Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

duch
12. kvě 2009

jo jo,kámoška říkala že tam byla.Malá se ji narodila před rokem.Ale mi to připadá,že všude píšou pořád to stejné,tam se asi taky nic nového nedovíš.každý porod je stejně jiný.... a co dělat při bolestech,jak si ulevit,to asi taky člověk pozná až na to přijde...

blka
12. kvě 2009

No, přesně. Když budu chtít masírovat, tak manžovi řeknu, když mi to bude protivné, tak taky 😀 . Takže myslíš, že spíš nejít?

duch
12. kvě 2009

Někdo říká jít,jiný nejít,to záleží jak to cítíš ty sama.Mi se moc nechce,nepatří mezi ty typy lidí,kteří mají rádi kolem sebe hodně lidí.nějaký větší kolektiv není nic pro mě...a prohlídka porodního sálu??někdy lepší nevidět a nevědět než se pak stresovat 😀 at už to tam vypadá jak chce,povezem si od tama svoje miminka a to je to nejkrásnější.na to co bylo kolem si pak člověk ani nevzpomene a těch pár dní tam člověk nějak přežije 😉

blka
12. kvě 2009

Já su taky ten tip, co nemá rád moc lidí kolem sebe. A taky su taková upejpavá v cizím prostředí. A když si představím, že nás tam bude třeba 10 maminek a cizích tatínků a mi budeme nanečisto tlačit a dýchat 😕

A to máš pravdu, že těch pár dní se tam přežije 🙂

duch
12. kvě 2009

tak to jsem ráda,že nebudu kdyžtak sama,kdo tam nepůjde.Ale myslím si že nejsme jediné,že určitě ne všechny maminy chodily na nějaké předporodní kurzy

blka
12. kvě 2009

To určitě ne. Nemyslím, že každá těhotná chodí na kurzy. Ale možná jich je většina.

duch
12. kvě 2009

to nevadí...
jak se jinak cítíš?už máte doma vše nakoupené,nachystané....

mrowka
12. kvě 2009

Holky já jsem taky nebyla a malýho porodila 🙂

duch
12. kvě 2009

Jéé,tak to je potěšujicí zpráva 🙂

duch
12. kvě 2009

mrowka - a vidím že za chvíli tě čeká další.... ale už se zkušenostma

jakoubka
12. kvě 2009

Holky,já taky do kurzů nechodila a taky jsem porodila 😉 Vše jsem vyčetla v knižkách 🙂
Mezi kontrakcemi ,psí dýchání-jako když pes přijde z velké procházky a je k.o. 😀
tlačení.bradu na prsa a zatlačit jako když jdete na velkou 😉 a zavřený oči,ať vám nepopraskají žilky 😉

duch
12. kvě 2009

jakoubka- ty jsi rodila v Olmiku? jaké máš ty zkušenosti?

jakoubka
12. kvě 2009

duch-já si na Olomouc nemůžu stěžovat 🙂 Jen mě mrzí doteď ,že mi malého nepřiložili k prsu ☹ 😠
Ale jinak přístup vyníkající,hlavně PA a ženské sestry 🙂
Rodila jsem 30 hodin,vyvolávačka a každou chvíli mě někdo kontroloval 🙂 Co hodinu monitor,tlak 😉

duch
12. kvě 2009

jakoubka - 30hodin??? to sis teda dala zabrat ☹

blka
12. kvě 2009

Duchu, cítím se OK. Miminko je akorát moc nízko hlavičkou, takže mě někdy dost tlačí v podbřišku, ale jinak jsem úplně v pohodě. Nachystané ani nakoupené ještě všechno nemám. Pořád mi přijde, že mám čas 😅
A co ty?

blka
12. kvě 2009

Jakoubko, já jsem myslela, že psí dýchání je během kontrakce. Aha, tak mezi kontrakcema jako pejsek a při kontrakci?
Nepřiložili k prsu? Tak to by mě teda taky mrzelo ☹ . A to jim nejde říct, že to chceš? A nechají dotepat pupečník?
30 hodin - to je teda síla. Já se právě toho vyvolávaného porodu bojím 😔

duch
12. kvě 2009

My taky ještě nemáme vše,ale pomalu začínáme.Kdyby jsme pak měli kupovat vše najednou,tak se z toho asi zblázním.Hlavně až začne být ještě větší teplo,tak se mi ani nikam nebude chtít chodit,natož po nákupech

blka
12. kvě 2009

To máš pravdu. Hlavně je to čím dál náročnější být dlouho na nohách.

duch
12. kvě 2009

no,to už pak můžem jen vybírat na internetu a bud rovnou objednávat,nebo ukázat tatínkovi a vyslat ho do obchodu samotného a těšit se na to co přinese 😀

blka
12. kvě 2009

To by ale dětské věci museli prodávat někde blízko oddělení nářadí, abych ho tam dostala 😀 . Myslím, že si to radši koupím sama 😅

duch
12. kvě 2009

Tak to manžel by tam šel,ale asi by mu to dýl trvalo,než by našel to co má.musím končit a jít do města,buď se tady objevím večer nebo zase zítra.zatím ahoj 🙂

blka
12. kvě 2009

Pa pa 🙂

jakoubka
12. kvě 2009

jé blka já se přepsala ,to dýchání je při kontrakcích 🙂

jakoubka
12. kvě 2009

blka-s tím pupečníkem už nevím,ale myslím,že ne.
Mezi kontrakcemi,to dýchání mi přišlo ,tak nějak samo,navíc jsem měla spíš křížové bolesti 😉

Koupání miminek na šestinedělí:nekoupou v každém pokoji zvlášť,vždy jen v nějakém a ta která má zájem se podívat,tak tam musí přijít 😉

Sice mi porod trval 30 hodin,ale kontra byli jen 4 hodiny 🙂 Malý bude asik chemik,nepůsobili na něho ani tři vyvolávací tablety ani tři kapačky až ta poslední nejsilnější 😅

Rodila bych znova 🙂

Přítel mi stál za hlavou a osvěžoval mě mokrou žíňkou 🙂

mauska
12. kvě 2009

Mě rodila zrovna PA Pavlíková a velká spokojenost. Byla moc milá a ochotná i když já jsem byla slabá a protivná. Ale všechny PA kromě jedné jsou tam super. Jsem tam ležela na udržování a jen jedna mi byla nesympatická.
Přeju rychlé a pohodové porody 🙂

blka
12. kvě 2009

Jakoubko, tak aspoň, že jsi neměla tak dlouho bolesti 😉 . Takže při kontrakcích psí dýchání, snad si to zapamatuju 😀

Mausko, tak to je super, že jen 1 PA není moc příjemná. Doufám, že na ni nenarazím 😅

hancas
12. kvě 2009

PA Pavlíková ne j nej nej rodila mě a veliká spokojenost

blka
13. kvě 2009

S paní Pavlíkovou je asi velká spokojenost. Tak doufám, že na ni taky narazím 🙂

Ještě se chci zeptat, může se rodit i v jiné poloze než v leže na lůžku? Asi nějaký ten polosed (nohy budou v koze?) a ještě aji jinak?

mauska
13. kvě 2009

blka: myslím že jiná poloha není moc možná, jen to co ti umožní polohovatelná postel (víc do sedu, do lehu a tak). koza tam právě není, což mě třeba trochu vadilo, opírala jsem se o PA, což nebylo úplně ideální. Ale nakonec se to povedlo 🙂

Jo a nevím teda jakej záchod a sprchu jste myslely, ale jsou tam dva záchody a dvě sprchy, jsou teda společné s příjmem. Ale i tak to není moc.

blka
13. kvě 2009

Mysleli jsme záchod a sprchu u porodních boxů, kdy se můžeš sprchovat při bolestech a nebo potřebuješ na záchod po klistýru. Tak to je fakt málo 😔 .
Hmm, s tou kozou to je teda blbý 🙄 . Hlavně, že na aperio mají psané, že tam mají žíněnky, porodní stoličku a můžeš rodit i v jiné, než klasické poloze 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru