Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

basol
21. dub 2009

jakoubka - děkuji za info. Už se teda těším na červen 🙄

kuchy
21. dub 2009

a já na červen, červenec,.... 😀

basol
21. dub 2009

kuchy - asi tomu nezabráníme 😀 😀 😀 😀

nechynka
21. dub 2009

ahoj holky...tak třeba se tam potkáme 😀
holky poradíte? co všechno si vzít sebou do porodky? máte nějaký seznam?díky

qwerta
21. dub 2009

Ahoj holky, je tam nával. Rodila jsem 6. dubna a už pro mě neměli pokoj na šestinedělí tak jsem ležela na gynekologii. Cokoliv jsem potřebovala ohledně malého musela jsem zvonit na dětské sestry, které věčně neměli čas, takže lepší bylo vzít malého a jít nahoru za nimi. Maminky, které ležely na šestinedělí byly podstatně více informované než já. Trápila jsem se s kojením, malej brečel a já s ním. Nikdo mi neřekl, že je možnost ho dokrmit nutrilonem. Ten pobyt v porodnici byl pro mě horší než celej porod a to jsem rodila přes 20 hodin. Porodní asistentky byly úžasné, moc mi pomáhaly. Za to sestry na gynekologii i na šestinedělí hrůza a děs. A mimochodem maminka co jsem s ní ležela na pokoji rodila 8.dubna v 6 hodin ráno a byla předposlední kterou přijaly, potom rodičky posílaly do Prostějova. Tak snad budete mít na sestry víc štěstí než já.

basol
21. dub 2009

gwerta - ježiš, to jsou zprávy 😲

fifa79
30. dub 2009

Ahoj holky,
rodila jsem 15.4.v Olomouci a na porodních sálech jsem byla naprosto spokojená.Měla jsem výbornou porodní asistentku.Porod mi vyvolávali v 38+3 a byl celkem rychlý (4hodiny) a to jsem prvorodička.A PA jsem se na všem krásně domluvila.Horší to bylo po porodu.Jak píše qwerta taky mě pro nedostatek místa uložily na gynekologii, kde byly úžasné sestřičky.Horší to bylo s dětskými sestrami.Ty k nám moc nezavítali a je fakt,že na šestinedělí byly lépe informovaní.Jen jedna sestřička byla úžasná, ale bohužel nevím její jméno.Změnilo se to jak malej dostal žloutenku a musel do inkubátoru.Chodila jsem za ní nahoru a tam už to bylo fajn.Naučili nás kojit a moc se nám věnovali.Takže nakonec můj pobyt musím hodnotit kladně.

mrowka
1. kvě 2009

Ahojky,

já rodial taky Olomouci a musím říct,že sestřičky na šestinedělí byly suprový!
Teď čekáme holčičku kolem 22.června,tak jsem zvědavá. 🙂

mauska
1. kvě 2009

zdravím 🙂
já jsem rodila 4.4., taky mi porod vyvolávali a musím říct že spokojenost. Jak s PA tak s personálem na šestinedělí i dětskýma sestrama. I když jsem byla hospitalizovaná před porodem na gynekolgii, tak to bylo dobrý. Ale musím uznat že dětské sestry byly hodně zaneprázdněné, ale to se holt nedalo nic dělat, i tak se moc snažily a já jsem byla spokojená 🙂
Celkově spokojenost 🙂

duch
7. kvě 2009

Ahojky,taky se přidávám k těm ,které budou rodit v Olomouci,nebo spíš chtějí.Nevíte někdo jak je to tam s registrací?

kuchy
7. kvě 2009

...já mám porodnici 1000m od domu,tak tam mám za pár týdnů taky v plánu rodit...a myslím si,že tam regitrace dopředu není třeba, tvůj gynekolog tě tam sám pošle ,až bude čas na kontrolu. 😉 Teda říkal mi to.

blka
7. kvě 2009

V Olomouci registrace není nutná. Mě řekl můj doktor to, co Kuchy.

mrowka
7. kvě 2009

Hlásím se zkušenostmi,že registrace není opravdu nutná. 😉

hancas
8. kvě 2009

JÁ SE TAKY NEMUSELA REGISTROVAT DOPŘEDU,PODLE MĚ JE REGISTRACE NUTNÁ JAKO TŘEBA V pRAZE....ALE V OLOMOUCI ASI NENÍ TAKOVEJ NÁVAL.Jinak vše bylo ok rodila bych znovu jedině v olomouci,i když už u mě to asi nehrozí 🙂 ☹ ale člověk nikdy neví

blka
11. kvě 2009

Holky, chtěla bych se zeptat. Hodně slýchávám názor, že velké porodnice toho mají hodně a tím pádem jsou porody jako na běžícím pásu. Což je logické: hodně maminek = hodně porodů. Ale zajímalo by mě, jestli i když mají doktoři a PA plno práce, dokážou být milé, pomáhat a tak.

mrowka
11. kvě 2009

Já jsem teda měla smůlu na PA.Měli zrovna stop stav a malovali,já přijela na 5 cm otevřená,takže mě nemohli už poslat do jiné porodnice.Bylo tenkrát líto,že jsem nestihla tu se kterou si vyměňovala směnu,ta mi vše vysvětlila,vše popsala jak bude probíhat.Na to dorazila ta PA a skoro nekumikovala,jen mě roztáhla prsty(malej byl na mě velkej)a odešla.Až měl malý pak špatný ozvy,tak se začala teprve starat.Proto jsem dlouho přemýšlela,jestli rodit v Ol,ale zase mi našli těhu cukrovku,tak projistotu budu rodit opět v Olomouci.Jinak jsem slyšela že ta PA je taková nepřístupná,mladá,prý ještě nerodila sama,tak vůbec nemá to cítění,ale věřím,že na ni holky nenatrefíme ani jedna 😉
Na poporodním jsem byla spokojená a moc!

blka
11. kvě 2009

Takže je to spíš opět o lidech, než o velikosti nemocnice?

A ještě se chci zeptat, jak vypadají porodní sály? Na stránkách aperio jsem našla, že se rodí na pokoji, který je k dispozici v 1. době porodní. Takže to mě přijmou, dají na ten pokoj a pak tam i rodím? A co všechno je v tom pokoji?

blka
11. kvě 2009

A ještě - vysvětlí mi PA, jak mám u porodu dýchat? A když budu chtít EPI bude mi někdo k dispozici a platí se za něho?

To je otázek, co? Ale to jsou otázky prvorodičky 😅

duch
11. kvě 2009

blka - Já moc neporadím,mě to taky teprve čeká..... 😨

blka
11. kvě 2009

Duch, tak třeba nám napíše někdo, kdo už to má za sebou 😉

duch
11. kvě 2009

blka- třeba jo.A co na nějaký předporodní kurz??chodíš,nebo se chystáš??

mrowka
11. kvě 2009

já jsem chtěla od bolesti,ale řekla mi,že už mi nic dát nemůže tak nevím.Mě nikdo neříkal jak dýchat,byla mě jen kontrolovat,jinak jsme byli s manželem v podstatě sami.Co si pamatuju tak mi jen pořád říkala ať dýchám hlavně mezi kontrakcema,aby mělo miminko kyslík.
Porodní sál naprosto nijakej,já když jsem viděla ve šternberku,tak se to nedá srovnat,v Olomouci je to starý. 😒 Ale jak říkám po porodě jsem byla mooc spokojená.

jakoubka
11. kvě 2009

Holky,
S Olomoucí spokojená 🙂
Je tam 6 porodních salů(boxů),kde se i rodí.Mě řekli ,že na mě zbyl ten nejhorší,č.6.
Je tam klasická nemociční postel(polohovatelná),míč,křeslo,stolek s věcmi pro miminka(gázy,no věci,které jsou nutné pro ošetření po porodu).
WC je na chodbě.
Ten můj box vypadal trochu komunisticky 😀

Vedlejší boxy mě připadali na první pohled lepší,světlejší 😉

EPI jsem nevyužila ,takže cenu nevím.

Dýchání-PA vysvětlí 😉

Celková spokojenost 🙂

PA-jsou moc milé 🙂 Při mém porodu se jich vystřídalo cca5-6 😉

A moc vzpomínám na ženskou sestru p.Grebeníčkovou 🙂 Zajímá se o aromatherapii,já si od ní koupila gel na hojení hráze a speciální mýdlo na zavinování dělohy 🙂

blka
12. kvě 2009

Duchu, nikam nechodím. Do teď jsem chodila do práce a všechny kurzy začínaly v době, kdy jsem měla ještě pracovní dobu. Teď uvažuju, jestli jít na jednorázový kurz pro páry.

Jakoubko, děkuji 🙂 . Ono i ty chodby vypadají tak staře, tak jsem si o pokojích nedělala moc iluze 😅 . Ale je to škoda, že tam nemají hezčejší prostředí ☹
A WC na chodbě je jen jedno?

jakoubka
12. kvě 2009

blka-ano ,WC jedno 😉 a sprcha 😉

duch
12. kvě 2009

Blka-no o tom jednorázovém pro páry jsem taky přemýšlela,ale vůbec nevím jestli by manžel dostal volno v práci.Jak jsem se dívala je to jednou v měsíci v pátek,tak možná bych zkusila potom v červnu až bude datum,no uvidím.Člověk má přečteno plno časopisů,knížek.... a nakonec stejně dělá to co mu řeknou až u porodu...

blka
12. kvě 2009

Sprcha taky jedna 😕 ? Tak to je teda celkem blbý, když jsou všechny pokoje plné a maminky mají udělanej klistýr 😅

blka
12. kvě 2009

Duchu, přesně tak, proto jsem se ptala, jestli mi PA poradí, jak dýchat. Protože z toho kurzu si to asi nezapamatuju nebo nebudu mít myšlenky přemýšlet nad tím, jak mi to kdo někdy vysvětloval, co a jak mám dělat 😔

duch
12. kvě 2009

No tebe to čeká dřív,tak snad mi tady pak napíšeš svoji zkušenost.Mi se hlavně nechtějí vyhazovat ty peníze za ten kurz,raději bych je použila na něco jiného.

blka
12. kvě 2009

Duchu, přesně tak, ještě kdyby ten kurz stál za prd 😒 nebo spíš byl k ničemu. Ty ses dívala taky k té PA Pavlíkové, že?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru