Porodnice Olomouc versus Prostějov. Kde je to lepší?

marecek48
4. čer 2014

Ahojte, za 6 tydnu mam termin porodu a premyslim, kde rodit. Mate nekdo nejake cerstve info jak to v porodnicich vypada, jaky maji pristup atd... diky za odpovedi

coreprincess
14. čer 2014

ahojky, ja jsem byla minulý týden na prohlídce porodnice v Olomouci. A budu rodit tam. Mám rodit za 6 a půl týdne. :D Tak to budeme mít tak nějak na stejno. 🙂
Vypadalo to tam docela pěkně půlku sálů mají po rekonstrukci. I pokoje v šestinedělí mají pěkné.

barinkas
14. čer 2014

@marecek48 já rodila v olomouci necelé 2 roky zpět... noooo... srovnat s jinou nemůžu, ala znovu bych tam nešla. Připadala jsem si jako kus prostě jen, ne člověk... mají hodně porodů, moc se nevěnují, kdyby tam nebyl přítel se mnou a nevolal je, tak by si na mě snad ani nevzpomněli. Možná jsem jen měla smůlu na porodní asistentku, ale baba nepříjemná, arogantní kráva. Jméno bohužel nevím...Jinak sestry na novorozeneckém milé, tam asi vše ok. Jen příšerná strava ...pouze 1 nadstandart, takže už jen kvůli tomu bych tam nešla...

marecek48
autor
15. čer 2014

@coreprincess Ahojky, tak to se tam treba potkame, ikdyz bych ten porod brala i driv.Uz to zacina byt narocne. Mam doma uz 5 a pul leteho syna, ktery se taky nemuze dockat, az spolu zase budeme delat blbiny.ted uz jsem jako slon v porcelanu, tak to moc nejde.S porodnici mam porad dilema, prvniho syna jsem rodilav zahranici, kde jsem pracovala, tak se neda srovnavat :( Ale nejpis skoncime v olomouci, bude to schudnejsi pro vsechny 🙂 jak se ty pripravujes na zaver?

marecek48
autor
15. čer 2014

@barinkas Ahojky, asi oprvadu hodne zalezi na tom, jakou sestru chytnes.Protoze jedna jedina blba sestra a dokaze ti to pekne zkazit.Ale jeste ze mame v tech chlapech oporu, tak nas urcite nedaji 🙂

barinkas
15. čer 2014

@marecek48 ještě mi vadila jedna věc, zas nevím, jak to je jinde... ale.. malá se narodila před půl 9 ráno..na chvilku mi ji dali a pak už odnesli a já ji viděla až na pokoji až kolem 11!!! Což mi přijde nesmyslné, jelikož byla zdravá, žádný problém u porodu.Jako beru, že je třeba ji umýt, změřit, oblíct atd, ale to snad netrvá tak dlouho... Jsem pak byla celá nesvá, zda ji něco není, sestra mi řekla, že ne, že mám být ráda, že mohu odpočívat.. tak si to přeber no...dítě má být po porodu co nejdřív s matkou, nekonalo se žádné přiložení k prsu, kdepak, po porodu ne a pak ji dovezli v postýlce s tím, že ji mám nechat prospat... pak nechtěla vůbec pít, měla jsem s tím dost problém. Celou dobu v porodce.. Moc to tam neřešili. Začla líp pít až doma pořádně, tam to řešili UV a to jsem měla mlíko.. netvrdím, že to je tím vyloženě, ale tak třeba jo...Mně přímo řekli, že ji mám dávat doma UV...

anetaho
15. čer 2014

určitě Prostějov.Rodila jsem presně před rokem a v prosinci budu opět a zase v PV.V Olomouci ve FN jsem pracovala před mateřskou,ale na porodnici jsem moc chvály neslyšela.

petit.a.nge
15. čer 2014

určitě Prostějov, byla jsem nad míru spokojená, sestřičky naprosto super a je modernější než OL, ale kdybych rodila nějak moc dřív, jela bych rovnou do Olomouce a je pravda, že kamarádka doktorka mi též radila PV a nebo prý je ještě dobrý porodnice ve Štenberku, ale to je pro nás daleko.

coreprincess
15. čer 2014

Štenberk teď bude hlavně 2 měsíce zavřený bude se dělat zbytek rekonstrukcí. Takže maminky budou jezdit rodit do Ol a jinam

marecek48
autor
17. čer 2014

Presne, Sternberk ma byt zavreny, tak resim Prostejov a Olomouc. Prostejov tak daleko neni. A prijde mi, ze pokud ve spitale v OL nemas nejake zname, tak se opravdu nic neresi.

marecek48
autor
17. čer 2014

@barinkas Ja jsem prave prvniho syna rodila v Irsku, kde jsem byla pracovne, takze co se porodu tyce, mam s tim i jine zkusenosti. Hned po porodu mi maleho prilozili k prsu, asi 5 minut byl prisaty, takze jsem se pekne rozkojila a az potom ho chlap odstrihnul. Cistili syna na pokoji, takze jsem vsechno videla a mela jsem ho na ocich. Nikam ho neodvazeli. Tak kdyz prave slysim, jak to chodi tady, tak z toho moc nadsena nejsem :(

denyzuza06
17. čer 2014

já rodila obě holky ve šternberku,ale jak už bylo psáno bohužel je ted na dva měsíce zavřenej, jinak bych ti ho rozhodně doporučila, já sama budu rodit až po novém roce takže pojedu určitě zase tam. prostějovskou porodnici neznám, ale o Olomoucké jsem právě taky slyšela, že jsou tam rodičky jen pořadový čísla, maj tam toho hodně na to aby byly osobnější.

raduzka25
17. čer 2014

šternberk bude zavřený měsíc,1.8. by se mělo otevřít provizorní šestinedělí na gynekologii a zprovoznit porodní sály

berunka81
17. čer 2014

já rodila cca před 2 lety v FNO a spokojenost. Nemůžu říct nic špatného. Malého mi dali hned na břicho a pak ho odnesli umýt a zvážit. Manžel byl celou dobu u toho dokonce mu řekli ať jde s nimi. Syna mi pak po pár minutách přinesli a už jsem ho měla stále u sebe. já teda nejsem nijak náročná, ale o nás bylo postaráno na 1*

barinkas
17. čer 2014

@marecek48 tak ono to je asi jak kdy tady taky možná. Já mám toto zkušenost, vím, že malou vážili a měřili na pokoji, kde jsem rodila, teda prý.. já si nepamatuju nic... Pak ji ale odnesli, jak mě šili, pak mě odvezli na pokoj na novorozenecké a tam jsem čekala na dítko. Moc Ti nic neřeknou, pokud se sama neptáš, nevěnují se Ti...je tam jen jedna příjemná paní, ne setra, ale nějaká co převlíká postele a tak, ta se vždy všech ptala, zda něco nepotřebují.
Možná to je o náročnosti, já nevím, já bych si klidně za nadstandart zaplatila, či za něco, o peníze nešlo, ale prostě jsi tam jen "kus"...Jak tu psala jedna paní "pořadový čísla", plně souhlasím. Hlavně teď jak bude Št. zavřený, bude toho ještě víc, to bych tam fakt nechtěla...
Prostě dle mě v Ol panují trochu zastaralé způsoby holt, není to žádná hrůza, přežít to jde, ale tak čekala bych asi víc... hlavně když je prvorodička, neví přesně, co bude atd. Kdybych měla druhé dítě, tak se Ol vyhnu obloukem..

Jo a perlička, měla jsem sebou porodnický gel, dianatal mám dojem, se omlouvám, už se nepamatuju a ta asistentka vůbec nevěděla co s ním... tak mi "tam" trochu napatlala... teď bych ji něco řekla, ale jak máš bolesti atd, chováš se jinak. Pak mi po porodu řekla, že to je s ním asi lepší.. takže zkušenost asi nula, bych čekala prostě profesionalitu a ne toto!

eluska87
17. čer 2014

@marecek48 rozhodně Prostějov..rodila jsem tam před necelými třemi roky a zachránili tam jak mě tak syna..ani ne za týden mám termín a vím, že tam budu v dobrých rukou..takže určitě Prostějov

bigi20
17. čer 2014

Určitě Prostějov 🙂 já tak rodila před 3 roky a vše supér.

marecek48
autor
17. čer 2014

Ja o narocnosti opravdu mluvit nemuzu.V Irsku maji vse na haku :D podle zkusenosti :D na pokoji sestinedeli jsme byli po 8 a nestezovala jsem si :D

marecek48
autor
17. čer 2014

Jinka holky dekuji za nazory, termin mam za 4tydny.

marecek48
autor
17. čer 2014

@eluska87 Tak hodne stesti a rychly porod bez komplikaci 🙂

denyzuza06
17. čer 2014

@marecek48 ty jo po osmi na pokoji? tak to je hustý....já byla poprvé po dvou to bylo fajn a po druhé jsem si vzala nadstandart aby za mnou mohla rodina s mladsi dcerkou na pokoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru