Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

basol
27. kvě 2009

gwerta: kdyby nebylo komplikací, o Šternberku by bylo jasno... takto zbyla holt ta Olomouc 🙂

kuchy
10. čer 2009

...teda,kdo se v nejbižší době chystá rodit???? 😖

Já budu asi od příštího týdne převelena do porodnice na kontroly a zaslechla jsem,že je nával....já mám Fn za barákem, nehodlám jet jinam.... ☹ ☹ ☹

Navíc jsem ZS z fakultky a mám rizikový ...

kuchy
10. čer 2009

...nikdo nemá červen, červenec termín a chystá se rodit v OL ☹
Tak čím je teda ta porodnice tak zacpaná... 😀

reni7
10. čer 2009

kuchy-já du n kontrolu v úterý do porodky,mám plánovanej císař,termín mám 6.7.ale prý se to dělá dřív tak uvidím jakej mi dají termín,jestli mi ho dají teda v úterý už,du tam teprve poprvé na ozvy 😎

kuchy
10. čer 2009

reni: náš lékař posílá normálně do porodky až po 38tt, ozvy točí v ordinaci sám🙂) Jdu tam zítra taky poprvé,ale on má potom 14 dovču a mě se nějak začal zkracovat čípek a mám vysoký Tk, tak mě pošle dřív,chodím na kontrolu každý týden. 🙂

kuchy
10. čer 2009

...teda,,,píšu zmatky, na ozvy jdu ke svému gyndr. a v době dovči mě chce převelet už do FN,kdyby náhodou 😀

blka
10. čer 2009

Kuchy, taky budu rodit v Olomouci a termín mám stejný jako Reni 🙂 . V pondělí jdu taky poprvé na kontrolu do porodnice, doktor mě tam už odvelel ☹ , i když mi ozvy točil u sebe v ordinaci. Ale on bude mít taky teďka někdy dovolenou, tak možná proto.

reni7
10. čer 2009

moje gyndařka posílá po 36tt už do porodky,teď sem byla 36+2 v poslední poradně,tak mi taky dělaly ozvy a teď už mám chodit do porodky 😉

nechynka
11. čer 2009

ahoj holky....já se taky chystám rodit v olomouci...ale asi až koncem července....to jste mě teda nepotěšily,že je tam nával...já taky nechci jinam ☹

blka
11. čer 2009

Nechynko, ono je nával všude 😅

duch
11. čer 2009

Ahojky,taky se přidávám,já mám termín 24.7.,tak jsem zvědavá.Jdu ještě 1.6. ke svému doktorovi a pak uvidím.Taky chci rodit v Olomouci když to mám do nemocnice takový kousek a Kuchy - taky jsem ZS FNO 🙂

kuchy
11. čer 2009

...nebudeme se stresovat, s hlavičkou v rozkroku tě nikam nepošlou 😀 😀 😀 a na chodbách je místa. 😉 ..já myslím,že se tam nějak poskládáme, my místní máme přednost 😉 a přespolním rádi poskytnem azyl. 🙂 ..hlavně, at jsou prcci zdraví...

reni7
11. čer 2009

tak já dnes potkala paní co porodila o 3 týdny dřív a prý jí to ještě vyšlo že jí přijali,ale 8 mamin po ní prý posílali směr Šternberk,Prostějov,Uničov,porodka prý praská ve švech 😕 😅
a některý miminka prý byly i na sesternách 😅
no já mám plánovanej císař,tak snad mě to udělají tady,jestli se teda malá nebude hlásit na svět dřív

kuchy
12. čer 2009

Nestraš 😠 Včera v poradně mě tam už můj dr poslal. Když budu bez potíží stačí prý až 22.6 kontrola ve FN, dal mi tel. číslo, myslíte,že už tam mám zavolat nebo raději zajít dřív? Kartu tam mám dávno, dělali mi tam před rokem čištění ☹

blka
12. čer 2009

Kuchy, mně dr. řekl, ať si tam zavolám. Takže jsem volala a sestřička mi hnedka řekla, kdy mám přijít 😉

Stejně mi přijde divný, že Olomouc, když je tak frekventovaná, tak má tak malou kapacitu ☹

kuchy
12. čer 2009

blka: tak jsem tam volala a za 10 dní mám další konrolu,pokud se nic nezačne předčasně dít 😎

kuchy
12. čer 2009

Jinak mě spíš přijde divné, proč se maminky z dalekého okolí cpou jen do Olomouce, pokud nejsou rizikové a mimi je v termínu, můžou přece rodit ve svém nejbližším okolí.
Já nebýt FN zaměstnanec, riziková a nemít porodku tak blízko, jedu do Šternberka...ale k čemu to komplikovat. 😀

jakoubka
12. čer 2009

Když já rodila před dvěma lety(skoro),tak porodnice byla narvaná,Šternberská se opravovala 😠
Ještě,že jsem šla na vyvolání,takže jsem měla určený termín.

No a pak nakonec jsem byla na pokoji dva dny sama jen s Kubíčkem než mi tam dali novou maminku.

Holky,co posílali jinam ,si chválily Prostějov 😉

blka
12. čer 2009

Kuchy, no, možná proto, že je olomoucká porodnice nejvybavenější kdyby "něco". Já mám olomouckou porodnici zhruba stejně tak daleko jako prostějovskou.

kuchy
12. čer 2009

blka: to jako správná mamča i ZS chápu, ale netřeba zbytečně plašit, u mamin,co mají super těhu bez komplikací a zdravá mimča 😎 Rizikovky to mají těžší.
Když máš porodnici za domem nepojedeš přece rodit 40km a naopak když si na půl cesty, máš na výběr...já jako mamča volím nejbližší porodnici a jako rizikovka na výběr nemám ☹

Ale stejně pořád věřím,že se tam nakonec všechny nacpeme, ať jsme odkudkoli 😀 😀 😀

blka
13. čer 2009

Kuchy, to máš pravdu, že kdybych bydlela třeba v Prostějově a těhu bylo v pohodě, tak do Olomouce nepojedu.
Já taky věřím, že se tam pro mě to jedno místečko najde 😀 . A když ne, tak svět se nezboří, no 😎

smilers
20. čer 2009

slysela jsem od kamaradky, ze FN ma porad stop stav, vsechno se posila smer Sterneberk atd. Bohuzel FN prijma vsechny spadove oblasti olomoucka, proto se kupi rodickama a tim padem neni volno, ja rodila minulej rok v prosinci a muzu rict, ze stop stav byl porad a jednu dobu to vypadalo, ze me nakonec transportuji do jine nemocnice, byla rec i o PRaze, pac pro nase deti nebyly inkubatorty, nastesti to dopadlo dobre a nikam, jsem nemusela

holis84
22. čer 2009

smilers ja koukam ze ty mas trojcatka wow to mas muj obdiv, zvladas to sama nebo ti nekdo musi pomahat? nicmene moc krasne holcicky mas.
ja jsem se zatim nerozhodla zda rodit v Olomouci ci Sternberku nebot v Ol je porad stop stav takze asi na vyber moc nebude.

smilers
24. čer 2009

holis diky, zvladam to za pomoci manzela samo a me rodiny, bydlime s nasema v rd

ono jak je stop stav, tak opravdu neberou, musel by to byt jedine nurgentni asi

blka
25. čer 2009

Tak už to mám za sebou 😅 . Rodila jsem v Olomouci, ale nebylo to tak, že bych přijela z domu s bolestma. Šla jsem na monitor a už si mě tam nechali. Ale za tu dobu, co jsem tam byla rodilo ještě dost maminek, takže jsem rodila asi ve správném období, kdy přijímali.
Jinak s péčí u porodu i po porodu jsem byla spokojená 🙂

smilers
25. čer 2009

blka gratulace 😉

blka
26. čer 2009

Smilers, děkuji 🙂

kuchy
4. črc 2009

Ahojte holky,
tak já už jsem i s prckem taky druhý den doma z porodnice. 😉 A taky mě na akutní vyvolání porodu z běžné kontroly v poho přijali,ten den jsme tam v noci byly jen 3 a z toho 2 jsme porodily až po půlnoci.
Já jsem byla první dva dny na pokoji sama 😀 zato během dalšího dne se to tak najednou zaplnilo,že nás lifrovali 3 den po porodu domů,ale já byla ráda, ani jsem nemukla. 😎
Péče o maminu i mimi fajn,můžu jen chválit 😉

hancas
5. črc 2009

holki mám kamarádku která včera ráno porodila,ale když byla v pátek na kontrole když já praskla plo.voda tak jí řekli že má jít zatím domů že není místo a pokud může a anemá problémy at rodí ve šternberku.takža jak píšete stop stavy .Nezávidím vám co máte rodit jěště že už to mám za sebou v té době tam takovej nával nebyl

basol
7. črc 2009

Ahoj holky, taky to máme za sebou... Rodila jsem před 14 dny a stop stav nebyl. PA jsou skvělé, dětské sestry taky, i když se občas najde "černé kačátko" 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru