Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

reni7
26. črc 2009

ahoj-já rodila 6.7.císařem a nemůžu si stěžovat,doktoři super,sestry na sále super,potom na jipce byly sestřičky nejhodnější i dětský sestry bezva,ale některá sem tam taky neochotná,ženský sestry taky fajn a nejhodnější byla dětská dr u vizity ta byla super,takže já sem byla hodně spokojená s Olomouckou porodkou 🙂

bekulkamama
30. črc 2009

ahojky, každý nadává na Olomouc ale podle mě jsou špičově vybavení a to je hlavní ne? Na co je mi domácí prostředí třeba štbk když v případě problémů tě stejně převezou do Ol.? co myslíte? Prtý jsou tam hnusní! No ale podle mě to je proto že ženský jsou histerky... ne? taky asi budu! 😀

blka
30. črc 2009

Bekul, vůbec tam nejsou hnusní 😉 . Jenkdyž jsem byla poprvé na monitoru v porodnici, tak měl službu zrovna dost sadistickej dr., že když do mě strčil prsty, tak jsem myslela, že vyletím až ke stropu, jak to bolelo 🙄 😠 , ale potom jsem ho naštěstí už nepotkala. Jinak všichni ostatní byli moc fajn i sestřičky, krom jedné ženské takové mladé, na které bylo vidět, že ju ta práce nebaví, protože po chodbě chodila s takovým výrazem... A maminka, co byla se mnou na pokoji ještě říkala, že jedna dr. (snad Španělka) taky při vyšetření nebyla moc šetrná. Sváděla to na její malou ruku, prý měla pocit, že ji do ní narvala snad celou 🤐

Ale tím jsem tě nechtěla vystrašit 😀 . Já jsem byla s porodem i péčí po porodu i na pokojích spokojená 🙂

blka
30. črc 2009

Jo, a přesně, jak píšeš, na co by mi bylo rodinné prostředí ve Štbk, když by mi mimčo v případě nouze odvezli do Olomouce. Navíc pro mě byl Olomouc blíž než Štbk, to už bych spíš uvažovala nad Prostějovem. Ale brala jsem to i z pohledu návštěv 😀 . Většina rodiny je v Olomouci, tak to bylo tak lepší 😀 .

A co jsem si uvědomila, až když jsem jezdila na ozvy do porodnice, tak bylo to, že jsem měla relativně dobrý autobusový spoj. Nevím, jak bych se dopravovala do Prostějova nebo Štbk. To by bylo pomalu na celý den.

aktekram
30. črc 2009

Já jsem 100% rozhodnutá pro Olomouc, zatím z mého okolí jen samé pozitivní zprávy na ol. porodnici.

bekulkamama
31. črc 2009

blka 🙂 víš já znám fakt hodně lidí co rodilo tady v Olmiku a je fakt že sem tam někde prská ale já si říkám že je to tím fofrem co tam je a tím že ženský prostě tam jdou už s tím aby si stěžovaly nevím, nechci soudit, jen vím že štbk má pověst lepší ale zas nemjí žádné dobré vybavení, takže já budu asi tu v Olmiku a taky je to dostupné lépe pro všechny, manžu i rodinu a tak...
marky: jj no já nejspíš taky, přijde mi to že každej někdy chytne blbou sestru či dr. tak pomlouvá pak, že jsou blbí

aktekram
31. črc 2009

V každé nemocnici najdeš osobu, která to nebude vyhovovat. Jsme jen lidi, a sem tam to sestřičky opravdu nemají jednoduché. A když se to vezme jsou tam 4 PA, doktora vidíš jen na příjmu při vyšetření a pak při šití po porodu, jinak vůbec (když teda je vše ok) takže všechno "odedře" PA. Při nemocích nebo dovolených jedou 12-tky ale to nikoho nezajímá. Takže se pak může stát že se ti nebude něco líbit.
Někdy je to jen o nedostatku informací, protože se málo ptáme (bojíme se, stydíme) a radši to budeme svádět na ostatní.
Já vyžaduji skvělou a 100% péči o miminko a kolem mě už se tolik točit nemusí. Ve Šternberku by mě vadila ta "rodinná" péče, v Olomouci si to pak udělám po svém 🙂

blka
31. črc 2009

Bekul, tak nějakej brbla se najde všude 😉

bekulkamama
31. črc 2009

marky: přesně tak to vnímám taky, myslím že nejdůl. je péče o prcka a to že na mě někdo zvýší hlas že nemám histerčit mě může štvát v tu chvíli ale mají pravdu prostě je to o něčem jiném...
právě že nejde o to aby byl jen barevnej pokoj s obrázky atd. ale o tu péči a vybavení...
tak co budeš tam taky mít flašku pro doktora? 😀 (úplatky)
blka: jj to je asi fakt! 🙂 stejně v tu chvíli je to jedno a pak se na to vykašleš ať bylo co bylo hlavně když odcházíš šťastná se zdravým prckem!

aktekram
31. črc 2009

flašu nabalím jen když půjde do nejhoršího, a to jako oživovací vodu pro manžela 😀
Na doktory bych se mohla vy...

blka
31. črc 2009

Bekul, s tím pokojem máš fakt pravdu. Když jsem chodila do porodnice na návštěvy, tak jsem si říkala, jaké to tam je neútulné, že by mohli vymalovat a kdesi cosi 😅 a když jsem tam ležela, tak mi to bylo absolutně šumák 😀 . Jediný, co mi tam chybělo, byla asi TV na pokoji, protože tam je celej den celkem nuda ☹ . Nebo kdyby aspoň měli wifi, tak jsem mohla surfovat, ale neměli. Takže jsem si jenom četla časáky, což tě dlouho nebaví a ležela a tak.

A to samé s porodními sály. Když vidím ty krásné, co mají holky v albách, tak jsem záviděla oproti tomu "neutěšenému", co je v Olomouci. Ale v den D mi to bylo šumák 😀 . Byla jsem mile překvapená, že takové staré porodní lůžko je tak úžasně polohovatelné 😀 . A to, že tam byli kachličky z roku raz dva, každá zásuvka jiné barvy mi bylo fakt úplně jedno 😉

Ale jediné, co by fakt mohli spravit, jsou ta okna. Jeden den bylo venku škaredě a dost foukalo a profukovalo to těma oknama 😒 . Celkem mazec to asi musí být v zimě. A pokud dokáží ten pokoj vytopit tak, aby tam bylo teplo, tak pak musí mít skrz ty okna neuvěřitelné ztráty. Ale ostatně to není můj problém 😀

blka
31. črc 2009

A s tou flaškou... - manža se mě ptal, jestli nemá něco koupit sestřičkám. Neznalí, tak nevíme, jak to chodí 😀 . Ale říkala jsem mu, že ne, protože denně tam byla jiná sestřička. Tu stejnou jsem potkala snad 2x, jinak pokaždé jiná. A doktorovi bych už fakt nic nekupovala, protože ten při vizitě mrkne jenom na šití a jinak ho vůbec nevidíš. To víc vidíš ty sestřičky.

Jo, ale úplně superní byli doktoři pediatři, co chodili na vizity miminek. Za ty 4 dny se vystřídali 2 a oba byli hrozně milí 🙂

bekulkamama
31. črc 2009

marky 😀 správně!
blka: n to kámošky aj ségry měly furt návštěvy a kojily a spaly a byly hotovčo a nenudili se teda! 😀

aktekram
31. črc 2009

Dnes jsem náhodou najela na www stránky nemocnice a hned novinky: Péče o novorozence ve FN Olomouc se neustále zlepšuje, nyní mají supermoderní inkubátor
http://www.fnol.cz/news.jsp?id=643&nid=4202

bekulkamama
31. črc 2009

jj já ty stránky mám pročtené už trochu, je tam i příručka do porodnice... 🙂
jsou prostě vybavení špičkově 🙂

bekulkamama
31. črc 2009

ale je tam myslím i nadstandard pokoj pro ty kdo chce něco lepšího!

blka
31. črc 2009

Jo jo, nadstandard tam 1 je 😉 , ale o tom jsem ani neuvažovala. Co bych tam dělala celej den sama, takhle jsem si aspoň pokecala s tou druhou mamčou 🙂
Tak já jsem těch návštěv zase až tak moc neměla. Přes den jsem moc neusla a v noci jsem zase spát nemohla, protože holčička od maminky skoro celou noc probrečela 😅 . Ale nestěžuju si, říkala jsem si, že je to trénink na to, co mě čeká 😀

jakoubka
31. črc 2009

já už to psala,ale 10000000000000%dávám Olomouci 😅

bekulkamama
3. srp 2009

blka to je taky fakt 😀 já jen že ta možnost tam je pro ty kdo na tom komfortu trvají...
marti my víme 🙂

duch
10. srp 2009

Ahojky,tak už mám za sebou taky porod v olomoucké porodnici a příště bych šla zase tam.porod byl vyvolávaný,s komplikacemi.Teď už jsme s malou doma 🙂 Jak porodní asistentky,tak ženské sestry a dětské sestry byly skvělé.S doktory to bylo horší,ale ty člověk moc nevidí(mi tam nějak nesedly dvě doktorky,ale jinak jsem byla spokojená)

slunecinecko
7. srp 2010

Kdyz jsem uvazovala o tom, kde porodit našeho Štěpulinka, tak jsem rekla, ze Olomouc rozhodne ne...jeste, kdyz me v 33tt tydnu hospitalizovali na olomouckych porodnich salech kvuli kontrakcim statecne jsem prohlasovala, ze rodit budu stejne jinde. Presne v 34tt jsem ale spontanne s epiduralem porodila naseho Stepinka a muzu rict, ze porod byl super a pristup personalu taky. Rodila me sousedka z paneláku paní Kostková, která byla uzasna...prostredi je nic moc, to je fakt, ale nikde jinde by nam nase 1580 gramoveho prince nevypiplali. Takze ja hlasuju urcite pro Olomouc....

hancas
11. srp 2010

ahojky maminky,
já jsem jedině pro Olomouc,kde jinde mají tolik inkubátorů a akové vybavení jak v Ol???Já musela rodit v Ol,protože jsem čekala dvojčata a stejně by mi je převezli do Ol a já zůsala ve Štern???hrozná představa narodili se o 6 týdnů dříve s váham 2230 zhubl na 1900g,a 2500 zhubla na 2200,byli 14 dní v inkubátorech chlapeček napojen na JIP na kyslík a holčička v poho jen neuměli jíst jen sondou takže nám to trvalo déle,péče bomba, sesřičky jak maminky od miminek milé,laskavé,rádi pomohli,podpořili a pokecali se mnou když jsem měla depku,když jsem děi neměla u sebe.jak říkám pokoje nejsou nic moc ale na tom vůbec nezáleží nejduležitější pro každou matku je zdravé mimčo.Doporučiju všem Olomouc,v nemocnicích kde je to jak na hotelo(prostějov)péče a personál stojí za prd.

misi78
11. srp 2010

@hancas a ty jsi rodila i v Prostejove, ze to tak kritizujes? Ja tam rodila a rozhodne ani pece ani personal za prd nestoji.. Porodni asistentka byla bezvadna, sestricky taky, nenarazila jsem ani na jednu spatnou, na novorozeneckym taky bezva i kdyz jsem je otravovala v noci.
A to ze jsem mela nadstandart jedine prispelo k moji pohode a i pohode maleho. Nebudila ho miminka spolubydlicich, manzel s nama mohl byt az do deviti do vecera, nerusili nas cizi navstevy. A ty nase mohli prijit kdy chteli.

hancas
12. srp 2010

@misi78 nebyla neboj rodila jsem v Ol,psala jsem to ale rodili tam moje kamarádky a nadávali jak prase,jak přístup tak vše kolem.Já nadstandard neměla a manža mohl být celý den se mnou nevadilo to ,ani bych nadstandart nechtěla nemůžeš si s nikým pokecat........ale to je každého věc.To byl jen můj názor

misi78
12. srp 2010

@hancas tak to se fakt divim, ja tam rodila minuly rok, kamoska taky, jeji sestra a svagrova letos a vsechny spokojene 😀 Ale kazdeho je vec jak pises jak se rozhodne. Ja bych zas nesla od Ol, jen v pripade ze by bylo rizikove tehu. Kamaradku nechali 18 hodin trpet nez ji konecne udelali utz a zjistili, ze je mala moc velka a musi udelat cisare. Takze asi tak.

hancas
15. srp 2010

já rodila 14 hodin dvojčata a taky nevědeli zda budu rodit dned nebo kdy.Já jedině OL.

kuchy
16. srp 2010

A hele, vidím tady spoustu známých tváří 😉 Tak já jsem taky rodila v Olomouci a budu rodit za chvíli zase, Maty se narodil taky dříve,taky s vyvolávačkou a bylo a je dost jedno,kolik sprch a van a jiných zbytečností porodnice má pro rodičku, pro mě bylo a je přednější moje dítě a to mělo skvělou péči 🙂 🙂 🙂

kuchy
16. srp 2010

@misi78 : nj, nejlepší je jedna kamarádka povídala 😉 , on každý porod je jiný, některý lepší a bez komplikací,jiný horší a na porodnici při tom nesejde. Až si to vyzkoušíme každá a všude, můžeme kritizovat, posuzovat lidi podle řečí jiných není zrovna objektivní 😀

misi78
16. srp 2010

@kuchy ale to stejne plati pro hancas, ze? 😅 Hele kdyby to byla kamaradka kamaradky tak se k tomu nevyjadruju. Ale je to moje dobra kamaradka takze mi rikala pravdu. Ale znam i lidi co jsou s Ol spokojeni.

kuchy
16. srp 2010

jj, jak říkám, a to platí pro všechny 😀 ...všude je to stejné 😉
Ale určo si měla jiný porod než kamarádka, na to totiž kopíráky nejsou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru