Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

many
15. lis 2007

já budu rodit ve Šternberku je to pro mě blíž,ale taky mi radila známá,že mám rodit v Olmiku,že ve Šternberku je to katastrofa 😒

maly_strom
autor
15. lis 2007

Many já zas na Šternberk slyšela samou chválu. Milý personál, dobré vybavení por.pokojů. Jen je problém, že mají jen 3 pokojíky, a kdyby byl nějaký problém, okamžitě odváží do Olomouce.
Já mám termín v prosinci, bydlím v Ol, takže se není zase až tak o čem rozhodovat. Jen by mě zajímaly reakce maminek, které již rodily, jaké byly sestřičky a doktoři co se přístupu týče, jaká péče, prostě cokoliv🙂

many
15. lis 2007

no moje kamarádka rodila v Olomouci a vím,že byla spokojená 🙂 teda ve Šternberku jsou jen 3 pokojíky 😒 doufám,že nás teda nebude zrovna moc rodit 🙂

evik3
15. lis 2007

Slyšela jsem na Olomouc hodně stížností, ale podle mě je to docela neopodstatněné. Znám tři maminy, co rodily v Olomouci a žádná si na nic nestěžovala. Taky se tam chystám jít rodit 🙂

jandalinka
22. lis 2007

Ahoj těhulky!!Tak já jsem rodila minulý pondělí v Olomouci.Ale můžu říct,že jsem předtím uvažovala o Štenberku,poněvaž jsem slyšela samou chválu,ale pak jsem si řekla,že kdyby cokoliv bylo s miminkem,tak nemají takové vybavení a stejně převáží do Olomouce,hm.Štenberk si spíš chválí z toho důvodu,že tam je možnost rodit v "domácím prostředí",do vody,....a i přístup sestřiček lepší,ale nakonec jsem zjistila,že opravdu záleží na koho narazíte.
Já jsem byla spokojená,jak při porodu,narazila jsem na dobrého porodníka,sestřičky,které mě drželi za ruku,utěšovali a pořád říkali,radili,co dělat.A pak na pokoji šestinedělek jsem mohla neustále přivolat sestřičku a poradit,co a jak.Jediné negativum bych řekla bylo to,že každý den se tam tak střídal personál,takže ranní směna neřekla odpolední směně,co se změnilo na našem stavu,co ještě potřebujem,.....Hm,takže spíš sestřičky a personál,tam nejsou vůbec sehraní a navzájem na sebe házeli vinu,co kdo zapomněl a co nám měl říct,hm.Ale co se týká péče,byla jsem v podstatě spokojená.

maly_strom
autor
22. lis 2007

Jandalinko děkuji za příspěvek.
Slyšela jsem, že Olomouc poslední dobou přístup změnila a maminky si ji docela vychvalují, jediné mínus viděly ve stravě.
Ale to je snad už to poslední.
Přeji Ti hodně zdravíčka, hlavně pro Elišku, ať se má čile k světu🙂

jandalinka
22. lis 2007

Děkuji moc maly_strom!Tobě se to už také blíží,tak ať jsi spokojená v olomoucké porodnici.A vidíš,o stravě jsem se zapomněla zmínit 😅 ´.Z toho jsem byla trošku zklamaná.Strava tedy stála"za prd" a hlavně to moc neprospívalo miminkům,když jsme měli kmínovou polévku,prejt,kvasnicovou polévku,krupic.kaši,atd,godhaj+jeden krajíc chleba,...No prostě,manžílek mi musel dovézt řízky a malé pivko na mlíčko,ať mám. 😵 Já je chápu,že kmín je na to,ať se uvolní prdíky,ale spíš jsem viděla o půlnoci,že na každého to mělo jiný účinek a chodili jsme po chodbě a nevěděli jak uspokojit mimi 🙂

lifinka
24. lis 2007

ahojky holky z Olomouce, no já uvažuji o šternberku, jelikož jsem ted po operaci slepáku a jak jsem ležela ve FN, tak jsem chodila na ozvy plodu, jestli je vše OK, byla jsem hned vedle porodního sálu, no prostě to tam na mě moc nepůsobilo, i jsem byla taková odfláklá při kontrole, ale to je jen moje zkušenost.Vím, že nejhorší je, když se něco přihodí, že miminko odváží do Olmiku, ale to už je ve hvězdách!hodně štětsí,přejeme!!!!!!! 😉

maly_strom
autor
24. lis 2007

Jandalinko tu stravu snad nějak vydržím, jen si ještě musím najít co by se při kojení nemělo jíst. No třeba mi poradí i sestřičky🙂
Jinak jsem byla poprvé na KTG ve FN, PA i MUDr. příjemní, jen to tam chodí jak na běžícím pásu, že jsem se nestačila ani na nic zeptat a už tam byla další maminka, ale to asi už ve větších nemocnicích bývá.😝

Ahoj Lifinko, koukala jsem do albíčka, a teda držím palce, ať to už do konce zvládnete!! Máš toho za sebou víc než dost, tak snad už to bude jen dobré.
Já jsem právě pro Olomouc z toho důvodu, že kdyby cokoliv, tak Olomouc je připravená na všechno. A na "blbej" personál můžeš narazit kdekoliv. Ale je fakt, že při prohlídce porodních boxů jsem docela koukala, mohli by to už trochu zmodernizovat, alespoň ty porodní lůžka 😅

hanelka
24. lis 2007

pred 14 dny jsem rodila v olomouci, pridavam se ke vsem, co si stezovaly na jidlo 😝 , ale na druhe strane, stejne mi MP a rodice prinesli tolik provijantu, ze jsem mohla zasobovat cele oddeleni 🙂
u porodu byli vsichni mooooc fajn, dokonce mi sami od sebe navrhli epidural (ale nezabral 🙄 🙄 🙄 ), jedna moc sikovna studentka byla celou dobu se mnou a masirovala mi zada, strasne mi pomohla...
na sestinedeli zenske sestry uplne super!!, ty detske, to uz bylo horsi, slo videt ze maji spoustu prace a my potrebovaly hodne pomahat s kojenim ☹ , ale ted uz je vsechno dobre a do Olomouce bych sla znova 🙂

lifinka
24. lis 2007

ahojky maly_strom: tak jak to zvládáš? už jen 2 týdny a huráááá!!!!chtěla jsem se zeptat a musela jsi se nějak nahlašovat do Ol. porodnice?Můžu se zeptat od kdy jsi měla CS 1, mě to zjistil dr. včera na kontrole. je to v těhu knížce!a jestli tam toho máš víc můžeš mi to napsat?v jakém tt a kolik? ono možná jak už chodíš do FN tak to tam asi už další nebude ted, co? snad mi rozumíš!

maly_strom
autor
24. lis 2007

Hanelko gratuluji k Julince, je krásná 😵 Jídlo se nějak přežije🙂
A doufám, že na mě zbyde taky jedna hodná a šikovná studentka, která mi bude masírovat záda🙂 Byl s tebou u porodu manžel?
No jo, sestry jsou sestry, já doufám, že je nebudu svýma dotazama otravovat, až přijde na věc 😝

Lifinko ale jo, zvládám, překvapivě je mi líp jak před 2 týdny. Asi je to tím, že mi mimčo už klesá a tudíž i bříško.
Do poradny v Ol.porodnici jsem se nahlašovat nemusela. Jen jsem si zavolala na objednání. Zkus mrknout na tuto stránku : http://public.fnol.cz/www/tm/pruvodce_porodnici...

Do těhu knížky mi nic nepsali, jen na samostatný lístek, který pak vložili do těhu knížky. A tam bylo napsáno toto : hlav.naléhá, čípek na fal.zavř. KTG norm. P cítí, DG : II g.I.p.hebd. 37+1, což je v překladu :
miminko naléhá hlavičkou, čípek je asi 1,5 cm dlouhý, uzavřený, monitor je v pořádku , cítím pohyby, podruhé těhotná, porpvé porod, stáří 37+1.

hanelka
24. lis 2007

maly strom -jo, pritel tam byl se mnou, na internetu se uvadi, ze se za to plati, myslim dve stovky, ale my nic neplatili, uplne jsme na to zapomneli a nikdo po nas nic nechtel 😅
doporucuju nebrat si sebou vlastni nocni kosile - stejne je to vecne od krve a od mlika, to neuhlidas 😝 a musis je menit denne i vickrat, takze jsou lepsi ty nemocnicni...

maly_strom
autor
1. pro 2007

Hanelko díky za info, já právě nevěděla, jestli tam nebudou mít "kecy", když si nevezmu svou vlastní košili. Tak jsem ráda 🙂
A ještě jedna a asi blbá otázka, ale tak nějak mě napadla no 😅 . Miminko budu mít u sebe zřejmě celých 24 hod. denně, že jo? No tak se bojím toho, že v noci budu spát a nebudu se budit na kojení, takže si vzít sebou budík, nebo tam sestřičky kojení kontrolují? Fakt pitomá otázka 😝

hanelka
1. pro 2007

🙂 tak to me nenapadlo 🙂 , ja mela opacny problem - vubec usnout a spat nekolik hodin v kuse 😉
pokud se budes chtit vyspat, muzes dat mimi na noc k sestram, at ho pohlidaji, a ony ti ho po trech-ctyrech hodinach prinesou na kojeni...
jinak ti daji papir, do ktereho budes zapisovat, v kolik kojis, takze to takhle kontrolujou...
kdyz tak si klidne sebou budik vem...ale jinak ty mimca se budi i sama, a pokud nebudes na pokoji sama, bude te budit i druhe mimco 😝
jinak doporucuju nadstandart 😉

maly_strom
autor
1. pro 2007

Tak to je fajn, jsem myslela, že tahle "služba" hlídání přes noc byla už dávno zrušena. No tak uvidíme, třeba taky nebudu spát a budu děsně nervní 😕
Jo nadstandart, ten je, pokud se nepletu jen 1, a bývá většinou blokovanej ... ale zkusit to zkusím. Třeba v prosinci nebude tolik miminek a budu na pokojíku sama, ale to asi taky celkem nehrozí 😀
A co Ty?, jak válčíte s Julinkou? Už máte vychytaný systém, nebo si pořád na sebe zvykáte? 🙂

hanelka
2. pro 2007

ja jsem porodila k veceru a myslim, ze to bylo vicemene automaticke, ze si pres noc julinku nechali...byla jsem docela hotova a neumim si predstavit, ze bych k ni vstavala.. 😒 a tu druhou noc jsem ji mela u sebe, ale mela novorozeneckou koliku, desne rvala a ve tri rano prisla sestra sama od sebe (mela jsem pokoj hned vedle sesterny, tak ten rev slysela 🙂 ) a vzala si ji, at se aspon na par hodin prospim 😉, pak uz jsem ji mela u sebe, ale pak zas dostala zloutenku, tak byla pul dne a celou noc pod svetlem a co tri hodiny mi ji nosili...
prvni dva dny jsem byla na normalnim pokoji (nastesti sama), a pak se uvolnil ten nadstandart, tak jsem sla tam..
vychytany system nemame 🙂, nekdy chce pit co hodinu a pul a treba 4 hodiny je vzhuru, nekdy prospi cely den, spi treba az 6 hodin v kuse, zkratka se vubec neda odhadnout, jak ten den probehne 😉 ale je zlata a neplace, jenom kdyz ma hlad a to vytahnu prso a okamzite zmlkne 😀

hanelka
2. pro 2007

jo a vem si s sebou neco na utirani pipky 😅, sprchovat se budes furt, tak at si nezaspinis rucnik, treba balik papirovych uterek nebo ubrousku nebo tak neco 😉

denousek
3. pro 2007

ahojky ja jsem se rozhodovala mezi olomoucem a prostejovem a pv zvitezil....je lepsi mensi porodka pry to jde v ol jak na bezicim pase nikdo si te moc nevsima je tam jeden porod za druhym..to ja nemusim to radsi vic porornosti v pv...

maly_strom
autor
3. pro 2007

Hanelko tak to sis v porodce docela užila, když měla malá tu žloutenku, pouští domů stejně, jako kdyby ji neměla, nebo si vás tam nechali déle?
Jojo, mám nachystané kuchyňské papírové utěrky 🙂
Ach jo, já chci mít kulišáka taky už u sebe, ale asi si ještě počkám. Jen doufám, že nebudu přenášet těch 10 dnů, to bych asi nebyla doma na vánoce a to se mi nechce 😠

Denoušku já mám nemocnici v podstatě kousek od bytu, takže to Olomouc jasně vyhrála, a taky skrz to, že kdyby byl jakýkoliv problém, tak v Olomouci jsou připraveni. Na jednu stranu je mi líto, protože bych brala i Šternberk i Prostějov nebo i Přerov, ale je to zase z ruky. I když zas taková dálka to není 😅

denousek
3. pro 2007

no vsak jo kdyz ses z ol tak to je jina to neni co resit ja to mam do pv 7km a do ol asi 25...ta taky radsi ta blizzsi...ale to je celkem fuk kdyz nevis jak se chovaji tam nebo tam tak podle ceho si chces vybirat ze..vsude je neco ze...

maly_strom
autor
3. pro 2007

přesně tak, navíc jak ovlivníš to, že bude mít PA nějaký problém a bude proto nepříjemná, no nijak ... je to holt všude o lidech 😉

Už se ti termín taky krátí, ale máš docela rozptyl s těma termínama, 2 týdny
😕 , to jsi měla nepravidelnou MS?

denousek
3. pro 2007

neee nemela ms uplne v klidu jen proste ovu prisla pozdeji o 2 tydny no....tak je mimi o 2 tydny mladsi nez podle ms vis jak me to stve??mohla sem to mit s jistotou letos ale ted fakt nevim...ale rekla sem si ze uz to resit nebdu piju malinik a lneny seminko vecer si poprve po 8 mesicich napustim vanu...a kdyz uz se treba narodi tak se nardi myslim ze ted uz jsme za vodou a ze uz je to vklidu furt lepsi driv jak pozdeji ptz od 34tt je mimi hotove i s plicema a placenta uz starne takze ted uz je to fuk kdy se rozhodne za nama,...

maly_strom
autor
3. pro 2007

Denoušku hlavně klid, mimi přijde na svět až se mu bude chtít😉
Ale věřím, že tě to štve. Já vždycky chtěla letní miminko, a holt máme prosincové. Teda kdyby to vyšlo napoprvé, tak jsme mohli mít srpnové, ale nevyšlo 😒
Masíruješ už i hráz? Já piju maliník, hráz masíruju (ale nějak to poslední dobou flákám), a do lněnýho semínka jsem se ještě nedonutila 😝
Nám doktor hrozil předšasným porodem, takže jak píšeš, od 34 tt už by mělo být mimčo ok. Ale každý den navíc u maminky v bříšku je jen ku prospěchu.

denousek
3. pro 2007

ja jsem si zacala uz od zacatku davat lneny seminko do toho maliniku jeste ani nevim jak chutnamalinik samotnej a jsem za to rada ptz jsem si na to zvykla s tim seminkem tak uz vim jak chutna tohle kdybych to zacala az pozdeji tak uz by mi tonechutnalo...normalka vyvarim na plotynce malinik i se seminkem a pak to necham jeste vyluhovat a pak precedit a vypit....hraz masiruje milak...se divim ze sem ho donutila musi me i holit je to mazec....akorat kdybych ted porodila tak me nejspis poslou do ol ptz v pv nejsou prizpusobeni na nedonosence ale tak zalezi v jakym by byl stavu tady nemaji novorozeneckou JIP...
zitra kupuju malej olej od weledy na tu masaz sama bych to nezvladla ono to musi trosku bolet a fakt to i boli kdyz se do toho muj da ale aspon to bude mit ucinek...nevim jestli to jeste je nebo neni brzo co myslis,??v podstate uzjsme za vodou ne...

maly_strom
autor
3. pro 2007

Tak vidíš, to mě nenapadlo to dělat s malinikém dohromady. Ale já už asi zůstanu jen u toho maliníku. Ono stejnak na někoho všechno působí a někdo i když pil maliník, lněný semínko i masíroval, tak stejnak nic z toho nepomohlo.
Dneska jsem se holila sama, a to byl teprve mazec 😀 I když už mi trochu kleslo bříško, takže se to docela dalo 🙂
Jojo, to vím, že nedonošenátka převáží do Ol, ale jak píšeš, záleží, v jakým stavu se narodí.
Co máš na mysli tím brzo?, masáž hráze?, ta se má dělat od 34 tt. A pokud se mimísek narodí, tak by měl již všechno zvládnout 😉 Jen by sjte jeli nejspíš do Ol a byli byste nějakou dobu v inkubátoru.

denousek
3. pro 2007

neeee ja prave nechci do ol...to ho tam radsi jeste udrzim...chci byt tady v pv...zajimalo by me prave odkdy zustavaji nedonosenatka tady...ak inkubatory tady maji....tady jde o ol spis kdyz miminka maji problemy s dychanim...ale jinak inkubatory tady asi budou normalka mit...spis jde ot o samostatne dychani ne....s tim brzo jsem myslela jestli si nemyslis ze je jeste brzo na miminko aby uz slo ven..prece jen je to asi lepsi jeste odsunout ..chci byt ale do vanoc doma tak ja nevim necham to asi osudu ale s tim sexem nejspis vydrzim jeste no...

maly_strom
autor
3. pro 2007

Denoušku mám pocit, že nám PA v předporodním kurzu říkala, že v PV si nechávají mimíse od ukončeného 37 tt. Ale fakt nevím, co je na tom pravdy nebo ne. Ale za chvíli tam budeš chodit do poradny, tak se zeptej.
Já si myslím, že by mimísek měl u tebe v bříšku ještě alespoň týden zůstat 😉
Stejnak se mimisek rozhodne sám, kdy se narodí 😎
Já bych ho měla nejradši taky už u sebe, ale vše záleží jenom na něm🙂

denousek
3. pro 2007

mas pravdu ted jsem na tom premyslela a tyden se sexikem bez ochrany a vekere snazeni ho vyhnat ven tak to jeste radeji odlozim prece jen jde o jeho zdravi vydrzela jsem to uz tak dlouho tak uz to vydrzim....myslim ze i od treba poloviny 37tt bych je ukecala ze chci byt tady ale od zacatku 36tt ne.e je to preci jen tyden to nejak zvladnem 😉

maly_strom
autor
3. pro 2007

A navíc ten sexík na někoho účinkuje tak, že jede hned ten den do porodnice, a někdo může sexíkovat pořád a stejnak nic 😅
Pak napiš, jak jsi dopadla v porodce, až půjdeš do poradny, od kolikátého ukončeného tt si tam mimíse nechávají😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru