Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

duch
13. kvě 2009

Asi nemůžeme věřit všemu co kde píšou....ale zvládlo už to tolik maminek tam,tak to taky nějak zvládnem 🙂

mauska
13. kvě 2009

no tak to jsou ty společné záchody a sprchy s příjmem, ale dá se. Byla jsem ve sprše 🙂 i po klystýru i s bolestma 🙂
žíněnku jsem neviděla, stolička tam možná někde je, ale jinak nevím. Jako navrhovala mi jestli nechci jinou polohu, ale jen na té posteli. Asi by se dalo domluvit, já jsem neměla sílu 😅

blka
13. kvě 2009

Mausko, ani se ti nedivím, že jsi neměla sílu. Taky asi mít nebudu 😔

mauska
13. kvě 2009

blka: jsem měla vyvolávaný porod. Ve 22:00 mi dali tabletu a hned mi začali bolesti, takže jsem měla hrozný bolesti celou noc, nespala jsem, tak jsem byla ráno úplně hotová. Ale v 9:15 už byla malá na světě, tak to netrvalo tak dlouho 😵

blka
13. kvě 2009

Mau, no jde to. Ono ten porod přes noc musí být horší, než přes den už jenom proto, že přes den nespíš a v noci pak taky ne.

basol
13. kvě 2009

teda holky, asi se máme na co těšit... Něměli jste náhodou některá těhu cukrovku??? Jak to probíhá v takových případech? Dr. mi řekl, že si v nemocnici pobudu 14 dní před termínem, no to se asi mám na co těšit... 😖

mrowka
13. kvě 2009

Ahojky basol já ji mám taky,ale nic takového nevím 😕

basol
13. kvě 2009

mrowka: mě Dr. řekl, že rodit budu nejpozději 39.(38) týden, a ať počítám s tím, že si mě tam před tím 14 dní nechají na pozorování... Tak jsem sama zvědavá. S cukrovkou jsem ležela na interně a byl to fakt záhul na nervy. Doufám, že se ale toho inzulínu po porodu zbavím 😒

mrowka
13. kvě 2009

Já jsem teda bez inzulínu ale i tak,jen vím obecně,že nenechávají přenášet 😨

basol
13. kvě 2009

tak možná právě díky tomu inzulínu tam budu muset být o těch 14 dní dříve 😖 Malej je dle ultrazvuku o 14 dní větší, ve 31. týdnu odhad váhy 2045g. Tak jsem zvědavá, kolik ještě do porodu přibere. Doufám, že za těch 7 týdnů to není žádná velká palba 😀

mrowka
13. kvě 2009

Já mám malou taky o týden a půl větší 🙂 ke komu chodíš k Dr. Loykové?

basol
13. kvě 2009

Nene, k Dr. Raidové, která teda bohužel v Ol. končí. A jak jsi s paní doktorkou Loykovou spokojená??? 😉

mrowka
13. kvě 2009

V celku ano,akorát se tam strašně dlouho čeká,je to starší paní,ale poradí a prý je v Olomouci vyhlášená

basol
13. kvě 2009

tak to jsem ráda, že jsi spokojená... já s ní nemám dobrou zkušenost, bohužel... stačila mi její 1 návštěva při pobytu ve FN 😝 Takže ty jsi na dietě? A vše v pořádku???

mrowka
13. kvě 2009

Jak to?já vím,že má své dny,ale to asi každý.Jj mám dietu,já už tam ani nečekám,hodím tam jednou za 14 dní odběry,vždy mi chodily výsledky poštou domů,ale teď naposledy mi je neposlala,tak nevím,asi bude vše v pořádku jinak by mě už hledal,ne?!

basol
13. kvě 2009

no, asi zrovna měla svůj den 😀 😀 😀 na oddělení to funguje tak, že se o tebe starají 3 dokoři, ale komunikace mezi nimi vázne. Takže tak za mnou jednou přišla, seřvala mě bezdůvodně na jednu dobu a nebyla v právu. Pak se ani neomluvila, nic. Ale už je to za námi. Jinak já si odběry dělám sama doma a taky to tam nosím 1x za 14 dní... V kolikátém jsi týdnu? A kdy ti cukr zjistili???

mrowka
13. kvě 2009

Já si taky tak odebírám krev,vžy to hodím jen do laborky,jsem v 34+2tt,cukr mi zjistli v 26tt 😒

basol
13. kvě 2009

tak to jsme na tom skoro stejně... já jsem 33+2tt a cukrovka zjištěna ve 28tt

mrowka
13. kvě 2009

Tak to se možná potkáme v porodnici 🙂

basol
13. kvě 2009

možná jo, pokud neporodím dřív než mám 😀 😀 😀 Ale hlavně aby vše proběhlo tak, jak má. Chtěla jsem rodit ve Štbrk, ale díky té cukrovce to bohužel nejde. O Olomouci jsem totiž nešlyšela moc dobrého... 😢

mrowka
13. kvě 2009

Já už mám jeden porod za sebou,mám málého klučinu.Taky jsem chtěla rodit ve ŠTBRK.

basol
13. kvě 2009

No tak hlavně aby nám to všechno dobře dopadlo!!! I v té olomoucké porodnici 🙂 Zatím ahojky

poradvpohode
16. kvě 2009

Původně jsem v Olomouci nechtěla rodit za žádnou cenu!!! Osud to chtěl jinak......začala jsem mít komplikace. Prcek chtěl na svět o něco dřív, proto jsem musela být hospitalizovaná na porodní JIP. Ležela jsem tam týden, seznámila se s personálem a začala měnit své plány........
Nakonec jsem porodila v Olomouci a docela rychle: 2:15 hod- mi praskla pl. voda, 5:40 hod. se narodil Davídek.
Porodní sál : porodní asistentky, doktorka i holky na praxi- jedním slovem úžasní 🙂. Ať se to týkalo chováním, radami i profesionalitou ...
6 nedělí: sestry se nám neustále věnovaly. Měla jsem z nich dobrej pocit.
"OLOMOUCKOU PORODNICI MŮŽU JEN DOPORUČIT"

duch
19. kvě 2009

Ahojky,chtěla bych se zeptat,nechali jste si dát před porodem klasický klystýr nebo jste měli Yal gel??

jakoubka
19. kvě 2009

duch-klystýr 😉 ale oni dovolí i ten Yal 😉

janica..
19. kvě 2009

klystýr

mauska
19. kvě 2009

taky klystýr, ale ptali se jestli mám yal, takže by nebyl problém 🙂

basol
26. kvě 2009

Holky, a jak to vypadá na pokojích, sál a vůbec porodnice zevnitř??? Vždy když totiž jdu na kontrolu a vidím tu starou, ošuntělou budovu tak si říkám, jak to asi musí vypadat nahoře... ☹

mauska
27. kvě 2009

basol: no vevnitř to vypadá tak jako zvenku, tzn. staře 😅
Porodní pokoje mají vykachličkované stěny, je tam polohovatelná porodní postel, křeslo, noční stolek, dětská postýlka, přebalovák a skříň ze zdravotním materiálem. V rohu umyvadlo a to je vše.
Na šestinedělí jsou dvě postele, noční stolky, přebalovák, dvě postýlky pro mimča a společná koupelna se záchodem s druhým pokojem.
Jako i když to není žádná "novinka" tak se to dá těch pár dní v poho přežít 🙂
A můžeš se tam jít klidně podívat. Mívají v určitou dobu přístupné oddělení pro veřejnost, abys věděla. Jestli už chodíš na ozvy na porodní tak tam to píšou na nástěnce 🙂

qwerta
27. kvě 2009

Ahoj Basol zkus mrknout na http://public.fnol.cz/www/tm/pruvodce_porodnici...
A jak říká mauska můžeš se tam jít podívat. Prohlídka je každé pondělí v 16 hodin a stojí to 50 Kč pro pár. Provedla nás velmi příjemná porodní asistentka a řekla nám spoustu informací. Díky tomu jsem se taky rozhodla pro Olomouc. Původně jsem chtěla jít rodit do Šternberka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru