatí 😉 i oblečení co partner dostane k porodu je zdarma (u dvou jsme dostali 😃 u třetího porodu byl takový fofr, že ani dr si nestihla dát roušku 😂😂😂😂)

zanetkamaresova
14. říj 2017

@aguaverde děkuji já právě četla že se platí tak asi stará informace

aguaverde
15. říj 2017

@zanetkamaresova rodila sem před 2týdny takže fakt neplatí 😉 pohodový porod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru