Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

maly_strom
autor
17. bře 2008

Eviku Hanelka Ti už odpověděla😉 Já měla pro mimčo v porodnici pouze jen plíny a vlhčený ubrousky a pak jen na věci na převoz domů.

evik3
17. bře 2008

Dík, taky to s těma věcma do porodnice nebudu přehánět 🙂

hanelka
18. bře 2008

cau holky...uz jsem to tu nekde v diskuzi psala, ale neda mi to a pisu to znova 🙂 😉 fakt hooodne doporucuju po porodu zajistit si porodni asistentku, ktera za vama prijde domu. Dve navstevy jsou ZDARMA, hradi to pojistovna. Me to ohromne pomohlo, protoze tady v Olomouci nikoho nemam (mamka, babicka, sestra atp), takze jsem mela strach, jak to vsechno sama zvladnu...hned jak jsme prisli z porodnice, tak k nam zasla, poradila ohledne kojeni, vykoupala malou a zodpovedela asi 1000 otazek 🙂 , podivala se taky, jak se mi hoji hraz a tak..
myslim, ze pojistovna hradi i jednu navstevu pred porodem.
Kontakty na porodni asistentky, ktere tuto sluzbu delaji, maji v porodnici, ja osobne jsem byla velmi spokojena s pani Jolanou Dobesovou, moc prijemna zenska 😵
Kdybyste mely zajem, pisnete mi do IP, poslu vam na ni kontakt.
Jinak preju pohodove tehu a v ramci moznosti pohodovy porod 😉

pa.
27. bře 2008

Dobrý den maminky, jsem studentka lékařské fakulty v Brne obor porodni asistentka. Zbyva mi posledni rok studia a pak bych chtela zacit pracovat v Olomouci. Takže bych se vás chtela zeptat na par veci, abych pote nebyla moc zklamana. Za prvé bych se chtěla zeptat, jestli vás rodily porodní asistentky nebo je k tomu lékaři nepustili. Pak by me zajímala vybavenost porodních boxů - zda tam jsou žíněnky, balóny a takové ty věcičky, aby pro vás byl porod co nejpríjemnejsi. Divala jsem se na nějaké vaše fotečky (musím říct, že máte krásné miminka), ale moc tam nebylo videt to porodní prostredi. Kdybyste mely nejake dotazy ohledne porodu nebo kojeni napiste a ja vam odpovim, pokud to nebude neco, co bych nevedela. Přeju pěkný den 🙂

hanelka
28. bře 2008

pa - doktor me vysetril hned po prijezdu a pak mi pichl plodovku, ale pak uz jsem ho do konce porodu nevidela, tak ani nevim 😉 celou dobu tam se mnou byla jedna studentka, ktera me i v prubehu porodu vysetrovala a obcas se na me koukla "hlavni" porodni asistentka, a tesne predtim, nez se mala narodila, tam prisla jeste jedna porodni aistentka a v posledni minute doktorka, ktera me pak hned akorat zasila...myslim, ze pokud je vsechno v poradku, rodi porodni asistentky 😕
porodni boxy jsou docela male, balony tam maji, a myslim, ze tam nekde schovavaji i porodni stolicku 😉 😀 skoda, ze na porodnich boxech nejsou sprchy...
urcite se podivej na stranky fakultni nemocnice, tam nejake fotky maji 🙂 😉

evik3
6. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem slyšela, že je porodnice v Olomouci pořád pěkně nacpaná, to abysme si před porodnici daly židličku a čekaly ve frontě 😀 No snad se nějaké místečko najde 🙂

alianka
2. čer 2008

ahoj holky, tak ja uz to mam za sebou 😉 musim rict, ze mam s personalem jen ty nejlepsi zkusenosti. porodni asistentky i zakynky u porodu byly skvele, doktori taky super - no oni se vetsinou s clovekem moc nemazli, ale na to jsou tam ty PA 🙂 no a na novorozeneckem ty sestricky - uzasne, se vsim poradi, chodi se ptat esi neco nepotrebujete, pomuzou.... byla jsem nadsena.
A to ze je tam narvano je fakt, v Olomouci se rodi jak o zivot 🙂
tak Vam vsem preju abyste mely taky tak dobrou zkusenost 😵

evik3
3. čer 2008

Alianka gratuluju k mimču 🙂 Taky už se moc těším, až to budu mít za sebou, z porodu nemám strach, ale už mi vadí to břicho 😒 a taky to, že si nemůžu lehnout na břicho 😒 ale snad už to brzy bude 🙂

kristyan
4. čer 2008

Ahoj ve spolek chtěla bych se zeptat jestli v Ol fotijou mimi do novin v Pv to dělají a na netu se na to da kuknout jestli jo tak poradte jak se to jmenuje ty stranky v Ol diky moc

evik3
4. čer 2008

Kristyan to netuším, neslyšela jsem o tom 😒

kristyan
4. čer 2008

no já jsem rodila v Pv a potom se mě přišli zeptat jestli můžou vyfotit Karol do Prostějovského Týdne a ja že jo tak ji blikli a byla tam v novinách dělají to tam každej týden třeba když rodí někdo známej tak se kuknem na net a jsou tam ty fotky.tak nevím mohl by to být i v Ol protože je i Olomoucký deník né.

evik3
4. čer 2008

Hm, to fakt nevím, hodně známých rodilo v Olomouci, ale o focení miminek do novin nikdo nic neříkal 😒

hanelka
4. čer 2008

jj, chodí fotograf a fotí...chytl mě s mastnou hlavou, ale co už 😉 😀 noviny mám schované 😵 😵

didi21
4. čer 2008

Ahoj holky, v olomoucké porodnici určitě fotí a fotky si můžete prohlédnout na: http://olomoucky.denik.cz/miminka/

kristyan
4. čer 2008

díky moc už jsem to omrkla

evik3
5. čer 2008

To jsem vůbec nevěděla, že se tam fotí, ale je to super, už jsem si tam našla kámošku, která porodila minulej týden 🙂

evik3
14. čer 2008

Tak už to mám taky za sebou. Porod byl náročnej, ale přístup všech porodních asistentek, sestřiček i doktorů byl super 🙂

kajika
25. čer 2008

pro PA obě děti /10 let, 10 měsíců/ rodila PA, lékař dělal pouze dohle a pak mně zašil. Na porodních boxech je balon. Jinak do FN ol jdi, personál je fantastický.

dokca
20. srp 2008

Ahojky, my taky rodili v Olomouci a opravdu jsou tam skvělý. My si odležely na porodním pokoji 3 dny,než se malá narodila, ale díky personálu, komunikaci...jsme to bez problému zvládli.A porodní asistentky super, doktory jsem viděla vždy jen při vizitě .

krista
1. led 2009

adrianav • 1d • 12. duben 2007 v 18:54
Ahojku, nemate nahodou nekdo zkusenosti s porodnici v Olomouci???mam tam rodit,ale zatim jsem na ni nic dobreho neslysela☹

honzikovaboruvka • 12. duben 2007 v 19:03
Ahoj, no, já sama jsem ještě nerodila ani nepočala 😀 (snad nás to čeká v létě..) a vždycky jsem si přála rodit v Olomouci. Rodily mi tam už 4 kamarádky (2 kamarádky a 2 známé)a nemohly si to tam vynachválit. Jedna dokonce císařem, ale fakt, maximální spokojenost. Samozřejmě, že asi se najdou, co měly nějakej problém, ale holky byly rády za vstřícnost a péči sestřiček, nechaly je i vyspat a mimi k sobě kdykoli chtěly. Být Tebou, těším se. Fakt. Poslední kamarádka rodila v září 06. Já, dá-li bůh, budu rodit v Šumperku, protože jsem se sem přestěhovala a mám v nemocnici na dětským švagrovou a porodnici jsem už viděla. Nic na porod tam nepřipomínalo... 😀 Buď v poho a užívej si!!!

lenourek • 13. duben 2007 ve 14:48
Ahoj,
s porodnicí v Olomouci také nemám zkušenost, ale několikrát jsem byla na kontrole (pohotovosti) ve Štenberku a ten jejich přístup je tam neuvěřitelně milý. Pokud "to" na mě přijde (květen/červen) a já budu zrovna v Olomouci, nebudu váhat ani minutu a pofrčím rodit do Štenberku🙂

janica.. • 1d • 13. duben 2007 v 16:00
Tak já jsem tam rodila nedávno a byla jsem zpokojená 😉 😎

cibule • 10. září 2007 v 07:35
Holky, já jsem zase ze Šumperka a rodit tady nechci. Chci do Olomouce. Přece jen, v Olomouci mají různý přístroje, kdyby mimi třeba po porodu nebylo úplně v pořádku a potřebovalo pomoct.... Co vím, tak když miminku něco je, vždycky ho vezou od nás do Olomouce, tak kdyby náhodou, (člověk nikdy neví) je lepší rodit tam, kde jsou schopni miminku poskytnout okamžitou pomoc 😉 A u tak malýho tvorečka někdy rozhoduje každá minuta.
Nechcete se ale přesto ještě někdo k Olomouci vyjádřit?

bzunda • 2d • 10. září 2007 v 07:46
ahoj 🙂 😉 já budu určitě rodit v Olomouci, jednak bydlím blízko nemocnice ale hlavním důvodem je to, že čekám dvojčata, která se kvůli rizikovosti musí narodit už v 35. týdnu císařem. Chodím sem už do rizikové poradny a s přístupem sestřiček i pana doktora jsem spokojená, jsou milí a vstřícní. Myslím, že všude se najde ochotný i neochotný personál a na každé porodnici najdete nějaké mouchy. Pokud bych čekala jedno miminko a bylo všechno v pořádku, možná přemýšlím nad Šternberkem, ale takhle dávám přednost větší porodnici s odbornější péčí (myslím tím hlavně péči o předčasně narozené děti)😉

možná se vám bude hodit průvodce olomouckou porodnicí 😉
http://public.fnol.cz/www/tm/pruvodce_porodnici...

cibule • 10. září 2007 v 10:46
Bzunda: Díky za názor, a gratuluju k holčičkám 😀 Jo a holky, nevíte, jestli se nějak doprřeu hlásí kde chcete rodit a co musím udělat, aby mě teda v Olomouci vzali a nerodila jsem v Šumperku? Manžel mě do Olomouce odveze, v tom problém není....

bzunda • 2d • 10. září 2007 v 18:30
Cibule díky, taky ti gratuluju k miminku a hlavně ať je všechno v pořádku a těhu probíhá tak jak má 😉 asi ti moc neporadím, někde se registruje, někde ne, ale určitě nic nezkazíš, když si do porodnice zavoláš a zeptáš se 😉 já jsem se nikde neregistrovala, ale když už tam chodím do poradny, tak o mě ví a počítají se mnou 😎

drago • 1d • 10. září 2007 v 19:42
Ahoj Holky. Já se taky rozhodovala mezi Olomoucí a Šternberkem. Ale holky co rodily v Olomouci mi radily radši Šterberk. Hodně lidí si na porodnici v Ol. stěžuje. Rodila jsem ve šterberku a naprosto super. Příště bych tam rodila znova. 🙂

cibule • 11. září 2007 v 08:50
Bzunda: Jo, já se tam kdyžtak zkusím zeptat. Příští pondělí tam stejně jedu na prvotrimestrální screening. To se u nás nedělá, takže stejně zase Olomouc 😉
Drago, taky jsem slyšela, že je Štenberk dobrej, ale od nás je to takovýma krcálkama a do Olmika je dálnice, takže to u mě asi vyhraje ten Olomouc.

drago • 1d • 11. září 2007 v 18:27
Cibule to máš pravdu jet do Šternberka ze Šumperka, to je fakt lepší ta Olomouc. Najedeš na dálnici a za 3/4h. jsi tam. Nám ta cesta vycházela stejně daleko, tak jsem volila radši Šterberk.

hancas
2. led 2009

krista---já rodila v Olomouci 9.1.2008 dvojčátka a můžu řídt,že víc ochotné doktory a sestřičky jsem opravdu nezažila,musím řícz že se mi věnovali opravdu pořád a cokoliv jsem potřebovala nebo měla nějaký problém vždy vyhověli.Rodil mě doktor,ke kterému jsem chodila do rizikové poradny a musím říct že ne že je to fešák 🙂 ale i umí dobře poradit při porodu.Nakonec mi dal protekční umrtvení při zašívání,abych to moc necítila,protože dvojčátka dala opravdu zabrat. 🙂 Dporučuji rodit v Olomouci

evulinkab
2. led 2009

Já budu rodit v Olomouci co nevidět, do terminu mi zbývá pár dnů.Zatim jsem slyšela jen pozitivní názory a navíc tam ted chodím poslední měsíc na kontroly a přístup porodních asistentek je velice pěkný.Snad budu spokojená

misi78
2. led 2009

Ahojky ja jsem sice z Olomouce, ale chystam se rodit v Prostejove, rodily tam dve kamaradky a byly moc spokojene, byla jsem se tam mrknout a je to tam moc pekne, kazdy pokoj ma socialku i kazdy porodni box a jsou tam tri nadstandartni pokoje. Olomouc se mi prave nelibi, ze to prostredi je hrozny, spolecna socialka a tu maji i porodni boxy, nedovedu si predstavit, ze budu rodit manza me bude treba masirovat ve sprse a vedle me nejaka cizi maminka taky s manzelem.

robin154
2. led 2009

Ahoj holky, tak my se chystáme do Šternberka. Bydlím sice kousek od Olomoucké porodnice, ale vůbec se mi to tam nelíbí, hrozný prostředí, i sami tamní doktoři připouštějí, že je to tam jak na běžícím pásu - jedna těhotná dovnitř, druhá s dítětem ven... Na druhé straně je fakt, že tam mají nejlepší vybavení. Do Šternebrka bych se chtěla jet podívat tento měsíc, tak uvidíme. 🙂

hankaajirik
10. led 2009

Rodila jsem v Olomouci.Měla jsem obrovskou výhodu, že malému se zachtělo 17.11. 2007ve státní svátku.Nikdo jiný v noci nerodil, tak jsem měla veškerou péči sestřiček a i studentek.Všichni byli úžasní a já měla bezva pocit a proto to šlo možná vše rychle, než personál čekal.Já půjdu do Olomouce na 99% znovu rodit.Na novorozeneckém oddělení jsem měla dítě celou dobu u sebe a o službě nočního hlídání, aby se mamka vyspala, nic nevím.Kojila jsem každou hodinu.Spánkový deficit po porodu jsem měla víc jak 24 hod, nechápu jak jsem mohla existovat.Nikdo mi nevzal dítě,abych se vyspala.Ale nejspíš by mu dali umělou výživu nebo cumel a to jsem vlastně ani nechtěla, tak možná dobře,že jsem to zvládla sama.

halpa
16. led 2009

Ahoj holky, taky se chystám rodit v Olomouci. Nevím ještě, jak vše dopadne, ale je možné, že budeme muset na císařský řez. Nevíte náhodou, jestli má možnost být manžel u toho? Díky.

hancas
16. led 2009

HALPA....nevím zda je možné být u porodu cís.řezem to je asi na domluvě.jinak já rodila v Olomoci 9.1.2008 a musím říct že jsem byla spokojená jak s porodem tak s doktorami,sestřičkami.Všichni byli milý a hrozně ochotní.Můžu doporučit.Rodila jsem normálně

janulevrtule
16. led 2009

ahoj halpa, ja rodila v cervyenci v olomouci cisarskym rezem a nemuzu si na nic stezovat, super pristup, jen nektery detsky sestry nic moc, ale za to zensky sestry super a doktrori taky. a k tve otazce:manzel u toho byt nesmi, ale ceka pred salem a daji mu malou/malyho ponufat, jde s nima vazit a merit a chovat si muze jak dlouho chce, dokonce pak za mnou pustili manzela na jipku a dovezli nam adelku, abysme tam mohli byt vsichni spolu, to bylo tak hodku po porodu, takze ja jsem byla moc spokojena 😉

janulevrtule
16. led 2009

jo a rodila jsem kvuli konci panevnimu, ne jen ze svyho rozmaru 😀 drzim ti palce, mas to za par a budu moc rada, kdyz se po porodu ozves jak jsi byla spokojena ty 😉 kdybys jeste mela nejake otazky klidne mi pisni do IP, nejsem ted na konikovi moc casto, ale do posty vzdycky kouknu 😉

evulinkab
16. led 2009

já jsem se vrátila z porodnice v Olomouci před třemi dny a mužu říct, že jsem byla hodně spokojená.Jak porodní asistentky u porodu byly skvělé, tak dětské i ženské sestřičky na šestinedělí.Klidně bych rodila znovu:.) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru