Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

pajinkaa
16. únor 2009

jo, to je. Ale zas lepší to říct na rovinu, že jo. Ale tak třeba, než půjdeš rodit - to ještě změní - tak se pak zase znovu pro jistotu zeptej 😉.

blka
16. únor 2009

Jo, určitě se taky zeptám 😉

halpa
16. únor 2009

paji - tak mám za sebou předoperační vyšetření, udělali mi ho na interně, ve středu si jdu pro výsledky a hned potom na poradnu, tak jsem zvědavá, jestli mi už dají termín.
Jinak jsem pročítala diskusi - císařský řez - a bef má štěstí, že už ví, kdy, co a jak. Docela jí závidím. (známe se z diskuze z Klokanů...)

pajinkaa
16. únor 2009

Halpi - já jdu zítra ke svému obvoďákovi a výsledky snad budou taky do čt, kdy jdu do té porodky do poradny.. a uvidím, co mi řeknou...

jojo, s Bef jsme se bavily na CS a prý to vypadá na 23.2. - ale ještě to neměla potvrzené. Nebo už víš něco víc, že už to má na storpo? ona má termín úplně jako já...

halpa
16. únor 2009

Ještě nenapsala, myslím, že psala, že jde na tu kontrolu až po obědě. Ale mohla bys na mě ty čtyři dny počkat (koník mi to píše špatně, mám termín 8.3.2009). 😉

pajinkaa
16. únor 2009

🙂 no klidně, jen já sama nevím, jak to dopadne - pokud by mě nechali rodit normálně a budu přenášet, tak porodíš nakonec dřív jak já 😉

ale tak velká pravděpodobnost, že se potkáme v porodce, tu je 😉

halpa
16. únor 2009

Zvlášť když plánované CS dělají jen v úterý a ve čtvrtek. 😉

pajinkaa
16. únor 2009

FAkt? tak to je pro mě novinka! to jsem ani nevěděla. Jen mi minule ten dr. větr říkal, že o plán cs se rozhoduje v úterý... ale kdy se provádí, jsem nevěděla.

halpa
16. únor 2009

Jo, jo, plánované dělají jen úterý a čtvrtek, takže těch termínů už moc nemáme... Tak snad se nad námi snesou a rozhodnou už zítra...

pajinkaa
16. únor 2009

hmm, tak si dáme určo vědět, jo? 🙂

halpa
16. únor 2009

určo 😉

halpa
16. únor 2009

paji - tak bef taky nic neví, má si zavolat v pátek po 15 hod. To je strašné, jak nás natahujou. ☹

pajinkaa
16. únor 2009

Halpi - díky za info. no, fakt - natahujou jak struny... oni se taky asi bojí alibisticky sami rozhodnout a chtějí to mít potvrzené více doktory nebo těma primářema aspoň. No, tak aspoň víme, že je to všude stejný 🙂

hankaajirik
17. únor 2009

ahojky, rodila jsem před rokem v Olomouci a byla jsem velmi spokojená.Sestřičky byly víc než skvělé a to nemluvě o studentkách, které mě drželi za ruku.Na šestinedělích jsme se mohly obracet na sestřičky vždy´,když jsme potřebovaly.Jediné co mi přišlo nevhodné bylo, že záchod přišla uklizečka uklidit až po třech dnech, což mi přijde hnus.Myslím, že na takovém oddělení, by se měla sociální zařízení uklízet každý den.Nebylo to moc příjemné.Ale jinak bez problémů.Jídlo mi moc chutnalo.Držím palce

pajinkaa
18. únor 2009

Ahoj Hani - to je fajn, že jsi napsala svůj názor - přece jen to vždy povzbudí 🙂.
a s tím wc mě to teda trochu překvapuje, protože jsem tam ležela (bohužel o patro níž asi 5 x s gyn problémama) a podlahy se umývaly každý den i na wc a čištění asi tak co druhý den... Ale tak souhlas, že hygiena hoodně podstatná!
a přesně - na jídlo si nemůžu stěžovat vůbec, vždycky mi chutnalo (teda to jídlo bylo fajn, jen já spíš na něj neměla chuť ☹ ).

díky moc a měj se hezky!

Halpi, tak jsem zvědavá, s jakou přijdeš - já jdu až zítra....

halpa
18. únor 2009

Ahoj paji - tak monitor na jedničku, všechno ostatní v pohodě, až na tlak, mám ho prý vysoký, tak musím zítra na přeměření, tak se tam možná potkáme. Dostala jsem kalciovku a zítra se prý uvidí. Jinak v úterý mám příjít na 8 hod., to tam bude ten profesor a bude rozhodovat co a jak. Takže předpokládám, že tebe taky na to úterý pozvou. Pak by naplánovali toho císařena další týden, takže kolem toho 3. - 5.3.

pajinkaa
18. únor 2009

Ahoj Halpi - díky za IP, už máš odpověď 😉

no, tak to je fajn, že máš monitor ok - škoda toho tlaku, ale tak snad to bude v pohodě!! 🙂
a díky za info, tak to vypadá, že na tom budu podobně s tím profesorem... však buď se zítra uvidíme nebo Ti písnu.
Já jsem dneska zas rozhozená trochu od obvoďáka a toho předoperačního vyš. Teda celkově ok, ale mám vysoký cholesterol! a to celkem dost.. prý teď s tím nic dělat nebudem, ale po porodu se mám stavit.. Já teda doufám, že to je zvýšené víc hlavně kvůli tomu těhu a těm kilům, co nosím navíc. Ale nadšená teda z toho nejsem ☹. Tlak vcelku ok 125/80 a EKG taky.

hmm, to jsem zvědavá - teda s tím úterkem!! To by bylo hezké datum 3.3. - ale to je ještě doba, co? já už bych to ráda měla za sebou... a mám trochu obavy, abych nezačala rodit pak sama už... když mám termín 4.3.. No, uvidim zítra 🙂.

halpa
18. únor 2009

No já právě taky mám obavy, protože podle utz od 20 tt je malý o 14 dní větší než podle poslení menstruace, ale oni to neberou v potaz. Tak uvidíme. S tím cholesterolem to není moc dobré, ale třeba je to opravdu tím těhotenstvím a pak se to upraví.

Já jsem tajně doufala, že řekne, že v úterý mě prohlédne profesor a ve čtvrtek jdem na to, ale tak aspoň stihnu doma ještě něco udělat. 🙂 😉

pajinkaa
18. únor 2009

hmm, to já měla prcka do 21 tt zhruba jen o 3 dny většího, ale na posledním utz v 36 tt byl spíš o týden menší, tak nevim. Ale všude zas čtu, že pak už je to individuální a nejpřesnější je termín dle utz v I. trim a to byl taky o 3 dny větší.

no, uvidíme, co mi na to pak řeknou, zkusím líp jíst- omezit ty tuky.. stejně nic jinýho nejde...

no, to já bych si taky přála spíš - že v úterý řekne, že ve čt 🙂 Ale tak já právě furt ještě ani nevím, jestli mě na něj pošlou.. takže to je další otazník.

halpa
19. únor 2009

Ahoj paji - napsala jsem ti IP. Doufám, že jsi dopadla dobře na kontrole.

Jinak jsem ještě nepoděkovala holkám, že nám sem přidávají své zkušenosti z porodu ve fakultce. Díky moc, dost to pomáhá. 😉

pajinkaa
19. únor 2009

Halpi ahojky,

díky, už máš odpověď. Dopadla jsem podobně, jako Ty, takže v úterý se určo potkáme... 😉

zatím ok, branka nebo co na prst a čípek prosakuje..

sovova.kamila
20. únor 2009

zdravím vás

chtěla bych se jen zeptat...máte někdo zkušenost s epidurálem?? Nebo o něm uvažujete??
Já čekám miminko začátkem dubna... z porodu mám docela hodně strach a na víc na to budu sama..bez manžela...:((((

pajinkaa
20. únor 2009

Ahoj Kami,

popravdě, zkušenost s ním nemám... ale jestli nepůjdu na císař, tak o něm i začínám uvažovat.... kámošky s ním má dobré zkušenosti - prý opravdu hezký porod 🙂 ( i když některé rodí i bez něj).... nevím, co to obnáší ještě přesně, trochu se bojím toho vpichu a možných "následků" - ale asi ve srovnání s tou bolestí by to nebylo špatné.. a zbytečně na hrdinku si hrát nechci.
a když jsem se ptala v OL, tak prý už ho dávají tak půl na půl..

no, když budeš bez manžela, to je fakt asi ještě horší... ☹

sovova.kamila
20. únor 2009

Páji, díky za odpověd. Já hrdinka rozhodně nejsem...a taky nechci zbytečně obtěžovat personál tím, že mě něco bolí...nebo prostě něco.. manžel k porodu nějak nechce a tak ho nechci nutit. Najde se tu ještě některá maminka, která se to celé pokusí zvládnout sama??
Jinak jsem se rozhodla pro Olomouc hlavně k vůli dětské JIP, která má vynikající pověst.

halpa
21. únor 2009

Ahoj Kami - já bohužel taky neporadím, protože mě čeká skoro na 100% císař, ale dokud jsem o císaři nevěděla, o epidurálu jsem neuvažovala. Všechny kolem mě rodily bez něj, protože tam hrozí, že nebudeš cítit stahy a nebudeš moct tlačit. Ale člověk nikdy neví, teď si nedovedu představit tu bolest, takže kdyby došlo na lámání chleba, třeba bych si ho taky nechala píchnout...

pajinkaa
26. únor 2009

Ahoj Halpi,

jak se cítíš?? Doufám, že je všechno v pořádku!!! U mě žádná změna, pořád čekáme kdy a niiiic... 😒

halpa
26. únor 2009

paji - máš IP 😉

pajinkaa
2. bře 2009

Halpi - tak moc moc gratuluju k vašemu chlapečkovi, přeju hodně zdraví a štěstí a ať jsi brzo v pořádku - a aˇjste celá rodinka brzo spolu doma!!! 😉

Jak já Ti závidím, že už to máš za sebou!!! 😵 a našemu prckovi se moc nechce nějak... 😎

basol
20. dub 2009

Ahoj holky, nevíte, jak to v současné době vypadá v porodnici v Ol??? Nával nebo se to trochu uklidnilo??? 🙂

jakoubka
20. dub 2009

basol-já nevím,ale největší návaly jsou v od prosince do února a pak v letních měsících

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru